Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    ben bakımda motoruma repsol yağ koydurdum bakalım bi faydası dokunucakmı acaba?motorun orginal renkleri bence çok daha güzel cbf150 olduğu gibi birisi.....hehehe
    Mustafa Kemal Atatürk

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbf 150 -
    slm arkadaşlar ben uzun zamandır yazılarınız takip ediyorum fakat hic tanışmak fırsatım olmadı sizleri canı gönülden taktir ediyorum öncelikle işimden bahsedeyim kendim honda da servis danışmanı olarak calışıyorum ve ayrıca dogdugumdan beri baba meslegi oldugu icin motorun üstündeyim yazılarınız hemenhemen hepsini okuyorum ( özellikle metehan beyin hayranlarındanım abi sen yanlış meslek secmissin ) bende cbf kulllanıcısıyım bu sebepten dolayı takip ediyorum sizlerle tanışmak benim icin onur canı gönülden bu işe baş koymussunuz bundan sonra aranızda olacagım hondayla ilgili sorularınız varsa beklerim mail adresim hondataha@gmail.com herzaman yanınızda olacagım ayrıca sizlerle yakından tanışmak isterim şimdilik kendinize ii bakın ALLAH sizi kaza beladan korusun görüşmek üzeree

caberli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-PULSAR 200NS-NC700X-WOLF125-DOMİNAR

hoşgeldin

Alıntı hondataha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar ben uzun zamandır yazılarınız takip ediyorum fakat hic tanışmak fırsatım olmadı sizleri canı gönülden taktir ediyorum öncelikle işimden bahsedeyim kendim honda da servis danışmanı olarak calışıyorum ve ayrıca dogdugumdan beri baba meslegi oldugu icin motorun üstündeyim yazılarınız hemenhemen hepsini okuyorum ( özellikle metehan beyin hayranlarındanım abi sen yanlış meslek secmissin ) bende cbf kulllanıcısıyım bu sebepten dolayı takip ediyorum sizlerle tanışmak benim icin onur canı gönülden bu işe baş koymussunuz bundan sonra aranızda olacagım hondayla ilgili sorularınız varsa beklerim mail adresim hondataha@gmail.com herzaman yanınızda olacagım ayrıca sizlerle yakından tanışmak isterim şimdilik kendinize ii bakın ALLAH sizi kaza beladan korusun görüşmek üzeree
    aramıza hoşgeldin sevgili motorcu ve hatta hondacı ve hatta CBF150 ci kardeşim Allah senide kazadan beladan korusun yolun ve farların açık olsun
    ''Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir dünya istiyorum."

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    hoşgeldin arkadaşlar tamam o zaman bakın honda da çalışan arkadaşımız var artık sorunlarımızı çözecek arkadaş geldi,cümlemiz allah kazadan beladan korusun arkadaşım
    98 Beygir.....

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150

aleyküm selam hoca...inanırmısın zamanlaman hatalı oldu biraz...yani sen geldin ben gidiyorum...bende bu topikde daha fazla paylaşımda bulunmamaya karar vermiştim...topik arka sayfalara gitmesin diyoruz unutulmasın diyoruz bişeyler paylaşmaya çalışıyoruz pek sallayan olmuyor...bende okuyucu olacağım bu topikte...bu nedenle cbf 150 topiğine artık öylesinede olsa bişeyler yazmıcam...sevgiler...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ay ortasında bende yanmaya geliyorum oraya.iyi oldu öğrendiğim.
    çok severim ben sıcağı.ama bu sefer cbf evde benim dönüşümü bekliicek.
    benim motor da 3550 km oldu, sadece normal bakımlarına gittim servise, başka hiç bir teknik sorun çıkarmadı, çalışmamazlık, gitmemezlik etmedi, beni yolda bırakmadı hiç.şu km ye kadar sadece nereyi gezelim, nereye gidelimi düşündüm.
    bir sürü uzun yol yaptım.
    ama ben de iyi baktım motoruma...
    dostum gelince beni ara görüşelim msnden ulasabilirsin 24 saat açık

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aleyküm selam hoca...inanırmısın zamanlaman hatalı oldu biraz...yani sen geldin ben gidiyorum...bende bu topikde daha fazla paylaşımda bulunmamaya karar vermiştim...topik arka sayfalara gitmesin diyoruz unutulmasın diyoruz bişeyler paylaşmaya çalışıyoruz pek sallayan olmuyor...bende okuyucu olacağım bu topikte...bu nedenle cbf 150 topiğine artık öylesinede olsa bişeyler yazmıcam...sevgiler...
    istifa ediyorum hemen şimdi nediyosun sen abi ya????nereye daha balata yakacaktık bak hayaranlarında çoğalmısken ayıp ayıp duymayım bidaha sensiz olmaz bu kasaba

ya dostum sen nerdeydin bukadar zaman biz burda saç baş yolarken nerdeydin motor 6000 e gelincemi aklına geldineyse hoşgeldin

cross33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cross
    arkadaşlar hepinize mersinden slm lar benimde bir sorum olacak bende bir cbf 150 kullanıcısıyım yolda giderken belli bir km hızla giderken bir cızırtı oluyor ama arada bir... servise gittim grenajdandır dediler arkadaşımdada aynısı var ve obir arkadaşımdada onlarda yapmıyor servis yardımcı olmuyor her yerine baktım bulamadım acaba nereden geliyor bu gıcık gıcırdama tşk ederim

Motosikleti

cızırtı

baze bende hisediyorum böyle bi cızırtı yeni yeni çoğalmaya başladı acaba zincirden geliyo olabilirmiki?

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metehan hocam yapma Allahaşkına sen yaz biz okuyoz bilgimize göre yazıyoz da bazen ama bende isteme tabi topic düşüyo 2. sayfaya o zamn ben bişi yazsammı diom sonrada daha önce olmuştu geyik yapmayın deniliyo modarator silio mesajları
    ayrıca forumun 2. sayaya ve ya 10. sayafaya düşmesi bizi etkilemez bu topiği bilen biliyo abi sık kullanılanlarımda ilk sırada:D
    sende ginger gibi yapma abi zaten o gitti sende gidersen napıcaz

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hop dedik metehanın kardeşiyiz dedik bu foruma okuyucu olarak ben yeterim bir forumda 2 okuyucu olmaz hadi bakiyim yazılarının başına okuma bölümü bana ait sen yazacan

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    [QUOTE=cross33;760735]arkadaşlar hepinize mersinden slm lar benimde bir sorum olacak bende bir cbf 150 kullanıcısıyım yolda giderken belli bir km hızla giderken bir cızırtı oluyor ama arada bir... servise gittim grenajdandır dediler arkadaşımdada aynısı var ve obir arkadaşımdada onlarda yapmıyor servis yardımcı olmuyor her yerine baktım bulamadım acaba nereden geliyor bu gıcık gıcırdama tşk ederim

bahsettiğiniz gıcırtı en cok ön cam arası ile konsolun birleştiği bölgeden geliyor ben defalarca baktım sonra araya 2 lastik koyarak cızırtının kaynagını bulup yok ettim şimdi cızırdamıyor eyer alttan geliyorsa eksozunuzun son susturucusuyla benim gibi oynadıysanız eksozdan geliyor olabilir .

Alıntı kertenkele200 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete handro benim motorda çatladı o srvise götürdüm garantiden değişçekti ama yokmuş o parça gelecekti bakalım nesaman kimbilir
    Evet benim motorunki de çatlamış sonunda baktım küçük bir çatlak var, garantiden 6000 bakımında ben de halledeyim bari.

Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar o parça sıcaktan falan çatlamıyor
    vidalar sıkı arka camurluk salınım yapınca sıkı olan vidalar esneyemeyip parçayı çatlatıyo topiğin baş sayfalarını inceleyin biyerlerde baya bi bahsetmiştik ginger varken biraz gevşetin vidaları bişey olmuyor sonucta 3-5 ytl ama sinir bozucu
    Vallahi ben ginger ilk söylediğinde gevşettim vidaları ama sonunda benimki de çatladı işte. Bence vida işi değil o, o parçanın uyduruk olmasından kaynaklı.

Bu arada tatile gitmeden önce en son bindiğimde yani 15 gün önce benim motor 5500km idi ve problem sayılabilecek hiç birşey yaşamadım. (Yukarıdaki gibi çatlak kıl tüyü saymıyorum bile, zira sürüşe etki edecek hiç bir sorun çıkmadı). Maşallah. Bakalım yarın tatilden sonraki ilk marşı basıcaz, özledim motorumu be yav. Benim 5000'i aşmış motorum sorunsuz devam ediyor, bu arada herkese de selamlar.

aybarssurucu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS / KLX250
    Arkadaşlar 8000 bakımı geldi ama bakıma sadece garanti için gidiyorum

Şaka bir yana ilk kez motorda bir parça değişecek; yan ayaklığın yayı kırıldı.

Servis ekibiyle konuştuk; 10W40 Valvoline Tam Sentetik deneyeceğiz. Bakalım nasıl olacak.

Lastiklerimi değiştirecektim ama lastik sıkıntısı var dediler. Bakalım kısmet ay sonuna.

Motosikleti
    skygo SG250-4
    Alıntı caberli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili cbf 150 m 2100 km de kusursuz bir motor satıyorum arkadaşlar sebep:koyacak yerim yok ve onu kaybetmek ten çok korkuyorum...o yüzden kapalı garajda duruyo zamn problemim nedeniyle biemiyorum bu yüzden ayda yılda 1 binebiliyorum bunu satıp bisan lifan 100 lük almayı düşünüyorum:D
    dostum ben cbf almak istiyorum bende bisan motocub 100 var 5000 kmde istersen takasa girebiliriz ne dersin sana uygun olur mu?
    Rüzgarın yüzünü okşamasına izin ver ama şeytanın kulağına fısıldamasına asla!

Motosikleti

düşünebilirim

olabilir kardeş de niye satmak istiyosun bisanı?
    bence parasına göre çok az yakan ve güzel hız yapan bir motor cbf tutkusu beni germeye başladı koyacak yerim yok ama bisanı koyarım kapının ününe diye almak istiom...

kertenkele200 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeniden cbf 150
    Alıntı cross33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hepinize mersinden slm lar benimde bir sorum olacak bende bir cbf 150 kullanıcısıyım yolda giderken belli bir km hızla giderken bir cızırtı oluyor ama arada bir... servise gittim grenajdandır dediler arkadaşımdada aynısı var ve obir arkadaşımdada onlarda yapmıyor servis yardımcı olmuyor her yerine baktım bulamadım acaba nereden geliyor bu gıcık gıcırdama tşk ederim
    aykan sorunun nerde olduunu yazmış bak bendede var o ses ama 8500 kmdeyim yeni oldu oda ön camı iki kere söktüm taktım ondan sonra oldu yüksek hızda gidince yapıo camı bi tut bak ses gidecek ya vidaları sık yada bişeyler koy arasına ses kesilir

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    98 Beygir.....

chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS

Motosikleti
    skygo SG250-4
    Alıntı caberli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olabilir kardeş de niye satmak istiyosun bisanı?
    bence parasına göre çok az yakan ve güzel hız yapan bir motor cbf tutkusu beni germeye başladı koyacak yerim yok ama bisanı koyarım kapının ününe diye almak istiom...
    dostum motorumu büyütmek istiyorum başka bir nedenide yok. motorum çok güzel tüm bakımlarını kendim yaptım.. hiç bir sorunu yok. senden isteğim böyle bir takasa girsek sen üstüne kaç lira para istersin?
    Rüzgarın yüzünü okşamasına izin ver ama şeytanın kulağına fısıldamasına asla!

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuşturmuşun objektifi gene cihan...

Alıntı chatkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buda çok harika bi resim resimsiz kalmasın topik

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Arkadaşlar bu motorun aydınlatmasına bi .are ne olur?Hiç memnun değilim.Gece karanlığında ne uzun ne de kısa hüzme belli!!!Ne yapmam gerek?Tavsiyeleriniz???Acaba içindeki o yuvarlak ampulu çıkarıp yerine civalı otomobil ampulu taksam nasıl olur?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler