Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    akira2012 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Phenoma bende vallahi yıkatmak istiyorum ama üşengeçliğimden ancak olduğu yerde çalıştırmak ile yetiniyorum.

Havalar biraz ısınsın, burada geçen sene 1-2 sefer berbaber sürüş yapmıştık, havalar ısınsın mutlaka hyaber veririm sana.

Geçen sene 3 VFR trafikte çok güzel ve dikkat çekici olmuştu eğer bu sene de yaparsak aynısını mutlaka haber vereceğim sana.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    herkse selam;

şu an yine başıma vurmuş durumda...

2 hafta önce motoru almak için notere gittiğimizde sıkıntı olmuştu ve çözülemedi...çözülmesinin yakın olduğunu düşünüyoruz...bu süre içinde insan dayanamayıp başka modellere bakıyo normal olarak...(fz6 fazer, versys) bu motoruda aslında fazer bakarken tavsiye üzerine inceledim ve kanım kaynadı...hepsi birbirinden farklı ama nihayetinde bi sıkıntı olmazsa bi çok tarzı deneyip nihai kararı vericez...

bir an önce sıkıntının çözülmesini bekliyorum yoksa karşıma güzel fırsatlar çıkıyo, aklım çelinmeye başlıyo...

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkse selam;

2 hafta önce motoru almak için notere gittiğimizde sıkıntı olmuştu ve çözülemedi...çözülmesinin yakın olduğunu düşünüyoruz...bu süre içinde insan dayanamayıp başka modellere bakıyo normal olarak...(fz6 fazer, versys) bu motoruda aslında fazer bakarken tavsiye üzerine inceledim ve kanım kaynadı...hepsi birbirinden farklı ama nihayetinde bi sıkıntı olmazsa bi çok tarzı deneyip nihai kararı vericez...

bir an önce sıkıntının çözülmesini bekliyorum yoksa karşıma güzel fırsatlar çıkıyo, aklım çelinmeye başlıyo...
    Sabreden derviş muradına erermiş
    erro bunu beğendi.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    VFR 800
    Erro bizde ortağım ile motor alırken bir kaç modele baktık ki bunlardan bir tanesi FZ8 idi. Ancak istediğimiz renk ellerinde yoktu kısmet de olmadı zaten aklımızda VFR vardı. Yine motor almak için düşüncemiz yoktu ama oldu işte.

İyi ki de VFR olmuş,kesinlikle güvenli FZ6 ve FZ8'e göre ben bu motorda öğrendim kullanmasını ve fren sisteminde ki güveni hiç bir şeye değişmem.

Ama tabii ki başka modellerde insanı rahatsız ediyor. FZ serisi VFR'ye göre daha agresif ama bence hala motorum bana göre FZ serisinden yol tutuş olsun frenleme olsun daha ii

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkse selam;

erro ve PROMETEUS bunu beğendiler.

Borris07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250>Kawasaki Z750>Honda VFR800...
    Arkadaşlar Merhaba.İstanbuldan herkese selamlar.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Borris07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba.İstanbuldan herkese selamlar.
    Selamlar Resim ve video paylaşımı yapmayanı dövüyorlar burada, baştan söyleyim
    #sürenadam

Motosikleti
    yamaha fzr 600
    arkadaşlar motor arıyordum yazilarınızı epey okudum ve bu motora karar kıldım sanırım ama bunun eksik yönleri nelerdir memnun kalmadığınız yazarsanız çok sevinirim birde alırken nelere dikkat etmeliyim hangi modeli daha avantajlıdır

bu arada görüntü ve v-tec süper
    Ağaç ne kadar yüksek olursa olsun, yaprakları yine de yere dökülür.

Borris07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250>Kawasaki Z750>Honda VFR800...
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar Resim ve video paylaşımı yapmayanı dövüyorlar burada, baştan söyleyim
    Müsait zamanda çekicem resimleri.

Motosikleti
    VFR 800
    Merhaba Borris07

Hoşgeldin aramıza. Havaların ısınması ile mutlaka toplanmak şart oldu artık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:17 ----------

Syanur, ben kendi adıma resim falan hepsini paylaştım da sizlerden herhangi bir atraksiyon göremedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:19 ----------

Mad-blue bence en doğru tercihi yapmışsın. En azından bu motorda karar kılmakla. Motorun aslında gözle görünen bir eksik yöne bence yok. En hata kaldırabilir motorlardan biridir kendileri. Fren sistemini eğer denemediysen anlatılmaz yaşanır.

Bana göre en eksik yönlerinden biri sıcak havalarda radyatörlerin yanda olmasından ötürü fan açtığı zaman biraz sıcak veriyor,ben bütün yaz kullandım güneşin yakmasından ötürü ayaklarıma vuran sıcağı umursamadım kısaca beni etkilemedi. Düşük devir sürüşlerinde sıkıntı yok ancak V motor olmasından ötürü biraz sarsıntılı ama bence o kadar da sorun değil.

4 silindir olmasından ötürü belki yakıt fazla gelebilir ama benim şikayetim yok ben düzgün kullanımla geçen yaz 320-330 km yapabildim. Artçılı sürüşlerde sıkıntısı yok.

Bunların haricinde bence eksisi olan bir motor değil. Sana şunu açıkça söyleyebilirim ki Honda'nın motor anlamında en dayanıklı motorudur ABD'de insanlar eski kasalarının hastaları ve kendi gözümle garajlarında 2 tane olanlar gördüm.

Bence doğru tercih, Honda yaptığı aptallığı ne zaman anlayacak merak ediyorum tekrar ithal etmezse bu segmentte büyük kayıp yaşayacak ki avurapada İtalya,Yunanistan ve yanılmıyorsam İspanya hariç bütün avrupada hala başarılı satış rakamları ile
    satılılıyor.

Ustunalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI 250 R, Honda VFR 800
    Merhabalar Arkadaşlar,

Motorsiklet.net i uzun süredir aralıklarla takip etmeye çalşıyorum. Motor konusunda yolun çok başında olduğum için bu siteden çok faydalandım ve sürekli bilgi edindim. Suan Ninja 250R kullanıyorum. Ancak yakın zamanda hayalim olan VFR 800 e geçmek istiyorum. Ancak hep yavaş yavaş zaman ve emek harcayarak büyüt demişlerdi. Bende elimden geldiğince o şekilde yapmaya başladım. Daha önce ufak çaplı motorları kullanmıştım. Sağdan soldan arkadaşlardan. Ancak son 5 aydır Ninja ile 3200 KM yaptım. Çok fazla Hız merakım yok acıkcası, Bekletim beni uzun yolda tatmin etsin rahatlıkla haftasonları uzun yola çıkabiliyim, tasarımı güzel olsun, baktığımda işte bu benim demeliyim, KM sorunu yaşamadan dilediğimce özgürce çantamı doldurup yeni yerler görebileceğim bir dost arıyorum. Bu durumda Sizce VFR için biraz daha beklemeli miyim yoksa erkende olsa halledebilir miyim?
    T R O E bunu beğendi.

T R O E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Hiç durma Ustunalper...
    Sen dost için doğru karar vermişsin. Şu anda almak için en doğru zaman...
    Yaklaşık iki ay oldu VFR mi alalı... Sevgilim gibi yanımdan hiç ayırmıyorum... Her gün biraz daha aşık oluyorum...
    Sen daha almadan çok doğru anlatmışsın ... Alınca tadına varınca Nirvana yaparsın...
    Triumph Tiger 800 , Suzuki GSR 600 , Honda VFR 1200 X Crosstourer , Yamaha X City 250 , Honda VFR 800 , Yamaha XT 660 R , Ymaha DRAGSTAR 650 , BMW K 1200 LT , Honda ST 1300 PAN EUROPAN , Suzuki GSX 1300 R HAYABUSA , Kawasaki VN 800

Ustunalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI 250 R, Honda VFR 800
    Merhaba Troe

Alırken nelere dikkat etmeliyim. Olmazsa olmazları nedir? Sen kaç Model aldın Ne kadara aldın? Suan aktif ilanlara baktım ancak aralarında uçurum var?

Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Alıntı Ustunalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Troe

Alırken nelere dikkat etmeliyim. Olmazsa olmazları nedir? Sen kaç Model aldın Ne kadara aldın? Suan aktif ilanlara baktım ancak aralarında uçurum var?
    Ustunalper ; Bence sadece VFR değil hangi motoru alırsan al dikkat edeceğin şeyler aynı. İyi bir ustanın elinde detaylı bir expertiz yapılmalı. Boya olup olmaması önemli değil ama grenajlar sökülüp içine bakmalı usta bişey varmı, ön düzen nasıl motosikletin dengesinde ciğerinde bir problem var mı? Kilometre yüksek olabilir önemli değil ama o kilometre nasıl yapılmış, bakımları zamanında uzman kişiler tarafından yapılmış mı?
    Ben alırken bu teknik özelliklerden sonra en çok dikkat ettiğim şey aksesuarları oldu... Çünkü hem günlük işe gidip gelirken kullanıyorum, hem hafta sonları 100-300 km arasında değişken grup gezilerine iştirak ediyorum. Hem de yılda 3-4 kez 5000-10000km lik (çoğu artçılı) gezilere gidiyorum. Üçlü çanta ve depo üstü seyahat çantası olmazsa olmazım, turing cam olmalı, koruma takozları olmalı, egzos zaten çok severim (bu makinada ses corvette gibi çıkıyor V motor olduğundan) Bu saydıklarım nerden baksan 4000 TL. tutar. Benim VFR 2006 model aldığım fiyatı burda yazmam hoş olmaz. Ama temiz bakımlı dolu bir makina 2005-2008 model aralığında 18000-21000 TL. eder. Çıplak makinalarda aynı model aralığında 15000-19000 TL. eder. Ancak sezon başlangıcında bu rakamlar artar biraz. Temiz bakımlı masrafsız bir makina alıp biraz aldanmak biraz fazla para vermek her zaman en ekonomik yoldur...
    Şansın bol olsun inşallah istediğin gibi bir VFR en kısa zamanda bulur sen de zevk diyarına gaz açarsın...
    Triumph Tiger 800 , Suzuki GSR 600 , Honda VFR 1200 X Crosstourer , Yamaha X City 250 , Honda VFR 800 , Yamaha XT 660 R , Ymaha DRAGSTAR 650 , BMW K 1200 LT , Honda ST 1300 PAN EUROPAN , Suzuki GSX 1300 R HAYABUSA , Kawasaki VN 800

tolgatumlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer8 2014
    Arkadaşlar herkese merhabalar,sırasıyla honda600f,süzüle v-strom650,yamana faizler kullandıktan sonra nihayet hayallerimi süsleyen vfr800 üme bugün kavuşuyorum.
    Sizden ilk ricam motorun ön ve arka lastik hava basınçlarını rica ediyorum.
    Daha sonra bu cihazda kullandığınız yağ ve miktarını merak ediyorum.
    Herkese keyifli kazanız sürüşler dilerim....
    2006 Honda CBR600F,2005 Suzuki V strom dl650, 2005 Yamaha fz6fazer,2006 Honda VFR800abs,2005 Suzuki GSX-R600,Honda CBF1000abs,Yamaha fz6fazer,Suzuki GSX-650F,SuzukiGSR600,Honda CBF600abs,Suzuki SFV650 abs gladius,Honda VFR800abs,Suzuki GW250 inazuma, Yamaha Fazer8

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı tolgatumlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhabalar,sırasıyla honda600f,süzüle v-strom650,yamana faizler kullandıktan sonra nihayet hayallerimi süsleyen vfr800 üme bugün kavuşuyorum.
    Sizden ilk ricam motorun ön ve arka lastik hava basınçlarını rica ediyorum.
    Daha sonra bu cihazda kullandığınız yağ ve miktarını merak ediyorum.
    Herkese keyifli kazanız sürüşler dilerim....
    Hayırlı olsun. Arka salıncak üzerinde lastik basınçları yazması gerekir. Kullanım kitapçığını da indirmenizi tavsiye ederim.
    #sürenadam

Motosikleti
    Yamaha Fazer8 2014
    Teşekkür ederim.servis kitapçığına nasıl ulaşabiliriz?
    2006 Honda CBR600F,2005 Suzuki V strom dl650, 2005 Yamaha fz6fazer,2006 Honda VFR800abs,2005 Suzuki GSX-R600,Honda CBF1000abs,Yamaha fz6fazer,Suzuki GSX-650F,SuzukiGSR600,Honda CBF600abs,Suzuki SFV650 abs gladius,Honda VFR800abs,Suzuki GW250 inazuma, Yamaha Fazer8

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Teşekkür ederim.servis kitapçığına nasıl ulaşabiliriz?
    İnternetten arat; "VFR800 user manuel" , "VFR800 repair manuel" "VFR800 service manuel" manuel diye. İnan okadar site vs, vs, varki... Senin modelin yılına göre olanını bulman çok sürmez
    #sürenadam

Motosikleti
    Yamaha Fazer8 2014
    Arkadaşlar şuan istanbuldan makinamı alıp 100km yaptım ve izmite geldim.uzun zamandan sonra ilk defa motordan keyif aldım.VFR nin torkuna ve ivmelenmesine hayran kaldım.ayrıca aynaların görüş açısı çok iyi .bundan sonra bu motoru sadece ve sadece model yükseltmek için değiştiririm herhalde. Herkeslere kazanız ve keyifli sürüşler dilerim

Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Arkadaşlar şuan istanbuldan makinamı alıp 100km yaptım ve izmite geldim.uzun zamandan sonra ilk defa motordan keyif aldım.VFR nin torkuna ve ivmelenmesine hayran kaldım.ayrıca aynaların görüş açısı çok iyi .bundan sonra bu motoru sadece ve sadece model yükseltmek için değiştiririm herhalde. Herkeslere kazanız ve keyifli sürüşler dilerim
    Hayırlı olsun ...
    Lastikler Ön 36 psi arka 42 psi (Artçılı tek değişmez) Ancak çok önemli : Soğuk Lastik Basıncıdır...!!!

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Hayırlı olsun, Allah kaza bela göstertmesin

En fazla 2010 modele kadar yükseltebilirsin, sonra VFR1200F geçmen gerekir
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler