Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Gt 250 Comet Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Aldim bile donucem simdi ant a

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldim bile donucem simdi ant a
    İi hayırlı olsun resimlerini çek bakalım görelim
    muhabbeti demleyelim...

Alıntı altora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İi hayırlı olsun resimlerini çek bakalım görelim
    Tesekkur
    http://4.1m.yt/nALMh8N9.jpg
    Ama bir sorun var, motor saga ya da sola.cekiyo yani ozellikle yavas hizlarda zor duz duruyo nasil anlatsam bilemiyorum surmeniz gerekiyor, ben ilk lastiklerden suphelenmistim ama

Tesekkur
    http://4.1m.yt/nALMh8N9.jpg
    Ama bir sorun var, motor saga ya da sola.cekiyo yani ozellikle yavas hizlarda zor duz duruyo nasil anlatsam bilemiyorum surmeniz gerekiyor, ben ilk lastiklerden suphelenmistim ama
    temiz motora benziyor ama beyaz renk yok bu modelde benim bildiğim. gösterdiğin usta motor kısmını beğendiyse orjinalse şasede darbe yoksa gerisi önemli diil telafisi kolay. Çekme için teker rulmanlarını konrol ettir. Lastikler pirelli battlax galiba tarihleri yeniyse iidir
    muhabbeti demleyelim...

temiz motora benziyor ama beyaz renk yok bu modelde benim bildiğim. gösterdiğin usta motor kısmını beğendiyse orjinalse şasede darbe yoksa gerisi önemli diil telafisi kolay. Çekme için teker rulmanlarını konrol ettir. Lastikler pirelli battlax galiba tarihleri yeniyse iidir
    Cekme yok baska bisey bu fazla yatma istegi gibi, nasil anlatsam bilemiyorum, beyaza boyatilmis ruhsata islenmis, yok lastikler michlean ama eski ozellikle arka cok eski sanirim

Cekme yok baska bisey bu fazla yatma istegi gibi, nasil anlatsam bilemiyorum, beyaza boyatilmis ruhsata islenmis, yok lastikler michlean ama eski ozellikle arka cok eski sanirim
    O zaman lastikler değiş sana tecrübeyle sabit bir tavsiye:tanıdığın lastikçileri dolaş tembihle lastik ölçülerini ver ve en geç bahara kadar (Kısmetinde varsa)sana sıfır motordan çıkma sıfır lastik düşer
    muhabbeti demleyelim...

O zaman lastikler değiş sana tecrübeyle sabit bir tavsiye:tanıdığın lastikçileri dolaş tembihle lastik ölçülerini ver ve en geç bahara kadar (Kısmetinde varsa)sana sıfır motordan çıkma sıfır lastik düşer
    Lastikler onemli degilde nylon irc lastikleri mi takmami soyluyorsun?
    insta: veli_montana_

Lastikler onemli degilde nylon irc lastikleri mi takmami soyluyorsun?
    Pahalı motorlardan çıkan lastiklerden bahsediyorum NC 700-750 bizimle aynı ölçüleri kullanıyor ona benzer başka motorlarda var adam sıfır motor alıyor galeriden çıkıyor direk lastikçiye

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:01 ----------

ben öyle sıfır dunlop ları kaçırdım nasip olmadı hemde bi karton sigara parasına

Pahalı motorlardan çıkan lastiklerden bahsediyorum NC 700-750 bizimle aynı ölçüleri kullanıyor ona benzer başka motorlarda var adam sıfır motor alıyor galeriden çıkıyor direk lastikçiye

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:01 ----------

ben öyle sıfır dunlop ları kaçırdım nasip olmadı hemde bi karton sigara parasına
    ben geçen sene 150 lik motorun orjinal 100 lük arka lastigine 80 tl kaptırdım micleande yaptım bir enayilikte neyse, ama biliyorsunki en pahalı motorların bile lastikleri kötü oluyor benimkiler şuan miclean ama eski bilmiyorumki irc nylon duploptan falan kötümüdür iyimidir, lastikciye sorsam değiştirelim diyicek, ama dediğim gibi birde 20 tl ye değiştiriceklerini sanmıyorum onunla uğraşmak falanda var yani, bizim ölçülerimiz 110 ön 150 arka sanırım

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    aynı sorun ben aldığımda da vardı,yalpalayıp duruyordu motor.lastikler ve ön teker rulmanlarını değiştirdim şuan ip gibi oldu.

120 ön 160 arka 2013 sonu çok temiz micheln marka iki lastiği 250 tlye balans sökme dahil hallettim.ön teker rulmanı no:6302

tanesini 10 tl ye alıp kendim değiştim.

arka teker rulmanı:6203
    arka tanbur rulmanı:6204

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı sorun ben aldığımda da vardı,yalpalayıp duruyordu motor.lastikler ve ön teker rulmanlarını değiştirdim şuan ip gibi oldu.

120 ön 160 arka 2013 sonu çok temiz micheln marka iki lastiği 250 tlye balans sökme dahil hallettim.ön teker rulmanı no:6302

tanesini 10 tl ye alıp kendim değiştim.

arka teker rulmanı:6203
    arka tanbur rulmanı:6204
    hocam biraz daha açarmısınız sizin sorun tam olarak benimkiyle aynımıydı acaba, birde şöyle bir şey var bu sorunun motorun eski sahibinin haberi olduğunu düşünmüyorum ilk motoruymuş ve 2 yıldır kullanıyormuş ben alalı 2 gün bugün alıştım gibi yani biraz alışma meselesi sanırım ama genede yapılması gerekenleri yapınca motor daha düzgün olabilir

Motosikleti
    Comet
    hocam biraz daha açarmısınız sizin sorun tam olarak benimkiyle aynımıydı acaba, birde şöyle bir şey var bu sorunun motorun eski sahibinin haberi olduğunu düşünmüyorum ilk motoruymuş ve 2 yıldır kullanıyormuş ben alalı 2 gün bugün alıştım gibi yani biraz alışma meselesi sanırım ama genede yapılması gerekenleri yapınca motor daha düzgün olabilir
    düşük hızlarda motor dik durmayıp sağa sola yatma eğilimi gösterir,sanki acemi sürücü gibi hissedersin kendini.

sorun lastiklerinden büyük ihtimal,
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Ön amortisörlerin kromajlı borusunda ve keçelerde yağ terlemesi varmı ona bak yağını eksilmiş olabilir. sağ sol yağ sevyeleri farklı durumdaysa yada olması gereken sevyenin çok altındaysa dönüşlerde yatışlarda motor manyaklaşır ben yaşadım doyasıya sonra aklım başıma geldi keçeleri ve yağı değiştim ohh dünya varmış dedim
    muhabbeti demleyelim...

Ön amortisörlerin kromajlı borusunda ve keçelerde yağ terlemesi varmı ona bak yağını eksilmiş olabilir. sağ sol yağ sevyeleri farklı durumdaysa yada olması gereken sevyenin çok altındaysa dönüşlerde yatışlarda motor manyaklaşır ben yaşadım doyasıya sonra aklım başıma geldi keçeleri ve yağı değiştim ohh dünya varmış dedim
    Simdi virajlarda falan degolde en kucuk saga sola donerken oluyor, sanki on lastikgin cizgileri duzmusde hani gidonu cevirmeden bile hafif cok hafif bir yatmayla o tarafa devrilmek istiyo obur taraf evet orasida aynisi duz zor gidiyo bunu motorcuya versem desem.boyle boyle ama alistim gibi anlar umarim tam sorunu, burada 3 5 degiamesi gereken parca soylediler, rulman rush kece falan

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:39 ----------

düşük hızlarda motor dik durmayıp sağa sola yatma eğilimi gösterir,sanki acemi sürücü gibi hissedersin kendini.

sorun lastiklerinden büyük ihtimal,
    Tamamdir sanirim sorunu cozduk evet aynrn boyle, peki o verdiginiz kodlarla nereden alicam o parcalari ve lastik drgistirirken yapicaz bunu demi,

Motosikleti
    Comet
    Simdi virajlarda falan degolde en kucuk saga sola donerken oluyor, sanki on lastikgin cizgileri duzmusde hani gidonu cevirmeden bile hafif cok hafif bir yatmayla o tarafa devrilmek istiyo obur taraf evet orasida aynisi duz zor gidiyo bunu motorcuya versem desem.boyle boyle ama alistim gibi anlar umarim tam sorunu, burada 3 5 degiamesi gereken parca soylediler, rulman rush kece falan

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:39 ----------

Tamamdir sanirim sorunu cozduk evet aynrn boyle, peki o verdiginiz kodlarla nereden alicam o parcalari ve lastik drgistirirken yapicaz bunu demi,
    onlar rulman numaraları şimdilik sadece önleri 6302 nolu olnları değişeceksin tanesi 10 tl...ikisinide değiş

elin takım tutuyorsa kendin değişebilirsin,özel bir alet edevata gerek yok.

uzun bir düz tornavida ufak bir çekiç ve bolca gres yağı.yalnız rulmanları çıkarırkende takarkende her tarafın eşit olarak janta girmesine dikkat et.allah korusun jant göbeğini bozarsın.tek noktaya fazla güç uygulamadan ufak ufak tıklata tıklata söküp takacaksın.

lastik olarak ön lastiği ırc bulabilirsin fakat 130 dan büyük üretmiyorlar
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Bu cihazin yedek benzin ayari falan yok mu?
    Birde rolantiyi arttirmakbistiyorim kis aylarindayiz sabah sabah sinir etmesin beni

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:57 ----------

onlar rulman numaraları şimdilik sadece önleri 6302 nolu olnları değişeceksin tanesi 10 tl...ikisinide değiş

elin takım tutuyorsa kendin değişebilirsin,özel bir alet edevata gerek yok.

uzun bir düz tornavida ufak bir çekiç ve bolca gres yağı.yalnız rulmanları çıkarırkende takarkende her tarafın eşit olarak janta girmesine dikkat et.allah korusun jant göbeğini bozarsın.tek noktaya fazla güç uygulamadan ufak ufak tıklata tıklata söküp takacaksın.

lastik olarak ön lastiği ırc bulabilirsin fakat 130 dan büyük üretmiyorlar
    onlar çok adi lastikler belki şuanki üzerindekiler daha kalitelidir o markalar için el atmaya gerek yok zaten alıştım heralde ama yaparsam değişiklik daha güzel olcağını düşünüyorumda artık bakalım 1 ay geçsin en azından motoru olduğu gibi tanıyım, birde o 6302 rulmanlar nerde satılıyor motorcuya yaptırıcamda onda varmıdır?

birde bu motorun benzin yedek ress on vanası yok mu şamandırası bozukta her motorda olduğu gibi, dahada önemlisi rölantiyi arttırmam gerekiyor o büyük 2 kelebekten nereden ayarlicam kışın sogukta sinirlendirmesin beni sabah sabah

Motosikleti
    Comet
    maalesef yedek depo yok bizim motorlarda..jikleyle çalıştırırsın sıkıntı olmaz sanırım.motorcuda rulman olacağını sanmıyorum her motorunki farklı farklı bulabilirsen skf marka yoksa başka marka alırsın.

Tamamdir peki bu jikleleri elle tutmak gerekiyor cok aptalca eski motorumdada boyleydi 2 3 dk ben orayimi tuucam, hatta daha fazla motor 5 10 sn de isinmiyoki bu seyler, ama rolantiyi arttirsam bu seferde isininca cok yuksek devir olucak, bence yapilmasi gereken su ilk calistirdigimizda rolantiyi yuksek tutan devrenin.suresini uzatmak oni nasil yapcaz onu hic bilmiyorum

Motosikleti
    Comet
    Tamamdir peki bu jikleleri elle tutmak gerekiyor cok aptalca eski motorumdada boyleydi 2 3 dk ben orayimi tuucam, hatta daha fazla motor 5 10 sn de isinmiyoki bu seyler, ama rolantiyi arttirsam bu seferde isininca cok yuksek devir olucak, bence yapilmasi gereken su ilk calistirdigimizda rolantiyi yuksek tutan devrenin.suresini uzatmak oni nasil yapcaz onu hic bilmiyorum
    jikle olarak nereyi kasdettin bilmiyorum ama jikleyi çekersin ve bırakırsın tutmana gerek yok.

jikle olarak nereyi kasdettin bilmiyorum ama jikleyi çekersin ve bırakırsın tutmana gerek yok.
    tamamdır eski motorlarımda bırakınca geri salıyorduda bunuda aynı yerde görünce aynısı sandım tamam böylesi daha iyi, ama benim dediğim gibi o 5-10 sn lik zengin karışımın süresi 2-3 dk olsa çok daha rahat olurdu

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:00 ----------

Anladimki lastikler isininca yapiyo bu ptoblemi sogukken o kadarda sorun yok isininca belli ediyo hemen

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:46 ----------

mrb bende de hyo 250 naked var belki motoru uzun süre kullanmaya karar verirsem biraz ses yüksek olması lazım fark edilmek için peki varmı aranızda egzoz değiştiripte memnun olmayan? sabit gazla ya da dip gazla giden birini görmüştüm piyasa malı egzoz açık tek silindir bktan bir ses gibi geliyordu önerirseniz ne önerirsiniz egzoz? çakma akrepler var no nameler var?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler