Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Gt 250 Comet Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Tesekkurler telefondan girdigim icin zahmetl oldugundan ilk msjimi tasiyamamistim
    fotografindan gordum camurlikta catlak o yuzden o catlagi fazla dert etmiyorum acikcasi
    1 saatlik bir ugrasla hallederim o catlagi biraz celik macun ve bi rutusla halledilecek cinsten

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yesilkoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 250 comet
    gt 250 cometlerin elcik olcusu varmı sokup takması kolaymıdır yada nasıl yapılır

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Alıntı yesilkoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gt 250 cometlerin elcik olcusu varmı sokup takması kolaymıdır yada nasıl yapılır
    nasıl bir şey takmak istiyorsun?(silikon, orjinal rizoma, çakma rizoma, ısıtmalı elcik)
    ölçü konusu standart. söküp takması ne kolay, ne de zor.

Motosikleti
    hyosung gt 250
    Alıntı zorzaman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba.sizlerden yardım bekliyorum.2006 hyosung um zincir atmasından dolayı karter saplamasını kırdı.dolayısıyla yağı boşalttı.servis komple motorun sökülüp karterin kaynak olması gerektiğini masrafındda işçilik 400 tl + masraf olacağını söyledi.
    servise yaptırmaktan vazgeçtim.kolları sıvadım söktüğüm gibi takmak için her bölgeyi asetatlı kalemle işaretledim fotoğrafladım.şimdi volanı çektirerek sökmek için bir aparat olması gerekiyor.tamircileri dolaştım volan çektirme satılmıyormuş ve tornada yapılacağını 40-50 tl gibi tutacağını öğrendim.nette şöyle bi aparat var http://www.camgoz.com.tr/asp/product...EKTIRME-APARAT benim işime yarayacak parça buna benziyor ölçüleri nasıl bilmiyorum.ve şuan motoru açtım sayılır 27 000 de motorum. ve piston sekman değişikliği yapmalı mıyım açmışken sizce.pistonlar çizikler var gömlekte de çizik gördüm.biraz masraftan kaçıyorum açıcası.
    peki volanı 3 kollu çektirme ile sökülebilirmi.o bölgeye büyük bir somun bulsam.arkadaşlar fikirlerinizi esirgemeyim lütfen...

arkadaşlar herkeze selam.motoru topaladım baya emek harcadım. arka silindiri çalışmıyor.ön silindir ısınıyor çalışıyor yani arka silindir ısınmıyor buji kabloladan test ettim ateşleme var.hava filtresini söktüm içine bir miktar benzin döktün tık yok çalışmıyor.sente ayarını servis kitapçığıdaki gibi yaptım.beyin diye düşünüyorum.tavsiyeleri olan arkadaşlar lütfen yardım.
    çalışmayan silindir egzantrik zinciri silindir bloğunun duvarını aşındırmış daha önceden.

yesilkoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 250 comet
    Alıntı puser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl bir şey takmak istiyorsun?(silikon, orjinal rizoma, çakma rizoma, ısıtmalı elcik)
    ölçü konusu standart. söküp takması ne kolay, ne de zor.
    valla daha karar vermıs degılım olcu standart ise eger olcuyu ogrenebılırsem ona gore secım yapmaya calısacagım yada degıstırmeyıp devam edecegım ne zor ne kolay derken sokme takma teknıgı varmı kas yapalım derken goz cıkarmayalımda

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı zorzaman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://m.yollayap.com/b011/1362929259442.jpg
    arkadaşlar herkeze selam.motoru topaladım baya emek harcadım. arka silindiri çalışmıyor.ön silindir ısınıyor çalışıyor yani arka silindir ısınmıyor buji kabloladan test ettim ateşleme var.hava filtresini söktüm içine bir miktar benzin döktün tık yok çalışmıyor.sente ayarını servis kitapçığıdaki gibi yaptım.beyin diye düşünüyorum.tavsiyeleri olan arkadaşlar lütfen yardım.
    çalışmayan silindir egzantrik zinciri silindir bloğunun duvarını aşındırmış daha önceden.
    bence zamanlama (sente) ayarını doğru yapmadın. olay sadece egzantrik millerini resimde gördüğün yerlere getirmek değil.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

onursakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 250
    Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar tekrardan ben
    ocak ayinda biraz rahatsiz etmistim. Bu arada ben mesut burdurdan.. Kisaca hatirlatmak gerekirse drift olan motorumu 2006 model sari renkte hyo ile takaslayacaktim.. Uzun zamandir samanlikta yatan dusuk kmli ve 2 yildir vizesi olmayan(vize sorun degil kendim de vizede calistigim icin hallederiz bi sekilde). Neyse lafi uzatmadan. Konuya gireyim nasip olursa pazar gunu gorusecegiz arkadasla. 230 lira civari vize masrafi var. Yalniz lastik aku filtre buji yag %90 degisecek bundan eminim. Lastik fiyati olarak michelinin kini 530 lira gibi okudum ve ortalama bi lastik desek 400 lira diger masraflar icin de 150lira desek 550liracik tutuyor. Yaniliyor muyum acaba. Vize ustume alma sigorta derken 1000 lira masrafi var. Benim motorun ustune 1000 lira istemisti (aksesuarli ve de bakimli haftalik zincir temizligidir 1500kmde yagi degisen falan filan) degeri 2500-2700 arasi dersek bana 4500liraya gelecek hyo.
    Fikirleriniz ve tavsiyelerinizi alabilirmiyim.
    İyi mi yaparim yoksa pahaliya mi gelir hyo..
    Masraflar konusundaki tahminim yerindemidir.
    Ben biraz. Daha aydinlatirsaniz sevinirim.. Bu arada hyo nun kalitesinden ve nasil bi motor oldugundan hicbir suphem yok sayenizde bir suru ozelligini ogrendim.. Simdiden tesekkur eder saygilarimi sunarim..
    Tekeriniz duz bassin
    yolunuz acik olsun
    masraflar konusunda, yakın zamanda şunları aldım. bilgi verir;
    yağ: motu 60 lira (tanesi 30 ama 2 şişe gerekecek)
    buji: çifti 30 lira
    akü: 115 lira
    yağ filtresi: 10 lira
    lastik: pirelli sport demon 550 lira

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Alıntı yesilkoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla daha karar vermıs degılım olcu standart ise eger olcuyu ogrenebılırsem ona gore secım yapmaya calısacagım yada degıstırmeyıp devam edecegım ne zor ne kolay derken sokme takma teknıgı varmı kas yapalım derken goz cıkarmayalımda
    soldaki elcik gidona demirine bali benzeri bir yapıştırıcı ile sabitleniyor. mevcuttakini çıkartmak için geniş uçlu yeterli uzunluktaki tornavida ile kanırtman gerekecek. sökünce gidondaki yapışkan izlerini de temizlersin. yenisini yine esnek bir yapıştırıcı yardımıyla (yapıştırıcıyı az miktarda sürmen yeterli, fazlası zarar) sabitleyeceksin. yapıştırma öncesi gidonu ve elciği ıslatırsan montaj işlemi kolaylaşır. bazıları çabuk kurun diye şaç spreyi ile yapıştırıyor. ben bal (arı abalı) ile yapıştırdım (ne gerek varsa). ama tavsiye etmem kuruması günler sürüyor ve kuruyana kadar dönüyor. ancak bir dahaki sefere sökmesi kolay oluyor.

sağdaki elcik malum gaz kolu. yani beyaz gaz kolu plastiğinin üzerine geçirilmiş. gaz kolunun gidon topuzuna yakın olan ucunda çıkıntı şeklinde bir halka var. bun halkadan dolayı bu elciği sağtraftaki elcikte olduğu gibi tornavida ile sıyıramayacaksın. deneyip çok zorlarsan beyaz gaz kolu borusunu kırarsın. bunu için falcata ile siyah elcik plastiğini boydan boya kesip çıkarman gerekecek. sonrasında da yeni elcik plastiğini bu boruya geçirebilmen için az önce yazdığım o halka çıkıntıyı törpülemelisin. sonrasında yapıştırıcı, su ve yeni elciğin boruya geçirilmesi.

orjinal ve bazı taklit rizomalar da gaz kolunu elciğe monteli geliyor. yani mevcut gaz kolu borusunu çıkartıp yeni elcikle beraber geleni kullanıyorsun. ama tavsiye etmem. yeni gaz kolu yuvaya tam uymayıp gaz telini zamanla aşındırıp kopartabiliyor.

aşağıdaki anahtar cümleyi kullanarak bu konuda çok sayıda video ve resim örneği bulabilirsin.
    How to Replace Motorcycle Grips

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    onur bey tesekkür ederim yakın zamanda sonuca ulaşacak inşallah
    motora bugün baktım depoda ufak bi çizik
    camurlukta da dediğim gibi 2 cm ye yakın çatlak var ve sanki uzun zamandır yatıyormuş hissi verdi motor
    üzeri tozdan görünmüyor örümcek ağı sarmış motoru
    ayak pedleri yıpranmamış oldukça ii görünüyordu
    ayna kenarlarında yada diğer bölümlerinde çizik yok
    kontak kenarları da temizdi
    km si 8500 kusurda
    motorda sağında solunda herhangi bi kaçak yok
    depoyu dolu bırakmış küflenmemesi için
    aküyü çıkarıp içinin suyunu boşaltmış
    açıkçası motor içime sindi ama fiyattta anlaşamadık biraz ,üste 2000 lira istedi
    yağını aküsünü halledip temizleyip vizesini yaptırıp vereyim dedi
    ben 1250 verdim karşılıklı düşüneceğiz deyip ayrıldık
    lastikleri de değiştirse ve şöyle bi bakımda yaptırsa olacak ama neyse
    bakalım sonuç ne olacak

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Motosiklet kardeşliği.

puser, burdurlu1985, zenon ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

chronix birkaç değişiklik yapsak senin motoruna hastayım net valla

Alfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 NC700 XA
    Selam arkadaşlar,

Nihayet yeni lastikler yerini aldı. Pazar günü 90 km. yapmışım bile Rodajda olmasına rağmen bariz fark var. Hatta bugüne kadar Allah'a emanet gitmişim bile diyebilirim. Caddebostan sahilde verdiğim bir moladan fotoğrafı paylaşıyorum. Herkese keyifli sürüşler....

Uploaded with ImageShack.us
    zenon bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Tahsin masallahı var güzel cıkmış iyi günlerde kullan.

Motosikleti
    '13 NC700 XA
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tahsin masallahı var güzel cıkmış iyi günlerde kullan.
    Çok teşekkürler Sabit. Buluşmalara denk gelemiyorum bir türlü :( Şeytanın bacağını kırıcam inşallah!

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Yeni lastikleriniz hayırlı olsun. İlk 300 km. kadar yine tedbirli gitmeye özen gösterin. Belki biliyorsunuzdur ancak yine de hatırlatmak istedim.
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı Alfist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler Sabit. Buluşmalara denk gelemiyorum bir türlü :( Şeytanın bacağını kırıcam inşallah!
    Hep bizden beklemeyin siz yapın biz gelemeyelim birde :D

Motosikleti
    '13 NC700 XA
    Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni lastikleriniz hayırlı olsun. İlk 300 km. kadar yine tedbirli gitmeye özen gösterin. Belki biliyorsunuzdur ancak yine de hatırlatmak istedim.
    200 diye biliyordum Orhan. Hatırlattığın iyi oldu. Gerçi Shinko'larla dikkatlinin de dikkatlisiydik. Çok zor olmayacak

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    200-300 farketmez

Bende Transalpime lastik aldığımda satıcı ilk 300 km.ye dikkat et demişti de ordan aklımda kalmış. Dediğin gibi zaten Shinkolarda insanın zorunlu olarak dikkat etmesi gerekiyor, zor olmaz senin için.
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    '13 NC700 XA
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hep bizden beklemeyin siz yapın biz gelemeyelim birde :D
    Utandırdın şimdi Sabit

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler