Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Gt 250 Comet Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    OzCaN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gts 250i Evo
    Kimseye zorla birşey satmıyoruz arkadaşlar İsteyen istediği fiyatı yazar takdir edersinizki alıp almamak ilgilenenlere kalmış
    zenon ve UNdocab bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi

Çok yakışıklı Maşallah

( Geçmiş sayfaları okuyordum Gözüme takıldı Tekrar paylasıyım dedim.. )
    zenon bunu beğendi.
    ....

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    _SpartacuS_ Güray benim motorun fotosu o İlk aldığım zamanki hali. Şimdi sadece koruma demirleri yok ve elcikleri orjinal halinde kullanıyorum.
    ..::.. GO ..::..

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı OzCaN35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimseye zorla birşey satmıyoruz arkadaşlar İsteyen istediği fiyatı yazar takdir edersinizki alıp almamak ilgilenenlere kalmış
    Tabiki haklısın da vurgulamak istediğim nokta.
    Aynı motosikletin kasa değiştiren 0 modeli ile 5 yıl önce ki karbüratörlü modelinin arasındaki fark bu kadar düşük olunca satmanızın zor olacağı.
    Yoksa Maşallah gerçekten 0 gibi çok temiz ve yakışıklı bi motosiklet

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı _SpartacuS_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://img192.imageshack.us/img192/4...015800x600.jpg

Çok yakışıklı Maşallah

( Geçmiş sayfaları okuyordum Gözüme takıldı Tekrar paylasıyım dedim.. )

Koruma demiride fena olmamış bence
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    -
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma demiride fena olmamış bence
    Sabit hocam koruma demiri güzeldi bende beğeniyordum ama koruma orjinal olmadığı için (zaten orjinali yok sanırım) var olan 5000-7000 devir arasındaki hafif titreşimi daha da arttırıyordu. Koruma demirlerini çıkarınca motor kendine geldi titreşimi azaldı
    zenon bunu beğendi.

Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    _SpartacuS_ Güray benim motorun fotosu o İlk aldığım zamanki hali. Şimdi sadece koruma demirleri yok ve elcikleri orjinal halinde kullanıyorum.
    Ağabey biliyorum senin motor olduğunu Eski sayfaları okuyordum böle hoşuma gitti bi sevesim geldi senin motoru :D paylaşım dedim. Telif Hakkımı istiyon
    ....

Motosikleti
    -
    Alıntı _SpartacuS_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağabey biliyorum senin motor olduğunu Eski sayfaları okuyordum böle hoşuma gitti bi sevesim geldi senin motoru :D paylaşım dedim. Telif Hakkımı istiyon
    Ne telif hakkı canım, feda olsun tüm fotolar Sevesin geldiyse getireyim motoru beraber sevelim senin motorla birlikte

Bu arada aklımda hep sana sorucam sorucam unutuyorum. Sanırım senkron ayarını yapmışsın motoruna nasıl becerdin o işi yahu Bir de fark hissettin mi sonrasında?

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Sabit hocam koruma demiri güzeldi bende beğeniyordum ama koruma orjinal olmadığı için (zaten orjinali yok sanırım) var olan 5000-7000 devir arasındaki hafif titreşimi daha da arttırıyordu. Koruma demirlerini çıkarınca motor kendine geldi titreşimi azaldı
    Valla ben takılırım oyle seylere ya ses zırıltı etmeyecek motor uyuz olurum yoksa :D

Motosikleti
    -
    Valla ben takılırım oyle seylere ya ses zırıltı etmeyecek motor uyuz olurum yoksa :D
    Aynı takıntı bende de var. Mesela navigasyon aletinin motora bağlantısı navigasyon takılı olmadığı zaman zırıl zırıl ses yapıyor. Bende mecbruren her kullanımdan sonra bağlantı aparatını da söküyorum yoksa sinir eder beni.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Al benden de o kadar bu ara zincir hışırdıyor ömrü bitti sanırım koparıp atasım geliyor valla

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Al benden de o kadar bu ara zincir hışırdıyor ömrü bitti sanırım koparıp atasım geliyor valla
    zinciri yaklaşık 11.000 km'de değiştirmek zorunda kaldım. motorla gelen zincir çok dandik ve sürekli uzuyordu. neredeyse haftada bir gerdirmek zorunda kalıyordum. en sonunda baklaların kıvrılma kabiliyeti zincir bütününde homojenlik göstermediği için değiştirmek zorunda kaldım. haliyle ön ve arka dişli de değişti. hatırladığın kadarıyla did x2 ring'e 180, ön dişliye 30, arka dişliye 75 TL verdim (orj. s&t dişlileri). gerçi sökünce dişlilerin iyi durumda olduğunu gördük değişmelerine çokta gerek yoktu. yeni zincirle gerdirme ihtiyacı bir kaç bin kilometrede bire düştü.
    zenon bunu beğendi.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Selam arkadaşlar Pazar günü akşam sizleride aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Bahanelerinizi bir tarafa bırakın ve gelin tanışalım
    zenon bunu beğendi.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    ninja, cbr, hyosung ile 250cc kardeşliği
    iyi düşünülmüş, güzel bir etkinliğe benziyor.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı puser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zinciri yaklaşık 11.000 km'de değiştirmek zorunda kaldım. motorla gelen zincir çok dandik ve sürekli uzuyordu. neredeyse haftada bir gerdirmek zorunda kalıyordum. en sonunda baklaların kıvrılma kabiliyeti zincir bütününde homojenlik göstermediği için değiştirmek zorunda kaldım. haliyle ön ve arka dişli de değişti. hatırladığın kadarıyla did x2 ring'e 180, ön dişliye 30, arka dişliye 75 TL verdim (orj. s&t dişlileri). gerçi sökünce dişlilerin iyi durumda olduğunu gördük değişmelerine çokta gerek yoktu. yeni zincirle gerdirme ihtiyacı bir kaç bin kilometrede bire düştü.
    Bundan benimde ihtiyacım var işte dişli iyi durumda ama zincir bittik adam olmaz gecen full temizledim ama cok bir fonksiyonu olmadı...

Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar Pazar günü akşam sizleride aramızda görmekten mutluluk duyarız.
    http://www.motojektif.com/etkinlik/6...e-Bulusmasi-2/
    Bahanelerinizi bir tarafa bırakın ve gelin tanışalım
    Pazar ailele olcam aksi durumda orda olmayı cok istersim çok güzel düşünülmüş bir olay tebrikler...

Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Ne telif hakkı canım, feda olsun tüm fotolar Sevesin geldiyse getireyim motoru beraber sevelim senin motorla birlikte

Bu arada aklımda hep sana sorucam sorucam unutuyorum. Sanırım senkron ayarını yapmışsın motoruna nasıl becerdin o işi yahu Bir de fark hissettin mi sonrasında?
    Yaptım Ağabey kendi imkanlarım dahilinde. Şimdi motosiklet soğukken çalıştırıyordum ön ve arka egsoz çıkışlarını parmağımla tutup ısılarına bakıyordum arka daha çabuk ısınıyordu. İnternette izlediğim Senkron ayarı ile ilgili konulardan fikir üreterek ölçüm cihazı yaptım Bağladım Karburatörden senkron ayarı yaptım motosikletin sesi değişti yani daha seri çalışıyor soğukken çalıştırdığımda egsoz ısıları birbirine çok yakın ısınıyor çok az bi fark belki vardır. Ama devir aynı rolantiyle hiç oynamadım yani. Önümüzdeki hafta Gececiyim 22.00 dan sonra çalışıyorum nasılsa yeride biliyorsun buyur gel senin kine de bakalım hem görüşmüş olur hemde çay çorba içeriz

....

Motosikleti
    -
    Eyvallah Güray sağolasın. İmkanım olursa gelirim elbette. Yalnız ben bu senkron ayarına biraz kafayı takmışken bir kaç usta ile görüştüm. Bir tanesi tek başına senkron ayarı yapılmaz, hava filtresi, buji felan değiştirilir, ona göre senkron ayarı yapılır felan demişti. Gerçi bana çok akla yatkın gelmedi ustanın bu dedikleri. Yani tabi değiştirilip yapılırsa daha iyi olabilir ama filtre ve buji değiştirilmeden niye yapılmasın ki.

Forumun önceki sayfalarında Engin isimli bir arkadaş senkron ayarı yapıldıktan sonra titreşimde gözle görülür bir azalma oldu demişti. Bende pimpirikliyim şu titreşim konusunda eğer azaltacaksa dakika durmam yaptırırım senkron ayarı denen zımbırtıyı

Senin motorda yakıyor bu arada, tam anlamıyla naked hani

Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Eyvallah ağabey saolasın Buji hava filteresi değiştirilip yapılsa muhakkak daha iyi olur elbette. Ama imkanlar belli. Ben denemek için yaptım. Ama titreşmde azaldı hafiften. İstersen kendin yaptırt. İstersen burda beraber buji hava filtreni değiştirip biz yapalım. Ararsın detaylı konuşuruz Telde geleceğin zaman.
    ....

Motosikleti
    -
    Tamamdır Güray sağolasın. Gelebilirsem ararım zaten önceden. Şu güzelim Garipçe ve çevresini 3.köprü yüzünden kirletmeden doya doya gezmek lazım tekrardan.
    _SpartacuS_ ve zenon bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Hafta sonundan bir kac foto

18891938 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler