Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki AN400 Burgman K7
    Boracan;
    Kesinlikle organize olmalıyız
    Geçen hafta suzuki türkiye ye mail attım,böyle dertlerim var diye gelen cevap şu:

Bilginiz için teşekkür ederiz.

Lütfen yetkili servisimiz Özgenç Motor’ a başvurunuz. Sıkıntınız olan konu bahsedilen gibi bir fenomen olmayıp bazı motosikletlerde kontrol edilmesi gereken bir husustur. Eğer rahatsız edici bir konu varsa gerekli işlem yapılacaktır.

Nazik anlayışınız ve işbirliğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Ali Erokan Karakoc
    Aftersales Services Manager
    Motorcycle, Marine & ATV's
    Phone: +90 262 648 00 00 Ext: 252- 352
    Fax: +90 262 658 08 56

Aynen böyle;
    Yani suzuki diyor ki,yok kardeşim kronik bir problem,istisna..
    Komik yani..
    Hepimizin ortak sıkıntısı şu ki,Suzuki büyük marka olma erdemini gösterememektedir.
    Tüm satılan motorlara ulaşmak zor bir iş değil,ruhsat sahipleri belli,herşey belli.yazarsın bir mektup,yada telefon açarsın:Kardeşim var böyle bir sıkıntı,farkındayız ama şu şekilde ,şu süreçte çözücez dersin ve sözünü tutup herkesin gönlünü alırsın.
    Ama nerdeee
    Fenomen değilmiş...
    Şaka gibi..
    Hele forumu okurken gördüğüm:sıraya koyduk parça bekliyenleri ,bekleyeceksiniz- muahabbeti yatışmaya başlayan sinirlerimi tekrar tepeme çıkardı.Yok böyle birşey yaa.
    Yarın suzukiye sert bir mesaj atacağım.Bakalım ne cevap gelecek.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Burgman AN400 K7 Silver + Asya T-19A 2006 Kırmızı
    Alıntı soydank adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar;
    Bu siteye üye olup K7 den dolayı sıkıntı yaşayan kaç kişi var arkadaşlar??
    Şu sayıyı bir belirleyelim ona göre birşeyler yapalım.
    Siteye üye olmayan fakat mağdur olup beraberce hareket edebileceğimiz arkadaşlar var ise onları da ekleyin.

1.Soydank
    2.Omurilik
    3.
    4.
    5.
    6.
    Parça bekliyorum. Silkeleme her gün artıyor...Bir de stop ediyor seyir halinde (ECM)
    Veni Vidi Vici

Motosikleti
    Suzuki AN400 Burgman K7
    soydank´isimli üyeden Alıntı
    Arkadaşlar;
    Bu siteye üye olup K7 den dolayı sıkıntı yaşayan kaç kişi var arkadaşlar??
    Şu sayıyı bir belirleyelim ona göre birşeyler yapalım.
    Siteye üye olmayan fakat mağdur olup beraberce hareket edebileceğimiz arkadaşlar var ise onları da ekleyin.

1.Soydank
    2.Omurilik
    3.Boracan
    4.Çaylak motorcu
    5.
    6.

sasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    Arkadaşlar merhaba;) Ben SYM GTS250 kullanıcısı olarak üye olmuştum foruma ve uzun zamandırda takip etme fırsatım olmadı.Ancak bende bir burgman sevdalısı olarak ,almadan önce bir problemi varmıdır diye foruma girdiğimde sizin sıkıntılarınızı okudum,çok üzüldüm..Ben Bursa'da yaşıyorum ve burdada yeni burgman kullanan arkadaşlarım var,kendilerininde silkeleme ve sesle ilgili sıkıntılarına şahit oldum.Organize bir harekette onlarıda sizinle buluşturabilirim.
    [FONT="Verdana"][/FONT]

Motosikleti
    Suzuki AN400 Burgman K7
    Alıntı sasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba;) Ben SYM GTS250 kullanıcısı olarak üye olmuştum foruma ve uzun zamandırda takip etme fırsatım olmadı.Ancak bende bir burgman sevdalısı olarak ,almadan önce bir problemi varmıdır diye foruma girdiğimde sizin sıkıntılarınızı okudum,çok üzüldüm..Ben Bursa'da yaşıyorum ve burdada yeni burgman kullanan arkadaşlarım var,kendilerininde silkeleme ve sesle ilgili sıkıntılarına şahit oldum.Organize bir harekette onlarıda sizinle buluşturabilirim.
    Sevgili sasa;
    Bu gerçekten çok iyi olur..
    Bende Bursa da yaşıyorum.Mail adresim kayıt bilgilerimde mevcut
    Haberleşelim derim

Tanju - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok kötü bir durum bende burgman sevdalısıyım almakta istiyordum açıkcası ama artık kafamda bir soru işareti oluştu :(

eserkose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ AN 400 BURGMAN
    Bence K7 almak için uzun bir süre daha beklemek gerekli.
    The Winner Takes It All

Motosikleti
    SUZUKi BURGMAN
    Alıntı aamy18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar....

Adim Yasar - istanbul

Komsumun tavsiyesi ile asya motordan suzuki burgmana gecis yaptim motoru alana kadar koltuguna dahi oturmamistim
    (keske motorla ilk tanismam burgman ile olsaymis)

internetten buldugum bir burgmani temiz oldugu iicn aldim....
    2004 gumus gri
    8000km
    7.500 ytl

motora ilk bindigimde birkac km sonra bugune kadar scooter diye ben neye binmiism ; "ahada asyadan ala scootermu olucakmiis"
    dedigim gunller aklima geldide polyannacilik oynamiism megegerse

uzun lafin kisasi bir scootermotor icin olabileceginin en iyisi olarak goruyorum
    yoltutusu ,ivmelenmesi ,suspansyonu ,bagaj hacmi ile isteklerimi cokca karsiliyor....

bu yaziyi yazmadan evvel 100 sayfaya gozattim sayilir k7 hariicnde pek bir sikayete rastlamadim insallah bende rastlamam
    tek sormak istedigim xenon far icin bir arkadasimiz yardimci olurum diye yazmis msg yazdim fakat cevap gelmedi ,
    baska bilgisi olan varmiidr . ayrica uzerindeki ampulleri 35watt xenon takildiinda elektrik aksaminda sorun yaratmaz herhalde ..

HOS GELDIN YASAR ARAMIZA:silent:

Suzuki Burgman AN400 tamir el kitapcigi PDF formatinda yaklasik 30mb isinize yarayacak cok seyler var icinde , inglizce ama...
    (acilan sayfadki 3 zip dosyasini indirdikden sonra acilir)

http://www.box.net/public/yfgxdpga69

Motosikleti
    Suzuki AN 400 Burgman
    aamy18 paylaşımın icin cok tesekkürler

şahane oldu

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Konuştuğumuz marka Suziki. Dolayısıyle ilk partı parcalar 5- ve 10 hazıranda stoklarda olacak. Parcalar değişitiğinde ümit ediyorum sorun bitecek.
    Olaki bir sıkıntı oldu. Bence suziki alır motorları gereğini yapar. Bunca yıllık gecmişi lokomotif bir modelinde riske atmaz. Bu işleri nasıl yapıyorlar anlamak güç ama Bircok araba firmasıda yaptığı üretim hatasını aracları servise cağırarak cözüyor. Anadolu yakasında Altan Motor, Korlas gibi güçlü servisler var. Bence 5-10 gün daha sabır edip parcaların gelmesini beklemek lazım.

Kullanıcılar gibi biz alıcı potansiyeller de gelişmeleri yakından takıp ediyoruz.
    Sadece ilk gelen 80 tane motorda meydana gelen bu sorunu Suziki çözer.
    Ya göründüğün gibi ol. ya da olduğun gibi görün.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 400
    arkadaslar avukat arkadasımdan tuketici kanununu aldım isteyen mailini solesin yollayabilirim.

arkadaslar ben oglen saati etiler korlasa gidiyorum,ahmet abiyle konusucam derdimi anlattım ama biraz daha anlatayım bakalım.Bu isin pesini bırakmak yok.yıllarca burgman hayalıyle yattım kalktım kimse hayalimi yıkamaz.kimseeeeeeeeeee

isi olmayan gelsin arkadaslar.

ergunz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000RR,600F,ET4
    sunman ne dicektin anlıyorum ama niye öle bişey diceğini anlayamadım hiç majestye binip denedinmi bilmiyorum ama 190 a çıkaranı gördüm yamahayı
    SÖZLE DÜŞÜNÜR,SÖZLE SÖYLERİZ.VE SÖZÜMÜZLE ANILIRIZ.BİR SÖZLE UNUTUR GİDER,BİR SÖZLE ÖLÜMSÜZ KALIRIZ

Motosikleti
    Alıntı sbuyukkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuştuğumuz marka Suziki. Dolayısıyle ilk partı parcalar 5- ve 10 hazıranda stoklarda olacak. Parcalar değişitiğinde ümit ediyorum sorun bitecek.
    Olaki bir sıkıntı oldu. Bence suziki alır motorları gereğini yapar. Bunca yıllık gecmişi lokomotif bir modelinde riske atmaz. Bu işleri nasıl yapıyorlar anlamak güç ama Bircok araba firmasıda yaptığı üretim hatasını aracları servise cağırarak cözüyor. Anadolu yakasında Altan Motor, Korlas gibi güçlü servisler var. Bence 5-10 gün daha sabır edip parcaların gelmesini beklemek lazım.

Kullanıcılar gibi biz alıcı potansiyeller de gelişmeleri yakından takıp ediyoruz.
    Sadece ilk gelen 80 tane motorda meydana gelen bu sorunu Suziki çözer.
    Şenol abi,
    Sana aynen katılıyorum. Değişimi bekleyelim. Bakalım problem çözüldü mü? Yok çözülmüyor tabii ki ben de dahil herkes hakkını arayacaktır ve bu da doğaldır. Ancak benim bugünkü inancım bu problem Suzuki tarafından çözülecektir. Satış sonrası müşteri ilişkilerindeki duyarsız bir kişi yüzünden bindiğimiz dalı kesmeyelim.
    K7'yi benim gibi binbir hayallerle alıp, bana göre anlamsız ve sinirbozucu bu problemleri yaşamak hiç hoş değil. Ancak, K7'nin o kadar çok artısı var ki hani insan affeder gibi oluyor. Şimdi size diğer bir forumdan sevdiğimiz ve güvendiğimiz bir arkadaşımızın (ki kendisi K6 olmak üzere birçok motoru kullanmış tecrübeli birisi) K7 ile ilgili tecrübesini paylaşmak istiyorum. Belki hepimizin yüreğine biraz su serper.

"ben kullanıcısı olarak hem ecm hemde debrijay problemı ıle ılgılı olarak goruslerımı paylasmak ısterım.
    Kendi motorumda ecm problemi yasamadım 1100 km ye geldigimde debriyajdan nadır de olsa ses gelmeye baslayınca gelenIstanbula gelen 7 (debriyaj ve debriyaj tasını) takımdan biri bana takıldı ve degistirdim.Hiçbir problem yok hatta bıldıgınız uzere XXX'le beraber gecen hafta sonu 900 km yakın yol yaptım.Inanılmaz yerlere motoruda zorlayarak gırdım.Benı yolda hıc uzmedı.K6 ve daha eskı serı motor kullanan arkadaslarım belkı kızacaktır ama sunu soylemek ıstıyorum motor gercekten cok farklı.İsmi dısında hıcbır benzerlıgı yok.Sız hıc 180 basan 400 cc lık bır scooter gordunuzmu ?.13 lıtre benzınle mınımum 130km hız olmak sartıyla bır depoyla 300 km yol yapıyor.Eger 100 gıbı bır hıza sabıtlenırse ben ınanıyorumkı 400 km dahı gıdebılır.İnanın XXX (DL-650) benım yanımdan 190 basarak ve aradakı uzaklık yavas yavas artarak gecebıldı.Bu konuyla ılgılı olarak hem malum sıtede hemde diger sitelerde yazı yazmaya calısıyorum.Bu konuyla ılgılı olarak k7 sı olanlar bana danısabılır :bıldıgım kadarıyla yardımcı olmaya calısırım.Problemın asıl kaynagı sorun cıktıgında suzuki turkıyenın elınde yeterınce debrıyaj balata ve tasının olmamasıdır.Eskı burgmanlar 5 noktadan cekıs saglayan debrıyaj kıtlerı varken yenı kasanın 3 lu sısteme donmesı ve bunun uzerıne takılan tasın alasımının ses yapmasıdır.Esasında kullanım acısından ses dısında problem yaratmayan bır konudur.Yoksa bu sorun bu sekılde mılletın agzına sakız olmayacak ve problemler cıkmayacaktı.."

Yanlış anlaşılmamak için şunu belirteyim. Motor stop ve silkeleme olayını ben de birçok arkadaş gibi yaşıyorum ve bu başlık altında birçok mesajım da var. Piyango maalesef bizlere vurdu.
    Biz yine K7 ile problem yaşayanlar listesini tutalım, Önemlidir. Ancak, biraz daha sabır lütfen.
    Saygılar,
    Veni Vidi Vici

Motosikleti
    Suzuki Burgman 400
    bugun motorumu devirdim o nedenle artık suzukiye lanet okumuycam korktum. sokakta kaldırımdan ınerken acemice devirdim suc bende. bana bisey olmadı ama motorun sag tarafı bayagı cızıldı.allahtan cop kamyonu soforu yardım etti birlikte kaldırdık yoksa isim cok zordu:( yarın sabah gunduz gozuyle bı bakıcam.ama cok uzuldum.cnm cok sıkıldı.o kadar iyi bakıyodum.isin komedisi bugun oglen de bi arkadas gozumun onunde aynı sekılde motoru dusurdu.saka gibi.acele ise seytan karısıyor herkes dikkat etsin.motorumdan ozur dilerim:(

eserkose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ AN 400 BURGMAN
    Alıntı çaylak motorcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun motorumu devirdim o nedenle artık suzukiye lanet okumuycam korktum. sokakta kaldırımdan ınerken acemice devirdim suc bende. bana bisey olmadı ama motorun sag tarafı bayagı cızıldı.allahtan cop kamyonu soforu yardım etti birlikte kaldırdık yoksa isim cok zordu:( yarın sabah gunduz gozuyle bı bakıcam.ama cok uzuldum.cnm cok sıkıldı.o kadar iyi bakıyodum.isin komedisi bugun oglen de bi arkadas gozumun onunde aynı sekılde motoru dusurdu.saka gibi.acele ise seytan karısıyor herkes dikkat etsin.motorumdan ozur dilerim:(
    Geçmiş olsun yaaaa, allahtan sana bişey olmadı....
    The Winner Takes It All

Motosikleti
    Suzuki AN400 Burgman K7
    Geçmiş olsun
    Allah beterinden saklasın

Motosikleti
    Geçmiş olsun kardeş,
    Üzülme. Sana birşey olmasın. Olur böyle şeyler. Ben de motoruma çok itina ile bakarken, bıraktığım otoparkta zırt pırt motoru oradan buraya taşımaları neticesinde ön camı çatlattılar, arka farını çatlattılar, artçı tutanaklarını çizdiler... Daha motoru devirmeden başına gelenlere bak... Hepsi düzeltilir...
    Ne yaptım? Otopark değiştirdim. Artık sabit yeri var.
    Sağlıcakla kalın.
    saygılar,

Alıntı tarden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    K7'yi benim gibi binbir hayallerle alıp, bana göre anlamsız ve sinirbozucu bu problemleri yaşamak hiç hoş değil. Ancak, K7'nin o kadar çok artısı var ki hani insan affeder gibi oluyor. Şimdi size diğer bir forumdan sevdiğimiz ve güvendiğimiz bir arkadaşımızın (ki kendisi K6 olmak üzere birçok motoru kullanmış tecrübeli birisi) K7 ile ilgili tecrübesini paylaşmak istiyorum. Belki hepimizin yüreğine biraz su serper.

"ben kullanıcısı olarak hem ecm hemde debrijay problemı ıle ılgılı olarak goruslerımı paylasmak ısterım.
    Kendi motorumda ecm problemi yasamadım 1100 km ye geldigimde debriyajdan nadır de olsa ses gelmeye baslayınca gelenIstanbula gelen 7 (debriyaj ve debriyaj tasını) takımdan biri bana takıldı ve degistirdim.Hiçbir problem yok hatta bıldıgınız uzere XXX'le beraber gecen hafta sonu 900 km yakın yol yaptım.Inanılmaz yerlere motoruda zorlayarak gırdım.Benı yolda hıc uzmedı.K6 ve daha eskı serı motor kullanan arkadaslarım belkı kızacaktır ama sunu soylemek ıstıyorum motor gercekten cok farklı.İsmi dısında hıcbır benzerlıgı yok.Sız hıc 180 basan 400 cc lık bır scooter gordunuzmu ?.13 lıtre benzınle mınımum 130km hız olmak sartıyla bır depoyla 300 km yol yapıyor.Eger 100 gıbı bır hıza sabıtlenırse ben ınanıyorumkı 400 km dahı gıdebılır.İnanın XXX (DL-650) benım yanımdan 190 basarak ve aradakı uzaklık yavas yavas artarak gecebıldı.Bu konuyla ılgılı olarak hem malum sıtede hemde diger sitelerde yazı yazmaya calısıyorum.Bu konuyla ılgılı olarak k7 sı olanlar bana danısabılır :bıldıgım kadarıyla yardımcı olmaya calısırım.Problemın asıl kaynagı sorun cıktıgında suzuki turkıyenın elınde yeterınce debrıyaj balata ve tasının olmamasıdır.Eskı burgmanlar 5 noktadan cekıs saglayan debrıyaj kıtlerı varken yenı kasanın 3 lu sısteme donmesı ve bunun uzerıne takılan tasın alasımının ses yapmasıdır.Esasında kullanım acısından ses dısında problem yaratmayan bır konudur.Yoksa bu sorun bu sekılde mılletın agzına sakız olmayacak ve problemler cıkmayacaktı.."

akadaslar yukaıdakı yazıyı yazan benım .Farklı bır sıtede yazmıs oldugum yazıyı omurilik akadasımız sagolsun kopyalamıs buraya.Icınızı rahat tutun bırkac gun daha sabredın.Sonucta bu sesın motorun kendısıne hıcbır zararı yok.Bende bu arada yenı debrıyaj kıtını test etmıs olurum.Su anda bır problem gozukmuyor.GDErcekten gectıgımız hafat sonu uzun yolda ve dag yollarında motoru cok zorladım bana mısın demedı.OLurda problem tekrarlar ıse hep beraber hareket eder ve gereklı yerlere bu sıkıntımızı anlatır ve cozum ararız.Baktık ılgı yeterlı degıl o zaman gereklı ıslemlerı yapmamızda bende yanınızdayım..
    sevgile saygılar
    Tarden,
    Kusura bakma. Sana sormadan yazını ilettim buradaki arkadaşlara. Seni forumda aradım, izin için ama ulaşamadım. Dayanamadım, herkesin sıkıntı çektiği bir konuda güzel bir tecrüben olmuş, herkes yararlansın istedim.
    Saygılar,
    Veni Vidi Vici

Motosikleti
    Suzuki AN 400 Burgman
    çok geçmiş olsun kardeşim :(

Allah beterinden korusun...

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Son İpekcideki efes finalınde önümde yürüyen bir bey vardı. İki bacağı ve iki kolu sakat, vucudunda ise ceşitli eğiklikler vardı. Yürüyordu ama yaşlı gözlerle bakarken nasıl becerdiğini çözemedim. Dedimki Allaha Şükür.

Allah başka acı başka dert vermesin. Her zaman şükretmeyi bilmeliyiz.,

Keyif için motor almışız bozulmuş. Tabiki üzülüyoruz kızıyoruz. Ne kötü durum diyoruz. Bakıyoruz kaza yapmışız. Ne kötü durum diyoruz.
    Allah başka keder dert vermesin.

Ölümden başka herşeyin caresi vardır. Yeterki Şükür edelim.

Gecmiş olsun Caylak arkadaşım.
    Ya göründüğün gibi ol. ya da olduğun gibi görün.

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    Alıntı sbuyukkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son İpekcideki efes finalınde önümde yürüyen bir bey vardı. İki bacağı ve iki kolu sakat, vucudunda ise ceşitli eğiklikler vardı. Yürüyordu ama yaşlı gözlerle bakarken nasıl becerdiğini çözemedim. Dedimki Allaha Şükür.

Allah başka acı başka dert vermesin. Her zaman şükretmeyi bilmeliyiz.,

Keyif için motor almışız bozulmuş. Tabiki üzülüyoruz kızıyoruz. Ne kötü durum diyoruz. Bakıyoruz kaza yapmışız. Ne kötü durum diyoruz.
    Allah başka keder dert vermesin.

Ölümden başka herşeyin caresi vardır. Yeterki Şükür edelim.

Gecmiş olsun Caylak arkadaşım.
    Öncelikle çaylak motorcu abimize geçmiş olsun diyorum sbuyukkılıç sana katılıyorum ve Allaha şükredelim diyorum...
    Boş gezenin boş kalfası rallici cadde tayfası...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler