Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saol, bu arada değişim yapılan yağ nedir ? Mobin in 15w-50 tam sentetiği var ve 10w-40 yarı sentetiği var diye biliyorum.

Bende 7 binde bir aynı anda hava filt ve buji değiştiriyorum. Yeterli oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:54 ----------

Bide daha önceki yağın 15w-50 ise ve bundan sonra 10w-40 konulduysa motordaki titreşimi artık hissetmemene neden buda olabilir. İnce yağ ile çalışan motor ve yağ pompası, motor bloğu içinde kalın bi yağa nazaran daz az sarsıntılı çalışmaya imkan veriyor. Ayrıca yeni yağda daha kaygan daha verimli olduğundan, motorun daha sesszi ve daha titreşimsiz çalışması gibi çok olumlu gözlemler sergileyebiliyor. Motorda mevcut ekis yağ madeni bi yağ ise ve sonra tam sentetik kaliteli bi yağ ile değişim yaptığında da aynı olumlu gözlemlerle karşılaşman muhtemel.
    Abi @jr arkadaşın dediği doğru. biliyosun ben hep castrol power1 10w-40 kullanıyordum. son bakımında servis mobilin 15w-50 sini önerdi bunu dene dedi. Motordaki 5500deki titreşim azaldı yaz kış kocaeli için 15-50 ideal bundan sonra bu yağla devam edicem. Motor daha sessiz ve tok çalışmaya başladı tavsiye ederim dene abi.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Ethem karamurselde guzel bir yerde cay bahcesi varmis nerde?
    50 dakikan var cevap icin.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi @jr arkadaşın dediği doğru. biliyosun ben hep castrol power1 10w-40 kullanıyordum. son bakımında servis mobilin 15w-50 sini önerdi bunu dene dedi. Motordaki 5500deki titreşim azaldı yaz kış kocaeli için 15-50 ideal bundan sonra bu yağla devam edicem. Motor daha sessiz ve tok çalışmaya başladı tavsiye ederim dene abi.
    Ben o yağı çok kullandım, yazın 10 numara yağdır, ama bendeki titreşimde 15w-50 den 10w-40 a geçince geçti. Bende doğru bi mantıkla, daha ince olan yağ motorun daha sarsıntısız çalışmasına sebep oluyor diye düşündüm, Doğru veya yanlış bilemem tabi, benim de gözlemim bu yönde. Şu an motorda 10-40 yağ var. 15w-50 varken 5000-6000 devir seviyelerinde titreşimden elim uğuşurdu. Şimdi hiç titreşim yok. Ama mantık olarak kalın yağ, birde özellikle yarı kullanım ömrünü geçti ise daha fazla titreşime sebep olur diye düşünüyorum.

Fakat Mobilin 15w-50 si tam sentetik, belki bunun konforu olabilir titreşimin kesilmesine olan etkisi. Mobilde titreşimi bende hatırlamıyorum. Sanırım benim titreşimden rahatsız olduğum zaman motorda Mobil 15w-50 yoktu, ya madeni yada yarı sentetik bişey vardı. Mobil gerçekten çok güzel. Her zaman ulaşabilsem yazın 15w-50 sini kışın 10w-40 ını kullanabilmek isterdim. Ama elimin altında mevsime uygun ne varsa onu kullanıyorum. Şimdi elimde Shell 10w-40 yarı sentetik var. 200-300 km sonra bu yağı koyucam. 25 tl lik yağa bide 8-10 tl kargo vermek pek te işime gelmiyor. Şu anda da motorda PO sinin yağı var yarı sentetik, 10w-40. Bi olumsuzluk gözlemlemedim.

Ben daha farklı marka 15w-50 yağlarda 15w-50 ile yazın ok ama, kışın motorun ilk marş alma ve ısınma geç oluyor, motor ısınanekdar hababam stop eder, beklemen gerekir. 3 dk lık çarşıya gitcen zaten, bi 3 dk da motorun ısınsın dye beklersin. Ha motor sesi, daha tok, vitesler kaymak gibi olur, o başka, ama yinede kış soğuklarında (Kasım-Şubat) 15w-50 motora ağar geliyor.

Elimin altında Castrol Power 1 racing 10w-50 olsa devamlı bu yağı alıcam, 4 mevsim kullanıcam ama, bu gavur yağda anca internetten alıcan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:23 ----------

Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ethem karamurselde guzel bir yerde cay bahcesi varmis nerde?
    50 dakikan var cevap icin.
    Yaw Cihan' cım dışardaydım yol yaptık biraz hanımla, yeni geldim. Kusura bakma. Bu arada Karamürsel in her yeri güzel ve bi çok yerinde sahil şeridinde çay bahçesi vardır. Güzel olarak adledilen hangi çay bahçesidir bilemiyicem şimdi. Sahilde 8-10 tana çay bahçesi var. Yan yana veya belirli aralıklarla.. Karamürsel kalıcı konutlarında Şiir Cafe var. Manzaralı bi cafedir, ortamı gayet doğaltır. Ağaçların altında oturursun falan.. Burası mı kastedilmek istenildi acaba, ama sahildeki çay bahçelerinden herhangi birinden söz ediliyorsa bence hepsi aynı segmentte ve güzel, kişiye ayrıca en güzelide olabilir ama sana söyleyen o kişiye göre güzel olan hangidir bilemem

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 2015
    Alıntı saqopasha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar motorumu sanırım bu hafta içinde alıyorum.
    Sizden kask seçimi konusunda biraz yardım istiycem. Kafam da 3 ayrı kask var bunların içinden hangisini önerirsiniz veya bunları alma ben sana şunu tavsiye ediyorum diyeceğiniz bişey varmıdır ? Benim düşündüklerim şunlar ;
    1. http://anesmotor.com/?urun-1225-IXS-...ikli-Kask.html
    2. http://www.anesmotor.com/?urun-871-I...275-Siyah.html
    3. http://www.feyizoglu.com/FF396-Kapal..._47024.html1#0
    Sanırım seçimlerim bütçemi de ortaya çıkarmıştır tavsiyeleriniz de dikkate alabilirsiniz. Şimdiden yorumlariniz için teşekkür ederim.
    Bu kask konusunda bi fikri olan yok mu arkadaslar yarin veya sali alicam karar veremezsem son anda ki kararima kalacak iş

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    ethem abi hani motoru değiştirme fikrimiz vardı ya, düşündüm taşındım bu motor elimin altında oldukça tadına doyamıyorum.. insanın kıyıpta satası heleki başka motor alası gelmiyordu..
    derin bir nefes alıp dün motoru sattım.. başka türlü motor alacağım yoktu..

Motosikleti
    2011 - Suzuki DL 650
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla abi bende çok özeledim sizleri bu sıralar işler yoğun bende. inşallah kurban bayramında uzun bir tatil yapıcam ozaman korayla da yol yapmayı düşünüyoruz inşallah sende umut abide müsait olurda biraz gezeriz.
    Nihat merhaba, müsait olursam gezelim tabiiki fakat bu aralar haftasonu karamürsele gidemiyorum. yoğun sezona girdik, haftasonu da ufak tefek işler oluyor. 1 gün için de gitmeye değmiyor... Fırsat olursa hep beraber görüşelim, yollarda akalım yine

Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ethem abi hani motoru değiştirme fikrimiz vardı ya, düşündüm taşındım bu motor elimin altında oldukça tadına doyamıyorum.. insanın kıyıpta satası heleki başka motor alası gelmiyordu..
    Koray, satışın hayırlı olsun. Geçen haftasonu seni yolda görmüştüm. Demek o motoru sendeyken son görüşüm oldu.
    Yeni motor alırsan, hemen kutlama gezisi organize ederiz

arkadaşlar bende cbf 150 almayı düşünüyorum ama bazı tereddütlerim var yarın 200 cclik kanuniyi satıyorum cbf 150 almayı düşünüyorum kalıp olarak hoşuma gitti ama tek korkum 200 cc den alıştığım güç ile uzun yollarda pek yormuyordu ben uzun yola çok çıkan biriyim. paramda kısıtlı.cbf de hoşuma gidiyor çin işinden japona geçmek için cbf çok ideal ama performansı hakkında kimse bişe demiyor kaç beygir bu makina bide 2 kişi 200 km yolu kaç km hızla gideriz.tahmini cvp için tşkkürler

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı tolgaxxl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende cbf 150 almayı düşünüyorum ama bazı tereddütlerim var yarın 200 cclik kanuniyi satıyorum cbf 150 almayı düşünüyorum kalıp olarak hoşuma gitti ama tek korkum 200 cc den alıştığım güç ile uzun yollarda pek yormuyordu ben uzun yola çok çıkan biriyim. paramda kısıtlı.cbf de hoşuma gidiyor çin işinden japona geçmek için cbf çok ideal ama performansı hakkında kimse bişe demiyor kaç beygir bu makina bide 2 kişi 200 km yolu kaç km hızla gideriz.tahmini cvp için tşkkürler
    11 hp iki kişi düz yolda 80-100 arası heryere gidersiniz ( tabi bu iki kişinin kiloları da önemli ) mola vermeden 3 saatte rahat gideceğin yere varmış olursun.. Baştan söyliyelim cbf150 performans motosikleti değil.. ama sakin sakin kullandığında üzülmezsin..

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    İŞİN ZOR dostum baya fark var arada emın ol guz onemlı ıse 250 cc ye gec
    www.erkakurye.com

çok tştk ederim arkadaşlar cbfden vazcaydım ozamam başka alternatiflere bakalım ozaman 5.000 tl ye ne önerirsiniz2. el veya 0.

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    çok tştk ederim arkadaşlar cbfden vazcaydım ozamam başka alternatiflere bakalım ozaman 5.000 tl ye ne önerirsiniz2. el veya 0.
    Güç istiyorsan seni ER5 paklar kawasaki ikinci ellerine bak 2006-2005 bulabilirsin sanırım..
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...01525585/detay izmirde..

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    merhabalar..ben baya bişey kaçırmısım..okuyamadım daha sonra okuyacam..

dün 8000 bakımı yaptırdım..yağ değişti hava filtresi temizledi.62 tl aldı..

olay sadece bu..buji vs değiştirmedi.bunlar 20 dk sürdü..hemen gönderdiler beni..zincir ayarı yaptı..yağlamadı bile yagı var iyi dedi.buji 12 binde değştirilecekmiş.120 tl civarı tutarmış 12 bin bakım..merak ettiğim şu..hep ben bu bakım işlerine bu kadar para bayılacak mıyım ? daha önce bu konu hakkında yazılmış.o bölümleri kaçırmışım keşke daha önce baksaydım..ama bütün son yazıları okuyacam.bundan sonra ona göre davranacam..ne garantiymiş arkadaş...! yada birdahaki servise istanbula gelirim..
    birGarip..

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koray' cım, valla çok şaşırdım, hayırlı olur inşallah, ne var kafanda ? Marka model =?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:00 ----------

Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar..ben baya bişey kaçırmısım..okuyamadım daha sonra okuyacam..

dün 8000 bakımı yaptırdım..yağ değişti hava filtresi temizledi.62 tl aldı..

olay sadece bu..buji vs değiştirmedi.bunlar 20 dk sürdü..hemen gönderdiler beni..zincir ayarı yaptı..yağlamadı bile yagı var iyi dedi.buji 12 binde değştirilecekmiş.120 tl civarı tutarmış 12 bin bakım..merak ettiğim şu..hep ben bu bakım işlerine bu kadar para bayılacak mıyım ? daha önce bu konu hakkında yazılmış.o bölümleri kaçırmışım keşke daha önce baksaydım..ama bütün son yazıları okuyacam.bundan sonra ona göre davranacam..ne garantiymiş arkadaş...! yada birdahaki servise istanbula gelirim..
    12 bin bakımında yağ ve hava filtresi haricinde değişen yok, 12 bin bakımımı ben yapayım dersen 30-35 tl sana maliyeti. Ne 120 tl si. Ayrıca buji ömrü kitapçıkta 8000 km yazar, 8000 bakımında bujin değişmeliydi. Lakin 5-6 bin km seviyelerinde buji tırnağı kapkara oluyor. Ben o buji ile 12 bin gitmek istemezdim. 12 bin km de bir kitapçığına göre Suzuki dl-650 buji değiştiriyor. Biz aynı buji ile 12 bin gitmemeliyiz.

Ayrıca temiz asfaltta geziyorsan hava filtrende rahat 8000 km gider. Yani 4000 de söküp temizleme gerekliliği olmadan 8000. km değiştirsende olur. Çok toz toprak yola giriyorsan 4000 de değiştir. Benim hiç toprak yol sürüşüm yok. Şöyle bi periyod yaptım. 7000 km de bir buji ile hava filtresini aynı anda değiştiriyorum. Hava filtresi ve buji için ayrı ayrı km tutmaya gerek yok bence. Buji değişim km sini 1000 km öne aldım. Hava filtresinde de 7000 de bir değişimle hiç sıkıntı yaşamıyorum.

Bence 8000 bakımında bujin ve hava filtren değişmeliydi. Neyse, 12 bin bakımında değişecek diyelim bunlar. Hava filtresi 11 tl. Buji 17,5 tl. Yağın kralını alsan 30 tl. (Hava filtresi ve buji fiyatları güncel DB Motor fiyatlarıdır). Dolayısıyla 12 bin bakımında senin motorun için değişenler: 58,5 tl yapıyor. Bakımını sen yapsan 58,5 tl ye mal olacak. Hangi servis se o çok güzel düdüklüyormuş gerçekten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:13 ----------

Her servisin kendine has uygulaması var. Doğrumu yanlışmı, uygun mu. Ne kadar doğru, sorgulamak lazım.

Motosikleti
    PCX 125
    abi işte götürdüm servise.keşke öyle yapsaydım.ama hepbir ağızdan öyle dediler.yanı usta motor basındayken içeri sordum o da öyle dedi.12 bin diye..ısrarla bujı dedim.yok..12 binde..kimse de sen ısrar ettin takalım demedi.4 binde hava filtrem değiştirilmişti.serviste baktık gayet gıcırdı.zaten hep uzun yol yaptım motorla .sehir içi neredeyse hiç binmiyorum..çok nadir.o yuzden temizdi..ama bujiyi değiştirmem gerekiyor.nasıl değiştireceğimi telefon ile anlatabilirsen çok iyi olur.db honda dan bende kargo ile yollatırım.sorun olmaz.

teşekkürler abi bilgi için
    birGarip..

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi işte götürdüm servise.keşke öyle yapsaydım.ama hepbir ağızdan öyle dediler.yanı usta motor basındayken içeri sordum o da öyle dedi.12 bin diye..ısrarla bujı dedim.yok..12 binde..kimse de sen ısrar ettin takalım demedi.4 binde hava filtrem değiştirilmişti.serviste baktık gayet gıcırdı.zaten hep uzun yol yaptım motorla .sehir içi neredeyse hiç binmiyorum..çok nadir.o yuzden temizdi..ama bujiyi değiştirmem gerekiyor.nasıl değiştireceğimi telefon ile anlatabilirsen çok iyi olur.db honda dan bende kargo ile yollatırım.sorun olmaz.

teşekkürler abi bilgi için
    Buji değiştirmek, hava filtresi ve yağ değiştirmekten daha da basit. Dikkatlice yavaş yavaş bile yapsan 5 dk nı almaz. 3-4 gün sonra bende buji, yağ ve hava filtresi değişimi yapacağım. buji değişimini fotoğraflı bi anlatım yapar foruma koyarım.
    Garip bunu beğendi.

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    mobil extra 4t 10w40 görünüyor faturada 16,96tl+kdv
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 2015
    Merhaba arkadaşlar motorumu sanırım bu hafta içinde alıyorum.
    Sizden kask seçimi konusunda biraz yardım istiycem. Kafam da 3 ayrı kask var bunların içinden hangisini önerirsiniz veya bunları alma ben sana şunu tavsiye ediyorum diyeceğiniz bişey varmıdır ? Benim düşündüklerim şunlar ;
    1. http://anesmotor.com/?urun-1225-IXS-...ikli-Kask.html
    2. http://www.anesmotor.com/?urun-871-I...275-Siyah.html
    3. http://www.feyizoglu.com/FF396-Kapal..._47024.html1#0
    Sanırım seçimlerim bütçemi de ortaya çıkarmıştır tavsiyeleriniz de dikkate alabilirsiniz. Şimdiden yorumlariniz için teşekkür ederim.
    kasklara yorum bekliyoruuuumm bu akşam veya yarın alıcam zaman daralıyo

Motosikleti
    PCX 125
    kasklara yorum bekliyoruuuumm bu akşam veya yarın alıcam zaman daralıyo
    kardeş pek anlayan bulamassın bu konuda.Hani kullanan da çıksa belki bugun bakmayabilir..bence ana sayfada gözükmesi için konu açmalısın.. başlığa güzelce konuyu yazarsın, bilenler konuya girer yorumunu yapar zaten.
    birGarip..

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Arkadaşlar bugün yarın yağmurlu olacakmış dikkatli olun.. Yola çıktım yağmur yağdı eve girdim bitti bendeki şans
    *İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı poseidonz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Koray, satışın hayırlı olsun. Geçen haftasonu seni yolda görmüştüm. Demek o motoru sendeyken son görüşüm oldu.
    Yeni motor alırsan, hemen kutlama gezisi organize ederiz
    evet umut abi; bende seni görmüştüm.. hatta sanıyorum o pazar günü arkanda artçın vardı.. sen selektör yaptın bende korna çaldım.. kısmet böyleymiş abi..
    buradaki motorculardan ınazumanın 11. ayda geleceğini duydum.. nasip beklemedeyim... hemen gezi organize edeceğm

---------- Post added at 18:03 ---------- Previous post was at 18:01 ----------

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koray' cım, valla çok şaşırdım, hayırlı olur inşallah, ne var kafanda ? Marka model =?[COLOR="Silver"]

.
    Aslında hep diyorduk değiştirelim mi falan ama, benimde başıma gelen olaydan dolayı böyle ani ve kati karar almak zorunda kaldım..
    Çok üzülerek satmak zorunda kaldım.. Tek tesellim yeniden alırım demekten başka bişey olmuyor..11. ayda ınazumanın geleceği haberini aldım.. yoksa sym wolf e bakacağım..
    hatta bugün gittiö şişmanda uzun soluklu bir test yaptım.. tabiri caizse motorun hakkını verdim.. neredeyse benim cbf 500 deki torku hissettiriyor.. çok iyi..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler