Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbr 600 F4i (2005 model)
    Sayın VFR Tutkunları,

VFR 800 için radyatörden gelen sıcak havanın kullanıcının bacaklarını aşırı derecede rahatasız ettiği yönünde geri bildirimler alıyorum, bu konuda var ise kıymetli yardım ve geri bildirimlerinizi rica ederim.
    Herkese hayırlı günler, kazasız belasız sürüşler dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Alıntı erkolali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın VFR Tutkunları,

VFR 800 için radyatörden gelen sıcak havanın kullanıcının bacaklarını aşırı derecede rahatasız ettiği yönünde geri bildirimler alıyorum, bu konuda var ise kıymetli yardım ve geri bildirimlerinizi rica ederim.
    Evet yazın çok sıcaklarda rahatsız eder şehir içinde kalmışsanız ve fan açılmak durumunda kalmışsa... Ben İstanbul Bodrum arasını çok sıcak bir günde gittim ancak dışarıdaki sıcaklık yüzünden fanın verdiği sıcaklık rahatsız etmedi. Kışın işe yarar

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı muzaffer1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buyrun size eski VFR lerin performansı....bunlar hep düşüyor be kardeşim, ABS olsa bunlar olmaz

http://www.gaskrank.tv/tv/motorrad-f...ad-polizei.htm
    Kurban olduğumun düşüşü bile güzel
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı erkolali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın VFR Tutkunları,

VFR800 almadan önce bende öyle bir şeyler duymuştum ama rahatsız edecek kadar sıcaklık vermiyor, en azından ben rahatsız olmadım
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

T R O E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Adana dan Herkese Merhaba Ben de VFR 800 almak istiyorum... 2005 Yamaha XT 660 R motosikletim var. Adana'da ikamet eden Vfr 800 sürücüleri ile tanışmak isterim.

Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Hiç kimse kalmadı artık herhalde. Halbuki VFR 800 gibi canlı heyecanlı olmalıydı bu güzel ve özel motosikletin sayfası...
    Triumph Tiger 800 , Suzuki GSR 600 , Honda VFR 1200 X Crosstourer , Yamaha X City 250 , Honda VFR 800 , Yamaha XT 660 R , Ymaha DRAGSTAR 650 , BMW K 1200 LT , Honda ST 1300 PAN EUROPAN , Suzuki GSX 1300 R HAYABUSA , Kawasaki VN 800

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Motor heyecanlı ama bu forumun motoru değil oradan kaybediyor, yoksa ben de bekliyorum ki birileri bişeyler paylaşsın...
    #sürenadam

Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor heyecanlı ama bu forumun motoru değil oradan kaybediyor, yoksa ben de bekliyorum ki birileri bişeyler paylaşsın...
    Bekleyelim bakalım sabırla
    Triumph Tiger 800 , Suzuki GSR 600 , Honda VFR 1200 X Crosstourer , Yamaha X City 250 , Honda VFR 800 , Yamaha XT 660 R , Ymaha DRAGSTAR 650 , BMW K 1200 LT , Honda ST 1300 PAN EUROPAN , Suzuki GSX 1300 R HAYABUSA , Kawasaki VN 800

Motosikleti
    T R O E hoşgeldiniz, umarım bir an önce alıp keyfini sürersiniz... Buradaki VFR'ciler keyfini sürmekten buraya pek uğramazlar

Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Alıntı erginturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    T R O E hoşgeldiniz, umarım bir an önce alıp keyfini sürersiniz... Buradaki VFR'ciler keyfini sürmekten buraya pek uğramazlar
    Teşekkür ederim erginturhan, İnşallah en kısa zamanda kafama göre uygun temiz çantalı bir VFR bulurum... Ama önce elimdeki XT 660 R 'ı satmam lazım.

Motosikleti
    Honda Cbr 600 F4i (2005 model)
    Alıntı erginturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet yazın çok sıcaklarda rahatsız eder şehir içinde kalmışsanız ve fan açılmak durumunda kalmışsa... Ben İstanbul Bodrum arasını çok sıcak bir günde gittim ancak dışarıdaki sıcaklık yüzünden fanın verdiği sıcaklık rahatsız etmedi. Kışın işe yarar
    Sayın erginturhan

Kıymetli tecrübeleriniz için cok tesekkur ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:08 ----------

Alıntı muzaffer1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    VFR800 almadan önce bende öyle bir şeyler duymuştum ama rahatsız edecek kadar sıcaklık vermiyor, en azından ben rahatsız olmadım
    Sayın muzaffer1968

Bildirimiz için çok tesekkur ederim.
    Ufak ufak temiz bir makina arastırmaya başlayayım bu durumda

Ufuk İnkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Repsol 2006 / Cbr 125 R ( 2011 ) Hyosung Gt 250 R.
    Askerden sonra alacağım ilk alet. Herkese güzel yorumları için teşekkürler
    4 Teker bedenimi, 2 Teker ruhumu taşır
    Yanlamak biz de ata sporu!

VFR 800 'ün (örn:2006) son yakıt çubuğu yanıp sönmeye başlayınca ortalama kaç km daha gider. Hepsi sönüyor mu, sönüyorsa söndükten sonra ne kadar gider.. Park lambalarının olduğunu gördüm, ama sadece parkları yakabiliyor muyuz, kısa farlar hep yanık mı kalıyor, kapatılabiliyor mu ? 5000 devirde 6. viteste normal şartlar altında ortalama ne kadar hızla yol alıyor ? Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Motosikleti
    JaponOK hoş geldiniz öncelikle...
    1. Son çubuk yanıp sönmeye başlayınca 50 km. kadar daha gider deniyor, o kadar denemedim.
    2. Sönüyorsa bile ben henüz söndüğünü görmedim.
    3. Sadece parkları yakamıyorsunuz, kısalar ile birlikte yanıyor, görülmek açısından doğru olanı da bu.
    4. Hatırlamıyorum...

Motosikleti
    Honda vfr800
    yahu uzun süredir bakmıyorum motosiklet.net e topic ide takip etmiyorum baya bişeler yazılmış çizilmiş sanırım sonralardan neyse uzun lafın kısası bende severek bindiğim hatta daha yeni üstünden indiğim motorumu satıyorum, daha güçlü bir spor-tur motoru almak için ilan linki burada ilgilenenler günün hersaati arayabilirler.... http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4240221/detay/

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:52 ----------

tam 5000d/dk da 120 gösterir 6. viteste

Motosikleti
    KYMCO XCITING 500/SCARABEO 200/VFR 800 ABS/CBF1000
    değerli forum üyeleri bende geçen hafta itibarı ile bir vfr 800 abs sahibi oldum. Benide aranıza alırsanız çok çok mutlu olurum. sizlere soru sormak amacı ile değil bu şaheserin diyer sahipleri ile tanışmak amaçlıdır. hepinize iyi günler diliyorum.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Hayırlı olsun Güle güle gürüldeyin motorunuzla Yanlız bu başlıkta resim paylaşmak yasak gördüğünüz üzere. Kimseler ne resim ne video paylaşıyor...
    #sürenadam

Motosikleti
    sheltox hayırlısı olsun sizin için...
    PHENOMA hoş geldiniz, hayırlı olsun, kazasız belasız keyifle kullanmanızı dilerim... Syanur'un dediği gibi resmini görmek isteriz...

Motosikleti
    KYMCO XCITING 500/SCARABEO 200/VFR 800 ABS/CBF1000
    hemen hemen Ergin bey ve syanur ancak şu an şehir dışındayım cumartesi sabahı ilk işim bu. zaten çok pişmanın çekmediğime(onu çok özledim) arada bir bakardım. istanbul kozyatağında oturuyorum inşallah bir araya geliriz sık sık. iyi dilekleriniz içinde çok çok teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:53 ----------

VFR 800 hakkında merak edilenler.

Motor dünyasına gireli 4 ay oluyor, Bu 4 aylık tecrübemde Toplam 3750km yol katettim. 2000km kadar cbf 150, kalanı ise VFR800 üstünde.

Bugün hem VFR hakkındaki izlenimlerimi, hem de forumda bugüne kadar değinilmemiş özelliklerini dile getirmek istiyorum.

Daha önce 150cc'den yüksek herhangi başka bir motor kullanmamama rağmen motorda 1 kez hariç kontrolsüz bir durum yaşamadım. O da viraj dönerken biraz gaza yüklenmem nedeniyle yolun kumlu olmasıyla beraber 1-2 saniye yalpalama...

Akıllı uslu ve dikkatli kullanıldığında tecrübesiz kullanıcılar için de pek bir sorun çıkarmayacağı kanısındayım. Çünkü motor şu şekilde bir kulanıma izin veriyor :

Dün okuduğum kullanım klavuzundan aldığım hız aralıkları aynen şöyle :

0-10km 1.vites
    10-20km 2.vites
    20-30km 3.vites
    30-40km 4.vites
    40-50km 5.vites
    50-60km 6.vites

Fazla benzin yakmak istemiyorsanız bu şekilde kullanın diyor. Denedim ve bu hızlar her viteste 2500-3000 devre denk gelmekte. Ortalama 5700 devirlerde kullandığım motor 100km'de 6,8-7 litre arası yakmakta. Tavsiye edilen aralıklarda kullanıldığında 4,5 litreden fazla yakacağını sanmıyorum.

Motoru aldığımda 55lt. arka çantası vardı. Yan çantaları da dün aldım. Gerçekten çok sağlam desteklenmiş bir çanta sistemine sahip. Bunun dışında motora özel sisi barlar da mevcut. Arka çanta takmayı sevmeyenler için düşünülebilir.

Motoru aldıktan sonra sürüş kadar zevk veren diğer bir özelliği ise ingilizce bilenler için yurtdışındaki forumlar. www.vfrdiscussion.com ve www.vfrworld.com siteleri her türlü modifikasyon ve motor hakkında herşeyi bulabileceğiniz, sorabileceğiniz 2 site ve binlerce kullanıcı aktif olarak kullanıyor.

VFR'in orjinal selesi 1,5-2 saatlik uzun yolculuklarda sürücüyü rahatsız etmeye başlıyor. Yurtdışında 3 firma VFR için özel seleler yapmış ve 400 dolar gibi bir fiyattan satmakta. Selelerin bazıları yüksekliği 2-3 cm düşürüp kısa boylu kullanıcıların da rahat etmesini sağlamaktaymış.

Şunu belirtmekte yarar var, boyu 170'in altında olan kullanıcılar tecrübelerine güvenemiyorsa bu motoru düşünmesinler derim, çünkü yavaş hızlardaki manevralarda ayak uçlarınızla yakıt, yük ve kendi ağırlığınızla birlikte 300kgdan fazla bir kütleyi kontrol etmek tam bir işgence olacaktır. 174 boyunda olmama rağmen motorun üstünde ayaklarımla hafif yokuş olan yerlerde çok zorlanıyorum.

Aydınlatma bir motora göre çok iyi, kısalar 2 adet H4, Uzunlar 2 adet H7 ve 2 de park olmak üzere 6 ampul kullanılmış. Ben H4'ler yerine Xenon takmayı düşünüyorum. Birçok kullanıcı takmış ve başarılı sonuçlar elde etmiş.

Honda türkiye ile görüştüğümde sahip olduğum 2005 model 6. nesil VFR'ın 2008 modelden teknik olarak veya görsel olarak hiçbir farkının olmadığı söylendi. Fakat yurtdışındaki güvenilir siteler 2005 modelde VTEC açılmasının 6800 devirde 2005 ve sonrasında 6400 devirde olduğunu söylemişler. Fakat bu değişimin nedenini anlamış değilim. Ayrıca ön arka sinyal lensleri bildiğimiz turuncu renk iken şeffafa döndürülmüş.

Deneyimli kullanıcıların tavsiyelerini ve daha başka merak ettiklerinizi her zaman beklerim.

forumun ortalarında Overrıder'ın böyle bir yorumunu okudum ancak vites ve sürat aralıkları ile ilgili bir eko drive cetvelinden bahsetmiş ancak ben bu cetvel ile vfr 800 abs'nin hiç alakası olmadığını düşünüyorum. acaba benmi yanılıyorum yoksa sayın Overrider eski motoru olan cbf 150 den mi bahsetmiş burada ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:59 ----------

yazılar çok iç içe girmiş özür dilerim.

Motosikleti
    PHENOMA teşekkürler deneyimlerini paylaştığın için. Okuduklarımdan tek itirazım VTEC açılma devri ile ilgili olana; bendeki 2010 model, VTEC 7000 devire yaklaşırken açılıyor, 6800 mü yoksa + - 100devir/dakika mı tam bilmiyorum çünkü gözüm devir saatinin üzerinde olmuyor genelde, ancak ara ara baktığımdan aklımda kalan 7000 devire yaklaşırken açıldığı... Dolayısıyla senin aktardığın şekilde söyleyen arkadaşların yanıldığını söyleyeceğim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler