Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    silver o bir kral,simdilik prenses brg 07
    bende gelirim...
    bende ıntercom yerıne supercharger turbomu getiricem.
    bu arada ıntercooler ı omayanlar grup surusune katılamıyor...
    hayat üçbucuk ile dört arasındadır.Ya üç bucuk atarsın yada dört dörtlük yasarsın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SWT
    Mehdi, Memet, Necmi abiyede haber edelim..
    Erkanda geliyor
    Teyzesi defterdaarr olan, faytonla damda dolaşırr:P

worldwideweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok çok çok özür dileyerek sizlerden bir ricada bulunabilirmiyim, yani aslında sizin tepkinize göre motoru istanbuldan alabilirim şöyle oluyor;

İstanbul 'da çok güzel mondialler bulunuyor sahibinden.com sitesinde inceledim ilanları, acaba diyorum almaya karar verdiğim motoru burada sizlere belirttiğimde benim yanımda olurmusunuz almak istediğimde, höa kafam karıştı kusura bakmayın ne karışık bi cümle oldu

Örnek alıştırma:
    1- Motoru almaya karar verdim, adresi istanbul/ bla bla semti
    2- Semte yakın olan kişinin
    2.1- uygun olduğu bir günde
    2.2- motor bilgisine güveniyorsa
    2.3- şu çocuk ankaradan gelmiş yardım edeyim diyebiliyorsa
    3- Semt' e yakın olan kişi benim yanımda motoru almaya gelirse tüm sorumluluğu üstüne yıkarım ona göre*
    4- Motoru aldım, önereceği servise verip baştan aşşağıya bakım. (bakım süresi hiç mühim değil, 1 ay bile kalabilir(bakım listesini sabah yazdım ben, tüm mondial 150zat sorunlarını biliyorum)
    5- İlk (belkide son olacak) defa yola çıkışım*
    6- Motoru kargoya verip ankaraya getirtiyorum.
    7- Motoru almamda yardımcı olan şahsa birton dua ve istanbulda güzelbir yemek + nargile + sınırsız internet bilgi paylaşımı ( malum işim internet hizmetleri )*

*Not: 5. bölüm, motora çok güvenipte ankaraya tek başıma gidebilme fantezimdir, genellikle müzik dinlerken aklıma geliyor

*Not: 7.bölüm, güzel yemek yenilen ve nargile içinde iyi bir adres bilmesi şarttır

*Not: 3.bölüm, sorumluluğu yıkarım kelimesinin anlamı; hiçbirşekilde satıcı ile görüşmesine karışmam tüm bilgi ve tecrübesine dayanarak o motoru alırız veya başka bir ilan üzerine yoğunlaşılır, bana düşen parayı ödemek olacaktır.

Umarım düşüncemi anlatabilmişimdir, saygılar sevgiler

Motosikleti
    V-Strom DL650 / Burgman AN400
    Arka frenim düşük süratlerde bi ötme sesi yapıyodu geçenlerde balata temizleme spreyi almıştım ama çok fazla bi faydasını göremedim. Balatanın bittiğini artık metal kısmın sürttüğü düşünüp disk bozulmasın diye dün gittim yeni balata aldım. meğer balatam bitmemiş problem balatanın çok fazla sertleşmesiymiş yenisini takınca ötmede kesildi. bi süre öncede burdan bi arkadaş balataları sertleşmesinden dolayı değiştirmişti sanırım. balatalar sadece bitince değil sertleşincede problem yaratıyormuş hakkaten...

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    ne güzel bir pazar günü geçirdim. bol kaymaklı ve kahkahalı bir kahvaltı. üzerine bol tükürüklü mangal keyfiii.. iyi ki varsınız arkadaşlar sağlıkla nice gezilere inşallah..

Alıntı kolpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka frenim düşük süratlerde bi ötme sesi yapıyodu geçenlerde balata temizleme spreyi almıştım ama çok fazla bi faydasını göremedim. Balatanın bittiğini artık metal kısmın sürttüğü düşünüp disk bozulmasın diye dün gittim yeni balata aldım. meğer balatam bitmemiş problem balatanın çok fazla sertleşmesiymiş yenisini takınca ötmede kesildi. bi süre öncede burdan bi arkadaş balataları sertleşmesinden dolayı değiştirmişti sanırım. balatalar sadece bitince değil sertleşincede problem yaratıyormuş hakkaten...

düşük süratlerde benimde balatalar ötüyor fakat frenlemede hiçbir sorun yaşamıyorum. fevzi ustaya sormuştum balataların tozlanmasından ötürü , bir zararı yok demişti.

frenlemede bir problem yaşıyormuydun? yoksa tek şikayetin balataların ötmesimiydi?

Motosikleti
    frenlemelerde bi sorunum yoktu sadece ötüyodu balata spreyiyle temizledim bi kaç kere kısa bi süreliğine sesi kesti ama çokda bi fayadısını görmedim. geçenlerdede forumda birisinin fren balatası yüzünden diski yiyipte orjinali olmadığından mecburen sanayide benzerini yaptırdığını görünce içkillendim değiştirdim. Motoru alalı çok uzun zaman olmadı fren balatasının durumunu bilmiyodum ve malesef arka balata sökülmeden görülmüyor.

Motosikleti
    SWT
    Süper bir pazar geçirdik, katılım yapan bütün arkadaşlara teşekkürler.. Kimisi 4 saat uykuyla geldi, kimisi hanımdan fırça yemeyi göze aldı, kimisi evde kavga çıkartıp geldi.. Birdahaki gezintimizi sabırsızlıkla bekliyorum.. Güzel bir resim çekmiştik Erkan efendi siteye eklede şenlensin

frenlemelerde bi sorunum yoktu sadece ötüyodu balata spreyiyle temizledim bi kaç kere kısa bi süreliğine sesi kesti ama çokda bi fayadısını görmedim. geçenlerdede forumda birisinin fren balatası yüzünden diski yiyipte orjinali olmadığından mecburen sanayide benzerini yaptırdığını görünce içkillendim değiştirdim. Motoru alalı çok uzun zaman olmadı fren balatasının durumunu bilmiyodum ve malesef arka balata sökülmeden görülmüyor.
    Dostum öncelikle güvenilir ve yetkili Suzuki servisi bulacaksın, gerçi sen degiştirerek sorunu kısadan çözmüşsün, inşallah kalıcı bir çözümdür.
    Amma sana şöyle söyleyim balatası ötmeyen burgman görmedim desem yalan olmaz.. Bende artık ötme sesini normal bir şey olarak kabullendim bir sürü burgmanlı arkadaşım var hepsininki ötüyor, sadece düzenli bakımlarda balataları ustana kontrol ettirmen faydalı olur çünkü bitipte diski çizerse masraf artıyor..

Motosikleti
    sesden şüphelendim o kadar spreyle temizlememe rağmen gitmeyince bitipte diski çizmesinden korktum. motorunda üzerindeki balataların ne kadarlık olduğunu bilmediğimden değiştirttim çok tutmadı allahtan 60 liraya aldım arka balatayı.

Motosikleti
    SWT
    sesden şüphelendim o kadar spreyle temizlememe rağmen gitmeyince bitipte diski çizmesinden korktum. motorunda üzerindeki balataların ne kadarlık olduğunu bilmediğimden değiştirttim çok tutmadı allahtan 60 liraya aldım arka balatayı.
    Ön balatan bitmez inşallah
    Ya eninde sonunda bitecek de mümkün olan en uzun zamanda bitirmen lazım, çünkü ön balata insanı biraz üzüyormuş.

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    bu akşam starbucks çiftehavuzlarda buluşalım arkadaşlar saat 20.00

evet buluştuk yedik içtik. giderkende bir ceza yedim. sağlık olsun. nazarlık olur inşallah.

dönüştede yağmura yakalandık. ama çok güzel sohbetti. herkese teşekkürler.

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    Evet güzeldi silecekleri iyiki zamanında değiştirmişim
    Vedat cezayı niye yedin bir arkadaşlarla paylaşsanan
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    Geçmiş olsun 25 kere

Motosikleti
    MAJESTY 400
    Bu arada Tarık'çım bahsettiğim videolardan bir kaçı bu arada Burgman hastası olsamda T-Max gibi bir motora sahip olmak isterdim nedeni videolarda
    http://www.youtube.com/watch?v=cN6a7x3jkhk

http://www.youtube.com/watch?v=wvBuXrmwkgA

Aşağıda ki paylaşımı sağlayan arkadaşımız Türkiye'den buradan teşekkür ediyorum.
    http://www.youtube.com/watch?v=Nxw5CqRh7gU
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    T-Maxler hakkaten dehşet makinalar perşeme akşamı göztepe sahil yolunda kırmızı bi t-maxle karşılaştım ışıklarda beraber kalktık benim artçımında olması sebebiyle kendimi sanki zat ın üstünde hissettim uzadı gitti valla.
    Burgmanı almadan önce 2003 model bi tanesini denemiştim hakkaten hızlanması çok iyi. bildiğim kadarıyla motorları çift silindir ve burgman gibi arka maşa ile tümleşik değil daha önde ve sabit, arkaya zincirli bi iletim sistemi var.

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı Duffy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet güzeldi silecekleri iyiki zamanında değiştirmişim
    Vedat cezayı niye yedin bir arkadaşlarla paylaşsanan

tarıkçığımı fazla bekletmeyeyim diye birazcık kaldırıma çıkmıştım ama ne o, trafik polisi de kaldırımda bekliyormuş önümden giden hemen indi kaldırımdan, neden bilmem ben inmedim ve polisin yanına kadar devam ettim. neyse ki insaflı çıktıda kırmızı ışıktan yazdı cezayı, 55 ytl gerçekte kaldırımda gitmenin cezası 115 ytl dir. erken ödemedende %25 ini düşüyorlar 41.25 ytl ile yırttık. olsun devletimize veriyoruz. yol su olarak geri geliyor. vicdanım rahat ALLAH kaza vermesin ceza mühim değil.

Motosikleti
    Baya insaflıymış polis bey hakkaten

Bugün biraz motorla uğraştım kornama yıkarken su kaçırmıştım düzgün çalışmıyordu onu tamir ettim, hazır açmışken ön frenlerede bakayım dedim söktüm özellikle arka frene bağlı olan balata baya incelmiş. önle arkanın yerlerini değiştirdim 2-3 ay daha götürür ama yaza girmeden bide balata değiştirmem gerekicek sanırım:(
    tarikiko nazarın değdi sanırım

Motosikleti
    istanbullular sezonu açamadınız sizde pek bişi yazmıyosunuz.
    siz bişey sormak istiyorum.
    bugün motoru otobanda biraz zorladım çok keyifli bi şekilde gitti ancak durduğumda arkamdan gelen arkadaş egzosumun içinin kırmızı olduğunu söyledi baktığımda hakkaten karanlığında etkisiyle deliğin içerisinin kor kırmızı olduğunu gördüm. egzos koruması nerdeyse elle dokunacak kadar soğukken içi akkor olmuş bu normal bişeymi? sizinde dikkatinizi çektimi yoksa bende mi bi gariplik var? bide bana sanki egzoz boyunca uzanan parlak koruma sıcak havayı egzosun çıkışındaki parlak halka kısmın kenarına yönlendirmiş ve orada sıcak hava biraz dalgalanma yapmış gibi geldi sizinde uçtaki halka kısımın egzoz korumasına bakan tarafında bi dalgalanma varmı?

Motosikleti
    SWT
    Alıntı Duffy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada Tarık'çım bahsettiğim videolardan bir kaçı bu arada Burgman hastası olsamda T-Max gibi bir motora sahip olmak isterdim nedeni videolarda
    http://www.youtube.com/watch?v=cN6a7x3jkhk

http://www.youtube.com/watch?v=wvBuXrmwkgA

Aşağıda ki paylaşımı sağlayan arkadaşımız Türkiye'den buradan teşekkür ediyorum.
    http://www.youtube.com/watch?v=Nxw5CqRh7gU
    Ya Deniz adamlar neler yapıyor nitrolu olan muthişti, yanlız benim duydugum kadarıyla Burgman kafa kaldırıyormuş sendende bu hareketleri bekliyoruz
    650'nin performans süpermiş hiç kullanmadım ama sanırım ilk fırsatta alıcam.. Ben artık 2 kişi binecegimden anca 650 paklar beni

Alıntı vedatarpacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tarıkçığımı fazla bekletmeyeyim diye birazcık kaldırıma çıkmıştım ama ne o, trafik polisi de kaldırımda bekliyormuş önümden giden hemen indi kaldırımdan, neden bilmem ben inmedim ve polisin yanına kadar devam ettim. neyse ki insaflı çıktıda kırmızı ışıktan yazdı cezayı, 55 ytl gerçekte kaldırımda gitmenin cezası 115 ytl dir. erken ödemedende %25 ini düşüyorlar 41.25 ytl ile yırttık. olsun devletimize veriyoruz. yol su olarak geri geliyor. vicdanım rahat ALLAH kaza vermesin ceza mühim değil.
    Karde ben seni beklerim sen yeterki sürat yapma İstanbul korkuyor artık senden delifişek Vedat, Allah tekerimize taş değdirtmesin..

Baya insaflıymış polis bey hakkaten

Bugün biraz motorla uğraştım kornama yıkarken su kaçırmıştım düzgün çalışmıyordu onu tamir ettim, hazır açmışken ön frenlerede bakayım dedim söktüm özellikle arka frene bağlı olan balata baya incelmiş. önle arkanın yerlerini değiştirdim 2-3 ay daha götürür ama yaza girmeden bide balata değiştirmem gerekicek sanırım:(
    tarikiko nazarın değdi sanırım
    Kardeş geçen bende yıkamıştım hafiften su kaçmış, havalı korna vıyk vıyk garip sesler çıkartıyordu.. Ama çala çala attım suyu borazan gibi oldu maşallah, balata biter değiştirirsin, disk biter onu değiştir debriyaj biter onu değiştir.. Bunlar keyfimizi bozamaz.. Bahar geliyor bahar

Motosikleti
    MAJESTY 400
    Tarık, bu hareketi bugün içimden geçirdim acaba yapabilirmiyim diye bir ara yoklayacam

Kolpa, şu ön arka balata işini nasıl yaptın bizim fren balataları uymaz ki önde çift piston çift kaliper var ona göre balatalar biraz daha ufak arka balata daha yayvan ve tek pistonlu kaliper mevcut
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    ön frende 2 üstte 2 altta toplam 4 tane şekli kareye yakın yakın balata var.
    üstteki büyük pistona bağlı çift ön sağ fren koluna alttaki küçük pistona bağlı çift sol fren koluna bağlı. Söktüğümde arka frene bağlı olan balataların daha fazla aşındığını gördüm bende üsttekilerle alttakilerin yerini değiştirdim.

Duffy bu arada sanırım sitede burgman hakkında en fazla teknik bilgisi olan sensin. Yukarıdada yazdığım motoru otobanda zorlayınca egzozsun deliğinden içeri baktığımda akkor bi haldığını görmemin normal olup olmadığını açıklıyabilirmisin. Sanki egzozun içinde kırmızı bi ampul var gibiydi. Acaba katalitik konvertör fln dedikleri olay o mu oluyo. Oluşan harartten egzozun çıkışında bulunan krom çerçevenin egzoz korumasına bakan tarafında biraz dalgalanma olmuş gibi geldi bana

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler