Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Gt 250 Comet Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı hgures adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İZMİR'Lİ ARKADAŞLARDAN BİR RİCA

Değerli Arkadaşlarım,

GT250 Comet'im var. Süper mutluyum. Alırken de fikirlerinizi öğrenmek istediğimde harika bir alet berbat bir servis sistemi demiştiniz. Çok haklıymışsınız. Salihli'de çalışıyorum, Turgutlu'daki yetkili servisi 1,000 km bakımında resmen hayal kırıklığı yarattı. Şimdi 3,500 km bakımı geldi hatta az da geçti, İzmir'e gitmeyi düşünüyorum. Bu kapsamda İZMİR'li arkadaşlardan öneri alabilir miyim? Bornova'da Konak'ta ve bir de merkezde (ne demekse -motodaytona-) 3 yetkili servis gözüküyor ST Kanuni'nin internet sitesinde. Bunlarla ilgili deneyimleri olanların tavsiyelerini alabilir miyim lütfen?

Teşekkürler...

(Mesajım sayfanın sonunda kalmış arada atlanabilir diye tekrar gönderiyorum, bilgi verenlere şimdiden çok teşekkürler...)
    hayal kırıklığını biraz açar mısın? hani beklentin ne şekildeydi de ne buldun?. ilk önerim gittiğin yerler muhtemelen shell yağ kullanıyordur. en kötü castrol yağ al ve öyle git.motorun daha yeni, servisin yağ koyup frenleri kontrol etmesi dışında somunlarını kontrol ettir.

-zincir muhafaza somunlarını
    -arka kuyruk somunlarını
    -fren kaliper somunlarını

ayrıca debriyaj ayarında kavrama yukarı da ise kullanım kolaylığı açısından ortaya getirtmesini isteyebilirsin. standart bir bakım olacağı için servisin kalitesi çok önemseme. haa yok motorda bir gariplik olduğunu düşünüyorsan da dediğin yerlere götürüp göstermende fayda var.

Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar ybr den sonra bende gt250 düşünüyorum fakat sahıbındende gordugum kadarı ile duzgun bır gt250 yok piyasada çogunun km si fazla.Sizin önerileriniz var mı alırken veya motor hakkında eksi yönleri ve artı yonlerı nelerdir? Şimdiden teşekkür ederim iyi forumlar.

3000-4000 Türk lirasına bir gt250 bulup almayı düşünüyorsan bunu bir kaç kere değil bir çok kere düşünmelisin.2007-2008-2010 da olsa düşük kilometreli motoru hiç bir kullanıcı ortlaması 5500 Türk lirasından aşağı vermez.alacağın zaman da kontrol etmen gereken nokta.

-cometlerin arka amortisörleri çok çabuk bozulur. kontrolünü oturarak değilde arka kuyruğa elle bastırarak bunu yaparsan daha iyi olur. bozuk veya bozulmaya yakın amortisöre baskı uygulayıp bıraktığında soruna göre hızlı kalkar. sağlıklı bir amortisöre baskı uygulayıp bıraktığın da ağır kalkar..fiyatı 450 tl

-fren disklerini kontrol et incelme veya balata değiştirmemeden dolayı kanallar oluşabilir bu da fren performansını düşürür. genel de arka disk çok sorunlu çıkar fiyatı 150 tl

-egzantrik zinciri kontrolünü yaptır.motoru boşta çalıştır sağ tarafına geç ve eğilerek kulağını silindirlere yakın tut bir elinle de motora gaz ver 5-6 bin devire kadar ara gazları ver. gaz verme sırasında silindir de şıkırtı duyarsan ki bu şıkırtılar uzun süreli de olabilir kısa süreli de veya tam gazı ilk aldığı esnada oluşan bir şıkırtı da olabilir. bunlar içeri de bir sorun olabileceğinin belirtisidir ve genelde de egzantrik zinciridir.maliyeti 400-450 tl'dir eğer. peki egzantrik zinciri kaç km de arıza verir ortlaması 30 bin daha aşağı km de o sorunu vermişse zaten o motora hiç yaklaşma.. 30 ve üzeri km de hyosung'ta bu gayet normaldir.özellikle arka silindirin soğuması öne göre daha az olduğu için ilk arka silindirin egzantriği bozulur.

-yüksek devir de 8-9 bin gaz ver egzosttan siyah duman atıyorsa o motoru son alternatif olarak düşün.

eğer alacağın motor da sadece bu tür sorunlar var ise kullanıcı ile pazarlık yapabilir bu sorunların maliyetini düşürerek motoru alabilir veya alacağın kişiye yaptırabilirsin.

Alıntı cemalkd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam, yakında motoru kaldırmayı düşünüyorum. Lastikler, zincir dişli, disk balata değişimi vs. gerektiği için hem bu halde kullanmak istemiyorum hem de sezon sonunda masraf yapmak istemiyorum, bu yüzden erken kapatıcam sezonu malesef. İlk kışım olacağı için fazla bilgim yok nasıl saklamam gerektiği konusunda. Yardımcı olabilir misiniz? Sarıp sarmalamak konusunda değil teknik açıdan Teşekkür ettim
    motoru kapalı alanda tutabiliyorsan tut onun dışında hafta da bir kaç gün yarım saatlik sakin sürüşler o motora iyi gelicektir.ama yok illa kullanmıcam dersen ki hiç tavsiye etmem hele açık alanda motoru öyle aylarca bırakamazsın. akü kendini boşaltırsa bir daha eski eski performansı alamaz saydığın değişimlere aküyü de eklemek zorunda kalırsın (130 tl)..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar ben günde en az 100 km yolculuk yapan biriyim,genelde şehirlerarası yolda.Görünüş çok da önemli değil, emniyetli ve sorunsuz olması daha önemli benim için.Sizce 250R mı yoksa Comet mi tercih etmeliyim ?

Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı syreaom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben günde en az 100 km yolculuk yapan biriyim,genelde şehirlerarası yolda.Görünüş çok da önemli değil, emniyetli ve sorunsuz olması daha önemli benim için.Sizce 250R mı yoksa Comet mi tercih etmeliyim ?
    tabiki comet.
    Two Against the World

Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabiki comet.
    250R fren sisteminde biraz problem varmış galiba, Comet görüntüsü dışında aksamda farklılık var mı acaba?

Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı syreaom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250R fren sisteminde biraz problem varmış galiba, Comet görüntüsü dışında aksamda farklılık var mı acaba?
    uzun zamandır kullanırım fren sistemi ile ilgili daha birşey yaşamadım veya yaşayanı duymadım.. hea şöyle bir gerçek var R modelin ön lastiğinde çift disk olduğu için R'ın fren performansı comet'in fren performansından daha iyi.eğer kaliteli fren balatası (lucas favorimdir) kullanırsan cometten de yeteri derece de fren performansı alabilirsin.
    Two Against the World

heia2654 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru kapalı alanda tutabiliyorsan tut onun dışında hafta da bir kaç gün yarım saatlik sakin sürüşler o motora iyi gelicektir.ama yok illa kullanmıcam dersen ki hiç tavsiye etmem hele açık alanda motoru öyle aylarca bırakamazsın. akü kendini boşaltırsa bir daha eski eski performansı alamaz saydığın değişimlere aküyü de eklemek zorunda kalırsın (130 tl)..
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT de bununla ilgili baya detaylı konuşar var ama ben kısaca özet gecim.
    1- Depoyu fulle ( Deponun içi paslanmaması için )
    2- Motoru sehpaya al alamıyorsan lastiklerin altına tahta koy lastikler soguk zeminde özeliklerini kaybeder.
    3- Zinciri bolca yagla
    4- Aküyü sök evde sıcak bir yere koy
    5- Baslanacak aksamı bol bol WD-40 sık
    6- İmkanın varsa rolantide de olsa bir 5-10 dakika motoru çalıştır.
    7- Motoru güneşe, kara, yağmura maruz kalmayacak sekilde bir yere koy imkanın varsa nem rutubetsiz bir yere koy.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar,
    Yaz sonu yagını değişmeyi unutma bekleyen yağ bozulur.
    Teşekkür ettim. Diğer başlıklara da baktım ama bi de bizim başlıkta sorayım dedim... Askere gideceğim için 6-7 ay yatıcak mecbur.
    Sabit hocam yazın sonu yağı değiştir dediğin sonraki sezonun başından bahsediyosun heralde?
    Motor açıkta durucak ama binanın altında, sehpasının üstünde brandayla kapalı... WD40'la yıkayıp bırakıcam öyle artık bi sorunla karşılaşmam umarım..

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı cemalkd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ettim. Diğer başlıklara da baktım ama bi de bizim başlıkta sorayım dedim... Askere gideceğim için 6-7 ay yatıcak mecbur.
    Sabit hocam yazın sonu yağı değiştir dediğin sonraki sezonun başından bahsediyosun heralde?
    Motor açıkta durucak ama binanın altında, sehpasının üstünde brandayla kapalı... WD40'la yıkayıp bırakıcam öyle artık bi sorunla karşılaşmam umarım..
    Asker dönüşü yağını değişirsin güvene bilcegin biri varsa hic degilse kontagı acıp rolantide calıştırması iyi olur ama yok olmuyorsa yapacak birsey yok hayırlı teskereler şimdiden ;)
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Beyler comet farklı ülkelere bu far ilemi gidiyor, yoksa bu far yeni bişeymi

Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Türkiye'de de var bu far olanlar 2012 olarak ama çok salak bi suratı var. Eski far çok daha güzeldi

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    benb bulamadım bulabilsem triump tarzı çift far istiyom
    zenon bunu beğendi.
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    Honda nc700xa

Motosikleti
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu farlardan bende istiyom selektör yaparken iyi iş yapar
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı _oXXo_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu farlardan bende istiyom selektör yaparken iyi iş yapar
    O far şimidilik direk parklara baglı surekli yanıyor uzun kullanan arac soförlerine uyuz oldugu için yaptıgı bir olaydır :D ay'a mesaj gönderirisin bu power ledle 3watt x 8 adet power led var :D

Motosikleti
    benim sıkıntımda o zaten :( . eski motorumda bir çift sis vardı uzunlara bağlı kamyonlar bile selektör yapıyordu. kısaları yakmam için :D . en sonunda comet tede taktıracaklar sis farı ama aküye kıyamıyorum :D
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    Honda nc700xa
    benim sıkıntımda o zaten :( . eski motorumda bir çift sis vardı uzunlara bağlı kamyonlar bile selektör yapıyordu. kısaları yakmam için :D . en sonunda comet tede taktıracaklar sis farı ama aküye kıyamıyorum :D
    Power Ledin aküye yükü yok gibi

Motosikleti
    ZENON power led leri cok araştırdım. hazırları çok pahalı . öbürlerinide yapmak için biraz bilgi ihtiyacı var .:(
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    Honda nc700xa
    ZENON power led leri cok araştırdım. hazırları çok pahalı . öbürlerinide yapmak için biraz bilgi ihtiyacı var .:(
    Chronixe özelden mesaj at o yatıysa sende yaparsın :D

Motosikleti
    bu tarafa geleceksinizya o sıra hallederiz diye umuyorum :D
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    Honda nc700xa
    bu tarafa geleceksinizya o sıra hallederiz diye umuyorum :D
    Cumartesi yada pazar gelebiliyorsan Kapadokyaya gelsene tanışmış oluruz :D hem ev sahipliği yaparsın

Motosikleti
    cumartesi calışıyorum pazar günü yağış olmassa gelmeye çalışırım tanışmayı bende isterim ama pek bilmem o tarafı :D ıhlara tarafına gececekmisiniz ?
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler