Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı farcob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba bir depo benzinle yedek hariç (10,4 litre) 428 km yol mu gittin
    ben 350- 370 km yi geçemiyorum

8
    O işi bende anlamıyorum.Hele bazı arkadaşlar var 100 km de 2 lt yakacağından falan bahsediyorlar şok oluyorum.100 km de 2 lt ne demek arkadaş yedeğe düşene kadar 520 km yol demek.Üşenmedim açtım cbf150.nette yakıt tüketimi konusunu 13 sayfayı baştan sonra okudum en ekonomik yakan 2,4lt.Kaldıki bu tüketimide şehir dışı ağırlıklı ve ortalama hız olarak 70 km ile falan yapıyorlar.Zaten 80-90 dan sonra bizim motor fazla yakmaya başlıyor.
    Bu kadar ekonomik kullanan arkadaşlar ne yapıyorsunuz 50 km hızla falanmı gidiyorsunuz.5.vites 50 km hız anormal deği mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı VeNoM26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O işi bende anlamıyorum.Hele bazı arkadaşlar var 100 km de 2 lt yakacağından falan bahsediyorlar şok oluyorum.100 km de 2 lt ne demek arkadaş yedeğe düşene kadar 520 km yol demek.Üşenmedim açtım cbf150.nette yakıt tüketimi konusunu 13 sayfayı baştan sonra okudum en ekonomik yakan 2,4lt.Kaldıki bu tüketimide şehir dışı ağırlıklı ve ortalama hız olarak 70 km ile falan yapıyorlar.Zaten 80-90 dan sonra bizim motor fazla yakmaya başlıyor.
    Bu kadar ekonomik kullanan arkadaşlar ne yapıyorsunuz 50 km hızla falanmı gidiyorsunuz.5.vites 50 km hız anormal deği mi?
    evet bende çok merak ediyorum motorum bakımlı lastik havaları buji hava filtresi vs hepsi tam.hızda yapmıyorum rekorum 370 km
    280 de bittiğide oldu merak ettiğim kaç litre benzinle kaç km yapıldığını nasıl ölçüyorlar? ben depo kapağının altındaki çubuğa değecek şekilde ben
    zin alıyorum 10,4 lt alıyor tekrar yedeğe düşüp motor stop edinceye kadar gidiyorum rekorum 370 km yani 2,8 litre 100 km de evet bir arkadaş anlatsın

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı abolgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    JR selam dostum. 20 gün kadar matordan uzuk kalacağım. yıkattım cilaladım, depoyu yarım doldurdum, bir güzel paket ettim sarıp sarmaladım. tatil dönüşüne kadar. kısmetse yarın eğidir gölü, olimpos ........... izmir e kadar kıyıdan kıyıdan 18 gün 4 teker le dolaşacağız. dönüşte tekerlerin pasını açarız.

TheNightHawk o km saatinin ayarını düzgün yaptın dimi? lastik çevresini tam girmezsen hatalı ölçer.
    Lastik çapını düzgün girdim, sonra bir bala, gölbaşı yapıp geldim, odometre ile senkron çalışıyor. Yalnız km saatimiz sanki hızlanmalarda biraz (5km kadar) fazladan gösteriyor gibi geldi bana. GPS ile de ölçmek lazım. KM olarak doğru ölçüyor fakat hızı bazen 5km ye kadar fazla gösterebiliyor , ya benim dijital saat yavaş çalışıyor ya da mekanik olduğundan km sayacı hızı tam olarak göstermiyor. KM olarak doğru ama. Telefonu araç tutucusuyla bağlayıp navigasyonla hızı bir kontrol edeyim, en sağlamı o herhalde. Ama gayet güzel tavsiye ederim, en son ne kadar zaman sürdün, günlük haftalık aylık grafik , max hız, ortalama hız total ve günlük sayaç, yaş gününü hatırlaması ve arada bir yok şimdi 1000km daha yaptın aferim ve son 6 yıla kadar hafızada verileri tutma özelliği var.

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik çapını düzgün girdim, sonra bir bala, gölbaşı yapıp geldim, odometre ile senkron çalışıyor. Yalnız km saatimiz sanki hızlanmalarda biraz (5km kadar) fazladan gösteriyor gibi geldi bana. GPS ile de ölçmek lazım. KM olarak doğru ölçüyor fakat hızı bazen 5km ye kadar fazla gösterebiliyor , ya benim dijital saat yavaş çalışıyor ya da mekanik olduğundan km sayacı hızı tam olarak göstermiyor. KM olarak doğru ama. Telefonu araç tutucusuyla bağlayıp navigasyonla hızı bir kontrol edeyim, en sağlamı o herhalde. Ama gayet güzel tavsiye ederim, en son ne kadar zaman sürdün, günlük haftalık aylık grafik , max hız, ortalama hız total ve günlük sayaç, yaş gününü hatırlaması ve arada bir yok şimdi 1000km daha yaptın aferim ve son 6 yıla kadar hafızada verileri tutma özelliği var.
    aslında arabalardada durum farklı değil. km göstergesi biraz fazla gösteriyor.

kaça aldın onu? ben bisikletlerimde sigma nın906 sını kullanıyorum. ( 2 tane var bir trek 4300, birde 27 yaşında pegoet st bernard yol bisikleti). ya bide havalı silahlar konusunda deneyimin vardı yanlış hatırlamıyorsam bi ara buluşsakta konuyu görüşsek. bu arada ben yarın 18-20 günlük bi tatile çıkıyorum araba ile dönüşte turlara başlamak lazım.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    bi ara tüfekleri alıp gölbaşına atışa gidelim madem.

yalnız murat abi bizi denize döker. gerçi ben de tüfeğime göre iyi atarım.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

caberli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-PULSAR 200NS-NC700X-WOLF125-DOMİNAR
    evet bende çok merak ediyorum motorum bakımlı lastik havaları buji hava filtresi vs hepsi tam.hızda yapmıyorum rekorum 370 km
    280 de bittiğide oldu merak ettiğim kaç litre benzinle kaç km yapıldığını nasıl ölçüyorlar? ben depo kapağının altındaki çubuğa değecek şekilde ben
    zin alıyorum 10,4 lt alıyor tekrar yedeğe düşüp motor stop edinceye kadar gidiyorum rekorum 370 km yani 2,8 litre 100 km de evet bir arkadaş anlatsın
    Ben de aynı sizler gibi yapıyorum..Ama kullanımlarımız arasında fark vardır muhtelemelen..Ben genelde şehir içinde 3000-5000 şehir dışında ise 5000-7000 devir arası kullanıyorum..Motora genelde çok sakin davranıyorum ama bazen unutarak ani hızlanmalar da yapmıyor değilim..Ama dediğim gibi ne kadar çok gaz o kadar benzin,o kadar masraf,bir o kadar da çevre kirliliği mantığıyla kendimi dizginlemeye çalışıyorum hep
    ''Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir dünya istiyorum."

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    İlk depoyla (Yedek hariç) 445 km yaptım. Rodaj da olduğum için ani hızlanmadan 5 500 deviri geçmeden kullanıyorudum. Nadir 6000 6500 e cıktım. Artık normal kullanmaya başladım bakalım şimdi ne kadar yakacak
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı kimi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Michelin lastik kullananlar lastik basınçlarınız nedir? Aldığımdan beri kontrol etmedim. Nerdeyse 7000 km oldu, geçen aklıma geldi.
    Yolculu kullanıyorsan arka 33 ön 28 kullanabilirsin.

Motosikleti
    Honda CBF 150 - 2009(siyah)
    Alıntı .Mhmt. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk depoyla (Yedek hariç) 445 km yaptım. Rodaj da olduğum için ani hızlanmadan 5 500 deviri geçmeden kullanıyorudum. Nadir 6000 6500 e cıktım. Artık normal kullanmaya başladım bakalım şimdi ne kadar yakacak
    Abi bizim motorlarda mı bi sıkıntı var yav.Ben anlamadım biz neden bukadar gidemiyoruz :(
    [COLOR="#006400"][B]ŞÜKRÜ ERSAL ÖZTÜRK[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    benim artçım hafif diye ben ikisinin arasında kullanıyorum. arka 31

az yakmanın püf noktası 5. vitese olabildiğince çabuk geçmektir. diğer viteslerde fazla oyalanmayıp 60tan itibaren 5e atarım. 70 i geçmeden tın tın gezerim.

şehir içi ölçümü dolandığınız bölgenin yapısı da çok etkiler. mesela ana arterlerde turluyorsanız şehir dışına yakın değerler elde edersiniz. bütün sokakları keşfedeyim derseniz 3. vitesten yukarı çıkamazsınız.

415'te yedeğe düşüyoruz 2 kişi karışık kullanımda.

motoru boğarsın, sağır kalır diyenlere inat 60ta 5e atarım ne sağır olur ne boğulur. motorun sesini dinlemesini bilir, dilinden anlarsan 50de bile can çekişmediğini fark edersin.

Motosikleti
    Honda CBF 150 - 2009(siyah)
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster

az yakmanın püf noktası 5. vitese olabildiğince çabuk geçmektir. diğer viteslerde fazla oyalanmayıp 60tan itibaren 5e atarım. 70 i geçmeden tın tın gezerim.

şehir içi ölçümü dolandığınız bölgenin yapısı da çok etkiler. mesela ana arterlerde turluyorsanız şehir dışına yakın değerler elde edersiniz. bütün sokakları keşfedeyim derseniz 3. vitesten yukarı çıkamazsınız.

motoru boğarsın, sağır kalır diyenlere inat 60ta 5e atarım ne sağır olur ne boğulur. motorun sesini dinlemesini bilir, dilinden anlarsan 50de bile can çekişmediğini fark edersin.
    Depo bitmek üzere bitsin ilk işim bunu denemek olucak Jr. Birde benim yedek depo musluğunun kafası kırıldı bunu nerden bulabilirim?Birde koltuk bagajın anahtar kilidi gevşemiş sanırım sallanıyo bunu nasıl sıkıştırabilirim ?
    [COLOR="#006400"][B]ŞÜKRÜ ERSAL ÖZTÜRK[/B][/COLOR]

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yuh..)ben yedekle 415 ve tek kişi )tebrikler jr.tekerleklerin durumunu bilmiyorum bayiden aldığım gibi ön arka nasıl olmalı.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    arka salıncak üzerindeki stickerda tekerlek basınç değerleri tek ve iki kişilik kullanımlar için yazılı.

yedek depo musluğunun kafası epoksi ile tamir edilemiyorsa servisten başka yerde bulunacağını sanmam.

koltuğun kilidine arkadan erişmenin yolunu bulursanız (hiç dikkat etmedim) sıkıştırılabilir.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    onlar yıkatmadığım halde silindi..
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    Honda CBF 150 - 2011
    Merhaba arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım.

Geçen cuma (2 eylül) honda bayine gidip baktığım cbfnin cumartesi (3 eylül) ödemesini yaparak aldım. Buradaki mesajları okuduğumda çoğu kişi 1 ay kadar bekliyormuş. Sanırım ben şanslıyım . Motorumu pazartesi (5 eylül) teslim alabileceğimi söylediler. Motorum hazırdı ancak ruhsat yetişmediği için teslim almadım. Ruhsat salıya kaldı. Üzerindeki duro lastikleri michelin ile değiştirmek istediğimi söyledim. 100 TL fark verirsem kullanmadan duroları söküp michelin takabileceklerini söylediler. Ancak michelinin ellerinde kalmadığını bir kaç gün beklemem gerektiğini söylediler. Michelin lastik gelmesini bekleyeceğim. Motoru ancak cumaya alabilirim sanırım .

Motoru Mersin-Tarsus Çayan Tarım Honda bayinden aldım. Kırmızı. Anahtar teslim fiyatı 4100 TL. Motor ve ön koruma demirleri 100 TL. Duro lastikler sölüküp michelin lastiklerin takılması için fiyat farkı 100 TL. Alarm 60 TL. Yan ayak + Mine marka çene açılır kask 150 TL ( http://www.otosever.com.tr/?urun-720...K-KIRMIZI.html ). Toplam 4510 TL.

Ayrıca pazartesi (5 eylül) zam gelmiş. Anahtar teslim fiyatı 4200 tl olmuş.

ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    arkadaslar selam, bugun benim innovayi satmaya gidiyorum.. 2010 model 5000km de , 3600 liraya anlastim... sanirim cbflere 200 lira zam gelmis... innova ya da gelmistir zam degil mi ? hemen gidip cbf almayacam, mart ayina kadar bekleyip sifir bir tane alip yaza kadar da aksesuarlarini tamamlamayi planliyorum... insallah innovayi sattigima uzulmem...

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    hayırlı olsun ikinize de.

lastik basınçları aklımda değil ama sanırım ethem'in dediği gibiydi. bakıp yazarım buraya.

Alıntı ameda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akadaşlar ben yeni üyeyim.! Mutlaka burda yazılmıştır ama takdir edersinizki 1200 sayfayı taramak kolay değil mümkünse ORİNG zincir fiyat ve kalite olarak en uygunu nedir ve ne tavsiye edersiniz ne alayım.? Saygılarımla.
    Tecrübeli Arkadaşlarımız bir cevap yazamazmı acaba zincirimi acil değiştirmem lazım. Saygılarımla.
    <Ölmek felaket degildir, öldükten sonra başina gelecekleri bilmemek ve tedbirini almamak felakettir.>

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    merhaba bir depo benzinle yedek hariç (10,4 litre) 428 km yol mu gittin
    ben 350- 370 km yi geçemiyoruml
    Al benden de o kadar nasil oluyor bu :S özelikle bu epoyu fulledim ve 80 ni gemiyorum bakalım ne zaman yedeğe düşecek. Ben şimdie ye kadar 378 km gittim ve yedeğe düştüm :D
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı ameda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecrübeli Arkadaşlarımız bir cevap yazamazmı acaba zincirimi acil değiştirmem lazım. Saygılarımla.
    Honda yetkili servisinde satılan cbf150 nin sanıyorum kendi üzerinde gelen zincirin markasındaki oringli zincir 40 lira.Kaliteli marka almak istersen 100 liraya kadar bile çıkar.Sana kalmış birşey.Üzerindeki orjinal zincir kalitesinde olsun dersen 40 lira birşey.Ama pek kaliteli değil.İnternet sitelerinden bakıp daha kaliteli bir zincir bulabilirsin ama fiyatı 60-70 artık kalitesi neyse ona göre değişir.(dişlilerle birlikte değiştireceksin biliyorsundur herhalde dişli takımıda orjinal 25-30 tl falan)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler