Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Shadow 750 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    doctorr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow C4 2006
    Merhabalar,
    Motoruma yeni egsoz yaptırdım.Ses konusunda herhangi bir sıkıntım yok ama orijinal egsoz tek parça olduğu için komple söküp yeni egsozu manifolttan itibaren yapmak zorunda kaldık.Dolayısıyla orjinal egsozun üstünde bulunan sıcaklık korumaları yenisinin üstüne yok.Bunları nereden yaptırabileceğim konusunda yardımcı olursanız çok memnun olurum.
    Herkese iyi forumlar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mikail_6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 C4
    Alıntı doctorr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Motoruma yeni egsoz yaptırdım.Ses konusunda herhangi bir sıkıntım yok ama orijinal egsoz tek parça olduğu için komple söküp yeni egsozu manifolttan itibaren yapmak zorunda kaldık.Dolayısıyla orjinal egsozun üstünde bulunan sıcaklık korumaları yenisinin üstüne yok.Bunları nereden yaptırabileceğim konusunda yardımcı olursanız çok memnun olurum.
    Herkese iyi forumlar..
    tecrübem olmadı ama eksozu yapan yerin yapması daha sağlıklı olabilir. en basit yöntemle ayrıca kromajlı levhaların eksoz üzerine - iki levha arasında boşluk olacak şekilde- kaynatılması gerekiyor herhalde. başka yere yaptırıp sıfırdan işçilik vermektense aynı yerle pazarlığa oturmak daha iyi olur gibi geliyor. bu arada video vesaire bir şekil sesini duymak isterim.

Motosikleti
    Shadow C4 2006
    Alıntı mikail_6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tecrübem olmadı ama eksozu yapan yerin yapması daha sağlıklı olabilir. en basit yöntemle ayrıca kromajlı levhaların eksoz üzerine - iki levha arasında boşluk olacak şekilde- kaynatılması gerekiyor herhalde. başka yere yaptırıp sıfırdan işçilik vermektense aynı yerle pazarlığa oturmak daha iyi olur gibi geliyor. bu arada video vesaire bir şekil sesini duymak isterim.
    En son çare olarak yaptırdığım yerle konuşacağım zaten.Hafta sonu muayenede bir sıkıntı yaşamazsam ilk işim bu olacak.Buraya video yükleme şansım varsa koymaya çalışırım tabii ki.
    so far away

Motosikleti
    Honda Shadow VT750 C4
    eyvallah. vallahi ne yap et bi kaplama yaptır ya sararır solar çok gücendirir insanı sonra. muayene sonucunu da paylaşırsanız neye baktılar vesaire çok makbule geçer.

Motosikleti
    Shadow C4 2006
    eyvallah. vallahi ne yap et bi kaplama yaptır ya sararır solar çok gücendirir insanı sonra. muayene sonucunu da paylaşırsanız neye baktılar vesaire çok makbule geçer.
    Daha önce de diğer motoruma yaptırmıştım,sararmayla ilgili bir sorun olmamıştı.Pantolonları yakmayayım yeter Elbette yazarım buradan muayene sonucunu.
    so far away

Motosikleti
    Honda VTX 1300 S
    Erinç bey, motor lambası park ışığı gibi yanıyor ve siz iterek çalıştırdıktan sonra uzun ve kısa farlar normal çalışıyorsa, ve siz marşa bastığınızda marş motorunda tık yoksa sorun marş düğmenizdedir (yüksek ihtimal). Kontrol etmekte fayda var. Benzer sorun başıma geldiği için biliyorum. Alttan iki yıldız vidası var. Onları sökün ve alttaki parçayı dikkatli şekilde ayırın. Marş düğmesini de içeri doğru iterek çıkartın ve dışarıdan kontrol edin. Bir sorun göremiyorsanız, marş düğmesini de sökün. Çok basit bir mekanizma göreceksiniz. Oradan tüm sistemi kontrol edebilirsiniz.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    En son çare olarak yaptırdığım yerle konuşacağım zaten.Hafta sonu muayenede bir sıkıntı yaşamazsam ilk işim bu olacak.Buraya video yükleme şansım varsa koymaya çalışırım tabii ki.
    Muayeneye susturucu takıp gidecekseniz tamam, ama diğer türlü hiç vaktinizi boşa harcamayın derim.
    GV250 yi bile susturucusu olmadığı için geçirmemişlerdi muayeneden.
    Hemde öyle yüksek ses çıkmıyordu. fıtıfıtı bir sesti
    Tabi bu bahsettiğim motosiklet muayene istasyonu için
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    Honda VTX 1300 S
    valla bendeki egsoza susturucu da takılmıyor. Vance&Hines marka egsoz. Ne yapacağım bilmiyorum işin açığı. Orijinal egsoz kiralayan filan yok mu acaba?

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı alize05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bendeki egsoza susturucu da takılmıyor. Vance&Hines marka egsoz. Ne yapacağım bilmiyorum işin açığı. Orijinal egsoz kiralayan filan yok mu acaba?
    Bir kaç sayfa önce yazmıştım.
    Elimde karbüratörlü model için orjinal shadow egzozu var.
    Satıyorum. Düşünürseniz özelden yazabilirsiniz.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı erincengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, Cuma akşamı TEMde giderken polis durdurdu rutin kontrol için bende dalgınlığıma geldiği için düğmeden motoru kapattım falan kontağı çevirmeyi unutmuşum 30 sn kadar uzun far açık durumda kaldı. Sonra kontroller bittikten sonra motor çalışmadı bir daha. Anahtarı çevirdiğimde elektrik geliyor fakat farlar yanmıyor. Marşa bastığımda da hiç ses gelmiyordu. Yoldan geçen bir arkadaş yardımcı oldu ve vurdurarak çalıştırdık ben yoluma devam ettim. Durduğum yerde tekrar stop ettirdim motoru ve tahmin edileceği üzere yine aynı sorun ve çalışmadı. 5-6 saat sonra tekrar vurdurarak eve kadar gittim. Gittikten sonra aküyü kontrol ettim sorun yok, ama yine de şarj ettim. Sigortaları kontrol ettim bir sorun yok, 30A lik ana sigortaya bakmadım çünkü bilmiyordum orada olduğunu. Ama sorun oradan gibi görünmüyor.
    Selamlar;motorun elektrik tesisatını kurcalanmamış orijinal kabul edersek, farlar açık iken motor stop edilse ve kontakta kapatılmadan unutulsa; aküyü bitirmenin dışında normal olarak bir sıkıntı yaratmaz.

Ancak zaman içinde çeşitli el kontollerinin ve bütün elektrik tesisatının role gibi swich gibi bağlantı uçlarında kirden tozdan dolayı geçirmemezlik veya yapışma dediğimiz durumlar olabiliyor.
    eğer aküdede sorun yok ise farın sigortasını bulup çıkarın yani kontağı açınca far yanmasın..Bu şekilde bir deneyin.eğer sorun devam ediyorsa sırası ile marş düğmesi marş motoru ve sonrası tesisat detaylı olarak araştırılmalıdır.

Motosikleti
    Shadow C4 2006
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muayeneye susturucu takıp gidecekseniz tamam, ama diğer türlü hiç vaktinizi boşa harcamayın derim.
    GV250 yi bile susturucusu olmadığı için geçirmemişlerdi muayeneden.
    Hemde öyle yüksek ses çıkmıyordu. fıtıfıtı bir sesti
    Tabi bu bahsettiğim motosiklet muayene istasyonu için
    Hangi istasyondan geçirmediler acaba ? Benim arkadaşlarım geçen yaz açık egsozla Levent Sanayi'deki istasyonda bir sorun yaşamadan geçmişlerdi çünkü.
    so far away

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Hangi istasyondan geçirmediler acaba ? Benim arkadaşlarım geçen yaz açık egsozla Levent Sanayi'deki istasyonda bir sorun yaşamadan geçmişlerdi çünkü.
    Kadıköy/Kızıltoprak'taki motosiklet muayene istasyonu.
    Yani GV'yi o şekilde geçirmedikleri için shadowla uğrama gereği bile duymadan orjinal egzozu takıp öyle gittim.

Motosikleti
    Shadow C4 2006
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadıköy/Kızıltoprak'taki motosiklet muayene istasyonu.
    Yani GV'yi o şekilde geçirmedikleri için shadowla uğrama gereği bile duymadan orjinal egzozu takıp öyle gittim.
    O zaman randevu yerimi değiştireyim ben en iyisi. Kızıltoprak'a gidecektim çünkü.Hiç boşu boşuna riske girmeyelim.Orjinal egsozu takıp sökmekle uğraşmayalım şimdi tekrar.
    so far away

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    cobra doğru seçim tebrik ederim. Şuanda cobra için para biriktiriyorum =D inanın aklınıza gelebilecek hemen hemen tüm markaların hemde farklı farklı modellerini dinledim. Shadow için en iyisi cobra. Tabi benim zevkime göre. Sizi bilemem. Birçok eski-tecrübeli cruiser choppercı abimizde aynı fikirde. Sararma konusunda da bir problem olmadığını söylüyorlar. Isı kalkanına gelince. Birkaç shadowda orjinal kalkanı söküp yeni egzoza takıldığını görmüştüm. Nasıl yaptılar bilemem ama.

novablue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 A
    Selamlar;
    Tarz değişikliğinden dolayı Honda 2004 Model Siyah Shadow C4'ümü ve ayrıca Highway Hawk Double Wall Egsozumu satıyorum. İlanları aşağıdadır. Forumdan arkadaşlara ufak bir indirim yapabilirim. Etrafında Yamaha fz6 fazer, cbf600, vfr800, ya da Honda NC700 satan tanıdığınız varsa bana ulaşabilirler. Motosikletimi sattığım için forumdan ayrılmıyorum, her zaman aranızda olacağım.

Highway Hawk Double Wall Egsoz
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...3119389/detay/

2004 Model Siyah Shadow C4
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9923392/detay/

Motosikleti
    Honda Shadow VT750 C4
    Selamlar cümleten. üstadlar lastik aldım da montajını nerde yaptıracağımı bilmiyorum. Avrupa yakasında yönlendirebileceğiniz bir yer var mı?

Motosikleti
    Shadow C4 2006
    Selamlar cümleten. üstadlar lastik aldım da montajını nerde yaptıracağımı bilmiyorum. Avrupa yakasında yönlendirebileceğiniz bir yer var mı?
    Kabataş Setüstü'nde Buz Motor var.Orayla görüşebilirsin,yardımcı olurlar.
    so far away

Motosikleti
    Honda Shadow VT750 C4
    Motorkafaaaa adam gitmiş maslakta hiç sıkıntısız muayeneyi halletmiş bak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:04 ----------

Sağolasın babacım is yerine yakın merkez motor var ttcustomun hemen köşesinde orayla anlaştım pazartesi hallolacak lastikler. Egsoz için amyat sargı da yapıyorlar 1 gün misafir ediyorlar motoru. İsteyen olursa aklımızda bulunsun. Şimdi senin yaptirdigin yere gidip konuşayım bakalım kafama göre bir egsoz imal edebilirlerse yaptıracağım yakın zamanda.

ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Bugün kısa farımın yanmadığını farkettim , ampülü kontrol etmek istiyorum ama farı nasıl açıyoruz blen var mı? Far camının ön tarafındaki iki vidayı söküp kafadan mı ulaşıyoruz yoksa başka bir yolu mu var.Kurcalasam bulacağım ama iş yerinde tek olduğumdan fazla inceleyemedim bu nedenle buradan belki birisi yardımcı olabilir diye düşündüm.

Motosikleti
    Honda VTX 1300 S
    forumun ruhuna fatiha okuyalım bari

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler