Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tolgatumlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer8 2014
    arkadaşlar fuar içindavetiye bulabilir miyiz?
    2006 Honda CBR600F,2005 Suzuki V strom dl650, 2005 Yamaha fz6fazer,2006 Honda VFR800abs,2005 Suzuki GSX-R600,Honda CBF1000abs,Yamaha fz6fazer,Suzuki GSX-650F,SuzukiGSR600,Honda CBF600abs,Suzuki SFV650 abs gladius,Honda VFR800abs,Suzuki GW250 inazuma, Yamaha Fazer8

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Borris07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250>Kawasaki Z750>Honda VFR800...
    Havanın güzel olduğu bir günde(güneşli olması yeterli) organize olalım toplanıp güzel bir gezi yapalım.

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Alıntı tolgatumlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar fuar içindavetiye bulabilir miyiz?
    Motoron dergisi davetiye veriyor, 2 kişilik. Ancak sadece 28 Şubat ve 1 Mart tarihinde geçerli.

Alıntı Borris07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Havanın güzel olduğu bir günde(güneşli olması yeterli) organize olalım toplanıp güzel bir gezi yapalım.
    Uygun olduğum bir gün olursa memnuniyetle katılırım...

akira2012 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Bende uygun olduğum bir zaman memnuniyetle katılırım.

Alıntı Borris07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Merhabalar ben istanbul bostancida yasiyorum yaz geliyo yol yapmak lazim:d birde facede vfr800kullanicilari diye grup yeni kurdum ici bos ama eklenmeye baslarsak oradanda organize olabiliriz diye dusunuyorum..

Motosikleti
    Alıntı smerty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar ben istanbul bostancida yasiyorum yaz geliyo yol yapmak lazim:d birde facede vfr800kullanicilari diye grup yeni kurdum ici bos ama eklenmeye baslarsak oradanda organize olabiliriz diye dusunuyorum..
    Üye oldum, Honda VFR 800 isimli bir kapalı grup var ondan da üyelik istedim bakalım ne olacak... Güzel bir kapak resmi lazım...

İsteyim simdi actim sadece aksam evde ayarlamalar yaparim onemli olan hizli haberlesebilip gun icinde bile ben binmeye cikiyorum gelen varmi dendiginde cevap alinabilsin:d

Motosikleti
    Bence "binmeye çıkıyorum gelen var mı" diye sorulup yanıt beklenecek en uygun yöntem akıllı telefonlardaki WhatsApp uygulamasıdır... Kolay ve hızlı... Tabii bunun için herkeste bu uygulamanın ve diğer VFR'lilerin telefon numaralarının olması gerekir...

Facededecartik massenger var ordanda baglanti saglanabilir yeterki kisiler belli olsun

tolgatumlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer8 2014
    bende faceden katıldım.eline sağlık tüm arkadaşları bekliyoruz.ben izmitte oturuyorum havanın güneşli olduğu bir hafta sonu sapanca gölü kenarında kahvaltı orginasyonu yapalım,yada yuvacık barajında öğle yemeği v.s ben sizleri otoban girişinde karşılarım toplanıp gelirseniz akabinde güzel bir gün geçirebiliriz,hatta her hafta sonu bi program yapalım uygun olan tüm arkadaşlarımız katılsın,kocaelise çok mekan gidilecek adres ve motor kullanmaya uygun yol var arkadaşlar
    2006 Honda CBR600F,2005 Suzuki V strom dl650, 2005 Yamaha fz6fazer,2006 Honda VFR800abs,2005 Suzuki GSX-R600,Honda CBF1000abs,Yamaha fz6fazer,Suzuki GSX-650F,SuzukiGSR600,Honda CBF600abs,Suzuki SFV650 abs gladius,Honda VFR800abs,Suzuki GW250 inazuma, Yamaha Fazer8

Ben en fazla 500 km 150 cc lik bir motor kullanım tecrübesine sahibim. Motor almak istiyorum fakat sadece vfr 800 istiyorum sonrada bmw k 1300 gt cok kişiye sordum alsam yavas yavas motora ısınabilirmiyim diye. Buradaki bu kadar tecrübeli arkadasa da soruyurum lütfen yorumlarınızı benimle paylaşınız. 150 cc lik motoru rahat kullanıyorum dengem çok iyi dağ gezilerinden sonra aşağı inerken çok uzun süre el bırakabiliyorum.

ihakanvardal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800, Suzuki Hayabusa gsxr 1300
    Herkese selamlar Beyler Ağalar!

Yaklaşık 1 yıldan beri bu forumu takip ediyordum. Üye olup selam vermek bugune kısmet oldu. Motor kullanmaya başladığımdan beri hemen hemen her gece teknik kısımları okuyup paylaştığınız bilgiler üzerine videolar izleyip çok keyif aldım. Hepinize teşekkürü ayri bir borç bilirim sağolun varolun.
    Biraz kendimden bahsedeyim ;
    İlk aldığım motor Honda CBF 150 sonrasında Honda CB 125 ardından SYM 250 GT sonra BMW F 650 GS veeeee nihayetinde üzerinden hiç inmediğim kara kış yagmur camur dinlemeyip keyif alarak kullandığım VFR 800...
    Aslında amaç hep oydu ama hazır değildik maddi ve manevi şimdi ise 4 aydan beri severek kullanıyorum.
    Aranıza katılmaktan çok memnun olurum birlikte gezmek görmek daha keyif verici.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:34 ----------

Buara motorum 42000 km de ve fren balatalarını yeni değiştirdim. Ancak eskileri daha iyi tutuyordu yeni taktırdığım balatalar şişme yapıyor gibi sıkarken. Mesela 150 km/h gibi bir hızla giderken panik fren denedim ama belli bir kademeden sonra fren sertleşiyor. Ustama sordum zamanla eskileri gibi daha sıkı kavrar dedi bi 200 km yap geçer dedi fakat 500 km yaptım hala eskileri gibi zınk diye durmuyor ki VFR en iyi fren sistemine sahip bir motor. Bunu yaşayan bir arkadaş varsa ve evet sonra düzeliyor derse rahatlicam valla

T R O E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Alıntı ihakanvardal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar Beyler Ağalar!

Yaklaşık 1 yıldan beri bu forumu takip ediyordum. Üye olup selam vermek bugune kısmet oldu. Motor kullanmaya başladığımdan beri hemen hemen her gece teknik kısımları okuyup paylaştığınız bilgiler üzerine videolar izleyip çok keyif aldım. Hepinize teşekkürü ayri bir borç bilirim sağolun varolun.
    Biraz kendimden bahsedeyim ;
    İlk aldığım motor Honda CBF 150 sonrasında Honda CB 125 ardından SYM 250 GT sonra BMW F 650 GS veeeee nihayetinde üzerinden hiç inmediğim kara kış yagmur camur dinlemeyip keyif alarak kullandığım VFR 800...
    Aslında amaç hep oydu ama hazır değildik maddi ve manevi şimdi ise 4 aydan beri severek kullanıyorum.
    Aranıza katılmaktan çok memnun olurum birlikte gezmek görmek daha keyif verici.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:34 ----------

Buara motorum 42000 km de ve fren balatalarını yeni değiştirdim. Ancak eskileri daha iyi tutuyordu yeni taktırdığım balatalar şişme yapıyor gibi sıkarken. Mesela 150 km/h gibi bir hızla giderken panik fren denedim ama belli bir kademeden sonra fren sertleşiyor. Ustama sordum zamanla eskileri gibi daha sıkı kavrar dedi bi 200 km yap geçer dedi fakat 500 km yaptım hala eskileri gibi zınk diye durmuyor ki VFR en iyi fren sistemine sahip bir motor. Bunu yaşayan bir arkadaş varsa ve evet sonra düzeliyor derse rahatlicam valla
    Hoşgeldin ihakanvardal.
    VFR üzerinde balata değişikliği tecrübem olmadı daha. Ancak anlattıklarına bakılırsa ki 500 km. oldu düzelmedi diyorsun. Benim görüşüm ya balatalar farklı (daha uzun süre dayansın diye çok sert malzemeden yapabiliyorlar) , ya da montaj hatalı olabilir. Eğer balatalar orjinalse demonte edip kontrolden geçirdikten sonra tekrar montajını yaptırabilirsin. Frenlemesi muhteşem olan bir makinada böyle bir problem yaşamak insanı rahatsız eder. En kısa zamanda halledersin inşallah...
    Triumph Tiger 800 , Suzuki GSR 600 , Honda VFR 1200 X Crosstourer , Yamaha X City 250 , Honda VFR 800 , Yamaha XT 660 R , Ymaha DRAGSTAR 650 , BMW K 1200 LT , Honda ST 1300 PAN EUROPAN , Suzuki GSX 1300 R HAYABUSA , Kawasaki VN 800

Merhaba herkese grubu kurdum ama ben cok anlamiyorum bu islerden sadece sayfa olarak actim galiba :d eklenip bir liste olusturanadim birde grup olarak deneyip onunda adresini sizlerle paylasabilirim birde hava durumu pazar gunu icin 13 derece full gunesli veriyo tabi haliyle benim kanimda kaynadi pazar gunu gezmeyi dusunen varmi ben ist anadolu yakasindayim tavsiyesi olan guzergah verebilicek arkadaslar hbr bekliyorum yoksa tek basima basicam polonezkoy riva tarafina yada izmit

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    [/COLOR]Buara motorum 42000 km de ve fren balatalarını yeni değiştirdim. Ancak eskileri daha iyi tutuyordu yeni taktırdığım balatalar şişme yapıyor gibi sıkarken. Mesela 150 km/h gibi bir hızla giderken panik fren denedim ama belli bir kademeden sonra fren sertleşiyor. Ustama sordum zamanla eskileri gibi daha sıkı kavrar dedi bi 200 km yap geçer dedi fakat 500 km yaptım hala eskileri gibi zınk diye durmuyor ki VFR en iyi fren sistemine sahip bir motor. Bunu yaşayan bir arkadaş varsa ve evet sonra düzeliyor derse rahatlicam valla
    Öncelikle motorun hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin Sorununa gelince bence anlattıkların normal değil birde Fren Hidrolik yağını yenile eğer düzelmesse balatalar kalitesiz yani sert balata, ben daha önce VFR me EBC gold serisi taktırmıştık harika tutuyordu...Hadi kolay gelsin
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Motosikleti
    T R O E ve muzaffer1968 teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için fakat çok iyi bir usta olan ALİ usta tarafından yapıldı bu bahsettiğim işlemler ve hidrolik de değişti. montaj hatası olayını duşunmek bile istemiyorum :D ön ve arkaya 360 TL gibi bir rakam verdim yani dandik balata olacağını zanetmiyorum ki usta benim isteğim üzere test tura da çıktı ama frenlerin normal dedi.. ama eskileri (bitik durumdaydı resmen) zınk diye durduruyordu motoru.. neyse artık buluştugumuz bir gune kadar ya duzelir yada duzelmez siz bakarsınız

Motosikleti
    VFR 800
    Merhaba Hoşgeldiniz aramıza motorunuzu sağlıkla sıhhatle,kazasız belasız sürüşler dilerim.

Fren balatalarını orjinal mi yoksa yan sanayi mi taktırdınız?

T R O E ve muzaffer1968 teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için fakat çok iyi bir usta olan ALİ usta tarafından yapıldı bu bahsettiğim işlemler ve hidrolik de değişti. montaj hatası olayını duşunmek bile istemiyorum :D ön ve arkaya 360 TL gibi bir rakam verdim yani dandik balata olacağını zanetmiyorum ki usta benim isteğim üzere test tura da çıktı ama frenlerin normal dedi.. ama eskileri (bitik durumdaydı resmen) zınk diye durduruyordu motoru.. neyse artık buluştugumuz bir gune kadar ya duzelir yada duzelmez siz bakarsınız

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:51 ----------

Smerty,valla iyi yaptın facebook olayını. Bende üye oldum yeni ancak bende senin gibi bu facebook olayında biraz kör cahilim.

Ama tolgatumlu arkadaşın teklifi kesinlikle güzel sapanca yada yuvacık olayı bunu mutlaka havalar ısındığında değerlendirip grup halde(sapıtmadan ) uzun mesafe sürüşün tadını çıkartalım.

Facededecartik massenger var ordanda baglanti saglanabilir yeterki kisiler belli olsun

Motosikleti
    Hoşbulduk teşekkür ederim hepimiz inşallah, Orjinal taktırdım hidrolik hepsi değişti

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:57 ----------

akira2012 bu ara yanlış hatırlamıyorsam seninle telefonda baya bi konuştuk satilik ilanın vardı bende vfr bakıyordum geçen sene eylül gibi. umraniye deydi galiba iş yerin ortağın vardı?

Motosikleti
    VFR 800
    Aslına bakarsanız 200-500 km fren balatalarının alışma süreci için uzun değil.

Fren balatalarında kullanılan madde asbest ağırlıklı olduğu için aşınma,ısı dayanımı kısaca mekanik özellikleri çok yüksek olan bir maddedir. Dolayısı ile balataların alışması ve randımanlı çalışmaya başlaması biraz zaman alabilir. Zaten yeni balatalarda her zaman fren mesafesi her zaman uzar.

Otomobillerde dahi değiştiği zaman balatalar tam anlamı ile çalışmaya başlaması 1500-2000 km'den sonra fren disklerini(sfero dediğimiz alaşımdır) kendine uydurur ve zaman için de fren mesafeniz kısalmaya başlar.

Birde alışma süreci kullanım ile doğru orantılıdır, yani çok agresif kullanıcı da bu iki materyalin alışması ve çalışmaya başlaması daha kısa iken, normal yumuşak kullanım stili ile de materyallerin dinamik bir şekilde çalışması zaman alabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:19 ----------

İhakanvardal yüksek ihtimal ile mümkündür.

Evet konuştuk biz bile niye satılığa çıkardığımızı tam bilmiyorduk.

Şimdi de baktık bu bebeği satmak vatana millete ihanet sayılacağından vazgeçtik.

Motosikleti
    @akira2012 araba alacaktın yada borcum vardı demiştim bende tam net hatırlamıyorum ama uzun uzun sohbet etmiştik senle telefonda ben hatta libadiye de oturuyorum sana yakınım demiştim. fren balatalar hakkında yazdıkların bana mantıklı geldi ben çok agresif kullanan biri değilim (yakıttan dolayı) ve ona göre de hep yumuşak fren yapar hatta hiç kullanmama gerek kalmaz. her gun libadiye - küçükyalı arası kullanıyorum ofisim küçükyalıda ve motor büyük bir nimet 7 dakkada evdeyim resmen

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler