Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Gt 250 Comet Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    wermeer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    arkadaşlar geçen hafta istanbuldan izmir çeşmeye gittim ve dün akşam geldim. tam 1200 km yol yaptım motorumla ve inanılmaz bir yakıt tüketimiyle karşılaştım yani toplam 120 lira tuttu benzinim. yani km de 10 krş tek yaptığım 90 km hızla sabit gitmek oldu onca yolu, ve hiç problemsiz krallar gibi gitti geldi motorum. bu beni çok memnun etti paylaşmak istedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı wermeer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar geçen hafta istanbuldan izmir çeşmeye gittim ve dün akşam geldim. tam 1200 km yol yaptım motorumla ve inanılmaz bir yakıt tüketimiyle karşılaştım yani toplam 120 lira tuttu benzinim. yani km de 10 krş tek yaptığım 90 km hızla sabit gitmek oldu onca yolu, ve hiç problemsiz krallar gibi gitti geldi motorum. bu beni çok memnun etti paylaşmak istedim.
    banada 18 krş yakanı denk geldi arkadaş gözümü kırpmadan sattım

sakın motorun hiç bir şeyiyle oynama şuan ki cbf 150'im 10,2 krş yakıyo altındakinin kıymetini bil
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    banada 18 krş yakanı denk geldi arkadaş gözümü kırpmadan sattım

sakın motorun hiç bir şeyiyle oynama şuan ki cbf 150'im 10,2 krş yakıyo altındakinin kıymetini bil
    çoşkun abi belki inanmayacaksın ama benim motorda 25 yakıyor..şimdi katalizörüde söktüm 30 olur herhalde.... sanki 600rr mübarek.... bu hafta sonu yozgat a gidecektim sefere çıktım gidemedim.. belki haftaya giderim ve uzun yol yakıt sarfiyatını bildirririm buradan... ama ybr resmen kokluyor...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet
    13 lirayla 100 km yaptım Yakış konusu mükemmel
    Ayrıca arkadaşlar yeni lastik aldım ve herkese önerebilirm Michelin Pilot Activ virajlarım bile değişti kendimi motogpde gibi hissediyorum
    Yalnız bu direksiyon ağırlıgı bende de var önce normal sandım sanırım değilmiş

korucu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250 COMET
    Alıntı sorun__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dreksiyon bilyesini değiştiren varmı? Ben uzun zamandır değiştirmeyi düşünüyorum, çünkü çok sert.
    Direksiyon bilyası konik bilyadır.Değiştirmenize gerek yok. Çünkü kolay bozulmaz.Sadece üst somunu bir parça gevşelttikten sonra alt somundan boşluk verin.(Çok değil direksiyon rahat dönecek kadar.) Sonra üstteki somunu sıkın. Bu işlemi servis yada herhangi bir motosiklet tamircisinde yaptırın.Çünkü alt somun özel bir alet gerktirir.
    HAVRAN MOTOR DOSTLARI BAŞKANI

Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet
    Alıntı korucu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Direksiyon bilyası konik bilyadır.Değiştirmenize gerek yok. Çünkü kolay bozulmaz.Sadece üst somunu bir parça gevşelttikten sonra alt somundan boşluk verin.(Çok değil direksiyon rahat dönecek kadar.) Sonra üstteki somunu sıkın. Bu işlemi servis yada herhangi bir motosiklet tamircisinde yaptırın.Çünkü alt somun özel bir alet gerktirir.
    Teşekkürler

Alıntı wermeer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorunun markası ne?

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı sniperr7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorunun markası ne?
    yenisin sanırım

hyosung gt 250 comet sanırım
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yenisin sanırım

hyosung gt 250 comet sanırım
    Ben sanmam,öyle

Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet
    : Neden bu kadar pasifiz arkadaşlar

skyblade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Ben hemen bir konu atayım ortaya ozmn . Geçen hafta hyosungsourcedan birkaç parça ısmarladım. Gidon takımı çok kötüydü motorumun yeni bir gidon elcikler vs. Gelince monte edip resimlerini paylaşırım.

Bunun dışında ikinci konum da "Carburator Rejetting" işlemiyle ilgili. Yabancı bir hyosung forumundan bilgi edindim ben de ilk defa, daha önce duymamıştım. Egzoz ve hava filtresi değişikliğinden sonra karburatör memelerinin değiştirilmesiymiş anladığım kadarıyla. Bizim motorlarda yapan deneyen var mı bu işleri. Ne derece etkilidir bilgisi olan varsa ben de sebeplenmek isterim

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Şaşırdım

160 Km de 5.vitese atıyor ,hoş videoda görünen motor comet değil R ama fark olmaması gerekiyor yoksa varmı ?
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    Yok
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaşırdım

160 Km de 5.vitese atıyor ,hoş videoda görünen motor comet değil R ama fark olmaması gerekiyor yoksa varmı ?
    Kullananın yazdığına göre hava filtresi ve egzoz değişmiş. Ayrıca karbüratör geliştirmesi de varmış. Bir üstte yazdığım olay sanırım. Ayrıca pilot da 50 kilogrammış.

Merhaba motoruma bakım yapmak istiyorum sizlerden bilgi almak istedim şimdi öncelikle ben ilk defa anahtar alıcam elime ama yapabilirim diye düşünüyorum sorunlarım şöyle :
    1 yağ filtresinin yeri
    2 hava filtresinin yeri
    3 bujilerin yeri
    4 yağ tapasını buldum sorun yok
    5 başka neler yapmam lazım bunların dışında
    6 parçaları nereden alabilirim

bu sorunlarımı yanıtlamanızı rica ederim.

Motosikleti
    Yok
    Alıntı hasantok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba motoruma bakım yapmak istiyorum sizlerden bilgi almak istedim şimdi öncelikle ben ilk defa anahtar alıcam elime ama yapabilirim diye düşünüyorum sorunlarım şöyle :
    1 yağ filtresinin yeri
    2 hava filtresinin yeri
    3 bujilerin yeri
    4 yağ tapasını buldum sorun yok
    5 başka neler yapmam lazım bunların dışında
    6 parçaları nereden alabilirim

bu sorunlarımı yanıtlamanızı rica ederim.
    1) Yağ filtresi motorun sağ tarafında (Oil Filter) Yazılı kısımın içinde
    2) Hava filtresi benzin deposunun altında siyah kutuya vidalanmış vaziyette
    3) Çift sinirdir olduğu için bujiler de silindir başlarındadır.Önde bir adet arkada bir adet. Arka taraftakini sökmek için yine depoyu sökmek gerekiyor.
    4) peki
    5) Zinciri kontrol et, gerekirse temizle, yağla, genel olarak vidaların hepsini sık,Fren balatalarını kontrol edebilirsin, benzin filtresini kotrol edebilirsin, bir sürü şık var yani
    6) https://www.kuralkan.net/SiteLogin.a...2fDefault.aspx sitesine üye ol, kredi kartıyla istediğin parçaları ısmarla, bulunduğun yerdeki kanuni bayisine kargoyla gönderecekler ordan gidip teslim alabilirsin

depoyu sökmesi kolaydır heralde pazartesi parça siparişlerini vericem ve girişicem umarım elime yüzüme bulaştırmam bilgiler için teşekkür ederim takıldığım yer olursa tekrar rahatsız edebilirim değilmi sizleri

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Hepsi kolay da buji işi biraz sakat. Orjinal buji anahtarın yoksa uyan anahtar bulman zor olabilir ona gore tedbirini al.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Yok
    Alıntı hasantok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depoyu sökmesi kolaydır heralde pazartesi parça siparişlerini vericem ve girişicem umarım elime yüzüme bulaştırmam bilgiler için teşekkür ederim takıldığım yer olursa tekrar rahatsız edebilirim değilmi sizleri
    Depoyu sökmek kolay da Comet in "Sevice Manual" ine bakarsan daha rahat edersin, orda tek tek hepsinin nasıl söküleceği ne yapılacağı mevcut. Bendeki versiyon İngilizce. Eğer İngilizcen varsa ya da resimlerden de anlarım dersen email ini yolla özel mesajdan onu göndereyim sana. Ben de bunların hiçbirini nasıl yapacağımı bilmiyodum ordan baka baka öğrendim

Alıntı skyblade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depoyu sökmek kolay da Comet in "Sevice Manual" ine bakarsan daha rahat edersin, orda tek tek hepsinin nasıl söküleceği ne yapılacağı mevcut. Bendeki versiyon İngilizce. Eğer İngilizcen varsa ya da resimlerden de anlarım dersen email ini yolla özel mesajdan onu göndereyim sana. Ben de bunların hiçbirini nasıl yapacağımı bilmiyodum ordan baka baka öğrendim
    teşekkürler

Motosikleti
    Yok
    Yolladım mailinize. Rica ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler