Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Gt 250 Comet Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    _SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Alıntı _oXXo_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GÜRAY motoruna talip olabilirdim ama hem ekıpmanlar benım ıcın fazla hem kendi motorum satılmadı. en azından tanıdıktan almış olur gönül rahatlığı ile binerik bakalım kısmet
    Tek başına motosiklette satılık. ekipmanların Talibi çok onları tek tekte satabilirim. Hayırlısı olsun
    ....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    konak1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200
    Haftada 1 litre yağ eksiltiyorum bugün 218km eve döndüm.Yağı 20/40 koyuyorum artık.Acil piston gömlekleri lazım bana . Pistonları alamadım bu sebepten.Tek eksik bunlar kaldı .Bu halde de Motorumu severek kullanıyorum ve satmayı hiç düşünmüyorum. Bu halde bile banamısın demiyor kilitlemeden halledebilirsem süper olacak. Elimde deil gün içinde ister istemez sürat yapıyorum. Çıkma falan bulup çaktıracağım. Bu arada arkadaşlar bu benim 2. hyosung um. 1.hyo 2005 gri şase idi 2yıl kullandım banamısın demedi kaza yapınca sattım genede zararım olmadı çok şükür.

Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Alıntı konak1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haftada 1 litre yağ eksiltiyorum bugün 218km eve döndüm.Yağı 20/40 koyuyorum artık.Acil piston gömlekleri lazım bana . Pistonları alamadım bu sebepten.Tek eksik bunlar kaldı .Bu halde de Motorumu severek kullanıyorum ve satmayı hiç düşünmüyorum. Bu halde bile banamısın demiyor kilitlemeden halledebilirsem süper olacak. Elimde deil gün içinde ister istemez sürat yapıyorum. Çıkma falan bulup çaktıracağım. Bu arada arkadaşlar bu benim 2. hyosung um. 1.hyo 2005 gri şase idi 2yıl kullandım banamısın demedi kaza yapınca sattım genede zararım olmadı çok şükür.
    Bugun senin Tamirciye geldim seni aradılar ama ulaşamadılar Bu hafta içi tekrar gelicem görüşürüz inşallah.
    ....

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı _SpartacuS_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun senin Tamirciye geldim seni aradılar ama ulaşamadılar Bu hafta içi tekrar gelicem görüşürüz inşallah.
    amortisör işi ?
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amortisör işi ?
    Ahmet aynen deniyelim bi bakalım verebilecek mi istediğim performansı
    ....

Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Ahmet aynen deniyelim bi bakalım verebilecek mi istediğim performansı
    bende bir boş vakitte benim motordan çıkanı bir söküp bakarım. yapılabilir bir durum varsa yapar saklarım.
    Two Against the World

Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    bende bir boş vakitte benim motordan çıkanı bir söküp bakarım. yapılabilir bir durum varsa yapar saklarım.
    Olmuyor boşuna para verip yaptırma parana yazık.
    ....

Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Olmuyor boşuna para verip yaptırma parana yazık.
    yok yauvv ne parası kendim sökmeye çalışıp yapmayı denerim. ama muhtemelen bir helezon yay ile keçe uydurulması şart ona da 50 TL gider herhalde. aklıma gelmişken hani yeni bir amortisör alacak olursan bence bunlardan kullanmalısın neden diye sorucak olursan, zinciri yağladıktan sonra amortisörün alt bölümü yani milin olduğun yere çok yağ bulaşıyor tabi bu da yanında ufak taşlar ve tozları da yanında taşıması keçenin zarar görüp yağ kaçırması demek.
    Two Against the World

Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    yok yauvv ne parası kendim sökmeye çalışıp yapmayı denerim. ama muhtemelen bir helezon yay ile keçe uydurulması şart ona da 50 TL gider herhalde. aklıma gelmişken hani yeni bir amortisör alacak olursan bence bunlardan kullanmalısın neden diye sorucak olursan, zinciri yağladıktan sonra amortisörün alt bölümü yani milin olduğun yere çok yağ bulaşıyor tabi bu da yanında ufak taşlar ve tozları da yanında taşıması keçenin zarar görüp yağ kaçırması demek.
    Würth' ün yağını kullanıyorum ve genelde %90 işim bittikten motoru garaja cektikten sonra Zincir sıcakken yağlayıp soğuyana kadar öylece bırakıyorum zaten Yağ'ın kendi özelliği sıçramayı engelliyor birde bu şekilde yapınca 0 sıçrama ama güzel ürünmüş kullanılabilir. Teşekkürler.
    ....

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Würth' ün yağını kullanıyorum ve genelde %90 işim bittikten motoru garaja cektikten sonra Zincir sıcakken yağlayıp soğuyana kadar öylece bırakıyorum zaten Yağ'ın kendi özelliği sıçramayı engelliyor birde bu şekilde yapınca 0 sıçrama ama güzel ürünmüş kullanılabilir. Teşekkürler.
    rearfender kullansanız?
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alsana birtane hediye ))

Çok para hocam ama havalar biraz düzelsin kendim yapmaya çalışıcam
    ....

konak1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200
    Benim amortisör de sorun yok daha tamiri ile boşuna uğraşmayın benim eski amortisörde tamir olmuştu ama randıman vermedi

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    birisi gt 650 amortisörü takmıştı arkaya, o arkadaş memnun mu?

ya uzun zamandır takip ediyorum bu başlığı. aklıma takılan şey, bu motorun şaşesi gerçekten kötü mü? bir de ben sert sürmeyi (üst devir-sert hızlanma ve yavaşlama) severim. sanırım alsam pistonu segmanı bana dayanmaz
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birisi gt 650 amortisörü takmıştı arkaya, o arkadaş memnun mu?

ya uzun zamandır takip ediyorum bu başlığı. aklıma takılan şey, bu motorun şaşesi gerçekten kötü mü? bir de ben sert sürmeyi (üst devir-sert hızlanma ve yavaşlama) severim. sanırım alsam pistonu segmanı bana dayanmaz
    gayet iyi, standart ayarında baya sert oluyor o yüzden 2. kademeye almam daha performanslı oldu. rearfender olayına gelince, normalde zaten arka teker ile amortisör arası çamurluk ve salıncağa ekli bir aparat ile kapalı bu yüzden lastikten amortisöre birşey gelmesi oldukça zor. amortisörün alt bölümüne gelen yağ daha çok sol şanzıman kapağının alt boşluğundan geldiği için baya bir yağ pisliği bulaştırıyor.
    Two Against the World

onursakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 250
    tekrar selamlar, bu ayın en geç 20'sinde motoru muayeneye götürcem. haftasonu da muayene öncesi bi bakım yaptırmam lazım. önceki bakımı yaptırdığım ustaya götürcem büyük ihtimal ama kafamda biraz soru işareti var fiyatla ilgili. aşağıdaki işlerin ederiyle ilgili az çok tahmini olan var mı?

* frenlerden ses geliyo sanırım balatası değişicek.
    * yağ değişebilir (2.500 km oldu ama gitmişken değiştirebilirim belki)
    * motor vitesteyken debriyaja bassam da marş almıyo. mecburen boşa almam gerekiyo. (bu basit bişeydir diye umuyorum)
    * zincir sadece yağlanıcak
    * hava filtresi temizlenir
    * manetin ucu kırık, ama yenisini almayı düşünmüyorum. muayenede sorun teşkil etmez heralde.

Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı onursakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekrar selamlar, bu ayın en geç 20'sinde motoru muayeneye götürcem. haftasonu da muayene öncesi bi bakım yaptırmam lazım. önceki bakımı yaptırdığım ustaya götürcem büyük ihtimal ama kafamda biraz soru işareti var fiyatla ilgili. aşağıdaki işlerin ederiyle ilgili az çok tahmini olan var mı?

* frenlerden ses geliyo sanırım balatası değişicek.
    - ses dediğin ötüyorsa söküp bakmak . balata iyi durumdaysa lazım zımparalayarak düzeltebilirsin.
    * yağ değişebilir (2.500 km oldu ama gitmişken değiştirebilirim belki)
    - çok sık kullanmıyorsan bence hiç gerek yok.
    * motor vitesteyken debriyaja bassam da marş almıyo. mecburen boşa almam gerekiyo. (bu basit bişeydir diye umuyorum)
    - ayaklık müşürünü iptal ettirdin mi ? eğer ettirdiysen kablonun kesildiği yeri söküp tekrar bir güzel bantla. yok söktürmediysen yine ayaklık müşürü ile sıkıntı yaşıyorsun.
    * zincir sadece yağlanıcak
    - yağın yok mu ? bence almalısın
    * hava filtresi temizlenir
    - yok mu yakınlarda hava üfletebileceğin bir yer . basittir onu söküp takması boş yere para verme.
    * manetin ucu kırık, ama yenisini almayı düşünmüyorum. muayenede sorun teşkil etmez heralde.
    -sinyallerin çalışıyor mu, frenlerin iyi turuyor mu, farın zenon mu normal mi, egzost orjinal mi
    yağı ve balataları da değiştirirsen maximum 100 110 TL arası bir para ödersin.
    Two Against the World

Motosikleti
    hyosung gt 250
    her gün işe gidiş geliş, 40 km kullanıyorum o yüzden değiştirsem iyi olur sanırım.
    müşür aldığımda iptaldi zaten. ayaklık açık kapalı farketmiyo zaten. boştayken çalışıyo, viteste ama debriyaja bastığımda çalışmıyo. önceden çalışıyodu. bi gün durup dururken oldu.
    sinyaller ok, frenler ötüyo sadece onun dışında problem yok. farın ne olduğunu bilmiyorum
    egzoz yoshimura. bi tek bundan korkuyorum zaten. gerisi halledilir de, egzozdan geçemezssem sıçtım :D

Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    her gün işe gidiş geliş, 40 km kullanıyorum o yüzden değiştirsem iyi olur sanırım.
    müşür aldığımda iptaldi zaten. ayaklık açık kapalı farketmiyo zaten. boştayken çalışıyo, viteste ama debriyaja bastığımda çalışmıyo. önceden çalışıyodu. bi gün durup dururken oldu.
    sinyaller ok, frenler ötüyo sadece onun dışında problem yok. farın ne olduğunu bilmiyorum
    egzoz yoshimura. bi tek bundan korkuyorum zaten. gerisi halledilir de, egzozdan geçemezssem sıçtım :D
    geçmeme durumun var , ne zaman muayene ? ve nerde gireceksin eğer esenyurtta gireceksen benden bir tane orjinal egzost var istersen onu takalım daha sonra tekrar değiştiririz.müşür iptalse mutlaka o kablonun kesildiği yerde bir temassızlık olma ihtimali çok yüksek. bende iptal etmiştim ve öyle yaptığında kestiğim yer ile elimle oynuyordum çalışıyor du.
    balatalar orjinal balata ise onların içinde fazladan bakır kullanılıyor o bakır parçaları ötmesine neden oluyor.
    Two Against the World

Motosikleti
    hyosung gt 250
    en geç 20sinde gitmem gerekiyo. ondan sonra cezalı. bakırköyde oturuyorum o yüzden en mantıklısı esenyurt zaten galiba. dediğin gibi yapabilirsek çok iyi olur gerçekten.
    balataların orjinal olduğunu sanmıyorum. 2006 model motor. 6 yılda 1 kere mutlaka değişmiştir heralde.

Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    en geç 20sinde gitmem gerekiyo. ondan sonra cezalı. bakırköyde oturuyorum o yüzden en mantıklısı esenyurt zaten galiba. dediğin gibi yapabilirsek çok iyi olur gerçekten.
    balataların orjinal olduğunu sanmıyorum. 2006 model motor. 6 yılda 1 kere mutlaka değişmiştir heralde.
    pazartesileri hariç işe öğleden sonra gidiyorum veya cumartesi saat önemli değil ona göre haberleşelim.
    Two Against the World

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler