Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Emrah Düzgit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 8 ABS 2016
    Öncelikle geçmiş olsun, aynı zamanda da sağlık olsun. VFR eşşek gibi ağır yapacak bir şey yok Bende en son sağa kıvrımlı yola çıkarken motoru kaldırdım ve yola doğru yönlendirdim hızım 3-5km, tık dedi stop ettik hoppp tutamadım tabi Aynam bir kere kırıldı orjinali çok pahalı bire bir aynısı olan yan sanayisinden aldım çok memnunum fark anlaşılmıyor bile. Öneririm.
    yanakadam bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tuncbilek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R + Honda VFR 800 6th
    Geçmiş olsun. Makine çok ağır ve kafasına göre yokuşta frene basmıyosanız kendiliğinden kayıp gidiyor. Ayaklarla tutmak bir işe yaramıyor, dururken frenler önemli. Yaza hazırlayın sezon yaklaşıyor, vfr'ler gazlamaya hazır sayılır

Bu arada son zamnalarda güncel olarak motorunun ne kadar yaktığını deneyen var mı?

Benim yeni aldığım motor tüm bakımlardan sonra şehir içinde ve şileye git gel derken 100km'de 8.5 litre yaktı en son.

Cbr 250 ike 250 km giderdim 8.5 litre ile :D Ama zevki bambaşka tabi

amastris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Vfr 800
    Arkadaslar, nasip olursa bu hafta vfr ziyareti yapicam. Alirken ozellikle dikkat etmem gerekenleri seyleri paylasirmisiniz.

yanakadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 2008
    Geçmiş olsun benimde en büyük korkum düşürmek şuan. Tüm maddiatı alma işlemine yatırınca boşta nakit kalmadı masraftan korkuyorum, bot ve pantolon derdindeyim... Benim aynalarda taş gibi sert içe kıvrılmıyor. cbr250 de kıvrılıyordu vidayı azcık gevşetmek mi gerekli ki?

Tunçbilek; bende sen gibi 250 likten geçtim yakıt olarak şehir içi sanırım 100 km de 40 tl felan yaktırdım en son ama az uz gazladım düzlüklerde kalkışlarda... En azından gaz tepkisine felan beynim alışsın öğreneyim diye. Alıp gelirken tam hesaplayamadım ama 400 km 95-110 km/s hızlarda ortalama 0.25 tl gibi birşey yaktı... Arkadaşım 50 tl lik benzini 1 saatte tüketiyorum diyor. Çok fena kullanıyo

Sibirya mevzusu da geçseydi de çıksaydık yollara artık. Marlox abi sana mesaj attım gitmiyor. Sanırım rehberinde olmayanlardan mesaj almıyosun 505 305 75 60 ekle beni. Geleceğim baharda yanına sös
    Tuncbilek bunu beğendi.

Emrah Düzgit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 8 ABS 2016
    Havalar soğuk olduğundan bu sıralar 1 depo ile 220km falan gidebiliyorum. İstanbul trafiğinde. Yazın en fazla 290km yol gidebilmiştim. Oda aşağı yukarı 6,2LT gibi birşey yapıyordu.
    marlox ve Tuncbilek bunu beğendiler.

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    nightshift, geçmiş olsun en büyük kazan bu olsun...

Şu tüketim konusunda lt olarak hesap yaparsanız daha kolay olur diye düşünüyorum, sonrasında bakanların rahatça tüketimi anlayabilmeleri açısından... ben şehir içinde 7 şehirlerarası ise 5,1 lt'ye kadar düşük görebildim en az...

amastris gidip gözle görüp içine sinerse expertiz yaptırmanı tavsiye ederim.
    nightshift bunu beğendi.

marlox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS
    geçmiş olsun nightshift umarım bir daha yaşanmaz. sağlık olsun

tüketim konusunda emrah a katılıyorum ve arttırıyorum bir depo ile yazın 310 km gidebildim ışık yandığında benzinliğe girdim yaklaşık diyelim 325 km giderdim heralde ama şu sıralar benimde fazla yakıyor ki çok fazla fren kullanan biri değilim.

amastris vfr bakacaksan da dostum sen sadece dış görünümüne bak gerisine servis baksın...
    nightshift bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 800 2008
    Ben ne baktım ne baktırdım acaba neleri var
    Ufaktan korkmuyo değilim...

Tuncbilek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R + Honda VFR 800 6th
    Motoru bilmeden almak çok sürprizler yaşatabilecek bir iş.

Her ne kadar bakımlı filan da görünse, hiç belli olmuyor sonunda ne iş çıkacağı.

Her şekilde şase numarasından hasar kaydına bakmak gerek operatörünüze mesaj atarak.

Adama sormak gerek kazası var mı?

Ben önden kazalı motor almıyorum prensip olarak. Yana düşmüştür, azcık çiziği vardır yan karenajlarında o umrumda değil açıkcası.

Ama çiziğin yönü ve adamın bahanesi birbirini tutmalı !

Bir de motora sahibiyle de olsa biraz binmek tur atmak gerek. Motor sesi düzenli mi, gaza nasıl tepki veriyor, titreşim var mı, direksiyonda titreme var mı vs. bakmak gerek.

Uzun süre yatmış makine, düşük km'li makine de almam. Çünkü yeni değil hiç yoksa 6 7 yaşında makineler. Benim ki 10 yaşında mesela.

Binilirse, işleyen demir pas tutmaz, sorun çıkartmaz. Süre içinde motor istediği şeyleri söylemiştir zaten.

Yapılan masraflarla motor kendini yenilemiştir. Ama hep yatan bir makinede ne olacağı tamamen sürpriz. (bence)

Kısaca, motora baktın, beğendin, akarı damlayanı yoksa, öyle öze çok batan bir kusuru yoksa,

Ustanı çağır bir de o baksın, iyi bir usta sana tüm masrafları teker teker çıkartır.

(Bence ben, ve ustama göre, çok temiz bir makine aldım, kazasız, sorunsuz vs. Ama yine de ilk bakımda sadece yağı suyu filtresi (sadece orj. hava filtresi 185tl) derken 1000tl masrafı oldu, bahar bakımında da 1500tl masrafı olacak, lastikler akü vs... ama sonrasında yıllarca rahatlıkla bineceğim. Demek istediğim en temizinde bile bazı masrafları da düşünmelisin ne olacak diye, bunların ötesini de -usta gibiyse- ustan görecektir)

Bir de motorcu muhabbetinin fikrince videosunu koyuyorum. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=Y2COuZAEHMs

Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS
    gayet güzel bi moto vblog olmuş ilk defa denk geldim beğendim...
    Tuncbilek bunu beğendi.

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    Arkakaşlar geçmiş olsun dilekleriniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim.
    En kısa zamanda bakımlarını yaptırıp gazlamak istiyorum ve içim içime sığmıyor. O otoparkta dururken ben valla kendimi suçlu his ediyorum.
    Az kaldı az...
    Ben yakıt tüketimine inanın hiç bakmıyorum bile ... Zevk için takılıyorum kafamı bunun için yormamaya gayret gösteriyorum. Yanlış anlaşılmasın bu benim bakış açım
    Enjoying only

Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS
    aslan besleyen yemini düşünmezmiş demi :D
    nightshift bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 800 2008
    Meraktandır yakıt mevzusu sanırım. Herkes soruyor ya birde ne yakıyor diye...
    Tatillerde memlekete giderken devamlı benzinlikten çıkışlarda 100km/lt hesabı yaparken buluyorum Sonra kendimi fırçalıyorum len her gidişinde aynı yakıyor işte ne hesaplıyorsun diyorum Sanırım biz Türklerin genlerinde var bu hesap mevzusu.

Bu yıl evlilik hazırlıklarından önceki son yıl dolayısı ile serbest dolaşım hakkımızın son yılı. Tabiri yerinde ise it ayağı yemiş gibi dolaşacağım bu yıl (umarım).

Bu yıl birde motorla Yunanistan'a geçmek istiyorum. Yurt dışı çıkış için belgelere bakıyorum ama yeşil pasaport için bir şey bulamadım acaba bir avantajı oluyor mu vize dışında?

Diğer belgeleri tamamlayıp geçişe varınca hoop kardeşim sen nereye derler mi önceden aracımla geliyorum bak tadında başvuru felan yapmak gerekiyor mu? Yoksa normal havalimanlarında ki gibi hee iyiymiş deyip geç diyorlar mı? Birde şu aşağıdaki belgele/işlem lerin sigorta haricinde elzem olmayanı var mıdır? Epey epey paralar çıkıyor şöyle bakınca. Hani bir kaçından kurtulabilsek onları yakıta /km yeçevirebilirim diye düşünüyorum.

Uluslararası Taşıt Belgesi
    Tiriptik
    Green Card
    Uluslararası Ehliyet
    Pasaport/Vize

Yurt dışı gezi planı olanlar var mı? Katılmak isterim. Yada daha önce giden varsa tecrübelerinden yararlanmak isterim.

Schizophren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max 250
    yurtdışı gezi planı olan değilde, hayalini kuran var ondan verelim? şaka bi yana gerçekten çok isterdim şöyle yunanistandan çıkıp gemiyle italya, almanya,fransa,ispanya.. ah ah paranın gözü kör olsun ama önce güzel ülkemi gezmek isterdim açıkcası karadenizde yada akdeniz ege'de gidilecek o kadar güzel yerler varki hem yurtdışı öncesi antreman ve deneyim olur

Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS
    bende yurt dışı bir gezi planladım bu sene için ancak benim ufaklık doğduğundan ne yazıkki gidemiyorum. gidecek olan dostlarımız bol bol keyifli keyifli sürüşlerini kazasız belasız tamamlasınlar inşallah. hatta yapmak istediğim rotayı sizlerle paylaşayım... çeşmeden gemi ile Atina. Yunanistan - Makedonya - Sırbistan - Romanya - Bulgaristan - Türkiye

https://goo.gl/maps/4tfxr

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Geçen yaz eşimle birlikte Yunanistan'ı gezdik.
    İpsala dan sonra, bambaşka bir dünyaya geldiğimizi anladık.
    Trafik ile ilgili hiç bir sıkıntımız olmadı, ne sıkıştıran , ne rahatsız eden.
    Bilakis kahve ısmarlayanlar , çay vs.. ikram edenler vs.
    İpsala dan sonra ilk gün Kavala ve akşamında da Selanik'e vardık. Bir gece Selanik te kaldık. Selanik bizim İzmir gibi aynı.
    2.gün Selanik ten sonra, Iyonya,Arta, Antirio ve sonrasında demir köprüden geçerek Patras ve sonrasında kylini ye vardık.
    Kylini den sonra Hande Yener'in klibinde o batık geminin olduğu Zakintos adasına geçtik feribotla.
    10 gün Zakintos ta kaldık, akabinde gene aynı rotadan geri döndük. Halkadiki ye uğrayacaktık, fakat yağmura yakalandığımızdan giremedik.
    Bu sene de birşeyler düşünüyoruz, daha karar vermedik.
    Hiç korkmayın, endişelenmeyin, inanın şu ülkeden çıkınca herşey daha bir başka oluyor..Medeniyet, insanlar, ortamlar vs..
    Eu bölgesinde sadece Yunanistan uluslarası ehliyet istiyor, bunu da touring klubünden 20dk içinde çıkartıyorsunuz.
    Araç sigortasını da oradan yaptırıyorsunuz, aracın sigorta bedeli kalacağınız gün sayısına göre artıyor,ben 15 günlük yaptırdım, 180tl mi ne tutmuştu.Giderken yanınıza 2 resim alın aracınızın ruhsatını alın birde ehliyetinizi.
    Uluslar arası taşıt belgesinden kastınız nedir bilmiyorum,bir de triptikten...Öyle detaylı bir şey yok.
    Vize aldıktan sonra birde kendi seyahat sigortanızı yaptırın yeter..
    40 yaşındayım,motor hayatımda gittiğim en güzel yollardı oralar.
    Bu sene bakalım,igoumenitsa,brindisi üzerinden stelvio pass a kadar gidip oradan Villach ve Slovenya düşünüyorum...Ama dediğim gibi net değil, bir de kefalonya adası programı var eşimle..
    Emrah Düzgit bunu beğendi.

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    Aynen hocam ya
    enjoy your ride and enjoy forever

Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS
    yurt dışı dendiği zaman zaten farklı bir dünya olduğu kesin :D

amastris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Vfr 800
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Sonunda aldım keratayı bugün kaporayı yolladım. Nasip olursa pazartesi satışı yapıp motoru alacağım. Motorun yabancısı olduğum için sizleri soru bombardımanına tutabilirim. Bunun için şimdiden özür dilerim.

Alıntı Tuncbilek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru bilmeden almak çok sürprizler yaşatabilecek bir iş.

Her ne kadar bakımlı filan da görünse, hiç belli olmuyor sonunda ne iş çıkacağı.

Her şekilde şase numarasından hasar kaydına bakmak gerek operatörünüze mesaj atarak.

Adama sormak gerek kazası var mı?

Ben önden kazalı motor almıyorum prensip olarak. Yana düşmüştür, azcık çiziği vardır yan karenajlarında o umrumda değil açıkcası.

Ama çiziğin yönü ve adamın bahanesi birbirini tutmalı !

Bir de motora sahibiyle de olsa biraz binmek tur atmak gerek. Motor sesi düzenli mi, gaza nasıl tepki veriyor, titreşim var mı, direksiyonda titreme var mı vs. bakmak gerek.

Uzun süre yatmış makine, düşük km'li makine de almam. Çünkü yeni değil hiç yoksa 6 7 yaşında makineler. Benim ki 10 yaşında mesela.

Binilirse, işleyen demir pas tutmaz, sorun çıkartmaz. Süre içinde motor istediği şeyleri söylemiştir zaten.

Yapılan masraflarla motor kendini yenilemiştir. Ama hep yatan bir makinede ne olacağı tamamen sürpriz. (bence)

Kısaca, motora baktın, beğendin, akarı damlayanı yoksa, öyle öze çok batan bir kusuru yoksa,

Ustanı çağır bir de o baksın, iyi bir usta sana tüm masrafları teker teker çıkartır.

(Bence ben, ve ustama göre, çok temiz bir makine aldım, kazasız, sorunsuz vs. Ama yine de ilk bakımda sadece yağı suyu filtresi (sadece orj. hava filtresi 185tl) derken 1000tl masrafı oldu, bahar bakımında da 1500tl masrafı olacak, lastikler akü vs... ama sonrasında yıllarca rahatlıkla bineceğim. Demek istediğim en temizinde bile bazı masrafları da düşünmelisin ne olacak diye, bunların ötesini de -usta gibiyse- ustan görecektir)

Bir de motorcu muhabbetinin fikrince videosunu koyuyorum. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=Y2COuZAEHMs

Schizophren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max 250
    vaayy hayırlı olsun amastris güzel günlerde kullan fotoları bekliyoruz teslim alınca. sen sor elimizden geldiğince yanıtlarız

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler