Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    FermanogLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    garanti için mecbur servis ama 10 bin ve üzerine artık kendim yaparım =)
    Bakalım hangimiz daha erken dolduracak km yi
    Bu arada bugün bilgi amaçlı d&b motoru aradım, 6 bin bakımında yağ degişimini kendim yaptım 8 bin bakımı için servise girsem garantisi devam eder mi motosiklet ?
    Evet yağda bi sorun yoksa bir mahsuru olmaz dedi ...
    B RH +

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı FermanogLu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakalım hangimiz daha erken dolduracak km yi
    Bu arada bugün bilgi amaçlı d&b motoru aradım, 6 bin bakımında yağ degişimini kendim yaptım 8 bin bakımı için servise girsem garantisi devam eder mi motosiklet ?
    Evet yağda bi sorun yoksa bir mahsuru olmaz dedi ...
    zaten 6. bin kmdeki bakım serviste yapılması gereken bakım değil sadece yağ değişimi bunuda servis öneriyor değiştirin diye normalde değişmiyor yağ,ama bakım olan kmlerde servise gitmezseni garanti dışı kalır buna dikkat edin...

4bin-8bin vs... bu şekilde 4binde bir servis bakımları şart....

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar.. müsait zamanda tüm yazıları okuyacağım arkadaşlar..baya yazı var

bugun yolda kaldım.. :(

http://www.motosiklet.net/forum/moto...da-kaldim.html
    abi büyük geçmiş olsun allah tekrarını yaşatmasın inşallah

Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba benim motor 12000 km ye geldi onun için bakıma götürmek istiyorum sizden ricam hangi servis daha iyidir,fiyat olarak hangisi daha uygundur ne kadar bi paraya biter bu bakım ve 12000 km de neler değişir.
    ne değişiyor bilmiyorum ama D&B ye gitmediyseniz gidin bi deneyin ve sürekli orayı tercih edeceksiniz emin olun
    mücahit_89 bunu beğendi.

Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten 6. bin kmdeki bakım serviste yapılması gereken bakım değil sadece yağ değişimi bunuda servis öneriyor değiştirin diye normalde değişmiyor yağ,ama bakım olan kmlerde servise gitmezseni garanti dışı kalır buna dikkat edin...

4bin-8bin vs... bu şekilde 4binde bir servis bakımları şart....
    8 bin de serviste bakım olacak inş. D&B motor 100 tl civarı bi fatura çıkar dedi,Bursa duran kardeşler ne kadar çıkaracak görecez ...
    B RH +

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Benim 2 motor da hiç servise gitmedi. Garantide olsun olmasın. Ama her işini ben yaparım. 2500 deki motorumun 3 kere yağını değiştirdim. Her gün yağını kontrol ederim. Ilk değişimi 800 de yaptım. Sonra 1000 de bir daha değiştirdim. Sonraki yağı 2000 de değiştirdim. Bundan sonra 2000 de bir ya da yılda bir düşünüyorum. Neden mi yaptım ? Motorumu seviyorum. Rodaj yağını geç dwğiştirdiğimi bile düşünüyorum. Keşke 200 de degistirseydim. Yağ resmen gri akmıştı. 3. Yağ gayet iyi çıktı onu ekleme yağı yaparım tabi eksiltirse ki eksiltmiyor. 2007 olan anasını bile belliyordu yağın Neyse bu kadar monolog yeter. Sağlık la kalın.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    8 bin de serviste bakım olacak inş. D&B motor 100 tl civarı bi fatura çıkar dedi,Bursa duran kardeşler ne kadar çıkaracak görecez ...
    100 Tl biraz pahalı gibi geldi.
    Ne Değiştiriyorlarmış bunlar ?İşçilik ne kadar ?Ben bir kere 50 Tl verdim.Hava Filtresi,Yağ,Buji değişti.Kaç bakımı hatırlamıyorum açıkcası.
    O bakım hariç ben hep sadece 20 Tl verdim.O da Yağ parası.Onlar toplu aldığı için.3-4 Tl daha ucuz oluyor.
    Bu arada Shell 10 40 Full Sentetik.Siyah-Gri renkte kutusu.Onu tavsiye ederim.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

pam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-strom / Pulsar 200
    arkadaşlar cbf 150 de ben de klasik ayna problemi yaşıyorum.
    sahibinden de 2 tip ayna var. hangisini tavsiye edersiniz..?
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...20445070/detay

ybr aynası takılmasını tavsiye ediyor bir çok üstad. 2011 model cbf e uzun kollu ybr aynası olarak bu mu takılmalı acaba?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...85356224/detay

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Bende ybr aynası var gayet güzel. Bir de kör nokta aynası taktım tam oldu tavsiye ederim.

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ne değişiyor bilmiyorum ama D&B ye gitmediyseniz gidin bi deneyin ve sürekli orayı tercih edeceksiniz emin olun
    Daha önce.8000 km bakıma db ye gitmiştim zaten memnun kaldım bana biraz uzak ama dediğin gibi yine orayı tercih edicem sağol..

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    arkadaşlar akü, garanti kapsamında değişir mi ? benim akü bitti ve cbf im daha 1.5 yıllık bile değil, öyle uzun süre de yatmadı hiç motor ama boşaldı akü
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

S.Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmiyorum arka freni diskli olana motora bindiniz mi ama.Her ne kadar daha çabuk kitlensede,fakat kampanadan daha kısa süreden ve kaymadan durdurduğu kesin.Kaydırmama meselesi de yani,kampanaya oranla daha az.
    CBR 250 den indim şu an CBF 150 kullanıyorum.CBR da arka frenden hiç memnun değildim.Tutuşu zayıftı.Biraz fazla sert basıncada teker kitliyordu.CBF tede çok sert basınca teker kitliyor ama frenlemesi güzel.

Aslında motorsikletlerde sadece arka fren kullanmak çok tehlikeli disk olsun kampana olsun.Gidonu sağ sol yapmadan düz bir şekilde ön fren ağırlıklı kullanmak arka freni destek amaçlı kullanmak en sağlıklı durum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:18 ----------

Servis işini bu kadar büyütmeyin gözünüzde arkadaşlar.Sonuçta çok büyük paralar talep ediyorlar uyanık olun.Bir arkadaşın biri Serviste bakıma girecem diye öyle bir sendroma girmişki inan o gece uyku uyumamış.Sanki ertesi gün Kardiyolojide kalp ameliyatına girecek.

Motosikleti
    Bajaj dominar
    bende bursadayım ve 8000 bakımı yaptıracağım fiyat paylaşırsanız sevinirm
    Cehennem yerinde hiç ateş yoktur,
    Herkes ateşini bu dünyadan götürür.

Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 Tl biraz pahalı gibi geldi.
    Ne Değiştiriyorlarmış bunlar ?İşçilik ne kadar ?Ben bir kere 50 Tl verdim.Hava Filtresi,Yağ,Buji değişti.Kaç bakımı hatırlamıyorum açıkcası.
    O bakım hariç ben hep sadece 20 Tl verdim.O da Yağ parası.Onlar toplu aldığı için.3-4 Tl daha ucuz oluyor.
    Bu arada Shell 10 40 Full Sentetik.Siyah-Gri renkte kutusu.Onu tavsiye ederim.
    Ben castrol 10w50 kullandım 6000 bin bakımında, ücret olarakta 30 tl,sizin dediginiz yağı bulamadım nette link verirseniz sevinirim.
    Bakımda n degişecek bilmiyorum ama sanırım sizin saydıklarınız olacak ve rutin kontroller.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:39 ----------

Alıntı S.Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Servis işini bu kadar büyütmeyin gözünüzde arkadaşlar.Sonuçta çok büyük paralar talep ediyorlar uyanık olun.Bir arkadaşın biri Serviste bakıma girecem diye öyle bir sendroma girmişki inan o gece uyku uyumamış.Sanki ertesi gün Kardiyolojide kalp ameliyatına girecek.
    Servise gitmeseniz motosiklet garantiden çıkıyor Salim bey.Kazıklanmak kimseye hoş gelmez,onun için burda servis bakımı yapan arkadaşlar, bakım ücreti, ne degişti ve parça fiyatlarını yazarsa herkese bakım öncesi ön fikir olmuş olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:47 ----------

Alıntı seyyah27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bursadayım ve 8000 bakımı yaptıracağım fiyat paylaşırsanız sevinirm
    Benim motosiklet daha 6300 km de, bakıma girmek zaman alacak,ama şöyle söyleyeyim okuduğum kadarıyla kimse Bursa'da ki servisten memnun degil gibi gözüküyor.
    B RH +

Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Ben aynaları işte böyle yaptım.

http://a1304.hizliresim.com/18/1/lpsbn.jpg

Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Alıntı pam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar cbf 150 de ben de klasik ayna problemi yaşıyorum.
    sahibinden de 2 tip ayna var. hangisini tavsiye edersiniz..?

ybr aynası takılmasını tavsiye ediyor bir çok üstad. 2011 model cbf e uzun kollu ybr aynası olarak bu mu takılmalı acaba?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...85356224/detay

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...
    Benim motosiklette bu var ...
    B RH +

Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Servise gitmeseniz motosiklet garantiden çıkıyor Salim bey.Kazıklanmak kimseye hoş gelmez,onun için burda servis bakımı yapan arkadaşlar, bakım ücreti, ne degişti ve parça fiyatlarını yazarsa herkese bakım öncesi ön fikir olmuş olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:47 ----------

Servis kitapçığını güzelce okuyup bilgilenip garanti kapsamında ve bakım aralığında bakıma gidecek arkadaşlara bişey demiyorum.Ama öyle heyecenlı arkadaşlar varki bu konuda adeta kıpçıklanıyor servise gitmezse sanki ölecek.anladın sen onu.

Motosikleti
    2011-Red Cbf150

Servis kitapçığını güzelce okuyup bilgilenip garanti kapsamında ve bakım aralığında bakıma gidecek arkadaşlara bişey demiyorum.Ama öyle heyecenlı arkadaşlar varki bu konuda adeta kıpçıklanıyor servise gitmezse sanki ölecek.
    Kitapçıkta güzel bilgiler var. Okumakta fayda var. Bu arada kıpçıklanmak ne demek
    B RH +

Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Kitapçıkta güzel bilgiler var. Okumakta fayda var. Bu arada kıpçıklanmak ne demek
    Durduğu yerde duramamak.Kaba yerlerine rahat batmak.

Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Durduğu yerde duramamak.Kaba yerlerine rahat batmak.
    Kıpçıklanmak )))
    B RH +

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    #Fermanoğlu#
    Yağ budur.Shell Advance AX7
    http://www.shell.com.tr/products-ser...vance-ax7.html
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (1 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler