Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkadaşlar.. İphone yağda.. şimdiye kadar kullandığım diğer yağlarda gözlemleyemediğim bi güzellik daha fark ettim. 200 km dir motorumda iphone tam sentetik yağ var. ve ilk defa bu yağı kullandım.

Havalar zaten sıcak gidiyor. 40-50 km uzun sürüş yapıyorum 90-100 km arası hızlarda.. yani motor üst devirlerde çalışıyor.. Bu şekilde sürüş yaptığım zamanlarda önceki yağlarda şu olurdu. Motor yağının aşırı sıcaklıktan dolayı fazla incelmesi kaynaklı, vites geçişleri..uzun sürüşlerinde sonunda hep biraz olsun sertleşir ve kemikleşirdi. Motoru ilk çalıştırdığımız da..sürüşe yeni başladığımız zaman dilimindeki kadar yumuşak ve keyifli..sessiz vites geçişleri motor tamamen ısındıktan sonra ortadan kalkardı. Iphone yağda vitesler hep yumuşak. Motoru yeni çalıştırdığınızda vites geçiş kalitesi ne ise.. motor tamamen ısındıktan sonrada aynı. Bu olumlu gözlemle başka hiç bir yağda karşılaşmadım. birde benim motorum normalde yağ eksiltiyor.. Ama motor bitmesi falan değil.. Yani motorun performansı 10 numara. bayiden alındığı ilk günden beri aynı oranda eksiltiyor. Kocaeli servis..bu yağ ile cbf in yağ eksiltmeyeceğini söylemiş. Şimdi motorun yağ eksiltme eğilimine bakacağım. Umarım dedikleri gibi çıkar bu konuda.

İkinci bir konu.. 2008 den beri cbf 150 kullanıyorum. Motoru sıcak havalarda bile marş basarken.. jiklesiz okey..çalışıyor ama..yine 15-20 saniye gaz kolunu bırakmadan ve motoru hafif devir yaptırarak ısıtmam gerekiyordu. Yoksa marş basıp hemen gazı bırakınca motor stop ediyordu. Bu çok sıkıcı bir konu idi. Yaz sıcaklarında bile motora marş bastıktan sonra gaz kolunu bırakınca stop etmesi konusu. Tamamen düz mantıkla ve basit bi şekilde bu konuyu çözdüm. Senelerdir bu benim nasıl aklıma gelmez diyede kendime gerçekten kızdım. Sadece rölantiyi..0.1-0.2 kadar yükseltin hepsi bu. Şimdi motora 2 gün marş basmasam bile.. gaz koluna dokunmadan ..sadece marş düğmesi ile bile çalışıyor. gaz kolu hafif gaz verirken de marş çok kaliteli bi ateşleme yapıyor ve gazı marş astıktan sonra hemen bırakıyorum motor stop etmeden çalışmaya devam ediyor. Önceden motor sıcakken rölantim 1400 d.d idi.. şimdi 1500-1600 seviyelerinde.. ve bu sorunu böylece kolaylıkla yendim Bu iyileştirmeyi yapmak isteyen ark..lar..rölanti ayarlarını motor sıcakken yapsınlar. harika sonuç alacaklarına eminim.

Bahsettiğim soğukken stop etme problemi.. altın elbiseli adamın cbf 150 tanıtımında bile var.. izleyebilirsiniz.. 4:35 i izleyin.

http://www.youtube.com/watch?v=72tdfU4DTBY
    blueway2, Ezio41 ve NiGHTMaRe07 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar.. İphone yağda.. şimdiye kadar kullandığım diğer yağlarda gözlemleyemediğim bi güzellik daha fark ettim. 200 km dir motorumda iphone tam sentetik yağ var. ve ilk defa bu yağı kullandım.

Havalar zaten sıcak gidiyor. 40-50 km uzun sürüş yapıyorum 90-100 km arası hızlarda.. yani motor üst devirlerde çalışıyor.. Bu şekilde sürüş yaptığım zamanlarda önceki yağlarda şu olurdu. Motor yağının aşırı sıcaklıktan dolayı fazla incelmesi kaynaklı, vites geçişleri..uzun sürüşlerinde sonunda hep biraz olsun sertleşir ve kemikleşirdi. Motoru ilk çalıştırdığımız da..sürüşe yeni başladığımız zaman dilimindeki kadar yumuşak ve keyifli..sessiz vites geçişleri motor tamamen ısındıktan sonra ortadan kalkardı. Iphone yağda vitesler hep yumuşak. Motoru yeni çalıştırdığınızda vites geçiş kalitesi ne ise.. motor tamamen ısındıktan sonrada aynı. Bu olumlu gözlemle başka hiç bir yağda karşılaşmadım. birde benim motorum normalde yağ eksiltiyor.. Ama motor bitmesi falan değil.. Yani motorun performansı 10 numara. bayiden alındığı ilk günden beri aynı oranda eksiltiyor. Kocaeli servis..bu yağ ile cbf in yağ eksiltmeyeceğini söylemiş. Şimdi motorun yağ eksiltme eğilimine bakacağım. Umarım dedikleri gibi çıkar bu konuda.

İkinci bir konu.. 2008 den beri cbf 150 kullanıyorum. Motoru sıcak havalarda bile marş basarken.. jiklesiz okey..çalışıyor ama..yine 15-20 saniye gaz kolunu bırakmadan ve motoru hafif devir yaptırarak ısıtmam gerekiyordu. Yoksa marş basıp hemen gazı bırakınca motor stop ediyordu. Bu çok sıkıcı bir konu idi. Yaz sıcaklarında bile motora marş bastıktan sonra gaz kolunu bırakınca stop etmesi konusu. Tamamen düz mantıkla ve basit bi şekilde bu konuyu çözdüm. Senelerdir bu benim nasıl aklıma gelmez diyede kendime gerçekten kızdım. Sadece rölantiyi..0.1-0.2 kadar yükseltin hepsi bu. Şimdi motora 2 gün marş basmasam bile.. gaz koluna dokunmadan ..sadece marş düğmesi ile bile çalışıyor. gaz kolu hafif gaz verirken de marş çok kaliteli bi ateşleme yapıyor ve gazı marş astıktan sonra hemen bırakıyorum motor stop etmeden çalışmaya devam ediyor. Önceden motor sıcakken rölantim 1400 d.d idi.. şimdi 1500-1600 seviyelerinde.. ve bu sorunu böylece kolaylıkla yendim Bu iyileştirmeyi yapmak isteyen ark..lar..rölanti ayarlarını motor sıcakken yapsınlar. harika sonuç alacaklarına eminim.

Bahsettiğim soğukken stop etme problemi.. altın elbiseli adamın cbf 150 tanıtımında bile var.. izleyebilirsiniz.. 4:35 i izleyin.

http://www.youtube.com/watch?v=72tdfU4DTBY

İphone yağ güzeldir , bende de iphone tam sentetik 10 w 40 var Honda Haldızın koyduğu yağ . Vites geçişleri gayet güzel herhangi bir sorun yok . Motoru çalıştırma konusuda gelirsekte benim rolanti ayarımda sizin dediğiniz gibi . Motoru soğukken çalıştırdığımda hiç bir şekilde istop etmiyor , Altın elbiseli adamın videosunda ki gibi

Motosikleti
    Cbf150
    Selam Arkadaşlar, hafta sonu Zonguldak Türkali Filyos yaptık, güzel bir yolculuk ve kamp geçirdik..

345 km yol yapmış oldum,

8,83 litre yaktı, yani 100 km'de 2,55 Lt

F54, ethemm76 ve SULH bunu beğendiler.
    CANIM KIZIM HERŞEYİM

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ama 1500 1600 yaz ayları için fazla sanki zaten motor birkaç km yaptıktan sonra ışıklarda dururken bu seviyelerde çalışıyor malum havalar 30 derece civarı artık
    gene de denemek isteyenler için güzel fikir

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    Arkadaşlar merhaba
    Alıntı SULH adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu mont uzun zamandır aklımda olan bi monttu. Alsam mı almasam mı diye düşünürken sonunda karar verdim ve aldım.
    Çekincelerim vardı.
    Kısa gelir, kötü durur, komik olur diye düşünüyodum. En sonunda dedim ki; nasıl durursa dursun alıcam.
    Giydikten sonra farkettim ki (her ne kadar olması gereken uzunlukta olmasada) çokta kısa gelmedi.
    Siyah olanı almamın sebebi: büyük bi vücutta bide bem beyaz mont pekte iyi durmadı, (beyaz olanıda, gt-air modelinide denedim) içine siyah tşort giyerek kısalığı kamufle ediyorum bi nebze

Boyum 193cm Kilom 123
    Ben çok aramıştım bulamamıştım. Bi nevi benim gibi almadan önce araştıran arkadaşlara yön gösterici olması açısından fotoğrafımı ekliyorum.

Saat 14:00-15:00 arasında 50km, 18:00-19:00 arasında da 50 km test ettim. Sonuç gayet başarılı. Rüzgarı ilk defa hissettim. Püfür püfür geldim

Eski venom montumda bulunun knox en1621-2 güvenlik seviyeli sırtlığı monta taktım. (kendi içinde delikli yumuşak sırt koruyucusu var)

Bu arada arka tarafında fermuarın orada altta çıt çıt var, o ne işe yarıyor bilen var mı?

Kapıyla aynı boyda çıkmışım

http://i.hizliresim.com/ZNlZzo.jpg

Aklınıza takılan her konuda mesaj ile veya buradan iletişime geçebilirsiniz
    mete_han, Ezio41 ve jjakabo bunu beğendiler.

Motosikleti
    Evet birazcık forumu canlandıralım

[IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG]
    mustbe, Sokollu, jjakabo ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda CBR
    Selamlar
    uzun süre CBF 150 kullanıp CBR 250 test eden kullanan arkadaşlar konuda var ise tecrübeleriniz nelerdir?
    Oturuş pozisyonu yorucumu en çok merak ettiğim konu. CBF de dik oturuyoruz CBR da nasıl?
    Uzun yolda kullanılabilir mi?

Volkan
    HONDA
    VOLKAN

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    45 lira benzin aldım fullendi.
    Benzin Litresi 5.02 den.Normal depo 330 Km yol gittim.Şehir içi hepsi.%50 2 kişi kullanımlı.
    Yedek depoya aldım 360'a geldi.Daha da giderdi belki ama riske atmak istemedim.(400 de biterdi.)
    Bir şey denemek için fullemiştim zaten.Öğrenci adamın ne işi olur.
    E çizgisinin üzerindeki ilk beyaz çizgiden itibaren 150 km yolunuz kalıyor.Ona göre.

#Sulh#Hocam o çıt çıtı kot pantolonuna bağlıyorsun.Rüzgardan açılmıyor.

Motosikleti
    Alıntı MerhabaDunya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar
    uzun süre CBF 150 kullanıp CBR 250 test eden kullanan arkadaşlar konuda var ise tecrübeleriniz nelerdir?
    Oturuş pozisyonu yorucumu en çok merak ettiğim konu. CBF de dik oturuyoruz CBR da nasıl?
    Uzun yolda kullanılabilir mi?

Volkan

Cbr 250 test ettim , cbf kadar rahat ve dik oturmuyorsun . Daha öne doğru eğilerek oturuyorsun ama çokta eğilmiyorsun . Uzun yolda nasıl olur bilemem o kadar test etme şansım olmadı .
    MerhabaDunya bunu beğendi.

CBFMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Selamlar arkadaslar, gecen gun yazmistim lastikle ilgili, irc ve michelin arasinda kaldim. Maddi acidan irc ön- arka140-150 tl arasi, michelin on-arka 250-300 tl arasi. Michelin cok pahali ve irc de o kadar kotu degil. Pirelli on-arka 200 tl. Irc mevsimlik alacagim maddiyattan dolayi.

Motosikleti
    Honda CBR
    CBF 150 den sonra ne kullanmalı sizce?

Volkan

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Aslina bakarsan, motoru degistirmek bence gelir durumuyla alaki, bakimi, parcasi, vergisi bunlar onemli seyler imkan olsada 250 cc sonra 600 cc enduro ile yolumuza devam etsek.

Motosikleti
    Alıntı CBFMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaslar, gecen gun yazmistim lastikle ilgili, irc ve michelin arasinda kaldim. Maddi acidan irc ön- arka140-150 tl arasi, michelin on-arka 250-300 tl arasi. Michelin cok pahali ve irc de o kadar kotu degil. Pirelli on-arka 200 tl. Irc mevsimlik alacagim maddiyattan dolayi.

Bence biraz daha fazla para verip michelin alın . 1 saat önce dolu yağmura yakalandım yine lastiklerin performansı kuru yoldaymış gibi hissettirdi beni . Ani frenlemede yaptım sırf yağmurda kayacak mı gibisinden . I ıh yok yine kayma yapmadı . Kesinlikle tavsiye ederim

Alıntı MerhabaDunya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF 150 den sonra ne kullanmalı sizce?

Volkan
    Tamamen paraya ve zevke göre değişir hocam istekler

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama 1500 1600 yaz ayları için fazla sanki zaten motor birkaç km yaptıktan sonra ışıklarda dururken bu seviyelerde çalışıyor malum havalar 30 derece civarı artık
    gene de denemek isteyenler için güzel fikir
    İnan hiç bir olumsuz yönü yok. Zaten 6000-8000 devir aralığında sürüş yaparken.. ışıklarda durma anında eskiden 1400 d.d olan rölantinin artık 1500-1600 seviyelerinde olmasının hiç bir olumsuzluğunu yaşamıyorum. Tek marşla..hatta gaz dahi vermeden rahat marş alıyor ve asla stop etmiyor. Çok ısınınca motor max. 1600 devirde kalıyor rölanti uzun yolda. Çok hafif ince ayar yapıcam 1500 d.d. seviyelerine geri çekicem. Muhtemelen buda kurtaracak. Haricen tek fark şu oldu. Gaz kolunu birden bırakınca..motor sıcakken motor devrinin rölanti seviyesi,ne inme süresi biraz uzadı. Ama buda problem oluşturacak seviyede değil. Rölantiyi biraz düşürünce buda bir nebze olsun iyileşecektir diye umuyorum.

Lastik konusu geçmişte biraz yukarda.. kendi yorumum.. pirelli lastik alınacaksa.. dra traction serisi asla asvalt latiği değil.. motoru viraja yatırmıyor. motor yatmamak için direniyor. Michalen sürüş kalitesini hiç bir marka lastikte bulamassınız. Prellinin Dura Traction serisi..köy yolları, stabilize yollar. çamur toprak yollar için ok.. ama asvaltta kötü bir lastik. Ayrıca asvalt yolda düşük hızlarda giderken.. lastikleri ilk aldığınız zaman..dişleri henüz tam iken..kalçanızda lastiklerini diş tıkırtı darbesini hissesedebiliyorsunuz. Yani lastik o oranda asvalt lastiği değil. Bende mevcut lastiklerimi bi kaç ay daha kullanayım. halen eni sayılırlar çünki...takım olarak michalen alacağım.

Motosikleti
    Ben 17 bin km dir Michilen kullanıyorum.Michilenden başka da bu saatten sonra ufak cc için başka lastik almam.
    Aynı zamanda bir de enduro lastiği takılı Xl 185 motorum var fakat.Lastikler 1991 model ve Lastiğin dişleri yok.Aşınmış.Öyle söyliyim.
    90 la korkusuzca içimde bir gram şüphe olmadan döndüğüm keskin virajları.(Asfalt erimiş ayna gibi olmuş yollardan bahsediyorum,veya döküldükten 1-2 ay sonra üstündeki taşlar erimeye başlamış ölümcül olmuş yollardan bahsediyorum)Cbf ile Michilenle dönemiyorum hemen kaymaya başlıyor.Ha diyeceksiniz tabii ki kayar elbet yani.
    Ama sözü şuraya getireceğim.Hafif dura traction gibi dişleri derin ,kalın olursa Türkiye şartlarında bence daha iyi olur.
    Ee %100 kaliteli asfaltların %0 kaliteli asfaltlara oranı çok çok az olan ülkede bence daha iyi iş görür diye fikrim.
    Ön yargılı değilim 3 bin km sonra da Dura Traction deneyeceğim.

Bu arada Cbf yi satmayı düşünüyorum.Piyasa allak bullak.Çözemiyorum.
    2013 5 bin kmdeki aksesuarlı adam 4.750 yazmış
    2012 Model Aksesuarsız 15 bindeki adam 5 bin lira yazmış.Kozmetik olarak aynı temizlikte.Haa kaç kere motor inmiş yağ yakma olayı için bilmem.
    2009 model 35 bindeki adam 3.750 yazmış.2011 model 24 bindeki adamda 3.750 yazmış.

Ben motoruma ne kadar yazacağım bilemedim.Kararsızım.
    2 kere sağa ve sola düşmesi oldu.Bir sağ tarafında çiziği var .Koruma demiri vardı allahtan problem olmadı.
    Shad 33 Çanta var.Lastik var(Yeni Dura Traction ve Michilenlerle beraber vereceğim)
    Motoru ne zaman servise götürsem harika zenit saati gibi diyorlar.Yağını bile motul koyuyorum.
    İyi Geceler.

Motosikleti
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 17 bin km dir Michilen kullanıyorum.Michilenden başka da bu saatten sonra ufak cc için başka lastik almam.
    Aynı zamanda bir de enduro lastiği takılı Xl 185 motorum var fakat.Lastikler 1991 model ve Lastiğin dişleri yok.Aşınmış.Öyle söyliyim.
    90 la korkusuzca içimde bir gram şüphe olmadan döndüğüm keskin virajları.(Asfalt erimiş ayna gibi olmuş yollardan bahsediyorum,veya döküldükten 1-2 ay sonra üstündeki taşlar erimeye başlamış ölümcül olmuş yollardan bahsediyorum)Cbf ile Michilenle dönemiyorum hemen kaymaya başlıyor.Ha diyeceksiniz tabii ki kayar elbet yani.
    Ama sözü şuraya getireceğim.Hafif dura traction gibi dişleri derin ,kalın olursa Türkiye şartlarında bence daha iyi olur.
    Ee %100 kaliteli asfaltların %0 kaliteli asfaltlara oranı çok çok az olan ülkede bence daha iyi iş görür diye fikrim.
    Ön yargılı değilim 3 bin km sonra da Dura Traction deneyeceğim.

Bu arada Cbf yi satmayı düşünüyorum.Piyasa allak bullak.Çözemiyorum.
    2013 5 bin kmdeki aksesuarlı adam 4.750 yazmış
    2012 Model Aksesuarsız 15 bindeki adam 5 bin lira yazmış.Kozmetik olarak aynı temizlikte.Haa kaç kere motor inmiş yağ yakma olayı için bilmem.
    2009 model 35 bindeki adam 3.750 yazmış.2011 model 24 bindeki adamda 3.750 yazmış.

Ben motoruma ne kadar yazacağım bilemedim.Kararsızım.
    2 kere sağa ve sola düşmesi oldu.Bir sağ tarafında çiziği var .Koruma demiri vardı allahtan problem olmadı.
    Shad 33 Çanta var.Lastik var(Yeni Dura Traction ve Michilenlerle beraber vereceğim)
    Motoru ne zaman servise götürsem harika zenit saati gibi diyorlar.Yağını bile motul koyuyorum.
    İyi Geceler.

Honda sağolsun sıfır fiyatları zamladığı için 2. el piyasasını öldürdü resmen . Sahibinden com'da 6500 tl ye bile bir sürü cbf ilanı var . Siz motorunuzu kolay bir şekilde fazla zarar etmeyecek bir şekilde uygun bir fiyat yazın yeter . Sahibinden'ki ilanları karşılaştırmak pek sağlıklı olmaz . Mesela ben motoru 5200den aldım sıfır . Eğer 5 10 bin km içersinde satarsam 4900 5000 tl ye satarım . Ki lastik koruma demiri çanta vs dolu . Uçuk rakam olursa almaz kimse

Motosikleti
    Aynen hocam sormayın.4.250 yazdım. Bende o fiyata almıştım.Bakalım satılmazsada acelesi yok beklerim.

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Simdi anes motordayim, lastikle ilgili bir problem yokmus ama ben yinede lastikleri yine irc mevsimlik olarak degistirdim. Winter kislik olanida yine kisin kullanacagim. Irc ile ilgili bir problemim yok. Sonucta iki kere, bizim yolu okumamiz daha onemli, tabiki lastik burda devreye giriyor ama esasen kontrol bizde bitiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:58 ----------

Cbf 150 sert yan canta kullanan arkadaslardan yorum alabilirmiyiz. Ben soft kullaniyordum ama cokta memnun kalmadim. Soft yan cantalari satip sert yan canta almayi dusunuyorum.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CBFMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Simdi anes motordayim, lastikle ilgili bir problem yokmus ama ben yinede lastikleri yine irc mevsimlik olarak degistirdim. Winter kislik olanida yine kisin kullanacagim. Irc ile ilgili bir problemim yok. Sonucta iki kere, bizim yolu okumamiz daha onemli, tabiki lastik burda devreye giriyor ama esasen kontrol bizde bitiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:58 ----------

Cbf 150 sert yan canta kullanan arkadaslardan yorum alabilirmiyiz. Ben soft kullaniyordum ama cokta memnun kalmadim. Soft yan cantalari satip sert yan canta almayi dusunuyorum.
    20000 km duro kullandıktan sonra ırc ye geçtim çok farklı geldi bana memnunum lastiklerden diyorumki bazen ırc böyleyse çok methedilen michelin i tahmin edemiyorum çanta konusundada aynıyız önce soft çanta aldım ama içime sinmedi duruşu tek avantajı körüklü olması çok eşya almasıydı sonra onları satıp kappa 21 lt çantalardan aldım çok memnunum tek hareketle söküp takabiliyorum bide tur camı takınca turinge döndü motor bek güzel oldu

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    herkese merhaba bende soft canta kullandım daha cok malzeme alıyodu.ama kappa 21 yan çanta aldım
    daha güzel ve toplu oldu motor..gezide çok faydalı valiz gibi çıkartıp gezebiliyorum..
    bu arada 950 km uzun yol yaptım gecen hafta.yan çantalar dolu arka çanta dolu ve artçımla beraber..motora segman piston atıldı 2. gün yola cıktım rodajda yani uzun yolda doldurdum rodajı motoru sıkmadan yormadan..
    önce çanakkale arkadaşın dügüne..ordan balıkesir gönen..ordan bursa.yalova ve istanbull..
    geldigimde yag degişimi yaptım 30 gr eksik çıktı.segman piston atıldıktan sonra..öncesinde 400 gr yakın eksiltmişti..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:28 ----------

SULH, soa, champion77 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler