Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    evocamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 KIRMIZI (2011)
    Alıntı mrsago adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    açıkcası bir ybr kullanıcısı olarak motorumu 10 tane cbf e değişmem ama cbf benim isteklerime kasa olarak daha çok cevap veren bir motor velasıl kelam mecburen cbf diyorum
    YBR de kullandım CBF de tvs Apaci de Bana göre kıyaslayacak olursam
    1- CBF 150
    2- YBR 125
    3- TVS Apache
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700X
    2009 model motorum. Ergo sigortaya sordum o da 125 tl. dedi. Sanırım sigorta fiyatlarında fahiş bir artış gerçekleşti.
    Hızlanmak motorun işidir, ancak onu durdurmak sürücünün becerisidir.

ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    ben zaten bu iki motoru karşılaştıracak olanlar binsin kullansın ikisini de öyle karar versin dedim , ben kullandım cbf daha oturaklı geldi daha zevkli tabiki de... ama bir başkası için ybr daha hoş gelebilir...

ama kağıt üzerinde şu şöyleymiş bu böyleymiş tartışmaları boş binin deneyin hoşunuza gideni alın... apaçi mesala benim hiç hoşuma gitmedi , ama kağıt üstünde çok üstün değil mi

hmdonmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Merhaba arkadaşlar,
    2011 CBF'e 7 Eylülde Anadolu sigortadan Eskişehir için 16 Tl'ye sigorta yaptırdım.

hangi motor- o mu bu mu tartışması daha uzun yıllar süreceğe benziyor. Herkes kendi tecrübesine göre doğruyu söylüyor.

Benim kendi tecrübeme göre:
    YBR'yi 2008 model aldım 16.000 km'de bir tanıdıktan, çok temizdi. 2011 Ocakta almıştım, Temmuzda sattım. Yaklaşık 2500 km binme imkanım oldu. 350 km yi geçmeyen gezilerde ve şehir içinde kullandım.

CBF'yi 2011 model sıfır aldım yaklaşık 3 aydır kullanıyorum 2000 km ye gelmek üzereyim.

Şahsi düşünceme göre biniş konforu ve sürüş hissiyatı olarak iki motoru da çok beğenmeme rağmen, CBF'i daha çok sevdim. İyi ki değiştirmişim diyorum. Benim şimdilik gördüğüm tek kusur aynaları. Onu da YBR aynaları ile değiştirdim çok güzel oldu.

Öte yandan bu sitede okuduğum sıkça dile gelen tekleme problemi yüzünden tedirgin oluyorum. 2 kez bakım yaptık tanıdık ustayla (500'de ve 1.500'de). Çıkan yağı ölçtük zerre eksilme yok. ama yazılanlar çizilenler tek tük olmayınca, birçok insan dile getirince, dediğim gibi insan tedirgin oluyor arasıra. Bu da çok rahatsız edici bir durum. Acaba benimki ne zaman yağ yakacak ne zaman tekleyecek diye korkmuyorum desem yalan olur.

Şimdilik durum bu, CBF'imden çok memnunum. Sevgiler

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    LBC marka ısıtmalı elcik bendede var sürekli de açık konumada(malum havalar soğuk) hiç bir sıkıntı yaşamadım ..direkt kontaktan alıyorum elektriği. sıkıntı yok gönül rahatlığı ile kullanabilirsin
    Teşekkürle.Bende Xenon veya Çakmaklık henüz yok.Sadece ısıtmalı elcik taktırırım. Hayalimdeki Makinayı Alınca 1150 gs Adv. istediğim ibağlıyacam.Bizim evin elektriğini bile ordan çekicem.)Su ısıtcısı tost makinası fln
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

arkadaşlar merhabalar,
    2011 cbf 150 orijinal aynasını kullanmayan ve makul fiyatla satma düşüncesi olan varsa bana ÖM atabilir mi?

saygı ve selamlarımla

Okan

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    arkadaşlar aralık ayı boyunca hondada kampanya var peşin fiatına axess karta vade farksız 12 taksitle alabiliyorsunuz bilginize. almak isteyenler bence kaçırmasın bu kampanyayı....
    PULSAR NS 200

mrsago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 (12)
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende ybr 125 le cbf150 kıyaslamıyorum bence cbf 150 nin tek rakibi tvs apache rtr 150 dir sağlam bi rakip :D
    evet gerçekte SAĞLAM bi rakip :D ;)
    ya sev ya terket...

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Daha 2 hafta önce ortasından bir lastik büyüklüğünde delik açılan bırandamı yaptırmıştım. Çokta güzel olmuştu. Şimdi ortadan 25-30 cm boyunda bir yarık daha oluşmuş. Geçen sefer kedilerden şüpheleniyordum fakat bu sefer kasti yapıldı diye düşünüyorum. Acaip kıllandım peşini bırakmıycam bulucam o haini. İnşallah motoru çizmemiştir.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Alıntı hmdonmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    2011 CBF'e 7 Eylülde Anadolu sigortadan Eskişehir için 16 Tl'ye sigorta yaptırdım.

hangi motor- o mu bu mu tartışması daha uzun yıllar süreceğe benziyor. Herkes kendi tecrübesine göre doğruyu söylüyor.

Benim kendi tecrübeme göre:
    YBR'yi 2008 model aldım 16.000 km'de bir tanıdıktan, çok temizdi. 2011 Ocakta almıştım, Temmuzda sattım. Yaklaşık 2500 km binme imkanım oldu. 350 km yi geçmeyen gezilerde ve şehir içinde kullandım.

CBF'yi 2011 model sıfır aldım yaklaşık 3 aydır kullanıyorum 2000 km ye gelmek üzereyim.

Şahsi düşünceme göre biniş konforu ve sürüş hissiyatı olarak iki motoru da çok beğenmeme rağmen, CBF'i daha çok sevdim. İyi ki değiştirmişim diyorum. Benim şimdilik gördüğüm tek kusur aynaları. Onu da YBR aynaları ile değiştirdim çok güzel oldu.

Öte yandan bu sitede okuduğum sıkça dile gelen tekleme problemi yüzünden tedirgin oluyorum. 2 kez bakım yaptık tanıdık ustayla (500'de ve 1.500'de). Çıkan yağı ölçtük zerre eksilme yok. ama yazılanlar çizilenler tek tük olmayınca, birçok insan dile getirince, dediğim gibi insan tedirgin oluyor arasıra. Bu da çok rahatsız edici bir durum. Acaba benimki ne zaman yağ yakacak ne zaman tekleyecek diye korkmuyorum desem yalan olur.

Şimdilik durum bu, CBF'imden çok memnunum. Sevgiler
    Hayırlı olsun motorunuz. Aslında bazen ben de acaba forum okumasam mı diye düşünüyorum, çünkü bazı şeyler gerçekten abartılıyor. Bence bu buradaki her motor için geçerli. Gerçek herhalde yazılanların dörtte biri falan.

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı kimi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun motorunuz. Aslında bazen ben de acaba forum okumasam mı diye düşünüyorum, çünkü bazı şeyler gerçekten abartılıyor. Bence bu buradaki her motor için geçerli. Gerçek herhalde yazılanların dörtte biri falan.
    Çok teşekkür ederim. Forum okumak zaten bir dirhem bal için bir çeki keçi boynuzu çiğnemeye benziyor. Ama işte o bir dirhem bal da insanın çok işine yarayabiliyor.

Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    Çok teşekkür ederim. Forum okumak zaten bir dirhem bal için bir çeki keçi boynuzu çiğnemeye benziyor. Ama işte o bir dirhem bal da insanın çok işine yarayabiliyor.

Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Hayırlı olsun motorunuz. Benimki de 2011 daha 363 km'de.

alonewolfx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf150
    evet gittim aldım en sonunda 2012 model cbf 4130 tl ye koruma demiri +yan ayaklık plaka v.s siyah renk aldım perşembe günü binecem motoruma inşallah... bende artık bi cbfli olacam kuryeci arkadaşları göre göre çok özendim hep cbf hep cbf

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ben konşuk motordan aldım 4300 e full koruma demiri çanta taşıma aparatları sağ sol arka artı 2 tane lastik plaka yan ayak dahil siyah renk.Motor daha rodajda 300 km civarı oldu.Uzun yol yapmam lazım ama klüpdeki tüm kardeşlerimin motorları 1500 cc civarı o yüzden kara kara düşünüyorum

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun motorunuz. Benimki de 2011 daha 363 km'de.
    Alıntı alonewolfx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet gittim aldım en sonunda 2012 model cbf 4130 tl ye koruma demiri +yan ayaklık plaka v.s siyah renk aldım perşembe günü binecem motoruma inşallah... bende artık bi cbfli olacam kuryeci arkadaşları göre göre çok özendim hep cbf hep cbf
    Alıntı dersansport adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben konşuk motordan aldım 4300 e full koruma demiri çanta taşıma aparatları sağ sol arka artı 2 tane lastik plaka yan ayak dahil siyah renk.Motor daha rodajda 300 km civarı oldu.Uzun yol yapmam lazım ama klüpdeki tüm kardeşlerimin motorları 1500 cc civarı o yüzden kara kara düşünüyorum
    Hepimize hayırlı olsun arkadaşlar. Allah hepimize ağız tadıyla binmek nasip etsin.

Motosikleti
    Hepimize hayırlı olsun arkadaşlar. Allah hepimize ağız tadıyla binmek nasip etsin.
    Amin abi. Kazasız belasız inşallah.

Motosikleti
    Honda Cbf150
    amin arkadaşlar... bakalım yarı otomatik cuptan sonra bunu nasıl kullanacam hiç tecrübem yok...herşeyi farklı rodaj konusunda bi başlık vardı o kudum baya kafam karıştı ne öneriyorsunuz ben 130 kg yim ne yapayım ???

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    amin arkadaşlar... bakalım yarı otomatik cuptan sonra bunu nasıl kullanacam hiç tecrübem yok...herşeyi farklı rodaj konusunda bi başlık vardı o kudum baya kafam karıştı ne öneriyorsunuz ben 130 kg yim ne yapayım ???
    ilk 1000km 5.000deviri geçmessen arada 6devire filan çıkalabilir güzel bi rodaj olur
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Honda Cbf150
    eyw. faazla zorlama diyorsun yani...ben kilom itibarıyla korkuyorumda biraz motoru zorlam konusunda ...

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    eyw. faazla zorlama diyorsun yani...ben kilom itibarıyla korkuyorumda biraz motoru zorlam konusunda ...
    yani zaten 130kg demek nerdeyse artçılı binmek demek motor güzel hoş motorda fazla zorlamaya gelmiyor die söleniyor bende zorlamıyorum aletin limitlerini bilince sahibini üzmiyen bi alet h.olsun şimdiden
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler