Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbf 150 2015 model
    Alıntı ugurbahceli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkürler sağolun bu ikinci motorum ikisinide sıfır almak nasip oldu sıfır da en azından dediğiniz gibi kafa karışıklığı yok gerçi ikinci el cbf almaya çok yaklaşmıştım ama arkadaşlar soğolsun vaz geçirdiler plaka ruhsat sigorta masrafında motor dahil ödemenin tamamını nakit yapmam baya etkili oldu diye düşünüyorum bu gün yaklaşık 100 km kadar kullandım motoru sizinde bahsettiğiniz gibi 5-6 bin devir aralığında ve sakin bir sürüş le ilk 1000 km yi tamamlamayı düşünüyorum bu arada ilk 1000 bakımına kadar mesela 400-500 km civarlarında yağı değiştirsem faydası olurmu sizce hatta yağ filtresini de değiştirmeyi düşünüyorum selamlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:09 ----------

arkadaslar motorum da 60-70 km hız araliginda bir hoplama mevcut sanki lastik balansı gibi geldi ama anlayamadım servisteki usta kullandı pek bi sorun göremedim falan dedi ama düz yolda dedigim hız araliginda bi hoplama var boyle bir sikinti yasayan varmi aramizda yada bilgisi olan bazi forumlarda canta ile alakali falan yazilmis arkada 46 lt canta var bundan olma ihtimali var mı acaba
    Bende aynı şeyi düşünüyorum bu aralar. 2.5 ayda anca 550 km ye gelebildim yağını bikere değişeyim 1000km de servis değişir daha güzel olur herhalde. Dediğin hoplamayı ben yaşamadım bendede 42lt. çanta var.gerci ortalama 50 60km hizi pek geçmiyorum. Birtek köprüden gecerken 70 80 yapiyorum oda trafiğe uymak için.jantta bir sıkıntı olabilir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Arkadaslar selam olsun herkese. Motosikletimin iginc bir sorunu ile karsı karsıyayım. Su an 750 km deyim ve motor ile giderken gazı kesip kompresyona binince ve de debriyajı sıkınca gıcırdama sesi duyuyorum sizce bu neden olabilir? Cevaplarınızı bekliyorum şimdiden

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı huku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar araba aldığım için 2015 mayıs ayında almış olduğum ve bakımları yapılmış 2500 km deki aksesuarlı siyah CBF 150 motorumu satmak zorunda kaldım. motor çok temizdir. tavsiye edilir. Fiyat sondur ve kesinlikle pazarlık payım yoktur... sahibinden com ilan no 270145878
    Altın kaplama herhalde fiyata bak 7000tl cikmiş

X-Slim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Alıntı 2move adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4600 lira vericekmisiniz bu motora? Yapmayin allah aşkına. Bizim insanimiz tuhaf. Uygun fiyat yazarsin kimse bakmaz pahali yazarsın cazip gelir.
    Ben bedavaya satiyorum demekki motoru
    Al Bendende o kadar hocam

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Arkadaşlar araba aldığım için 2015 mayıs ayında almış olduğum ve bakımları yapılmış 2500 km deki aksesuarlı siyah CBF 150 motorumu satmak zorunda kaldım. motor çok temizdir. tavsiye edilir. Fiyat sondur ve kesinlikle pazarlık payım yoktur... sahibinden com ilan no 270145878
    Bonzaiyi fazla kaçırdınız herhalde ilan açarken ? Sizin gibi 2. el motora sıfırdan fazla fiyat çekenler yüzünden 2. el piyasası duman oldu. İsterse motorunuz 2.5 km'de olsun , o kontağı açıp marşa bastığınız anda motor 2. el olur ve fiyatı sıfıra oranla en az yüzde 10 düşmesi gerekir . Taktığınız aksesuarlara isterse 10 bin tl para harcayın . O aksesuarı kendiniz için harcıyorsunuz , 2. elde satarken fahiş fiyat koyma hakkınızı vermez .

Ben bile 2014'te aldığım sıfır cbf'imi 14.300 km'deyken 4.500 tl'den sattım , o kadar aksesuarı olduğu halde .

ogzcngdk, ugurbahceli ve sinka251 bunu beğendiler.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    senin motorda çok güzelmiş ezio41
    Ezio41 bunu beğendi.

ugurbahceli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    hocam ben bir kaç gün önce 2015 moodel sıfır km cbf 150 yi ( motor + plaka ruhsat sigorta + ön koruma demirleri, arka bagaj demirleri, 46 lt arka çanta, yan ayak ) 6615 tl ye mal ettim sizin motordan eksiği yan çantalar ve tur camı onlarıda alsaydım genede 7000 tutmazdı bence fiyatınız aşırı yüksek sanırım tok satıcısınız ama tokluğunda bir sınırı olmalı sizin fiyatınızı gören diğer insanlarda rakamı yukarı çekmeye çalışacak

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin motorda çok güzelmiş ezio41

Motorum güzeldi evet , şuan kurye oldu ama Sıfır ilk motorumdu o yüzden baya bi özenle bakıyordum kendisine . Şuan kullanan arkadaşta 40 bin km civarında ve yağ yakmıyor hala Yağ eksiltmesi kronik olarak her cbf'te var ama daha yağ yakmaya başlamamış arkadaşın söylediğine göre .
    mete_han ve ogzcngdk bunu beğendiler.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Başlangıç olarak Honda cbf 150 ,yamaha 125 ybr,tvs apache hangisini onerırısınız

Motosikleti
    honda cbf 150 2015 model
    Alıntı uye adı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlangıç olarak Honda cbf 150 ,yamaha 125 ybr,tvs apache hangisini onerırısınız
    İnternette bu 3 motorun kıyaslamasınin olduğu birsürü test var onlara bakarak karar verebilirsiniz. Burdaki arkadaslar cbf 150 de karar kilmişlarki burdalar. Ben cbf i kalipli olmasi konforlu olmasi ve görüntüsünün hoşuma gitmesi sebebiyle seçtim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:23 ----------

Arkadaşlar birşey soracağim bilgisi olanlar yardim ederse sevinirim. Benim motordaki vites müsüründe sadece boş kablosu var. Eski tiplerin vitesleri gösteren müşürü yenilerle aynimi yani ondan alsam yerine uyarmi? Forumu cok arastirdim bir bilgiye ulasamadim.

Motosikleti
    CBF 150 - CBR 125 - YZF R25
    Arkadaşlar cbr 125 almak için nisan ayında sıfır aldığım motorumu satıyorum. İlgilenenler için sahibinden ilan numarası: 261974383

Motosikleti
    RX3 EVO . CBF 150
    Arkadaşlar her türlü tenkitinizi okudum.
    Polemiğe girmek istemiyorum. satış fiyat politikası diye bir olay vardır bir mal satışa çıkarıldığında ister sıfır olsun ister ikinci el mutlak bir pazarlık payı vardır ve bunu unutmayalım. Bildiğiniz gibi bir bayii sıfır motora 4850 yazarken başka bayi 4500 hatta 4350 yazabiliyor şimdi bu da ne diyebilirsiniz.Aynı motor niye bu kadar fark var gidin açık sözlü bir bayii bulursanız size anlatır nasıl olduğunu.
    Fiyatın çok olduğunu söyleyen arkadaşlar tamam 5000 tl yazsam bu sefer piyasayı öldürdün diye veryansın edeceksiniz.motorun bana gelişi nakit 5850 +plaka sigorta 500 üzerindekiler montaj dahil 900 tl toplarsanız 7250 yapar. Tutupta 6000 tl yazacak halimde yok. Ha daha ucuza mal edebilirmisiniz edersiniz.. saygı duyarım ancak bu forumda motor ve fiyat politikası üstte tutulacağına vurun abalıya denilip bu motor bu para etmez derseniz dışarıdan okuyanlar yanlış kanıya varacaktır.
    ha diyorsanız ki bu motor bu kadar etmez yinede siz bilirsiniz tabi adam gider sıfır almaya bizlerde ikici elleri hurdaya atarız....

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Arkadaşlar her türlü tenkitinizi okudum.
    Polemiğe girmek istemiyorum. satış fiyat politikası diye bir olay vardır bir mal satışa çıkarıldığında ister sıfır olsun ister ikinci el mutlak bir pazarlık payı vardır ve bunu unutmayalım. Bildiğiniz gibi bir bayii sıfır motora 4850 yazarken başka bayi 4500 hatta 4350 yazabiliyor şimdi bu da ne diyebilirsiniz.Aynı motor niye bu kadar fark var gidin açık sözlü bir bayii bulursanız size anlatır nasıl olduğunu.
    Fiyatın çok olduğunu söyleyen arkadaşlar tamam 5000 tl yazsam bu sefer piyasayı öldürdün diye veryansın edeceksiniz.motorun bana gelişi nakit 5850 +plaka sigorta 500 üzerindekiler montaj dahil 900 tl toplarsanız 7250 yapar. Tutupta 6000 tl yazacak halimde yok. Ha daha ucuza mal edebilirmisiniz edersiniz.. saygı duyarım ancak bu forumda motor ve fiyat politikası üstte tutulacağına vurun abalıya denilip bu motor bu para etmez derseniz dışarıdan okuyanlar yanlış kanıya varacaktır.
    ha diyorsanız ki bu motor bu kadar etmez yinede siz bilirsiniz tabi adam gider sıfır almaya bizlerde ikici elleri hurdaya atarız....
    Sigortayı niye hesaba katıyorsunuz? Plakaruhsat masrafı 200 tl bile değil.

Ayrıca çanta 100, yanlar 200 küsür. Demirler 50şer en fazla. Sis farı + montaja 500 lira mı verdiniz? Pazarlık konusunda da yazmışsınız oraya pazarlık yok diye. Dışardan farklı gözle bakın size mantıklı geliyormu bunu demeye çalışıyoruz. Yoksa 15 bin lira yazarsınız bizi hiç ilgilendirmez. Saygılar.
    sinka251 bunu beğendi.

Arkadaşlar bu ürün CBF 150 ile sorunsuzca çalışır mı? Sanirim akü konusunda bazı kısıtlamalar var, bir bakabilir misiniz?

12/24V 120W Dual USB Socket Mount Cigarette Lighter Charger Adapter
    https://bnc.lt/4Sug/X6lKnt0mSq

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Arkadaşlar kullanıcılara bir sorum olacak, ben cbf aldım 2.el.
    Motor ilk çalıştırmadan jikle yi çekmezsem gazı bıraktığım an stop ediyor. Bu şekilde 2km veya 3 5 dakika çalıştıktan sonra gazı bırakınca stop etmiyor artık. Bu durum normal mi? Geçen bir motor ustası bunun anormal olduğunu subap ayarı falan yapılması gerektiğinden bahsetti. Aslı nedir bunun?
    AKIN17 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF 150, Mondial RX3 i Evo, Pulsar NS 200
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor ilk çalıştırmadan jikle yi çekmezsem gazı bıraktığım an stop ediyor. Bu şekilde 2km veya 3 5 dakika çalıştıktan sonra gazı bırakınca stop etmiyor artık. Bu durum normal mi? Geçen bir motor ustası bunun anormal olduğunu subap ayarı falan yapılması gerektiğinden bahsetti. Aslı nedir bunun?
    aynı sorun bende de mevcut, ben havalar soğuk diye normal sanıyodum ama artık o kadar da soğuk değil. tek marşta çalışıyor ama elim kesinlikle gazda olmak zorunda yoksa istop ediyor. rolantisi 1000 devirin çok az üstünde 1100-1200 civarı. gazı 1500 civarında sabit tutmaya çalışarak ısıtıyorum 4-5 dakikadan sonra istop etmeden kendi kendine çalışıyor. bu normal değil sanırım? yani sadece marş düğmesine basınca gaz vermeden kendi kendine rolantide çalışması lazım değilmi? not : acemi motorcuyum

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor ısındığında devir 1.500-1.600 arasında sabit kalıyorso anormal bir durum yok. İkinci sıfır cbf'i kullanıyorum ikiside ilk çalıştırmada jigle ile çalışıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

Alıntı dogueksi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı sorun bende de mevcut, ben havalar soğuk diye normal sanıyodum ama artık o kadar da soğuk değil. tek marşta çalışıyor ama elim kesinlikle gazda olmak zorunda yoksa istop ediyor. rolantisi 1000 devirin çok az üstünde 1100-1200 civarı. gazı 1500 civarında sabit tutmaya çalışarak ısıtıyorum 4-5 dakikadan sonra istop etmeden kendi kendine çalışıyor. bu normal değil sanırım? yani sadece marş düğmesine basınca gaz vermeden kendi kendine rolantide çalışması lazım değilmi? not : acemi motorcuyum
    Motor sıcakkan devir 1.500-1.600 arasında olması lazım. Otomotik jigle olmadığı için stop etmesi gayet normal. Sonuçta kara düzen diye tabir edilen karbüratörü var.
    dogueksi bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF 150, Mondial RX3 i Evo, Pulsar NS 200
    teşekkürler hocam aradığım cevap buydu

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Daha önce 2008model ybr kullandım, o da karbüratör idi ama bunun gibi değildi. O yüzden biraz evhamlanıyorum.

Yanı bazen motorla 3dakika yol gidiyorum, hala gazı bırakınca stop ediyor. Bu normal der misiniz? İçim rahatlamıyor.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    bi sıkıntı var benim çinli bile gazsız tek marşta çalışuyor ve stop etmiyor çalışınca soğukken devir 800 900 arası düzelince 1300 e geliyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler