Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Alıntı quattromeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam hacılar...

cumartesi zincir yağlaması yaptım... neredeyse 1200 1300 kmdir temizleyememiştim... gaz yağı ile iyice yıkayıp bol deterjanlı suyla gazyağını aldım... sonra bir iki tur atıp iyice kuruttum zinciri... ipone ile yağladım ancak o günden beri tak tak bi ses geliyo zincir bölgesinden ara ara... özellikle vites küçültürken ve şehir içinde trafikteyken... debriyaja basıyorum vites küçültüyorum bir iki kere takırtı geliyo zincirden sonra normale dönüyo... ne olduğunu anlayamadım... daha önce başına böyle bişey gelen var mıdır...

Alıntı orh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincirin gevşekmi zincir gevşekken benimde başıma geldi ziniciri ger ses kalmaz
    zincir ayarını yeni yaptırdım serviste 300 km falan oldu... bugün de biraz dolandım yine aynı takırtı mevcut... zincirin sallanmasından gelen ses gibi değil sanki diş atlıyomuş gibi bi ses... şöyle anlatayım trafikte giderken öndeki araçlar durunca ben de yavaşlarken debriyaja basıyorum... sonra debriyajı bırakıp devam ederken bir iki kere tak tuk ses geliyo... tam debriyajın kavrama anında geliyo... giderken bişey yok... vites küçültsem de büyültsem de aynı...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    omerfari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    zincir çok gergin olabilir benimkindende ses geliyordu baktım zincir gerginliginden hareke bile etmiyordu

Motosikleti
    2014 TVS Apache RTR 150
    cemaat hoş karşılamanızdan dolayı hepinize tek tek teşekkür ediyorum. Yeşil rengini seçtim ayrı bir albenisi var hem gündüz fark edilebilmek hemde akşam fark edilebilmek için ancak bütün renkler yakışıyor motora :D yeşil candır Yeşilde hayat var kardeşim :D TVS almadan önce çok fazla araştırmalar yaptım YBR 2015 bekledim Yamaha ile çok kez yazıştım ancak en sonunda firmanın sorumsuzluğu mu diyim ne son dakika gönlümü TVS ye kaptırdım hayırlı uğurlu olur inşaAllah bu akşam motoru teslim alıyorum
    kdiner, drej73 ve fedora bunu beğendiler.

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı SaRii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cemaat hoş karşılamanızdan dolayı hepinize tek tek teşekkür ediyorum. Yeşil rengini seçtim ayrı bir albenisi var hem gündüz fark edilebilmek hemde akşam fark edilebilmek için ancak bütün renkler yakışıyor motora :D yeşil candır Yeşilde hayat var kardeşim :D TVS almadan önce çok fazla araştırmalar yaptım YBR 2015 bekledim Yamaha ile çok kez yazıştım ancak en sonunda firmanın sorumsuzluğu mu diyim ne son dakika gönlümü TVS ye kaptırdım hayırlı uğurlu olur inşaAllah bu akşam motoru teslim alıyorum
    HAYIRLI OLSUN KARDEŞİM DOĞRU TERCİH ETMISSIN APACHEDE HAYAT VAR HAYAT;)

ramazan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache rtr 150 2014
    Merhaba arkadaşlar bir hafta önce apache rtr 150 mi aldım aranızda yeniyim motorum şu an 500 km de ilk bakımı bugün yapıldı şu ana kadar 5000 devri gecmedim soracağım o ki forumda rodajda ilgili çok konu bulunmakta ama hepsi farklı biri baş biri basma falan falan filan demişler. Bilen arkadaşlar yardimci olursa sevinirim nasıl rodaj yapmam hakkında hepize teşekkür ederim şimdiden.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Kullanma klavuzunda yazdığı şekilde rodajınızı tamamlayın.

Motosikleti
    2014 TVS Apache RTR 150
    Motorumu teslim aldım hayırlısıyla öncelikle plaka ve ruhsatı halletmem gerekiyor.Bilenlerden yorum ve yardım bekliyorum.70TL ye fulllendi depoda az biraz yakıt vardı 95 oktan kurşunsuz aldım kitapçığa bakmadım ama :D doğrudur inş. vites geçişler çok güzel boşa düşmüyor motor giderken.Motorda hiç bir sorun yok dikkatimi çeken Titreşime gelecek olursak en fazla 6000 devir gördü motor daha önceden mondial cup kullandım Apache belkide yüksek devirlere daha çıkamadığımdandır hiçbir titreşim yok arkadaşlar max. 60km 65km sürat yaptım. Yanlız bir problem var oda benim cahilliğimden kontrol panelinde trip metre, ne tükettiğim vs vs şeyleri ayarlamayı bilmiyorum ayrıca bi konu daha var motoru sıfır almama rağmen high speed 133 diyor ? son sürat ne ara 133 oldu kardeşim anormal mi bu ? yoksa fabrikada test ettikleri için mi kayıtlı
    Alıntı arizona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet üstadım bencede doğru tercih :D. Ayrıca sormak istediğim bir kaç soru var motorun en iyi rolanti ayarı kaç devir ben 2.2 devir olarak ayarladım çok hoş gibi görünüyor
    Nefes alıyorsan eğer Yapacağın ve Yaşayacağın birşeyler var demektir.O yüzden, Ne yapacağın ve ne yaşayacağın senin elindeyken Nefesini boşa tüketme.
    Mümin KARANFİL

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı ramazan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bir hafta önce apache rtr 150 mi aldım aranızda yeniyim motorum şu an 500 km de ilk bakımı bugün yapıldı şu ana kadar 5000 devri gecmedim soracağım o ki forumda rodajda ilgili çok konu bulunmakta ama hepsi farklı biri baş biri basma falan falan filan demişler. Bilen arkadaşlar yardimci olursa sevinirim nasıl rodaj yapmam hakkında hepize teşekkür ederim şimdiden.
    Kitapçıkta yazan kısıtlı bilgi çoğu zaman yanlış anlaşılabılıyor.. 50km geçme diye bir tabir var.. 1.viteste 50 ztn redline demek.. Demem o ki her vitesi motora gösterek 6 bin devrin üstüne çıkmayarak kullanın.. 5.vites 6bın devir 80kmh fln yapıyor sanırım.. bu hız anormal degıl.. sağlıklı rodaj düşük devir ve her vitesi motora öğreterek yapılır..

Motorumu teslim aldım hayırlısıyla öncelikle plaka ve ruhsatı halletmem gerekiyor.Bilenlerden yorum ve yardım bekliyorum.70TL ye fulllendi depoda az biraz yakıt vardı 95 oktan kurşunsuz aldım kitapçığa bakmadım ama :D doğrudur inş. vites geçişler çok güzel boşa düşmüyor motor giderken.Motorda hiç bir sorun yok dikkatimi çeken Titreşime gelecek olursak en fazla 6000 devir gördü motor daha önceden mondial cup kullandım Apache belkide yüksek devirlere daha çıkamadığımdandır hiçbir titreşim yok arkadaşlar max. 60km 65km sürat yaptım. Yanlız bir problem var oda benim cahilliğimden kontrol panelinde trip metre, ne tükettiğim vs vs şeyleri ayarlamayı bilmiyorum ayrıca bi konu daha var motoru sıfır almama rağmen high speed 133 diyor ? son sürat ne ara 133 oldu kardeşim anormal mi bu ? yoksa fabrikada test ettikleri için mi kayıtlı

evet üstadım bencede doğru tercih :D. Ayrıca sormak istediğim bir kaç soru var motorun en iyi rolanti ayarı kaç devir ben 2.2 devir olarak ayarladım çok hoş gibi görünüyor
    Rolanti devri 1500de kalsın en sağlıklısıdır..
    Dijital gösterge arada sapıtır.. 160 gösterdiği olur hiç göstemediği olur fln.. alttaki tuşa basılı tutarak sıfırlayabılırsın..
    Titreşim olayı apachede cok abartılıyor.. apache cbr kadar tıtrer bunu hep soyluyorum.. 8bın devırden sonra başlar ve yormaz ınsanı.. titreşim en son dert edilcek şey olsun..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    2014 TVS Apache RTR 150
    rodaj konusunda hiçbir problemim yok Allah'a çok şükür, o yönden mutluyum. :D Lastik hava bansıncı ön 24 arka 32 bastım ama iyi mi yanlış mı ? rolantiyi çekerim 1.5 ön tekerlek 28 arka 32 gibi birşey öğrendim satın aldığım abim söyledi 24 olursa hava inik olur zor döner direksiyon diyo insan

ramazan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache rtr 150 2014
    Alıntı arizona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen kardeşim benim km saatinde hı speed 133 herhalde fabrika test sürüsü nden kalmis

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:45 ----------

Aynen kardeşim benim.km saatinde de hı speed 133 sanırsam. Fabrika test sürüsünden kalma

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:48 ----------

Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kitapçıkta yazan kısıtlı bilgi çoğu zaman yanlış anlaşılabılıyor.. 50km geçme diye bir tabir var.. 1.viteste 50 ztn redline demek.. Demem o ki her vitesi motora gösterek 6 bin devrin üstüne çıkmayarak kullanın.. 5.vites 6bın devir 80kmh fln yapıyor sanırım.. bu hız anormal degıl.. sağlıklı rodaj düşük devir ve her vitesi motora öğreterek yapılır..

Rolanti devri 1500de kalsın en sağlıklısıdır..
    Dijital gösterge arada sapıtır.. 160 gösterdiği olur hiç göstemediği olur fln.. alttaki tuşa basılı tutarak sıfırlayabılırsın..
    Titreşim olayı apachede cok abartılıyor.. apache cbr kadar tıtrer bunu hep soyluyorum.. 8bın devırden sonra başlar ve yormaz ınsanı.. titreşim en son dert edilcek şey olsun..
    Teşekkür ederim evet Kitapçıkta ki bilgiler kısıtlı peki uzun yol rodaj için sağlıklı olurmu uzun yoldan kastım 100 150 km arasi

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    benim fikrimi sorarsan uzun yol rodajı biraz hikaye.. 5.vitese atıp 500km gitmekle rodaj olmuyor.. motor herşeyi görcek rodajda.. tüm vitesleri alıştırmadan yapılan rodajdan ne hayır gelir..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

Cılgın_TC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 yeşil
    Rodajda ben de 5-6bin devir kullandım hep şehir içi kullandım tüm devirleri alıştırmaya çalıştım. 500kmde ilk bakımı yaptım 1500km de ikinci bakımı yaptım şu an 2900 km de yavaştan sıkıştırmaya başladım en yüksek gördüğün sürat 133km/h Cbf geçmek için yanıma geliyor gazı açtığımda fırlıyor altımdan ilerde dişli değişimi yaparım yüksek devirler daha da rahatlar

Motosikleti
    2014 TVS Apache RTR 150
    benim fikrimi sorarsan uzun yol rodajı biraz hikaye.. 5.vitese atıp 500km gitmekle rodaj olmuyor.. motor herşeyi görcek rodajda.. tüm vitesleri alıştırmadan yapılan rodajdan ne hayır gelir..
    aynen öyle dostum ben tatlı tatlı gazı açıp vitesleri yedire yedire geçiriyorum 1-5 e kadar sıralı şekilde ondan sonra yavaşlıyorum tekrar 1 kadar iniyorum ama trafik içerisindeyken mecbur sıyrılabildiğim yerde yine rodaj çalışıyorum sıyrılamadığım yerde motoru zorlamadan yine rodaj uygun hareket ediyorum ama sıralı bir şekilde değil (: ilk aldığım gün 150 km yaptım hemde şehir içi bile değil 2 mahalle arasında :D :D uzun yolda neymiş Allah'tan plaka ruhsat henüz yok yoksa tutana aşk olsun :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:01 ----------

ayrıca söylemeyi unuttum dijital göstergenin oradan ufak kasislerden geçerken tık tık tık ses geliyor normal mi herkeste var mı ? rahatsız edici değil ama sürekli olmuyor çünkü
    Nefes alıyorsan eğer Yapacağın ve Yaşayacağın birşeyler var demektir.O yüzden, Ne yapacağın ve ne yaşayacağın senin elindeyken Nefesini boşa tüketme.
    Mümin KARANFİL

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Selam arkadaşlar.. Yazamadım bi kaç gündür..
    Elimde şuan bi pulsar bi apache var ikisiyle de uğraşmaktan bakamadım bide üstüne dün akşam aniden yağmur olmasına rağmen Kampa gidelim diye tutturdu muhammed ve kemal abi.. Dedim hadi gidelim.. 60km yol gittik orman içinde yağmur altında çadırımızı kurduk kampımızı yaptık..
    Sabah erkenden yürüşümüzü yaptık ve bugün de Bajaj Kuralkan'ın şile etkinliğine gittik 100 motor kadar hep birlikte sürdük ikramlarımızı yedik sohbet muhabbet.. yağmur altnda tekrar döndük..
    Kısaca bu haftasonuda boş geçmedi

sailor33, kdiner ve drej73 bunu beğendiler.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Selam arkadaşlar.. Yazamadım bi kaç gündür..
    Elimde şuan bi pulsar bi apache var ikisiyle de uğraşmaktan bakamadım bide üstüne dün akşam aniden yağmur olmasına rağmen Kampa gidelim diye tutturdu muhammed ve kemal abi.. Dedim hadi gidelim.. 60km yol gittik orman içinde yağmur altında çadırımızı kurduk kampımızı yaptık..
    Sabah erkenden yürüşümüzü yaptık ve bugün de Bajaj Kuralkan'ın şile etkinliğine gittik 100 motor kadar hep birlikte sürdük ikramlarımızı yedik sohbet muhabbet.. yağmur altnda tekrar döndük..
    Kısaca bu haftasonuda boş geçmedi

http://i.hizliresim.com/LaEDY0.jpg
    http://i.hizliresim.com/XvJ6D5.jpg
    http://i.hizliresim.com/GY5DEb.jpg
    http://i.hizliresim.com/DM9DE3.jpg
    http://i.hizliresim.com/l79ZLg.jpg
    http://i.hizliresim.com/PqBDp8.jpg
    http://i.hizliresim.com/qYRv4q.jpg
    http://i.hizliresim.com/yMRqPN.jpg
    http://i.hizliresim.com/b5Y65j.jpg
    Güzel bir etkinlik yapmışsınız,tebrik ederim.
    Kullandığınız çadırlar ne marka? Tavsiye eder misiniz?
    Bende bu aralar çadır almak için araştırma yapıyorum.
    Bu sebeple sordum.
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir etkinlik yapmışsınız,tebrik ederim.
    Kullandığınız çadırlar ne marka? Tavsiye eder misiniz?
    Bende bu aralar çadır almak için araştırma yapıyorum.
    Bu sebeple sordum.
    teşekkürler.. Valla yağmur altında bile kullandık işte gayet iyiydi ıslanmadk sabaha kadar ama aşırı sıcakta bunaltcağından emınım.. gölgeye çekilip 2.katı çıkarılabılr sanırm.. dechatlondan aldım ben 69tl idi alpinaz 2 modeli.. 2 kez kurdum smdılık 2 kişilik ama iri biri için tek kişilik.. memnunum skntısı yok.. bu fıyata en ıyısı buydu.. kemal abinin çadırı bılmıyorum yorum yapamıcam :D
    Apices bunu beğendi.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    teşekkürler.. Valla yağmur altında bile kullandık işte gayet iyiydi ıslanmadk sabaha kadar ama aşırı sıcakta bunaltcağından emınım.. gölgeye çekilip 2.katı çıkarılabılr sanırm.. dechatlondan aldım ben 69tl idi alpinaz 2 modeli.. 2 kez kurdum smdılık 2 kişilik ama iri biri için tek kişilik.. memnunum skntısı yok.. bu fıyata en ıyısı buydu.. kemal abinin çadırı bılmıyorum yorum yapamıcam :D
    Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Decathlon daki arpenaza benzetmiştim ama yanılmayayım diye tahminde bulunmamıştım. Tahminim doğruymuş.Bende bu çadırın 2.cisini düşünüyorum.Şimdi sitesine baktım sizinkinden kalmamış görünüyor hatta.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:31 ----------

Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Decathlon daki arpenaza benzetmiştim ama yanılmayayım diye tahminde bulunmamıştım. Tahminim doğruymuş.Bende bu çadırın 2.cisini düşünüyorum.Şimdi sitesine baktım sizinkinden kalmamış görünüyor hatta.
    Siteyi şimdi düzgünce incelediğimde anladım ki, baktığım çadırlara 10 TL. zam gelmiş.69 olan 79, 79 olan 89 TL olmuş.
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    doğrudur sanırım arkadaşımda söylemişti 79a aldım diye.. el alıştıktan sonra kurup toplamak pratik.. en guzelıde az yer kaplaması.. motorda taşımak yoksa işkence oluyor.. Topcase üstünde 4 sünger mat 1 çadır taşıyabiliyorum.. geri kalanda yan çantalarla topcase dolduruyorum artçı için yer bile kalıyor hatta 17 mayısta çanakkale turuna katılıcaz sımdılık 4 motor garanti.. bursa üzerinden geçicez gelmek isteyen olursa çadırlarla hep beraber gideriz.. cumartesi pazar..

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    apicez, benim çadır, 3 kişilik ama hiç 3 kişilik gibi durmuyor, kapı tersine yatarsan 2 kişi olur ama kapı girişine ayak kısmı gelirse boy sorun oluyor 1,65 olsan bile rahatsız oluyorsun, önermem mümkün değil.
    Apices bunu beğendi.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    apicez, benim çadır, 3 kişilik ama hiç 3 kişilik gibi durmuyor, kapı tersine yatarsan 2 kişi olur ama kapı girişine ayak kısmı gelirse boy sorun oluyor 1,65 olsan bile rahatsız oluyorsun, önermem mümkün değil.
    aynen kemal abı bnm çadırda 1.90 üstü kişiler için skntı olabılır.. 2 kişilik ama tek kişi için ideal.. 2 kişi gidilcekse en az 4 kişilik çadır bakılmalı.. havalandırması ıyı olan. mumkunse bi kaç katlı.. pratık olmasada konforlu olur..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 29 kullanıcı var. (0 üye ve 29 misafir)

Bu Konudaki Etiketler