Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    ok. Ben arka balatayı önle değiştirdin sandım nasıl olur diye düşündüm anladım senin dediğini
    Kolpa, panik yapmana gerek yok bunun sebebi katalitik konvertör bende ilk başıma geldiğimde panik yaptım, kesinlikle zararı yok bu şekilde olması katalitik konvertörün sağlıklı çalıştığının ispatı ancak böyle bir egzosta sakın su değdirme ve böyle bir sürüş sonrası benzin dahi alacaksan bırak 1 dk. rölantide kendine gelsin.
    Egzostla alakalı en can sıkıcı şey motor sıcakken yağ kontrolü çubuğu çekerken kaç kere elimi yaktığımı saymadım bu yüzden yağ kontrolünü mutlaka yola çıkmadan önce kontrol edin
    diğer sorunda ki egzost çıkışındaki üzerinde 3 alyan bulunan parça olduğunu düşünüyorum o parça kolay kolay sıcaktan etkilenmiyor ama egzostun ağzına yakın kısımda is olabiliyor. Birde belirli aralıklarla o alyenleri kontrol etmek hatta elinden geliyosa tatlı bir torkla vidayı kırmadan gevşetip tekrar monte etmek bazı an400'lerin egzostlarında egzost patlakmış gibi bir ses yapar sebebi işte bu parçadır. Dışarıdaki çizik ise muhtemelen duvara sıfır yanaştıysan ve orta sehpadan indirirken gidonun tamamen sola dönmesinden dolayı duvara sürtme olması ihtimalini değerlendirmen benim egzost ve aynamdaki bir çok çiziği duvara sıfır yanaşmama borçluyum.
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    V-Strom DL650 / Burgman AN400
    sağol valla dün akşam egzozu öyle görünce biraz endişelenmiştim.
    ancak o alyanla sıkılan parçadaki bahsettiğim dalgalanma sürtmeyle alakalı değil
    egzoz boyunca uzanan koruma parçasının alt kısmıyla sıcak havayı halkanın kenarına yönledirmesi sonucu oluşmuş gibi duruyor. çünkü daha önce olduğunu hatırlamıyorum ki olsa direk dikkatimi çekerdi.

Motosikleti
    SWT
    Deniz ustaa Deniz usta Deniz usta deniz ustaaa
    Kardeş diyorum ki bir servis açalım ortak ben kasada paraları sayarım sen tamirhaneyi yönetirsin.. Vedat kapıda tükürük köftesi satar... Erkan çıldırır,
    Aradan yolumuzu buluruz
    Teyzesi defterdaarr olan, faytonla damda dolaşırr:P

Motosikleti
    MAJESTY 400
    Tarık harbiden yapmak lazım ama bende bu iyi niyet olduğundan kasaya geçmeyim. Vedat'ta kendi yemekten batar. Erkan'da bunların d.tü kalktı der
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    SWT

Ya Denizcim bu arka balatanın ne durumda olduğunu anlamak için mutlaka sökmek mi lazım?
    Arabadaki gibi üstünden bakınca anlaşılmaz mı?
    Arka frenden gelen ses sanki biraz arttı, toz kaçmıştır diye avutuyorum kendimi halen..

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    deniz usta, adet yerini bulsun bende birşey sorayım.

arka tekerleğin dönmesi sırasında hıhh diye bir ses geliyor. pislikten midir?

Motosikleti
    SWT
    Alıntı vedatarpacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    deniz usta, adet yerini bulsun bende birşey sorayım.

arka tekerleğin dönmesi sırasında hıhh diye bir ses geliyor. pislikten midir?
    Yok abi o ses motorun sahibine yakarış sesi, yeterrr yeterrrr

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı tarikiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok abi o ses motorun sahibine yakarış sesi, yeterrr yeterrrr
    ALLAH tan usta söyledi senin motorun tarık ınkinden iyi durumda diye. onaylı yani..

Motosikleti
    MAJESTY 400
    1- Tarık ön balatayı görebiliyorum ama arkaya hiç bakmadım ama senin için bakım tam olarak bilgisini verecem. Ses bende olmuyor bakim garajda balata spreyim varsa temizleriz.
    2- Vedat'çım gırgır geçmiş olabilirsin bişey sürtüyor yada bilya dağılmış olmasın
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    balata sertleşincede ötüyor benim istediğin kadar balata spreyiyile temizle 5-10km sonra gene gıy gıy yapıyor.

Motosikleti
    MAJESTY 400
    Balata orjinal balata ise sorun çıkmıyor ancak değişip kötü bir marka konursa ötme sorunu oluyor ben arka balatamı değiştirdim değiştirene kadar ötme hiç olmadı 20.000km civarında değiştirdim arka balatamı belki konu hakkında yardımcı olur. Kompresyonsuz bir motor için 20.000km. nin çok iyi bir dayanma süreci olduğunu belirtirtmek isterim. Hergün değişik olarak 2006 ve 2004 kullanıyorum 2006 olanda 12.222km'de balata ötme sorunu onda da olmadı. Bu arada balata spreyi mucizevi bir buluş değildir sadece balata üzerindeki yanmış partikülleri toz ve bunun gibi bir çok maddeyi balatanın üzerinden atmasını sağlıyor. En güzeli motorunuzu sıcakken değil hiç hareket etmemiş haliyle yıkayın ve balataların arasına tazyikli su sıkın siyah maddelerin aktığını göreceksiniz ama asla sıcak disk ve balataya su temas ettirmemeye özen gösterin. Disk sıcakken birden su ile soğuyunca gözle göremeyeceğiniz bir şekil bozukluğu meydana geliyor. Son olarak her balata spreyini kullanmayın avrupa menşeili markalar uygun olabilir. İsteyene marka da verebilirim.
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    SWT
    Alıntı vedatarpacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ALLAH tan usta söyledi senin motorun tarık ınkinden iyi durumda diye. onaylı yani..
    Yaa uydurma be kardeşim Tabi seninkinin bütün parçalar değişti yenileri takıldı ondandır

Alıntı Duffy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- Tarık ön balatayı görebiliyorum ama arkaya hiç bakmadım ama senin için bakım tam olarak bilgisini verecem. Ses bende olmuyor bakim garajda balata spreyim varsa temizleriz.
    2- Vedat'çım gırgır geçmiş olabilirsin bişey sürtüyor yada bilya dağılmış olmasın

Sağol Denizcim rahatsız etmeye başladı,

Motosikleti
    NS300 Forza
    Merhaba arkadaslar. 2004 model twister `mı satmak üzereyim. Burgman 400 bir scooter almayı düşünüyorum. Tarz değişikliği beni biraz düşündürüyor. 2004 model 7500 km bir burgman buldum. Burgman kullanıcıları olarak tavsiyeleriniz neler, böyle bi motor alırken nelere dikkat etmeliyim. Performans konusunda nasıldır 400 lük bir burgman. Bakım masrafları genel olarak nasıldır. Bilgilerini paylaşacak arkadaslara şimdiden tesekkür ederim.

Motosikleti
    Alıntı mücahid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...2004 model 7500 km ...
    bana ilginç geldi 2004 model ve sadece 7500 de olması. ben motoru aralıkta aldım ve aldığımdan beri 4000km olmak üzereyim. burgman kullandıkça kullanılmak isteyen bi makina. 2004 model bi motor için km si oldukça az geldi bana
    (\__/)
    (='.'=) Never ride faster than your Guardian Angle can fly
    (")_(")*

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı mücahid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar. 2004 model twister `mı satmak üzereyim. Burgman 400 bir scooter almayı düşünüyorum. Tarz değişikliği beni biraz düşündürüyor. 2004 model 7500 km bir burgman buldum. Burgman kullanıcıları olarak tavsiyeleriniz neler, böyle bi motor alırken nelere dikkat etmeliyim. Performans konusunda nasıldır 400 lük bir burgman. Bakım masrafları genel olarak nasıldır. Bilgilerini paylaşacak arkadaslara şimdiden tesekkür ederim.
    performans, konfor, kalite üçgeninde tavsiye edermisin derseniz. ben iki senedir kullanıyorum. şuyundan şikayetim var diyemem.

fakat her kaliteli malda olduğu gibi parçaları biraz kıymetlidir

servis konusu da; eğer fiyat konusunda kazık yemek istemiyorsan ATATÜRK sanayi sitesindeki fevzi ustaya gidebilirsin. orada yaptıracağın işin aynısını 2 hatta 3 katına yapan servis biliyorum

gazı verdiğin gibi 120 hatta 140 km yi bulur. yol uygunsa 155 rahat biraz eğim varsa 160 km yi bile görebilirsin.

ama bunlarda daha önemlisi hızı sana hissettirmiyor ve güven veriyor.

kolpa kardeş alan pek kullanmamış olabilir. benim kide 23000km de 2005 sonu ama herkes bizim gibi gezmiyor

arkadaşım şimdiden hayırlı olsun. kazasız belasız kullanman dileğiyle..

Motosikleti
    MAJESTY 400
    Bu sene Çanakkale'yi atladık galiba
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı Duffy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sene Çanakkale'yi atladık galiba

sende atlayalım diye bekledin galiba..

vallahi denizcim benim aklıma geldi ama geçen seneki kötü tecrübe aklıma gelince vazgeçtim.

gerçi biz gitsek organizasyon öyle olmazdı eminim

Motosikleti
    MAJESTY 400
    Haftaya gitsekmi ne yapsak
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    Burgman 400 + Mondial ZN 125
    Höööyt!...

Noluyor burda?!...

Uzun ince bir yoldayım... ::pala::

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı Erkane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Höööyt!...

Noluyor burda?!...

sen devamsızlıktan kaldın kardeşim.
    eğer bu gün fevzi ustada biraz oyalanırsanız bende geleceğim.

kendinize iyi bakın .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler