Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Alıntı guneylee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum ve en iyi çözüm bence xenon far ama sıfır alacağım için ilk anda yapmak istemiyorum (servisi taktığında garanti kapsamı dışına çıkmamasına rağmen.) ama braz zaman geçtikten sonra kesinlikle xenon taktırıcam. Yapabilirsem mercekli olmasını da ayrıca isterim
    Bir diğer tavsiyem, daha doğrusu 2 tane.
    1 - hella nın küçük mercekli sis farları var, bazen endurolarda görüyorum. cbf inde motor koruma demirleri sayesinde takılabilir. Ve sis farı olduğu için yolu çok aydınlatmaz ama ışığın dağılması maksat olduğu için sis farında,karşıdan gelen aracın dikkatini çekecektir.

2 - yine hella nın daylight/gündüz farı kitleri var. bunlar içlerinde kuvvetli ledler ve ışığın dahada dağılarak aracın sadece görünürlüğünü arttırması için yapılmış bir ürün.. son 1 yıldır artık farların için park yerine bu sistem uygulandığından onlar kullanılmıyor. ama golflerin bir kısmında tampondaki ızgaralarda rastlayabilirsiniz.
    bunlarda hafif ve ince olduğundan koruma demirine takılabilir yine.
    açıkcası cbf aldığımda bu 2 sinden birini kesin yapıcam gvenik için şart.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    guneylee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 Nisan Stoğu...
    Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir diğer tavsiyem, daha doğrusu 2 tane.
    1 - hella nın küçük mercekli sis farları var, bazen endurolarda görüyorum. cbf inde motor koruma demirleri sayesinde takılabilir. Ve sis farı olduğu için yolu çok aydınlatmaz ama ışığın dağılması maksat olduğu için sis farında,karşıdan gelen aracın dikkatini çekecektir.

2 - yine hella nın daylight/gündüz farı kitleri var. bunlar içlerinde kuvvetli ledler ve ışığın dahada dağılarak aracın sadece görünürlüğünü arttırması için yapılmış bir ürün.. son 1 yıldır artık farların için park yerine bu sistem uygulandığından onlar kullanılmıyor. ama golflerin bir kısmında tampondaki ızgaralarda rastlayabilirsiniz.
    bunlarda hafif ve ince olduğundan koruma demirine takılabilir yine.
    açıkcası cbf aldığımda bu 2 sinden birini kesin yapıcam gvenik için şart.
    1. dediğinle ilgileniyorum çok yakıştığı kanısındayım sadece şekli için bile yapabilirim böyle bişey ayrıca verdiği şeklin dışında farkedilme konusundada süperler.
    Üzülme! İstediğin bir şey olmuyorsa, ya daha iyisi olacağı için; ya da gerçekten de olmaması gerektiği için olmuyordur...

ufukgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şimdi MT-07 sarı, Önce CBF150 syh
    Merhaba,
    Motorun yanında kullanım kitapçığı vermediler açıkçası istemek de benim aklıma gelmedi ilk heyecanla, 2011 cbf 150 kullanım kitapçığını nereden temin edebilirim?
    Güvenle, Keyifle, Yıllarca...
    Ufuk Gürkan YILDIRIM

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    yahu arkadaş cbfin 2. el piyasası darmadağın oldu adamlar sıfır motor parası istiyolar 2. el motora daha fazla isteyende varçok merak ediyorum ötv indiriminden sonra 2. el alan oldumu...

tayfun2609 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 2011
    Alıntı ufukgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Motorun yanında kullanım kitapçığı vermediler açıkçası istemek de benim aklıma gelmedi ilk heyecanla, 2011 cbf 150 kullanım kitapçığını nereden temin edebilirim?
    bayiden muhakkak iste kitapcık aynı zamanda garanti belgen ve motorun olmazsa olmazı.. üzerine senin adını soyadını azıp kaşe imza atıp vermesi gerekli...
    ayrıca kitapcıkta muazzam bilgiler de var. bana verdikleri eski kasalır kitapcığı yenılerınkı daha cıkmadı heralde. ama cok ta sorun değil bu...

fatih_005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2011 GRİ
    Sonunda Kanuni Caracalı sattım bugün noter satışını da yaptım. Sıra geldi nisan partisinin bayiye gelmesini beklemeye. Hiç alışık değilim minibüse falan binmeye çok alışmışım motor elim ayağım olmuş farkında değilim gidince anladım artık cubufum gelince ona çok büyük bir hasretle bağlanıcam ve bırakmıcam o günü iple çekiyorum...
    of offf geçenlerde yanlış otobüse binmişim şoför bana sen amasyalı değil misin dedi zoruma gitti bişey söyleyemedim motorla 5 dakikada işe giderken otobüsle alakasız yerlerden geçmeden ve durakta dakikalarca beklemeden dolayı yaklaşık 45 dakikada gidiyorum. motor ne güzel ne güzel
    Denizleri seviyorsan dalgaları da seveceksin,
    Uçmayı seviyorsan düşmeyi de bileceksin,
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin...

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Merhaba,
    Selenin altına baktınızmı?
    Genelde kitapçıklar selenin altında oluyor.
    Bakmadıysanız bir bakın.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

guneylee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 Nisan Stoğu...
    Alıntı fatih_005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    of offf geçenlerde yanlış otobüse binmişim şoför bana sen amasyalı değil misin dedi zoruma gitti bişey söyleyemedim motorla 5 dakikada işe giderken otobüsle alakasız yerlerden geçmeden ve durakta dakikalarca beklemeden dolayı yaklaşık 45 dakikada gidiyorum. motor ne güzel ne güzel
    Napalım artık cubufum gelene kadar katlanıcam minibüslere olsun yinede 1 aydan az kaldı tahminim geldiğinde onu konşukta bikaç aksesuarla süsliyip çıkarıcam
    Üzülme! İstediğin bir şey olmuyorsa, ya daha iyisi olacağı için; ya da gerçekten de olmaması gerektiği için olmuyordur...

Motosikleti
    Alıntı tayfun2609 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bayiden muhakkak iste kitapcık aynı zamanda garanti belgen ve motorun olmazsa olmazı.. üzerine senin adını soyadını azıp kaşe imza atıp vermesi gerekli...
    ayrıca kitapcıkta muazzam bilgiler de var. bana verdikleri eski kasalır kitapcığı yenılerınkı daha cıkmadı heralde. ama cok ta sorun değil bu...
    Teşekkürler isteyelim bakalım ne diyecekler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:46 ----------

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selenin altına baktınızmı?
    Genelde kitapçıklar selenin altında oluyor.
    Bakmadıysanız bir bakın.
    baktım sanki sadece avadasnlık vardı gibi ama birdaha bakarım
    Ufuk Gürkan YILDIRIM

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Selenin altına bakın.
    Yani alt yüzeyine.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selenin altına bakın.
    Yani alt yüzeyine.
    vayy gizli bölme ha bi bakayım teşekkürler[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:08 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:10 ----------

Teşekkürler isteyelim bakalım ne diyecekler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:46 ----------

avada-SN-lık ne demekse avadanlık olmasın sakın
    Ufuk Gürkan YILDIRIM

Motosikleti
    honda cbf 150
    SLM ARKADAŞLAR... SİPARİŞİMİ VERDİM MAYISIN İLK HAFTASINDA GELİYOR... İSTANBUL'DAN MARDİN'E GETİRECEĞİZ ARTIK NE YAPALIM BURADA BAYİ YOK HEPİNİZE KAZASIZ YOLCULUKLAR DİLERİM... HA! BİDE ARKADAŞLAR MONT VE KASK ALACAĞIM NETTEN Mİ BAYİDEN Mİ NEREDEN ALAYIM,NERESİ UYGUN?

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    Alıntı mimoza_cbf_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    WALLAHA ne diyeyim acayip özlemişim muhabbetleri motoruyla bedava gezen bay.jr gizli honda teknik müdürü olan (ismail aydoğan ) ve ortağı acemi motorcu murat kahya köfte varsa varım metehan abii bir türlü yanıma gelemeyen mehmet şanveren hepinizi özledim artık yakından takıp ediyorum.ismail bilgi için teşekkür ederim
    Evet benim o. Motoruna aşık jr. desen daha doğru.

Alemin en muhteşem maturudur kendisi. Farı yanıksa bir bildiği vardır. Yanacak o far. cubufa müdahale etmeyin!!

cubuf diye anılan şaheserin her bir molekülü, 2 tekerlekle kusursuz yol almak için tasarlanmıştır.

daha ötesi şimdilik yoktur.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    vala motorda her bişey var bence yeter ekonomi konfor nazar değcek diye korkuyorum bi park ediyorum 10dk sağına osluna bakıyorum arkamı bakarak gidiyorum ayrılamıyorum allah ayırmasın herkeze uzun güvenli sürüşler nasip etsin olmayanlarada versin dicem ama nereye dönsem eski yen ibi cubuf gidiyor :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

tayfun2609 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 2011
    beyler mont almam lazım

istoç özen motorda 200 tl ye prohel marka 6969 lion model 4 mevsim 3 katmanlı mont buldum...

bu montu kullanan var mı menunmusunuz...

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    aslında 4 mevsim diye bir mont yoktur. sezonluk dedikleri montlar var. kışın iyi korur ama yazın içliğini de çıkarsanız kollarını da kesseniz sauna hissi verir. çünkü bir mont ya nefes alır ya da almaz. alırsa kışın, almazsa yazın hiç bir işe yaramaz.

o yuzden her motorcunun her kıyafetinden 2 takımı olmak zorundadır. ne eldiven ne bot ne mont tek alındığında sürekli memnun edemez.

yazlık olarak mont yerine gruptan bir arkadaşımın kullandığı body armor dedikleri şeyler var.

şöyle bir şey: http://www.besportier.com/archives/m...eck-jacket.jpg

tabi ki bunun koltuk altları ve göbeği açık olmayan daha erkeksi modelleri mevcut

ahanda bir ilan http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...42422581/detay

önüne arkasına bakın

bunlar fileli bir sistemle birleştirilmiş dirsek, omuz sırt ve göğüs korumalarından oluşan komple bir sistem. kazak gibi giyiyorsun yazın püfür püfür esiyor, hiç bir montun koruyamayacağı kadar da koruyor. ben bir denedim ve çok memnun kaldım. almayı planlıyorum. ama endurocu gibi gorunmek istemeyen standart file mont da alabilir.

ancak tekrar söylüyorum, eğer montunuzun sırtında standart mausped varsa, içinize sırt koruması giymeden kullanmamalısınız. çoğumuzun es geçtiği omurgamız bizim herşeyimizdir ve bir taş ya da köşe kolaylıkla zarar verebilir. aman diyeyim dostlar. sırtlıkla bir kere çıkın, bir daha onsuz çıplak hissedersiniz.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı _UnReaL_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehan abi illa havalanı köşelerinde magnum la mı kandıracağım hep seni görüşelim diye ) Bir daha kine algida arabası ile gelicem

Abi Nisan 10' unda Para hazır, gidip nereden alıyorsak alalım abi şu motoru, bak bu gün hava çok güzeldi...
    Senin okul arkdaşın kıyamıyor motoruna ver turlayım diyorum hep bahane hep bahane.... Abi şu motoru alınca köfteler benden
    kine ayrı mı yazılıyordu ganga...

vay be geçen ay ağlıyordun xt 600 ü satamadım elimde patladı borç gırtlağa dayandı nice olur halim diye...takadan kurtuldun şimdi yardırıyorsun borclar sıfır ve yeni okyanuslara yelken açıcan...seviniyorum senin adına...

Nisan sonlarına kadar kadar motor yok hacı...nisan ortalarının siparişleride alındı Mayısa salllıyorlar...

Alıntı fatih_005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

teşekkür ederim abi hepberaber inşallah...

güzel kareler bekliyoruz senden...

Alıntı vabisciler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gece geldi sizler için çektim
    gündüz gözüyle de çek bekleriz foto...

Merhaba,
    benden de bir ilk buluşma,
    Alanya Tümotopar'dan aldığım siyah cbf150 bugün antalyada saat 18:30 gibi teslim edildi.
    Ispartaya gelinecek.
    Arkadaşa rica ettim, plaka takıldı, -bu anahtar -bu selektör -bu jikle... güzel...
    Çalıştırdık jiklede 1dk falan kapadık jikleyi biraz rölanti düşük (1100-1200 gibi, düşükmü??) Tekar hafif gaz verince stop ediyor...(bu durum halen böyle rodaj sonunu bekleyeceğiz bakalım) neyse
    Derken montumu giydim kaskımı taktım ve dedimki arkadaşa ayrılmadan
    - "bunun benzini istasyona kadar yeter dimi?"
    - " yeter yeterrr"
    edildi...
    Hepinize iyi geceler...
    tam çileli bir başlangıc...4 yıl 3 aydır motorumu iterek bir yere götürmedim...nasip işte... hayırlı uğurlu olsun...

Alıntı worldwideweb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kredi başvurum red edilmiş bunalımdayım
    kısmet..yapcak birşey yok...hayal kurmayı boşver...sonra bak üzülüyorsun...

Alıntı dincer59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaslar aranıza yeni katıldım. Son bir kaç aydır bu başlığı sıkı bi şekilde takip ediyorum ama anca bugün kayıtlı üye olup sizlere ilk mesajımı atma serefine nail oluyorum.
    İlk partiden motorlarını alan ve heyecan içerisinde binişlerini okudugum arkadaslar umarım allah kaza bela vermeden bu heyecanınızı yitirmeden binebilirsiniz.
    Beni son zamanlarda bi motor aşkıdır aldı arkadaslar sormayın. Bunun üzerine biraz motor konusunda etraftan duyduklarımız, biraz yıllardır istanbul trafiğinde araç kullanan biri olarak kendi gözlemlerim ve birazda eğitime verdiğim önem dolayısıyla bu işin eğitimsiz olmayacağı kanaatine vararak 15 gün kadar önce Honda Motorsiklet Eğitim Merkezi Güvenli Sürüş 1 eğitimine katıldım ve gerçekten çok memnun kaldım. Honda M.E.M ile ilgili sorularınız olursa dilimin döndüğünce bilgim dahilinde seve seve yanıtlayabilirim. Kurs sonunda motorsiklet kullanmak için doğduğumu keşfettim ve hemen ertesi gün solugu bir sürücü kursunda aldım. Şimdi 16 Nisan tarihini bekliyorumki sınava gireyim ilk etabı tamamlayayım diye. İnşallah mayıs ayı sonlarında falan ehliyetimi alırsam bende haziran ayında en geç temmuzda aranıza kırmızı bir Cbf150 ile dahil olacağım.
    Şimdilik oşçakalın. Epinize ii forumlar.
    İnşallah Uçmakdereye motorla gitmeni öneriririm...istersen sana oralardan eski yıllardan bir kç kare ekleyeyim...

Oradan Şarköye mükemmel bir rota...

2007 de daha aktifdik...

]

güzel günlerdi be...

]

Sonunda Kanuni Caracalı sattım bugün noter satışını da yaptım. Sıra geldi nisan partisinin bayiye gelmesini beklemeye. Hiç alışık değilim minibüse falan binmeye çok alışmışım motor elim ayağım olmuş farkında değilim gidince anladım artık cubufum gelince ona çok büyük bir hasretle bağlanıcam ve bırakmıcam o günü iple çekiyorum...

haydi hayırlısı olsun....

Alıntı abolgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım farlar bizim görünürlüğümüzü artırıyor. kazaların en büyük sebebi bizim görünmememiz. zaten motosikletlerde farın sürekli yanması zorunlu. o nedenle bırak uğraşma farı kapatacağım diye.

ben farı geçtim...hiç vakit kaybetmeyin zenonlarınızı taktırın...ortak bir set alın 100 gaymeye...işi bilen birine monte ettirin...

Alıntı mimoza_cbf_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    WALLAHA ne diyeyim acayip özlemişim muhabbetleri motoruyla bedava gezen bay.jr gizli honda teknik müdürü olan (ismail aydoğan ) ve ortağı acemi motorcu murat kahya köfte varsa varım metehan abii bir türlü yanıma gelemeyen mehmet şanveren hepinizi özledim artık yakından takıp ediyorum.ismail bilgi için teşekkür ederim

köftesiz bir hayat düşünülemez...

hanimiş köfteler

Şanveren devrem benide pek arayıp sormuyor bu ara...işe girince ulaşamadık artık kendilerine...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı fctavsan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısınız aslında arkadaşlar ama günlük güneşlik havada da boşa yanması garip gibi geliyor bana.bir de zamanla ampül değişimi ayna kararması,far camı sararması derken ufak ufak masraflar çıkacak diye yapsam mı acaba demiştim...
    Kardeşim olur mu öyle şey boşa yanıyor diye birşey mi var tüm araçlarda farlar gündüz de yanarsa trafik kazalarının büyük kısmı önlenir çoğu kaza farkedilmemekten olmuyor mu zaten... Boşver bence farkedilecek olmanın tadını çıkart

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    Metehan abi yine döktürmüşsün valla,cbf 150'deki anılar bambaşka ya..
    facebook(Fazer Tutkunları)

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu arkadaş cbfin 2. el piyasası darmadağın oldu adamlar sıfır motor parası istiyolar 2. el motora daha fazla isteyende varçok merak ediyorum ötv indiriminden sonra 2. el alan oldumu...
    kesinlikle.
    ilk motorum olacağı için de "0" almak istemiyorum. ama makul görünen motorlarda 15-25bin km arasında ve 2700 den ucuza yok gibi. ki 2600-2700TL olanlara da pek güvenemiyorum nedense.

ötv indirimi, 2.el de tersi etki yarattı sanki :/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler