Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Shadow 750 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    asymetry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750C
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Topbaş allen cıvata,burç ve kör somundan bahsediyorsunuz elimde yoktu acele ile var olanı taktım fotoğrafladım
    olması gerekenleri bugun aldım hallettim

sizinde lastikler hayırlı olsun nereden aldınız?
    pirelli için hep soru işaretleri vardı aklımızda iyi oldu hiç olmassa elimizde kullanan bir arkadaşımızın yorumu olacak
    yorumlarınızı bekliyoruz.
    birde sizin şu çamurluk boya işi ne oldu ne zamandır ekleyecegim unutuyorum forumda çıkmıştı parça boya yapan yeni açılan bir yer linkini ekliyorum
    http://www.motorgrenajboya.com/Tarihce.aspx
    Lastikleri sizin bir mesajınızda bahsettiğiniz Birlas'tan satın aldım ama nedendir bilmem lastikler Antalya'dan gelecek. ödeme yapmadan sipariş girmedikleri için biraz tedirginim çünkü parayı havale ettim ama hala stoklara girmiş lastik takımı yok gelince hemen sevk edeceğiz dediler. lastikler geldiğinde ilk deneyimlerimin sonuçlarını sizlerle paylaşırım. Boya işi için Balıkesirde iki yer için referans aldım ancak henüz gidip görüşmek için vakit bulamadım ama çizikleri her gördüğümde canım çok sıkılıyor. linkinizi inceleyeceğim, teşekkür ederim. sitenin online resim bağlantılı fiyat verme çözümü mevcut, resmi gönderip fiyat alacağım şayet burada çözemezsem çanurluğu söküp gönderebilirim.
    Hayat aldığın nefeslerin toplamı değil, nefesini kesen anların toplamıdır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    İşte meşhur olan çantalardan birkaç resim sizlere

http://

resimlerde biraz hata oldu bir daha olmaz,uzatma üzerinde biraz daha oynayacağım

Motosikleti
    Honda Shadow VT750C
    @speedy2 çantalar çok güzel görünüyor, sade olduğu kadar şık. şimdi bu çantanın bağlantısı için gereken bağlantı aparatları ve bu çanta takımı toplam 150TL mi tutmuştu? Sanırım bir de sinyal uzatma yapılmıştı. Peki nereden temin edebiliriz bunları?

Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    [QUOTE=asymetry;2336147]@speedy2 çantalar çok güzel görünüyor, sade olduğu kadar şık. şimdi bu çantanın bağlantısı için gereken bağlantı aparatları ve bu çanta takımı toplam 150TL mi tutmuştu? Sanırım bir de sinyal uzatma yapılmıştı. Peki nereden temin edebiliriz bunları?[/QU

özelden mesaj atacağım şimdi

Motosikleti
    Honda Shadow VT750C
    [QUOTE=speedy2;2336151]
    Alıntı asymetry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @speedy2 çantalar çok güzel görünüyor, sade olduğu kadar şık. şimdi bu çantanın bağlantısı için gereken bağlantı aparatları ve bu çanta takımı toplam 150TL mi tutmuştu? Sanırım bir de sinyal uzatma yapılmıştı. Peki nereden temin edebiliriz bunları?[/QU

mesajı aldım teşekkür ederim, yanıt göndermiştim ama gidenler klasöründe göremedim, aldınız mı acaba? (son mesajınızdan mesaj gönderiminde sorun olmadığını anladım)

Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    [QUOTE=asymetry;2336169]
    Alıntı speedy2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

mesajı aldım teşekkür ederim, yanıt göndermiştim ama gidenler klasöründe göremedim, aldınız mı acaba?
    uzatma için ayrıca 50+20 bahşiş verdim,toplam 220 gibi oldu yanlış anlama olmasın.
    gerçekten iyidir.
    Bu arada samsunla eğirdir arasında gidip geliyorum günler yaklaştıkça belli olacak ancak eğirdir olursa size uğrama tanışma faslı olabilir sakıncalı değilse buradan yoksa özelden tlf rica ediyorum .

Motosikleti
    Honda Shadow VT750C
    [QUOTE=speedy2;2336181]

uzatma için ayrıca 50+20 bahşiş verdim,toplam 220 gibi oldu yanlış anlama olmasın.
    gerçekten iyidir.
    Bu arada samsunla eğirdir arasında gidip geliyorum günler yaklaştıkça belli olacak ancak eğirdir olursa size uğrama tanışma faslı olabilir sakıncalı değilse buradan yoksa özelden tlf rica ediyorum .
    özel mesaj ile cep tlf. numaramı gönderdim, yolunuz düşerse ben de tanışmak isterim.

Motosikleti
    Yamaha xmax 250 ABS
    [QUOTE=speedy2;2336181]

gerçekten iyidir.
    Merhabalar sizin çantaların bir ufağını alırsak yinede uzatma aparatı gerekiyormu birde matora asma aparatıda çantalarla birlikte veriliyormu?

Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    [QUOTE=vodabasi;2336362]
    Alıntı speedy2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Merhabalar sizin çantaların bir ufağını alırsak yinede uzatma aparatı gerekiyormu birde matora asma aparatıda çantalarla birlikte veriliyormu?
    Günaydın.Küçük çanta tabii tercih meselesi ancaktrafikte ne kadar büyük görünürseniz o kadar iyi düşüncesindeyim ben şahsen daha büyüğünü bulayım onuda alırım diyorum.
    askı lı satın aldım,montajında ise artçısız kullanacaksanız uzatma gerekmeyebilir onun içinde askının vida bağlantı yerlerini kaydırmak lazım sanırım.

Motosikleti
    Honda Shadow VT750C
    Arkadaşlar bariz bir sorun görünmese de 31000km'ye varan shadow'un bujilerini değiştirmek niyetindeyim. İlk sahibinin değişim yapıp yapmadığını bilmiyorum. şu linkte bulduğum buji ve fiyatı uygun mudur?

https://www.ngkbujimarket.com/produc...id_product=390

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    [QUOTE=speedy2;2336151]
    @speedy2 çantalar çok güzel görünüyor, sade olduğu kadar şık. şimdi bu çantanın bağlantısı için gereken bağlantı aparatları ve bu çanta takımı toplam 150TL mi tutmuştu? Sanırım bir de sinyal uzatma yapılmıştı. Peki nereden temin edebiliriz bunları?[/QU

Çantalar için bu iletişim adresi çok çok gizli değilse ortaya yazılma imkanı varmıdır? bizde faydalansak

nadrov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    merhaba çantaları sirkecide tümopar motosiklet magaza sında bulabilirsiniz

Merhaba arkadaşlar bende bügün bir 2006 model 750 cc honda shadow aldım. İnternette arama yaparken bu foruma ulaştım motor çok kullanılmamış temiz gibi geldi sadece bi yatması var o kadar aksesuarda sisi bar ve motor koruma demiri var zannedersem bir hafta içinde satışını alıp deneyecem izlenimlerimi burdan yazarım

Motosikleti
    Yamaha xmax 250 ABS
    Alıntı sekorkmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bende bügün bir 2006 model 750 cc honda shadow aldım. İnternette arama yaparken bu foruma ulaştım motor çok kullanılmamış temiz gibi geldi sadece bi yatması var o kadar aksesuarda sisi bar ve motor koruma demiri var zannedersem bir hafta içinde satışını alıp deneyecem izlenimlerimi burdan yazarım
    Hayırlı olsun kazasız belasız iyi günlerde kullanın

Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Hayrını görürsün inşallah, kazasız belasız kullanmak nasip olsun.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V

Shadow Bujiler

Arkadaşlar bariz bir sorun görünmese de 31000km'ye varan shadow'un bujilerini değiştirmek niyetindeyim. İlk sahibinin değişim yapıp yapmadığını bilmiyorum. şu linkte bulduğum buji ve fiyatı uygun mudur?

https://www.ngkbujimarket.com/produc...id_product=390
    Alabilirsiniz fiyatıda uygun.
    ama bunu tercih edin.
    https://www.ngkbujimarket.com/produc...id_product=359

Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    shadow da kullanılan maudil marka bujiler ve referans noları aşağıdaki gibidir.
    2x2= 4 adet olmak üzere;

0242 145 500= BOSCH
    DPR 8 EA9= NGK
    OE073/T10=CHAMPİON
    0001245702= BERU

Motosikleti
    Honda Shadow VT750C
    hayırlı olması dileğiyle, kazasız sürüşler...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:32 ----------

Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alabilirsiniz fiyatıda uygun.
    ama bunu tercih edin.
    https://www.ngkbujimarket.com/produc...id_product=359
    kaldera tavsiyen için teşekkür ederim, DPR8EA siparişi verdim.

nadrov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    hayırlı olsun arkadaşım güle güle kullan

Motosikleti
    Honda Shadow VT750C

Sezona ve seyahate hazırlık: Bujiler geldi...

[/COLOR]Yaz sezonu ve uzun soluklu bir seyahatin hazırlıklarına devam ediyorum.

NGK marka Japon malı bujilerim geldi. 4 adet DPR 8 EA9 model buji, kargo bedeli ve eğlenceli hediyeleriyle birlikte toplam 25TL maliyet söz konusu oldu. Resimler aşağıda, kırmızı tablalar ile vantuzlu top ilkin şaşırtmıştı ama sonra bir tür oyun malzemesi olduğunu gördüm, tablaların arkasındaki lastikler sayesinde ele takılıyorlar ve vantuzlu top kullanılarak iki kişi karşılıklı paslaşabiliyor.

Satın aldığım firma:

http://www.ngkbujimarket.com/index.php

Bu arada Pirelli MT-66 desen lastiklerim ve Continental iç lastiklerim de yola çıkmışlar onları da merakla bekliyorum, özellikle Pirelli'nin yol performansını çok merak ediyorum.

Yağ filtresi konusunda da ikilemde kaldım. EMGO marka filtreyi 15TL, K/N marka filtreyi ise 35TL'ye almak tercihinde temel kriteri belirleme konusunda deneyimleriniz kapsamında yorumlarınızı beklerim.

https://www.velomoto.com.tr/katalog-...g-filtresi.php

http://motoek.com/VT750-C-SHADOW,LA_768-2.html

Tabii artık son noktasına gelen, sıkacak payı kalmayan arka balatamı da Honda OEM yerine İtalyan malı Newfren marka satın almayı düşünmekteyim. Bir hafta on güne kadar Velomoto tedarik edecekmiş başka firma da bulamadım. Alternatif marka ve firmalar biliyorsanız beklerim.

Bakım ve sezona hazırlık planımda bütçemi iyi kullanmam gerekiyor temel ihtiyaçlar sonrası aksesuar olayına gireceğim. Yaptıklarımı paylaşarak Shadow kullanan diğer dostlara fikir vermek, alternatif oluşturmak niyetindeyim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:07 ----------

Bir iki dakika önce çalan kapıyı açtığımda karşımda teker yuvarlayan kargo görevlisini buldum. İstanbul-Birlas firmasından satın aldığım 120/90-17 64S MT 66 Ön, 170/80-15 MT 66 arka lastiklerim geldi.

Bu halleriyle daha iri görünüyorlar oysa motorun üzerinde daha küçükler gibi. Yeni lastik kokusu mu mest etti bilmiyorum ama heyecanlanmaya başladım. Lastikler için nakit 490TL ödeme yaptım (havale), 28 Nisan günü havale yaptım, 7 Mayıs günü lastiklerim elime geçti. Firmanın temsilcisi Şennur Öztürk hanım biz motorcuların derdinden anlıyor ve elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor.

Birlas firması, Continental iç lastiklerimi Antalya'dan tedarik edip bana gönderiyor, muhtemelen onlar da pazartesi günü elime geçecek. Lastiklerin yanaklarındaki PIRELLI ve ROUTE kelimelerini, teker kalemiyle beyaza boyamayı düşünüyorum, ne dersiniz?

[COLOR="Silver"]

Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    [/COLOR]Yaz sezonu ve uzun soluklu bir seyahatin hazırlıklarına devam ediyorum.

NGK marka Japon malı bujilerim geldi. 4 adet DPR 8 EA9 model buji, kargo bedeli ve eğlenceli hediyeleriyle birlikte toplam 25TL maliyet söz konusu oldu. Resimler aşağıda, kırmızı tablalar ile vantuzlu top ilkin şaşırtmıştı ama sonra bir tür oyun malzemesi olduğunu gördüm, tablaların arkasındaki lastikler sayesinde ele takılıyorlar ve vantuzlu top kullanılarak iki kişi karşılıklı paslaşabiliyor.

Satın aldığım firma:

http://www.ngkbujimarket.com/index.php

Bu arada Pirelli MT-66 desen lastiklerim ve Continental iç lastiklerim de yola çıkmışlar onları da merakla bekliyorum, özellikle Pirelli'nin yol performansını çok merak ediyorum.

Yağ filtresi konusunda da ikilemde kaldım. EMGO marka filtreyi 15TL, K/N marka filtreyi ise 35TL'ye almak tercihinde temel kriteri belirleme konusunda deneyimleriniz kapsamında yorumlarınızı beklerim.

https://www.velomoto.com.tr/katalog-...g-filtresi.php

http://motoek.com/VT750-C-SHADOW,LA_768-2.html

Tabii artık son noktasına gelen, sıkacak payı kalmayan arka balatamı da Honda OEM yerine İtalyan malı Newfren marka satın almayı düşünmekteyim. Bir hafta on güne kadar Velomoto tedarik edecekmiş başka firma da bulamadım. Alternatif marka ve firmalar biliyorsanız beklerim.

Bakım ve sezona hazırlık planımda bütçemi iyi kullanmam gerekiyor temel ihtiyaçlar sonrası aksesuar olayına gireceğim. Yaptıklarımı paylaşarak Shadow kullanan diğer dostlara fikir vermek, alternatif oluşturmak niyetindeyim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:07 ----------

Bir iki dakika önce çalan kapıyı açtığımda karşımda teker yuvarlayan kargo görevlisini buldum. İstanbul-Birlas firmasından satın aldığım 120/90-17 64S MT 66 Ön, 170/80-15 MT 66 arka lastiklerim geldi.

Bu halleriyle daha iri görünüyorlar oysa motorun üzerinde daha küçükler gibi. Yeni lastik kokusu mu mest etti bilmiyorum ama heyecanlanmaya başladım. Lastikler için nakit 490TL ödeme yaptım (havale), 28 Nisan günü havale yaptım, 7 Mayıs günü lastiklerim elime geçti. Firmanın temsilcisi Şennur Öztürk hanım biz motorcuların derdinden anlıyor ve elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor.

Birlas firması, Continental iç lastiklerimi Antalya'dan tedarik edip bana gönderiyor, muhtemelen onlar da pazartesi günü elime geçecek. Lastiklerin yanaklarındaki PIRELLI ve ROUTE kelimelerini, teker kalemiyle beyaza boyamayı düşünüyorum, ne dersiniz?

[COLOR="Silver"]
    Hayırlı olsun.

Valla tıpkısının aynısı benimşu an kullandığım lastikler,bana göre ısrarla söylüyorum bana göre biraz sert,yazın bodrum sıcağında yumuşarsa ne ala yoksa temkinli gidiyorum şimdilik,bu arada lastiğin üretim tarihine bi bakıver aklımızda kalmasın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler