Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    VFR 800
    Sevgili Sinan,Hoş bulduk teşekkür ederim,umarım hep beraber birbirimizden bi şeyler öğreniriz.
    Ben şunada motorumda Angel GT kullanıyorum çok memnun olduğumu söyleyebilirim.Kısace bir bigi paylaşacağım selamlar.
    Pirelli hem caddede, hem uzun yolda, hem de yüksek performanslı sürüşlerde sürücünün bütün isteklerini karşılayabilecek Pirelli Angel ST'in varisi olan Pirelli Angel GT (Gran Turismo) modelini piyasaya çıkardı.

Angel ST'ye göre desenleri daha uzun ve derin tasarlanarak ıslak zeminde yol tutuşu arttırılmış. Merkezdeki lastik bileşim arttırılarak daha da uzun ömür ve daha fazla yer teması sağlanmış. Lastiğin karkas yapısı değiştirilerek, silika bileşimlerinin dağılımı da lastik ömrü ve virajda yol tutuş için optimize edilmiş.

Motorrad Testcenter'ın hazırladığı ve Suzuki Bandit 1250'nin kullanıldığı testlerde rakiplerine göre en uzun ömürlü lastik olduğu gözlenmiş.
    Alıntıdır.
    Potenza bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Günaydınlar, iyi haftalar...

Yeni gelen arkadaşlar hoş gelmişler, kazasız belasız keyifle kullanmanızı dilerim...

Uzun zamandır foruma giremiyorum işlerim biraz sıkışık bu arada 10.10.2014 günü motosikletimin statoru yandı, OEM parça arayışım sürüyor en uygun partzilla'da görünüyor ancak gümrüğe takılma ihtimali ve gümrükle uğraşmak istemediğim için ebay den uygun fiyatlı ricks marka da almayı düşünüyorum. Henüz beklemedeyim
    BY ERDAL bunu beğendi.

gama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER 700
    Selamlar arkadaşlar uzun bir aradan sonra tekrar merhaba... Bugün işe motorla geldim forumdan Ufuk arkadaşımızda da ( siyah VFR800 ü vardı) yeni motoru Hayabusa'sıyla gelmiş... bir hatıra olsun istedim
    erginturhan, sailor33 ve Ali İMANCI bunu beğendiler.

insipre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR800
    Herkese iyi haftalar,
    Gecen gun benim vfrnin sag ve sola gidon turunun farkli oldugunu farkettim yani sola gidonu cevirince elim tanka sikismiyor ancak saga cevirince elim tanka sikiscak kadar cok cevriliyor bu sizdede boylemi yoksa benim gidonda bi anormallikmi var biri bakip yazabilirse cok makbule gecer simdiden tesekkurler.

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    Motor sağa düşmüştür elcik yamulmuştur, yada

Gidonun tanka vurmasını engelleyen kilitler yamulmuştur

Emrah Düzgit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 8 ABS 2016
    Denedim bende böyle bir problem yok. Gidon iki tarafada eşit dönüyor. Burak haklı bence. Motor düştüğünde elciğin olduğu kol yamulabiliyor (biraz sert düşüşlerde). Sanırım bunu düzeltmek için komple sağ/sol kolu değiştirmek gerekiyor.
    Ali İMANCI bunu beğendi.

Palakadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X10 350 Executive
    Bu arada hafta sonu kısa turlar için haber verirseniz eşlik etmek isterim ayrıca VFR yi yakında görmek ayrı bir zevk olur

Aramaya devam ...

Schizophren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max 250
    en son 82 liraya fullemiş (yan ayakta) ve tripmetreyi sıfırlamıştım. 18 litre civarı almıştı. bugün yine yanıp sönmeye başladı ve fulledim 85 tl (yine 18 küsür litre) tripmetre 178 km'yi gösteriyordu istanbulda yaşıyorum ve bu yolun çoğu trafikte yapıldı ama açıkcası yinede bu kadar az gitmesini beklemezdim sizce bi sorunmu var? toplasan 5 kere oda 5-10 saniye süre vtec açmışımdır. şimdi yine sıfırladım bakalım ne kadar gidicek

motor gerçekten çok güzel oturuş pozisyonu rahatlığı gaz tepkimesi hatta ağır oluşuna bile alıştım (67 kiloyum) ama cbr250'den buna geçtiğim içinmidir nedir yakıtı içmiyo kafasından aşağa boca ediyo sanki

istanbulda yaşayan arkadaşlarım başta olmak üzere şehir içi trafikte kullanan kişilere soralım?? vfr800 ne kadar yakar hangi aralıklarla benzin alıyorsunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:56 ----------

bide benim sağ ön fren maneti biraz yamuktu değiştirdim ama ön frenden hâla pek memnun değilim nedense (sadece işaret parmağımla kullanıyorum acaba ondanmı )

otosever'e vfr800 ön balata sordum şuan honda sistem kapalı bilgisayarda ama aklımda kaldığı kadarıyla önde 2 tane balata vardı vfr'lerde ortalama 300 falan tutar 60'da işçilik dedi bana pahalı geldi açıkcası bi de yurtdışından araştırıcam

KutlayGül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp xl 650, CBF 1000 ABS
    yedek parcaya verilen su paralara aciyorum.

http://www.ebay.de/itm/TRW-Bremsbela...-/150984798750

ebay`de iki cift balata 65€. balatalari degistirmek cok zor bir is degil. Buradan alip kendiniz degistirseniz yari fiyatina mâl olur.

Emrah Düzgit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 8 ABS 2016
    Sinan,

Benzin ışığı yandığında depoda yaklaşık 3,5lt daha yakıt oluyor. Işık yandığı anda benzinliğe girersen 18-19lt alması normal. Ben 1 depo ile şehir içi (İstanbul) maksimum 300km minimum 240km gidiyorum. Alışık olmadığından yada sürekli hızlanıp yavaşladığından (bknz. bol fren kullanmak) çok yakmış olabilirsin. Biraz daha sabit hızlarda gidersen yakıtın düşecektir. Balata olarakta ben şuanda önlerde gold ad 257 balata kullanıyorum. Adeti 78TL. Birde gold un S3 ve S33 for street modelleri var daha çok racing motorlar için ürettiği ve daha performanslı balatalar. Satıcıdan sonra öğrendim ki bu balatalarda elinde mevcut ve aynı fiyata satıyormuş. Gold u denemeni tavsiye ederim. Ön balataları kendim değiştirdim youtube vs. bakarak bence sende yapabilirsin bunu. Çok basit.
    Ali İMANCI bunu beğendi.

gama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER 700
    Alıntı Schizophren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en son 82 liraya fullemiş (yan ayakta) ve tripmetreyi sıfırlamıştım. 18 litre civarı almıştı. bugün yine yanıp sönmeye başladı ve fulledim 85 tl (yine 18 küsür litre) tripmetre 178 km'yi gösteriyordu istanbulda yaşıyorum ve bu yolun çoğu trafikte yapıldı ama açıkcası yinede bu kadar az gitmesini beklemezdim sizce bi sorunmu var? toplasan 5 kere oda 5-10 saniye süre vtec açmışımdır. şimdi yine sıfırladım bakalım ne kadar gidicek

motor gerçekten çok güzel oturuş pozisyonu rahatlığı gaz tepkimesi hatta ağır oluşuna bile alıştım (67 kiloyum) ama cbr250'den buna geçtiğim içinmidir nedir yakıtı içmiyo kafasından aşağa boca ediyo sanki

istanbulda yaşayan arkadaşlarım başta olmak üzere şehir içi trafikte kullanan kişilere soralım?? vfr800 ne kadar yakar hangi aralıklarla benzin alıyorsunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:56 ----------

bide benim sağ ön fren maneti biraz yamuktu değiştirdim ama ön frenden hâla pek memnun değilim nedense (sadece işaret parmağımla kullanıyorum acaba ondanmı )

otosever'e vfr800 ön balata sordum şuan honda sistem kapalı bilgisayarda ama aklımda kaldığı kadarıyla önde 2 tane balata vardı vfr'lerde ortalama 300 falan tutar 60'da işçilik dedi bana pahalı geldi açıkcası bi de yurtdışından araştırıcam
    Selam öncelikle motosikletin hayırlı olsun.. yan yatırma olayını bugün gördüm geçmiş olsun en büyük kazan bu olsun.. gelelim yakıt olayına, ben İstanbul da şehir içi kullanımda, dediğin rakama 215/225km gibi yol gidiyorum. Motoru aldığında hangi bakımları yaptın? 2008 model 11000 km olayı doğru ise, hava filtresi ve bujilerin iyi durumda olması gerekir.. Eğer yağ değişimi vs bakımı yaptırmadıysan, yağı/ yağ filtresini,değiştirirken özellikle bujileri ve hava filtresinide söktürmeni ve kontrol ettirmeni tavsiye ediyorum..
    Uğur Han

Motosikleti
    Yamaha X max 250
    Kutlay; önceliğim madem muadil marka alıyoruz eğer mümkünse Türkiye'den çözmek, son ihtimal yurtdışı sitelere bakıcam. gerçi muadil diyorum ama üstüne Honda yazınca noluyo onuda anlamış değilim

Emrah; sen bi farklılık hissettinmi mesela orjinale göre? tavsiye ettiğin markayı motoplus'ta buldum, s3 olanı. sen nereden almıştın satıcı linki verebilirmisin? (bi sürü s3 var

http://www.motoplus.com.tr/marka/55/...kiden-yeniye/2

Uğur bey, teşekkür ederim motor ağır, yerlerde ıslak olunca ayağım kaydı malesef ama dün yds diablo bot aldım çünkü spor ayakkabıyla en ufak bişeyde insanın dengesi bozuluyor. motor servis bakımlı km konusunda şüphem yok ama bazı şeyleri yıldan ötürü değiştirmem gerekiyor üzerinden 2008 yılı lastik çıktı mesela. fren ve debriyaj hidrolik sıvısı olarak Motul RBF 660 almayı düşünüyorum. balata olarak sizin bi tavsiyeniz varmıdır? şurdan al şu marka gibi. söylediğiniz buji kontrolü, yağ-yağ filtresi hava filtresi değişim işlerini bakıma gittiğimde yaptıracağım (12200 oldu km şuan)

yakıt tüketimine gelince, o 178 km'nin çoğu dur kalk trafikti (beşiktaş-tophane-karaköy-merter) hızlan yavaşla hızlan yavaşla sanırım o yüzden çok aşırı yaktı. motorun henüz acemisiyim diye yan çantaları çıkarmıyorum düşersem yere onlar deysin boyatırım diye ama öyle olunca da aralara giremiyorum araba gibi dur kalk yapıpı fazla yakıyorum

korhankursat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Boş vakti olan tanışmak, muhabbet etmek, viraj yapmak, V4 almak-satmak isteyen, pazar günü yoğun olanlar için Şile-Ağva gezisi veya kafamıza göre neresi olursa...

08 kasım Cumartesi saat 13:00 istanbul Çekmeköy Madenler Shell benzin istasyonu.

Maps: https://www.google.com/maps/search/shell/@41.0134643,29.1911934,203m/data=!3m1!1e3

Motosikleti
    Kimseler olmadığına göre kendi kendime bir foto paylaşayım

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-vfr-800-a5-134025233/detay

Motosikleti
    Yeni motorunu aldın mı Korhan?

Henüz ne alacağıma karar vermedim Ergin. Kawasaki 2015 fiyat politikası belirleyici olacak.
    erginturhan bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Merhaba;

Motosikletin kullanım kılavuzu konunun ilk mesajına eklenmiştir.

Keyifli Forumlar..
    erginturhan, BY ERDAL ve gama bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X max 250
    Bizim motorun zorlu şartlara dayanabildiğini bilirdim ama bu kadarınıda değil! izlediğim videolar arasından vfr800'ünü en çok zorlayan sanırım bu şahıs. Rusya'dan yola çıkıyor, kazakistan kırgızistan mogolistan gibi ülkeleri dolaşıp geliyor (toplam tek seferde 20100 km)

http://vfrclub.ru/infusions/video_in...os.php?view=34
    erginturhan ve korhankursat bunu beğendiler.

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    herkese merhaba

cuma günü itibari ile bende tekrardan motorlandım çok özlemişim valla gazlamayı. Bu sefer VFR 800 2004 model bir makineyle sizlere katılıyorum.
    Sevgilerimi saygılarımı iletiyorum. Güzel forumlar hep beraber.
    erginturhan bunu beğendi.
    enjoy your ride and enjoy forever

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler