Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ALTAN MOTOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN 650
    arkadaşlar selam !!!!!!!!!!
    gelen dostları daha yenı ugurladık valla sohpet de güzeldı kımse gıtmek istemedi hava soguk dıye arkadasların bır kısmı arabayla gelmışler sagolsun
    ayaklarına saglık dıyoruz T&T kardeşler olarak hepsıne TEŞEKKÜR EDIYORUZ !!!
    Gelmek isteyipte gelemeyen arkadaşlarımızı aramızda görememekten tanışamadımız icin :( :( kısmet baska buluşmaya (HAVA SARTLARINDAN DOLAYI GELEMEDINIZI BILIYORUZ) AMA CK SEY KACIRDINIZ KEYİFLİ SOHPET ADINA........
    AAA BU ARADA ( ZAFER ZİYA MERTSERPEN KARABATU T&T KARDESLER GELMEYEN ARKADASLARIN DA GÖZLEMELERİNİ GÖTÜRDÜLER AFIYETLE

(ZAFER YA BÜTÜN GÖZLEMELERİ BIZI LAFA TUTUP GÖTÜRMÜŞÜN VALLA)

AFİYET OLSUN KARDEŞ YARASIN DA ŞİFA OLSUN

Alıntı EXSELANS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ????????bu soru galiba t&t kardeşlerde teknik cewap bekliyoruz

ORJİNALİNE BAKTIM 35/35 bende 60/55 taktım ama bi sıkıntı olmaz inşaallah
    SELAM ARKADASLAR
    evet motorun orj ampulu 35/35 tır !!!!!!
    ama sizin taktıklarınız ise 55/60 watt bu ampuller bıraz daha fazka ısınır ve akım ceker ilk hamlede etkısı pek bellı olmaz ama zaman la konjektörü ve aküyü zorlayacagı icin bu parcalarda arıza meydana gelecektır.tabı bu arada altarnatör de daha fazla elektirik üretmeye calıştıgından ısınıp yorulacaktır unutmayın kı bızım motorların farı hep yanıyor !!!!!!!!!!
    . :(

unutmadan 2 3 gündür intermetımde sorun vardı o yüzden cevap yazamadım !!! kusura bakmayın :( :( :(

aramıza yenı katılan ardaslarada hoş geldiz derim
    (katılan arkadaslerımın bır kısmını da daha öncedende tanıyorum)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    AN 400 BURGMAN
    Abi ne diyelim afiyet bal şeker olsun gözlemeler. Gece 2,30 a kadar oturdum ama sabah gözleme uğruna 9 da bir kalktım kar yağıyor. Boraylada konuşmuştuk sağolsun bana rehberlikte yapacaktı ama ne onunla nede sizlerle yüzyüze görüşmek kısmet olmadı. Eminim muhabbetiniz de gözlemeler de süper olmuştur. Dediğin gibi artık başka zamana. Kader utansın
    Tamer İrevül
    34 BD 5272
    BURGMANYA :bounce:

alinazik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S.wing600abs
    SELAM

neler kaçırmışız yaw çok keyifli olmuşa benziyor toplantınız... afiyet olsun bizim yerimize de yeseydiniz ... başka T&T kardeşler toplantısında buluşmak üzere hayırlısıyla inşallah...

t&T kardeşler bilgilendirme için teşekkürler mtec in 35/35 su mavisi ampulu varmı acaba ben hemen arayışa geçeyim kıyamam ben burgmanıma bulamasam da eski ampullerini takacağım

saygılarımla...,
    www.yapimarkt.com
    Mustafa Demir
    A rh+

ALTAN MOTOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN 650
    Arkadaşlar burgmanlarda ön farın biri 2 amp cekiyor yani iki far 4amp yapıyor (35.35 ampul için) 55.55 ampulun biri 4 amp cekiyorikisi 8 amp yapıyor. Buda tesisata ,düğmeye,aküye alternatöre + biryük demek ,doğuracağı olumsuzlukları siz düşünün diyorum.teknik bir bilgi olarak kulğınızın bir kenarında kalsın diye küçük bir hatırlatma herkese iyi akşamlar

Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Efenim bizi satan tüm arkadaşlara ithaf olunur....

Önce gider gitmez değişik tarzdaki gozlemelerimiz hazırdı.....
    Onları bünyeye soktuktan sonra, sohbete koyulduk....

Daha sonra T&T kardeşler benim burgman'ı bilgisayara bağlayıp, 2 Beygirden 48 beygire çıkardılar. Tamer ve Taner Nebula Işık sisteminden Caprica gezengeninden. Yani ikisi de uzaylı olduğu için böyle yetenekleri var.... Amerikalı da kimmiş.....
    (Benim farlar da flaşı bastırmış maşşallah )

Aşağıda burgman Diagnostic cihazına bağlanırken..

Bu Diagnostic modülü ve motosikletin beynini bilgisayara bağlamak için gerekli olan parçadır efem...

Programa bağlanmadan motorun şasi numarasını girmek gerekiyor...

Daha sonra motosikletle ile ilgili tüm bilgiler ekranda....

.....Ve grafiksel olarak görebiliyoruz.

Bu da Navigasyon cihazı, burgmancılar için harika bir yeri var.....

Navigasyon cihazını T&T kardeşlerden edinebilirsiniz arkadaşlar, onlar da bayisi olmuşlar. Bence herkesin sahip olması gereken bir cihaz, sadece motosiklet için düşünmeyin derim....

Çanakkale için ise, tarden paraları toplayacak ve yerimize rezervasyonu yaptıracak.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Eski burgmancı
    bende istiyorum. ama benim beygir 2 iken 48 beygir yetmez.50 -60 -70 hatta 80 ossun.bizimde teknolojiye ihtiyacımız var.sevgili T&T brothers ricam thai ninki kac olduysa 5 fazla ossun hatta kırmızı olsun 3 lirada fazla olsun diyorum.yediğiniz içtiğinizde afiyet olsun.

otel konusuna gelince ben bu oteli canlı olarak hiç görmedim yani fiziki şartları hakkında bilgi sahibi değilim.Fakat üst komşum geçen sene burada kalmış ve iyi olduğunu söylüyor.birde kişiden kişiye standartlar değişir benim için iyi olan başka bir arkadaşım için vastaın altı olabilir.Bu nedenle kesin kararı bu otelden yana kullanacaksak yukarda belirttiğim şekilde olduğunu ve olurda beklentimizin cok altında kalırsa sorumluluk yüklenmemesini rica ediyorum.ben pazartesi eğer herkes kabul ederse reservasyonu yaptıracağım.para konusundada hesap no ve diğer bilgileri alıp burada yazacağım.eğer tek elden gönderelim derseniz tamar abilerin yanına hafta içi ugrar onlarla beraber internet üzerinden gönderirim.

saygılar
    serhat

EXSELANS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    HRISOPOLİS(altın şehir üsküdar)-PRUSA(bursa)
    Motosikleti
    burgman 400 griiiiii

?

Alıntı ALTAN MOTOR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar burgmanlarda ön farın biri 2 amp cekiyor yani iki far 4amp yapıyor (35.35 ampul için) 55.55 ampulun biri 4 amp cekiyorikisi 8 amp yapıyor. Buda tesisata ,düğmeye,aküye alternatöre + biryük demek ,doğuracağı olumsuzlukları siz düşünün diyorum.teknik bir bilgi olarak kulğınızın bir kenarında kalsın diye küçük bir hatırlatma herkese iyi akşamlar
    BENİM AKLIMA takıldı burgmanımdaki orjinal ampülümün üstünde yazan değerlerin aynısını alıp taktım acaba dediğiniz kadar tehlikeliyse fabrikasındanmı hatalı çıkmış 2 sene boyunca o ampüllerle gezdim bi sorun yaşamadım yeni taktığım ampüllerle yaşarmıyım ne yapmalıyım aydınlatırsanız sewinirim teşekkürler

bu orjinal olan ampül

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Eski burgmancı
    35watt/12V=2,91 amper 2,91*2=5,82 amper
    55w/12V=4,58 amper 4,58*2=9,16 amper
    aku ise 12 volt 10 amper lik bir akü.yani bu iki ampulle sistemin neredeyse tamamını ön faerlara ayırıyorsun .tabi sürüs anında öndeki park lambası (1ADET) ve arkadaki park lambaları(2 adet) bunlarda elektrik çekiyor.bunlarla beraber total
    olarak 10 amper tamamlanıyor.sinyalleri açtığında yük alternatöre biniyor.Zaten suzuki kitapçığında total güç harcamasının cakmaklıktan kulanılanla beraber 120 wattı geçmesin diyor.BU noktada motor tekniği anlamında T&T kardeşler gibi bilmem mümkün değil ama elektrik bilgim dahilinde açıklamaya çalıştım...Tabi en doğrusunu ALTTAN motor bilir.bende taktım ama bu hafta cıkaracağım uyarıları nedeniyle.Takdir senin...

Motosikleti
    burgman 400 griiiiii
    bu da takılı apülün kutusundaki biligiler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Eski burgmancı
    arkadaşlar hava 8 derece civarı gorunuyor ve yagmur kar yok. ben cıkıp bıraz turlamayı düşünüyorum.Bugunun acısını cıkartmak için eğer müsait olan varsa telefonlaşalım.Thai yi kandırdım galiba .Başka var mı?

saati netleştiremedik ama sabah buraya yazarım..bir yerlerde oturur birseyler yer içeriz.

Motosikleti
    burgman 400 griiiiii
    Alıntı tarden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    35watt/12V=2,91 amper 2,91*2=5,82 amper
    55w/12V=4,58 amper 4,58*2=9,16 amper
    aku ise 12 volt 10 amper lik bir akü.yani bu iki ampulle sistemin neredeyse tamamını ön faerlara ayırıyorsun .tabi sürüs anında öndeki park lambası (1ADET) ve arkadaki park lambaları(2 adet) bunlarda elektrik çekiyor.bunlarla beraber total
    olarak 10 amper tamamlanıyor.sinyalleri açtığında yük alternatöre biniyor.Zaten suzuki kitapçığında total güç harcamasının cakmaklıktan kulanılanla beraber 120 wattı geçmesin diyor.BU noktada motor tekniği anlamında T&T kardeşler gibi bilmem mümkün değil ama elektrik bilgim dahilinde açıklamaya çalıştım...Tabi en doğrusunu ALTTAN motor bilir.bende taktım ama bu hafta cıkaracağım uyarıları nedeniyle.Takdir senin...
    bilgileriniçin teşejkkürler yeterince acıklayıcı we net ya aküyüdeğiştircem yada ampülleri saygılar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Eski burgmancı

pazar buluşma

arkadaşlar pazar günü thai ile buluşup handguard bakmaya gidecegiz gelecek arkadaşlar buradan belirtsin.belki bir yerlerde oturup çay kahve falan içeriz amaşç gönüller bir olsun.....

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Kaçta nerde buluşuosunuz...????Bakarsınız takılıveririm...
    S&S

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Eski burgmancı
    abi saat konusmadık yarın telefonlasıp bulusacagız.ama öğle üzeri olur diye düşünüyorum.

karabatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN AN 650 K11 / 1979 Jawa 250 classic
    herkese merhaba, Altan Motor T&T kardeşler abi gözlemeler için teşekkürler.
    Bu gün soğuk bir hava sıcak bir ortamda gözlemelerimizi yedik çaylarımızı içtik
    gırgır şamata gırla nasıl bir Türkçe ise benimki beetle65 le tam çıkıcaz bir bahane muhabbete devam tam çıkıcaz bir bahane saat 17:oo artık bahane kalmadı bizde Zafer abi ile artık gidelim dedik ve o sıcak ortamı zorla terk ettik
    tabi bizim esas niyetimiz bu gün Zafer abi motorunun bakımını ben elcik ve üçümcü stoplarımın elektrik bağlantılarını tamerde motrunun parçalarını halledecekti ama havanın azizliğine uğradık sağlık olsun kısmetse haftaya kaldı.
    Tabi ben bu muhabbetin verdiği hazla gecede geç yatmamın verdiği rehavet birleşince bir uyumuşum saat 23:00 uyandım.

Gelelim Çanakkale şehitlik gezisine arkadaşlar artık şu listeyide net ve kesin birşekilde hazırlayalım hafta içi bir akşam salı veya çarşamba toplanalın ve yolculuk programını yapalım konvoy başını ve sonunu sürüş şartlarımızı v.s. gibi bu çok önemli konuları konuşalım ve artık bir sonuca bağlıyalım diye bir karara vardık (bu gün altan motora gelen arkadaşlar ve T&T kardeşler ile) Tamer abi yol rotamızı belirledi gidiş sabah 09:00 Tekidağ üzerinden kara yolu ile bönüş Bandırmadan 20:00 feribot ile yenikapı

[IMG][/IMG]

ben tekrar listeyi açıyorum lütfen kesin ve artçılarımızıda ekleyelim

AltanMotor+ Artçı
    thai+?
    beetle65+eşi
    karabatu+eşi
    stingrayx+eşi
    tarden
    tirevul+eşi
    duffy+eşi

Lütfen güncelleyelim otel işini ayarlamaz isek açıkta kalıcaz.

Bora
    Asya 150 T1 - 650 Km / Suzuki Burgman AN 400 K6 - 21.000 Km / Suzuki Burgman AN 400 K8 - 38.000 Km
    Suzuki Burgman AN 650 K11 - 4.000 Km

stingrayx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN 650 - BEYAZ
    nerden bakacaksınız handguard lara?
    Çanakkale'ye beni ve eşimi de yazın.
    Kartalkaya süperdi vallahı 10 yıl aradan sonra kayak yapmak çok iyi geldi. 2kg vermişimdir
    GIVI V46 Topcase,Tank Bag
    Isıtmalı Elcik

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Alıntı tarden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi saat konusmadık yarın telefonlasıp bulusacagız.ama öğle üzeri olur diye düşünüyorum.
    Anlaşıldı ararsınız benide..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Eski burgmancı
    Alıntı stingrayx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kartalkaya süperdi vallahı 10 yıl aradan sonra kayak yapmak çok iyi geldi. 2kg vermişimdir
    valla orjinalini almayı düşünmüyoruz uydurmaya çalışacagız nbc ye bakıp ordan kızltoprak a ineriz heralde...

Alıntı zuhtupasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlaşıldı ararsınız benide..
    abi senin telefon bende yok özele msg lasana

AltanMotor+ Artçı
    thai+?
    beetle65+eşi
    karabatu+eşi
    stingrayx+eşi
    Tarden

bir ara birlikte kaçalım bende snowboard yapıyorum.ben genelde kartepe nadiren kartalkaya yapıyorum.

karabatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN AN 650 K11 / 1979 Jawa 250 classic
    stngrayx, sefan olsun abi kayakyapmayalı benim de bir 12 yıl odu o ne güzel bir şeydir rüzgarın ve yayakların çıkardığı ses kulağında beyaz doğanın güzelliği gözlerinin önünde vallahi benim de canım çekti kayağım geldi bir bahane bulsamda bende gitsem ama nerde çocuk olunca zor artık Çanakkale gezisine bile bir sürü senaryo uydurduk benim büyük oğlan çok meraklı bir öğrense canımıza okur formu okumasın diye bin takla atıyorum evde

Bora
    Asya 150 T1 - 650 Km / Suzuki Burgman AN 400 K6 - 21.000 Km / Suzuki Burgman AN 400 K8 - 38.000 Km
    Suzuki Burgman AN 650 K11 - 4.000 Km

Motosikleti
    ramex 150cc + burgman k5 400 NİGHTBLUE

selamlar

selamlar burgmancılar yazılarınızın tamamını okudum harikasınız tebrikler. şimdilik bir arkadaşımın 150 lik motorunu kullanıyorum 125 lik burgman nasıldır 400 lükler müthiş ama bütçeyi aşıo 125 alsam mı acaba tamer abi özellikle sen konuya derin girersen sevinirim 125 likler hava soğutma mı acaba ve dediğin 3.750 doğrumudur şimdiden teşekkürler hepinize kazasız sağlıklı günler(kendimi tanıtma işini uzun uzun anlatırım yakında

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler