Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    amastris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Vfr 800
    Herkese Günaydın,

Öncelikle yeni vfr sahiplerine motorlarının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Allah cc kimsenin tekerine taş değdirmesin.
    forumu okuduk okuduk sonuna geldik başka bir aksiyon kalmadı. Neredesiniz vfr ci arkadaşlar. Biraz daha anlatın şu motorları da (özellikle yeni kullanıcıların ilk izlenimleri)aşkımızı tazeleyelim yaw. Birde cbf1000 kullanmış arkadaşlar varsa kıyas yapmasını rica ederim.
    İyi forumlar,
    yanakadam bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yanakadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 2008
    Alıntı amastris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Günaydın,

Öncelikle yeni vfr sahiplerine motorlarının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Allah cc kimsenin tekerine taş değdirmesin.
    forumu okuduk okuduk sonuna geldik başka bir aksiyon kalmadı. Neredesiniz vfr ci arkadaşlar. Biraz daha anlatın şu motorları da (özellikle yeni kullanıcıların ilk izlenimleri)aşkımızı tazeleyelim yaw. Birde cbf1000 kullanmış arkadaşlar varsa kıyas yapmasını rica ederim.
    İyi forumlar,
    Teşekkürler,
    Ben hiç sıkılmadan tekrar tekrar yazarım valla
    cbr125r (2 ay)
    cbr250r (6 ay)
    sonrasında vfr;
    ilk binmek başka, ikinci binmek bambaşka... Tanıdıkca güven geliyor, tanıdıkca kaliteyi mühendisliği farkediyor insan... Trafikte ki firenden dolayı oluşan tırsaklığım geçiyor yavaş yavaş. Hızlanma durmaya birşey diyecek adam yoktur sanırım. Yakıta gelince 90-120 arası uzun yollarda araba gibi yakıyor. Bizim ki gibi ufak şehirlerde ve biraz sıkışık trafikte 8-10 litreleri çok rahat görür gibi. 3. vitesi göremiyorsunuz çünki... Ama gidilecek mesafede kısa olduğu için gün hesabına vurursak yine az yakar gibi. Böyle bir motora binerkende pek yakıt düşünmemek lazım zaten... Egsozun içini boşaltın derim. Hiç abartı bir ses çıkmıyor. Mustang gibi çalışıyor çok hoş çok. Tek derdim soğuk memleketteyim nefret ederdim soğuktan şimdi motora binemediğim için iki kat ediyorum. Havaların ısınmasını canla başla bekliyorum. Herkese tavsiye etmenin bir anlamı yok sanırım. Parça fiyatlarına felan baktımda sakın düşürmeyin derim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:17 ----------

Ya sormaya korkuyorum ama soracağım. 0, -4 gibi derecelerde motoru çalıştırınca stop felan etmeden gaz desteği istemeden devam ediyor ve 15-20 saniye sonra devir yükseliyor. Youtube hiç 2008 cold start bulamadım. Kendi kendime şöyle bir hastalık olmadığını düşünmek ve kendimi iyi hissetmek için mantık yaptım. Dedim ki motor aşınması ilk çalıştırmada olduğu için jıpın mühendisler önce düşük devirde tam yağlama olduktan sonra yüksek devirde çalışmasına programlamışlar... Ne dersini yanılıyor muyum? Yada bu bir sorun mu?

Schizophren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max 250
    kısaca evladiyelik motor işte ne diyelim ki hem racing, hem de uzun yol motoru.. arka ve yan çantaların bu kadar yakıştığı başka motor tanımıyorum şahsen. sesi arkadaşlarında söylediği üzere amerikan arabaları gibi çıkıyor.

bu motoru almadan önce çok araştırdım. yüzlerce yerli yabancı siteye girdim üye oldum. 1983 yılından beri sürekli üzerine birşeyler eklenerek üretilen ve sürekli güzelleştirilen bi motordan bahsediyoruz. yurtdışında kurye olarak kullanan ve 400 bin km'yi geçmiş adamlar var hâla kullanan. 2-3 tane vfr'si olan adamlar var (tabi aralarında jenerasyon farkıyla) ya dedim bu adamlar manyak mı? ama hasta derecesinde seviyorlar ve param olsa son kasasını da alırım diyor

bu motorla dize kadar gelen nehirleri,çamur bataklığını,dağ tepe yolları aşan adamlarda mevcut.önceki sayfalarda bi video paylaşmıştım adam ukrayna,rusya,kazakistan,moğolistan falan yardırıyodu 23 bin km'lik bi yolculuk. diyeceğim o ki, yurtdışında adam 85 model vfr'ye hâla taş gibi biniyosa yada dere tepe geziyolar yeri gelince de kadranda 250-260 görebiliyorsa siz de uzun yıllar biner kullanırsınız hiç merak etmeyin. cbf1000 hiç kullanmadım ama oturuş pozisyonu olarak vfr'de beliniz ağrımaz onu şimdiden söyliyebilirim. çok güzel bi touring. frenleri cbf'den daha iyidir, vtec açmazsanız uzun yolda az yakar. biraz ağırdır motorumuz ama giderken hissetmiyosunuz sadece geri çekerken biraz alışkın olmak lazım. altı kaymayan kaliteli bi botla ve zamanla alışılıyor. benim şuana kadar şöyle olmasaydı dediğim tek şey hava çıkışlarının yanlarda olması ve sıcak hava üflemesi. aklıma gelenler şimdilik bu kadar sorarsanız söyleriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:18 ----------

yanakadam sen sadece motor start düğmesine bas ve resitali dinlemeye başla gerisini vfr kendisi hallediyor
    yanakadam bunu beğendi.

Tuncbilek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R + Honda VFR 800 6th
    Bu arada VFR isminin açılımıyla ilgili çok farklı alakasız yorumlar okudum.

VFR bir yarış teknolojisidir. İlk jenerasyonlara bakabilirsiniz.

V-4 750 R mesela. VF 750 R dır.

V-Four-Racing dir açılımı. VFR olarak tam isim haline gelmiştir zamanla.

Hani touring filan ama, yerinde durmaz yani
    yanakadam ve gama bunu beğendiler.

marlox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS
    VFR zaten touring değildir arkadaşlar sport touring dir. kendi çevremde de "bu nasıl touring" diyenler oldu :D komik gelmeye başladı

Motosikleti
    Honda VFR 800 2008
    Alıntı marlox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    VFR zaten touring değildir arkadaşlar sport touring dir. kendi çevremde de "bu nasıl touring" diyenler oldu :D komik gelmeye başladı
    Bencede touring ile alakası yok. Konforlu karakterli güvenli ve asfaltta kimseye karşı seni üzmeyen bir asfalt motoru işte Birde belimi ağrıtmadan bileklerimi uyuşturmadan binmeyi öğrensem şu aletlere

Motosikleti
    Yamaha X max 250
    yanakadam stompgrip almanı tavsiye ederim.dizlerinle güzelce sıktığında ellerin ve dolayısıyla omuzların boşa çıkmış rahatlamış olucak. (tabi dirseklerini düm düz kasmadığını, gidonı sımsıkı tutmadığını farz ederek söylüyorum bunları öyle tutuyosan zaten baştan yanlış )
    yanakadam ve marlox bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Vfr 800
    Arkadaşlar yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim.
    Yanakadam;
    90-120 ile araba gibi yakması bana fazla gibi geldi. Çünkü benzinli araçlarda bu hızlarda 6 litreden aşağı düşemedim.
    Yabancı sitelerde 4 litre yakıt değerleri elde edenler var! Bu arada motorunla çekilmiş olduğun fotoğrafını her gördüğümde yüzümde tebessüm oluşuyor. Herhâlde motoruna olan sevgini en iyi bu şekilde anlatırdın.

Schizophren;
    hava çıkışları demişken bacakları haşlıyor mu yani! herkes ondan şikayet ediyor. Kışın belki avantaj olabilir ama yazın.....

ayrıca dünkü yağmurda scooterimle Anadolu yakasından bahçelievlere gitmek zorunda kaldım. Trafik çok yoğundu aradan dereden geçmek durumunda kaldım. Her nekadar vfr yi sadece gezi amaçlı istesem de ister istemez böyle durumlar yaşanıyor. Özellikle iş amaçlı karşıya geçmem gerektiğinde scooterimi kullanıyorum. (en fazla ayda 1-2) Onun haricinde vfr yi genelde İstanbul çevrelerinde gezi amaçlı planlıyorum. Sizce bunla ilgili sıkıntı yaşar mıyım? Bu arada motosiklet fiyatları sezon olmamasına rağmen çok yüksek! hep aynı ilanlar ama satılan motorda yok sanırım yanılıyor muyum?

Motosikleti
    Yamaha X max 250
    ayağım yandı çekiyim kenara bi yarım saat motor soğusun diyecek kadar değil tabiki ama biraz ısıtıyo yani.. istanbulda aralardan geçme konusuna gelince tabi ki scooter ile karşılaştırılamaz ama diğer 4 silindir vitesli makinaların çoğuyla yan genişliği aynı. (yan çantaları takmadığınızı farz ederek söylüyorum) istanbul ve istanbula yakın yerlere gezi amacıyla çıktığınızda bi problem yaşamazsınız.. zaten gezicekseniz yola erken çıkıcaksınızdır genelde ve istanbulun belirli yerlerindeki standart trafiği aştıktan sonra bi probleminiz kalmicak. zaten gezi motoru, kullanınca anlıyacaksınız yol olsada gitsek diyen bi motor uzun yolda tekrar aşık olucaksınız. virajları kendisi alıyor, nereye bakıyosan virajda ordasın kâhin gibi.. öyle salınmalar yolu aramalar falan yok. fiyat konusuna gelince, sıfırı eğer türkiye'ye gelirse belki düşer ama belki aynı da kalabilir çünkü cbr600r'dan daha pahalı olucağını düşünüyorum. ne kadar bi bütçe ayırdınız bilemem ama hem temiz hem az km'li hem biraz model yılı yüksek olsun ama 16-17 bin tl olsun olmuyo malesef
    BY ERDAL bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Vfr 800
    Alıntı Schizophren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayağım yandı çekiyim kenara bi yarım saat motor soğusun diyecek kadar değil tabiki ama biraz ısıtıyo yani.. istanbulda aralardan geçme konusuna gelince tabi ki scooter ile karşılaştırılamaz ama diğer 4 silindir vitesli makinaların çoğuyla yan genişliği aynı. (yan çantaları takmadığınızı farz ederek söylüyorum) istanbul ve istanbula yakın yerlere gezi amacıyla çıktığınızda bi problem yaşamazsınız.. zaten gezicekseniz yola erken çıkıcaksınızdır genelde ve istanbulun belirli yerlerindeki standart trafiği aştıktan sonra bi probleminiz kalmicak. zaten gezi motoru, kullanınca anlıyacaksınız yol olsada gitsek diyen bi motor uzun yolda tekrar aşık olucaksınız. virajları kendisi alıyor, nereye bakıyosan virajda ordasın kâhin gibi.. öyle salınmalar yolu aramalar falan yok. fiyat konusuna gelince, sıfırı eğer türkiye'ye gelirse belki düşer ama belki aynı da kalabilir çünkü cbr600r'dan daha pahalı olucağını düşünüyorum. ne kadar bi bütçe ayırdınız bilemem ama hem temiz hem az km'li hem biraz model yılı yüksek olsun ama 16-17 bin tl olsun olmuyo malesef
    Duymak istediğim kelimler bunlardı

Motosiklet bakımlı olduğu sürece km takıntım yok hatta boya takıntım bile yok diyebilirim. Benim için önemli olan bakımlı olup hor kullanılmış olmamasıdır.
    Sonuç olarak kapalı bir kutu ve bende motor işinde pek tecrübeli değilim. Kendi motorumu satıp sezona vfr ile girmek istiyorum.
    Sizlerin bildiği tavsiye ettiği vfr ler var ise paylaşmanızı rica ederim.

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    Merhaba Arkadaşlar
    Öncellikle vfr lerini yeni almış arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Allah kaza bela vermesin. Sakin kullanın alışana kadar. Dikkatli gidelim.
    Aklımda bu Cumartesi hava müsade ederse çıkıp biraz turlamayı düşünüyorum. Var mı katılmak isteyen arkadaşlar. ufak bir tanışma yapsak. Ben avcılarda oturuyorum. Amacım gezi değil biraz turlamak ve tanışmak. Belki balık ekmek yemek
    Herkese iyi akşamlar...

Motosikleti
    Yamaha X max 250
    nightshift açık konuşmak gerekirse şuan çalışmıyorum para durumunu biraz yola koyarsam bende gazlamak isterim

Tuncbilek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R + Honda VFR 800 6th
    Oturuş pozisyonu ile ilgili olarak,

Öncelikle motoru sabit tutmanız gereken yer, dizleriniz.

Kaydırmaz yapışkanlardan alsanız da almasanız da bu motoru düz yolda dizlerinizle tutuyor olmanız gerek.

İkinci alan karnınız. Karnınız dizlerinizden aldığınız destekle üst vücudunuzun serbest kalmasını sağlayacak kadar kasılmış olmalı.

Diğer önemli nokta kollar. Kollar rahat ve hiç bir ağırlık taşımıyor olmalıdır. Sadece parmak uçlarınız ve avcunuzda güç olmalıdır.

Kollar bükük ve serbest olmalı. Yoksa kısa mesafede bile çok ağrır kollarınız ve beliniz.

MOtora uygun bel pozisyonu bana göre tam dik sırt biraz eğik oturuştur. Ama kollar dediğim gibi serbest ve kırık olacak.

Omurganız biraz eğikse belinizde ağrı yapıyor.

Bunun dışında, virajlarda ve yolda gaz kontrolü ile direksyonu hafifletebilirsiniz.

Benim makinemde virajda direksyon içe kendi dönüveriyor ağırlığı ile. Azcık gaz açarak, kaymak gibi çıkabiliyorum virajdan hiç bir fazladan güç uygulamadan. Eğer çok yavaşsam veya hızlıysam viraja göre ayarlamam gerekiyor gidonu. Bu da demek ki bir yerde yanış yapıyorum demektir. (trafik durumları hariç)

Motorunuzla zaman geçirip onu anlamaya çalışmak çok zevkli. Yollar sakin ve kuruyken çıkıp gazlamak muhteşem.

Bugn şehir içi 100km'de 7.5litre yaktı. Tüm bakımları yeni yapıldı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:12 ----------

Bu arada bakım demişken,

Ugur hocamdan aldığım makineye biraz bakım yaptırdım.

Yapılanlar/Değişenler şu şekilde;

- Hava filtresi (Honda)
    - 10-40w yağ değişimi
    - Yağ filtresi
    - Debriyaj ve Fren hidrolik yağları
    - Ampüller
    - Amortisör keçeleri
    - Amortisör yağları (10w),
    - Ve boya koruma işlemi uygulandı

Şuanda sıfır gibi oldu. İlk aldığımda amörtisörden dolayı ön teker geziyordu yol bozuksa, şuanda jilet gibi oldu.

Muhteşem bir alet. Çok zevkli. Umarım herkes gönlüne göre bulur sürer

Çantaları da aldık bugün hocamdan.

gama bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR 800
    Merhaba,yeni gelen arkadaşlar hoş gelmişler,biraz gec oldu anca fırsat bulabildim.
    Hepinize selamlar
    yanakadam bunu beğendi.

Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS
    vfr de motor bacaklarımı yakıyor diyen arkadaşlar siz motora şortla biniyorsanız bu vfr nin suçu değil. motora korumalı ekipman ile binerseniz her türlü hava mualefetinde "Kötü hava yoktur Uygunsuz ekipman vardır" cümlesini hatırlayın :D
    yanakadam bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 800 2008
    Alıntı marlox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vfr de motor bacaklarımı yakıyor diyen arkadaşlar siz motora şortla biniyorsanız bu vfr nin suçu değil. motora korumalı ekipman ile binerseniz her türlü hava mualefetinde "Kötü hava yoktur Uygunsuz ekipman vardır" cümlesini hatırlayın :D
    Ama şortlada ne güzel oluyor efildek efildek değil mi?

Bugün dayanamadım işten çıkınca soğuk felan demedim 15-20 km yol yaptım. Bu sefer biraz gaz kolunu kıvırdım. Çok fena bir şey... Farkında olmadan 170 oluveriyor. Korku korku korku deyip hemen 4500 devire iniyorum

Göl kenarına gitmiştim müthiş bir gün batımı vardı ama ben hep motorumu izledim

Tuncbilek bunu beğendi.

İyi akşamlar,uzun zamandır bu motoru inceliyorum.Bu motorun kırmızı renginin tam olarak tonu nedir acaba? İlanlara bakıyorum kimisi vişne renginde kimisi de bordo rengi anımsatmakta.Böyle görünmesinin nedeni gün ışığı farkı mıdır acaba? Yani kırmızı diye geçiyor ama öyle kan kırmızısı renginde değil.Acaba diyorum Vfr bir bordo renginde bir de kırmızının tonu şeklinde iki tip rengi mi var? Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.

Motosikleti
    Yamaha X max 250
    esd, 2002-2005 kırmızı 2006 ve yukarısı vişne çürüğü. ama bordo diyenlerde vişneden bahsediyolar, iki farklı renk yok yani. bide 2009-2010'da jantlar altın sarısı

Teşekkür ederim Schizophren,şimdi aydınlandım. Peki son olarak Vfr800 Türkiye'ye en son kaç modeli geldi? 2009 mu yoksa 2010 mu? Bildiğim kadarıyla Vfr800F dedikleri motor zaten Türkiye'ye gelmedi

Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS
    şu an vfr800F Türkiye'ye henüz giriş yapmadı.
    söylentilere göre nisan mayıs gibi gelecekmiş deniliyor.
    piyasada en yüksek modelli 2009 yada 2010 bulabilirsin
    honda 2010 dan sonra vfr1200f getirdi Türkiye'ye
    O da 2 sezon doğru düzgün satmayınca şimdi tekrar 800f e dönüyorlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler