Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    motorlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 2006
    Alıntı erginturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hımm, o zaman dediğiniz gibi stokta hazır yoktur, ama isteyince 10-15 gün gibi bir sürede geliyor istediğiniz parçalar diye hatırlıyorum...
    Zincir ve dişli kiti için ne fiyat aldınız?
    578 TL maalesef
    1. öncelik :Güvenli,dikkatli , henüz motor kullanmayanlara örnek sürüş
    2.öncelik : eğlen,keyif al, sürekli yap
    3. öncelik : asla sevdiklerini unutma !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Uff hakkaten malesef denecek bir fiyat... İlkay arkadaşın dediği gibi e-bay da bir aratın oralardan gelen olursa gelirken uygun fiyata getirtilebilir...
    Hemen karşıma çıkan bir link vereyim fiyat uygun... http://www.ebay.com/itm/Honda-VFR800...item2316f84464

Motosikleti
    Olay; Sabah evden çıkıldı, benzinciye girildi, motor stop edildi, yan ayaklık açıldı, motordan inildi, orta sehpaya sağ ayakla basılıp motor orta sehpaya alınmak üzereydi ki sağ ayak sehpanın ayağından kaydı, motorun dengesi bozuldu, sağ tarafına doğru yatmaya çalışırken motorun solundan asılındı motor biraz daha yattı iyice asılınıp yere doğru çömelindi bir süre böyle dengede kalındı kendisiyle (sanırım en fazla 5 saniyedir) ardından daha fazla dengede kalınamadı ve VFR ağır bastı.

Sonuç; Sağ ayna kırıldı, fren pedalının ucu biraz eğildi. Kaynak yaptırmak üzere Bostancı Sanayi sitesine gidildi, kaynakçı aranırken vazgeçildi, Esengül servise gidildi, sağ ayna değiştirildi (140TL), fren pedalı düzeltildi (orjinal formuna gelmediği ve beni rahatsız ettiği için biraz daha düzeltilmeye çalışılacak olmadı değiştirilecek 230TL).

Ders; Dikkatli olduğunu düşünsen de her zaman daha fazla dikkatli olmaya çalış.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    geçmiş olsun abi.

büyük motorun ağırlığıda büyük oluyo dediğin gibi söylediğin ders kesinlikle doğru

Dikkatli olduğunu düşünsen de her zaman daha fazla dikkatli olmaya çalış.

t_erel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda VFR
    Geçmiş olsun,ayna değişir hiç problem değil canınızı sıkmayın.Fren pegi ayağınıza oturuyorsa o kadar da problem yaratacağını sanmıyorum.Sağ grenajda durum nedir?

Motosikleti
    Sağol Samet...
    Teşekkürler t-erel... Ayna değişti zaten, canım ilk anda sıkıldı sonra bana bir şey olmasın deyip pek de takmadım açıkçası... Fren pedalının ucu halen biraz yukarıda ve bu beni rahatsız ediyor, o yüzden bir kez daha el atılıp biraz daha düzeltilmeye çalışılacak, olmadı değişecek... Sağ grenaja ilginç bir şekilde hiçbir şey olmadı, ayna ve arka çanta demiri yerden darbe almasını engelledi sanırım... Gerçi sevgili VFR'm ağır basmadan önce ben de baya bir direndim inmesin yere diye o yüzden yumuşak bir iniş yaptı yere ondan çizilmedi belki de...

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Geçmiş olsun erginturhan, Allah beterinden korusun, o yüzden yan koruma takozu taktırmakta fayda olduğunu düşünüyorum. Ben her aldığım motora ilk taktırdığım şeydir...
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Motosikleti
    muzaffer1968, çok teşekkürler, biliyorsunuz VFR'ye koruma takozu takmak oldukça meşakkatli bir iş, ben taktırmadım...

Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı erginturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muzaffer1968, çok teşekkürler, biliyorsunuz VFR'ye koruma takozu takmak oldukça meşakkatli bir iş, ben taktırmadım...
    Tam aksine gayet basit bi şey, Granaj yan vidasının Z biçimindeki sacı alıyorsun bir tornacıya gidiyorsun, ondan daha kalın demirden aynısını yapmasını istiyorsun, takoz vidanın somunu içindeya 8 lik yda 10 luk somun kaynattırıyorsun demire ve oldubitti işte şimdi yan granaj vidası yerine koruma takozunu takıyorsun....
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Motosikleti
    Ben diğerinden bahsediyorum hani şu radyatör deposunun kesilip biçilip yapıştırıldığı...

Motosikleti
    honda VFR
    Maalesef koruma takozları VFR'de pek işe yaramıyor.Çok denedim .ok araştırdım.
    İki alternatif var; birincisi direkt grenaj vidalarının olduğu yerden şasiye bağlamak ki bunu yaparken sol tarafta su deposunu delmek gerekiyor.Deliyorsunuz takıyorsunuz ancak yer olarak çok geride olduğu için koruma takozunun baya bi uzun olması gerekiyor.Kısa takoz takarsanız motor yan yattığında şişkin olan grenajı ve ön tarafları korumuyor.
    İkincisi ise http://www.promotomelb.com/pdfs/OK548-549.pdf bağlantıda gördüğünüz şekil.Ancak bununda bir sakıncası var;olası bir kaza anında bu uzatılmış parçalar esneyeceği için radyatöre zarar verebilir.Yani iki ucu ... değnek maalesef...
    Bu yüzden biz VFR sahiplerinin motoru yatırmaması gerekiyor

Ben 10 km ile dar dönüş antremanını ilk defa yaparken maalesef yatırmıştım motorumu.Şimdi aynı tonu tutturamayacaklarını düşündüğüm için boyatamıyorum motorumu...Bir iki boyanmış bordo VFR görünce de haklı olduğumu anlamış oldum maalesef...

Motosikleti
    t-erel, söylediğiniz gibi kaza anında radyatör zarar görebileceği gibi bir de o sıvı kutusunun doğru düzgün yapışmama sıvı kaçırma gibi ihtimalleri var o yüzden pek sıcak bakmamıştım ben.
    Çok şükür ki bende çizik, boyası sıyrık herhangi bir bölüm yok, ancak ilerki dönemlerde olsa bile komple boyatırım olur biter... Ben motoru satmayacağım için çok dert etmiyorum... Sizin motoru değiştirmek gibi bir fikriniz varsa boyatmamak, ton farkı olmaması açısından iyi fikir ama daha uzun süre satmayıp kullanacaksanız ve boyanması gereken yer de büyük bir alansa bence boyatın komple gözünüze batmasın o bölüm...

Motosikleti
    honda VFR
    Ergin bey inanın hiç niyetim yok değiştirmeye,çooooookkkk uzun kmler hayal ediyorum motorumla.Daha önce hiçbir motor ile bu kadar bütünleştiğimi hissetmemiştim.Nedeyse 20.000km oldu hala aşığım diyebilirim.Ama sorun şu ki ben bu boyanın hakkını verebilecek bir boya ustası henüz duymadım görmedim.Komple boyatmayı da çok düşündüm ama yine aynı yere varıyor korkularım.Dümdüz bir bordo çıkarsa ortaya motorumdan soğurum...

Motosikleti
    Tolga idi galiba isminiz, Tolga dememde bir sakınca yoksa bundan sonra öyle hitap etmek istiyorum, siz de bana sadece ismimle hitap edebilirsiniz.

Benimki de bu sabah 19bini geçti, daha uzun km.lere inşallah tüm VFR'ler için söylüyorum... Boyanın hakkını vermekten kastın nedir? Boyamızın bir kodu yok mu? İşini iyi yapan bir usta boya kodumuzla aldığımız boyayı kullandığında sorun çıkacağını neden düşündüğünü anlamadım?

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    misal hyosung larda boya kodu yokmuş ne kadar kötü ve saçma bişey :(
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Motorumda bulunan koruma takozlu resimden iki tane buldum, ayrıca bidon falanda deldirmedim gayet sağlam ve korunaklı oldu.
    Şimdilik bu iki resim var daha sonra detay resimde eklerim

Motosikleti
    Teşekkürler resimler için detay resimleri de çektiğinizde görmek isterim...

Motosikleti
    honda VFR
    Muzaffer bey bende işte bu takozlardan bahsediyorum.Bu takozlar yeri ve boyutları nedeniyle koruyucu değiller.Allah göstermesin herhangi bir yatma durumunda grenajlarınız zarar görecektir.

Engin tabii ki sıkıntı yok,Tolga diyebilirsin. Bizim rengimizdeki problem şu;VFR'nin ve diğer motorların renkleri gibi değil.Asıl olay astarında.Her motorun renk kodu var tabii ki ama bildiğim kadarıyla bizimkinin 2 kat astarı var ve onun üzerine boya sürülüyor.Ben bu güne kadar gerek lokal gerekse komple boyalı bir kaç VFR görme şansım oldu,astarı düzgün yapılmadığı için (ya fazla ya da eksik kat atıldığı için) şu andaki rengiyle alakası olmuyor maalesef...

Motosikleti
    Hımm o zaman bir gün boya ihtiyacı olursa şu astar işini iyice öğrenmek gerek yaptırmadan önce, sonra da güvenilir, ciddi birine yaptırmak gerek gibi görünüyor...

Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Aslında ben bu koruma takozun bacağımı korumasını tercih ederim. Takma amacımda budur zaten

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler