Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Bugün sınavların bitmesini fırsat bilip 3 haftadır yatan motorumu çıkardım dışarı.. tozunu aldım biraz ama yıkamadım hala kirli duruyor :D zor çalışır diyodum ama tek marşta çalıştı 1 dk ısıttım devam ettim.. lastık havalarım biraz azalmıştı onları bastım.. sonra canım sıkıldı ve Çinden sipariş ettiğim Usb ve Çakmaklık kitini takayım dedm.. Heryerini söktüm dağıttım kafa grenajını açıp bant geçtim arasına fln.. baya uğraştım.. pek resim çekmedim soğuktu ellerim üşüdü .. ama montaj sonrası güzel oldu şarj ediyor canavar gibi.. Ve montaj edicek fazla yer yoktu , bide telefon tutucu takacağım için şuan ki yerine yapıştırdım.. sağlamlaştırıcam ancak orda iyi mi değilmi bilmiyorum fikrinizi söylerseniz sevinirim

tunahanist ve M.balibey bunu beğendiler.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Sağ taraftaki kablo öyle mi kalacak, cırt cırt lastikle veya kablo kısımlarından bantla tuttur. Yeri iyi ama yağmurlu havada yine içine yağmur girme ihtimali var, dik aşağı bakacak şekilde monte edersen yağmur girme ihtimali olmaz.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağ taraftaki kablo öyle mi kalacak, cırt cırt lastikle veya kablo kısımlarından bantla tuttur. Yeri iyi ama yağmurlu havada yine içine yağmur girme ihtimali var, dik aşağı bakacak şekilde monte edersen yağmur girme ihtimali olmaz.
    üşüdüm biraz detaylarla uğraşmadım bıraktım abi.. Kabloları bi ara sabitlicem.. deponun altından sabitledim zaten.. aralara girmek istemedim hissetmeyerek :D yağmur almıyor diye geçiyor ayrıca kapakları var yağmur için bakalm.. inş almaz yani.. ters çevirince kablo skntı olcaktı..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Kapalıyken zaten yağmur almaz yolda usb takılı ve kapak açık yağmur yağdı bana garantisini vericek mi yağmur almıyor diye o yüzden ters şekilde olsun dedim. Ben normal çakmaklık kullanıyorum ve kablo kısmı bantlı, takılacak kısım aşağıya ve gidona cırtla monte ediyorum ne yağmur ne bir dış etken sorun yaratmıyor tabi biraz görüntüyü bozuyor ama o kadar olacak.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün sınavların bitmesini fırsat bilip 3 haftadır yatan motorumu çıkardım dışarı.. tozunu aldım biraz ama yıkamadım hala kirli duruyor :D zor çalışır diyodum ama tek marşta çalıştı 1 dk ısıttım devam ettim.. lastık havalarım biraz azalmıştı onları bastım.. sonra canım sıkıldı ve Çinden sipariş ettiğim Usb ve Çakmaklık kitini takayım dedm.. Heryerini söktüm dağıttım kafa grenajını açıp bant geçtim arasına fln.. baya uğraştım.. pek resim çekmedim soğuktu ellerim üşüdü .. ama montaj sonrası güzel oldu şarj ediyor canavar gibi.. Ve montaj edicek fazla yer yoktu , bide telefon tutucu takacağım için şuan ki yerine yapıştırdım.. sağlamlaştırıcam ancak orda iyi mi değilmi bilmiyorum fikrinizi söylerseniz sevinirim

http://i.hizliresim.com/BRzqpQ.jpg
    http://i.hizliresim.com/g4673N.jpg
    gündüzleri atla gel pendik e bizim eve.. 10 ile 14,45 arası sökeriz takarız.. ellerine sağlık...
    EneS_Turker bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gündüzleri atla gel pendik e bizim eve.. 10 ile 14,45 arası sökeriz takarız.. ellerine sağlık...
    eyw abım.. bı ara yanına uğrucam zaten hem bakarsın sağına soluna usta ellerden geçsin (:

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyw abım.. bı ara yanına uğrucam zaten hem bakarsın sağına soluna usta ellerden geçsin (:
    elimizden geleni yaparız.. önümüzdeki hafta içi sedat ın ybr 250 sinin arka beşik sökülecek... gelirsin burdan yazarım...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2014
    Arkadaşlar bugün yeni kasa tvs apache'me 130 arka lastik almaya gittim. Montaj aşamasında 130un arka maşaya sağ taraftan sürttüğünü gördük. Hatta soldaki zincir muhafaza plastiğine de sürtüyordu. 130 arka lastik takan arkadaşlarımız nasıl çözdü bu sorunu acaba?

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    enes benimde dlrler bugün geldi bir ara f1 çakar vida alıp hepsini montajlarım senin motor gri değil miydi

Alıntı indirect adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün yeni kasa tvs apache'me 130 arka lastik almaya gittim. Montaj aşamasında 130un arka maşaya sağ taraftan sürttüğünü gördük. Hatta soldaki zincir muhafaza plastiğine de sürtüyordu. 130 arka lastik takan arkadaşlarımız nasıl çözdü bu sorunu acaba?
    lastikten lastiğe fark olabilir bazılarının taban yuvarlak bazılarının daha düz olabiliyor aynı lastiği mi aldınız

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2014
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enes benimde dlrler bugün geldi bir ara f1 çakar vida alıp hepsini montajlarım senin motor gri değil miydi

lastikten lastiğe fark olabilir bazılarının taban yuvarlak bazılarının daha düz olabiliyor aynı lastiği mi aldınız
    Dablo rosso 2 alcaktım. Hiç mesafe yok ki sağda solda 1 cm bile.

Motosikleti
    apachi rtr 150
    Pirelli duraction kullanan Varmi.

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    Sa sayın tvs kullanıcıları yakında bende bir tvs apache almayı düşünüyorum inşallah bundan önce ybr kullanmıştım ondan çok memnundum bi kere bile masraf yapmadam kullanmıştım inşallah alacağm motorda masrafsız olur
    EneS_Turker ve kazım kazım bunu beğendiler.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Arkadaşlar dolaylı yoldan sizlede alakası var sizede sormak istedim.
    Fikri olan herkes cevaplayabilir.
    Benim zincir dayanmama problemim var. Devamlı zincir uzuyor. Daha 6000-7000km yapmadanda kopuyor. 2 kez zincir koptu. Şansıma ikiside arka dişliye sıkıştığından ucuz atlattım.
    500kmde bir uzuyor ve geriyorum. 100-200kmde eski yağla yağlıyorum.10.000kmde dişlileride değişiyorum. Sonuç gene aynı. Uzuyor ve kopuyor...
    Motorcuya sordum bu durumu."tvs marka yada ybrnin did marka oringli zinciri al , çok daha geç uzar, en az 20.000km kullanırsın..." dedi. 80-100tl çok bir para değil.
    Peki Böyle birşey var mı ? oringli zincir kullananlar zinciriniz daha geçmi uzuyor ? Daha mı dayanıklı ?
    Saygılar herkese
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim zincir dayanmama problemim var. Devamlı zincir uzuyor. Daha 6000-7000km yapmadanda kopuyor. 2 kez zincir koptu. Şansıma ikiside arka dişliye sıkıştığından ucuz atlattım.
    500kmde bir uzuyor ve geriyorum. 100-200kmde eski yağla yağlıyorum.10.000kmde dişlileride değişiyorum. Sonuç gene aynı. Uzuyor ve kopuyor...
    Motorcuya sordum bu durumu."tvs marka yada ybrnin did marka oringli zinciri al , çok daha geç uzar, en az 20.000km kullanırsın..." dedi. 80-100tl çok bir para değil.
    Peki Böyle birşey var mı ? oringli zincir kullananlar zinciriniz daha geçmi uzuyor ? Daha mı dayanıklı ?
    Saygılar herkese
    o ringliler daha dayanıklı ama kiloylada alakası var ne kadar çok aktarma zorlanırsa o kadar ömrü kısa oluyor birde çin malı zincirlere dikkat edin did ve tvsnin çin malı çakma olanları var
    tahsins bunu beğendi.

Motosikleti
    apachi rtr 150
    14 binde rtr bende 800 km de bir geriyorum zinciri sadece 1 kere zincir cikti o kadar çokşükür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:30 ----------

Ben 107 kiloyum artci ile 180 leri buluyor kilo motor 14 binde cokşükür zincir bir kere cikti oda benim unutkanliğimdan germeyi unuttum yogunluktan
    tahsins bunu beğendi.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Saygılar herkese
    Selam tahsin nasilsin oncelikle oringli zincirin daha uzun omurlu oldugu dogru. Ama sen her seferinde zinciri kopariyosan bi yerlerde yanlis vardir. Eski yag ile yagliyorum demissin. Motordan cikan eski motor yagi ile yagliyorsan yanlis yapiyorsun. Motor yagi zincire tutunamaz. En fazla 20-30 km zincirde kalir. O kmden sonrasi zincirin yagsiz kalacaktir.bunun icin kaliteli bir zincir spreyi kullan. İkinci bir etkende zinciri gererken yapiyor olabilirsin. Maşanin saginda ve solunda olan ayar vidalarini iyi ayarlamak gerekiyor. Yoksa disliyide zinciride yipratirsin.
    EneS_Turker ve kazım kazım bunu beğendiler.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Sağol sabri kardeş, sen nasılsın ? Gergi ayarları düzgün.ipone Zincir yağı denemiştim 1 kez. Tozu toprağı yapıştırdı zincire kuruyunca iyice kitledi zincir baklalarını. Çok zor temizledim. Ondan beri daha sık günde bazen 2 günde bir eski yağla yağlıyorum.
    Rialliden almıştım zincirleri. Tanesi 12tl falandı. Sanırım zincirdede var bir dandiklik..

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Sağol sabri kardeş, sen nasılsın ? Gergi ayarları düzgün.ipone Zincir yağı denemiştim 1 kez. Tozu toprağı yapıştırdı zincire kuruyunca iyice kitledi zincir baklalarını. Çok zor temizledim. Ondan beri daha sık günde bazen 2 günde bir eski yağla yağlıyorum.
    Rialliden almıştım zincirleri. Tanesi 12tl falandı. Sanırım zincirdede var bir dandiklik..
    Tahsin naptin sen ya 12 liraya zincirmi olur. Camasir ipi taksan daha cok dayanir
    M.balibey ve EneS_Turker bunu beğendiler.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Zam gelmiş 13tl olmuş :-)

http://www.rialli.com/products/0/286...-l-ybr-ms5570/

Valla 5 tane aldım ben bundan. 25.000km zorla yaptım işte.
    Şimdi ben 5 tane rialli zinciri yerine 1 tane adam gibi oringli zincir alsam(ki aynı paralar ikiside 25.000km gider mi dersin ?

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Zam gelmiş 13tl olmuş :-)

http://www.rialli.com/products/0/286...-l-ybr-ms5570/

Valla 5 tane aldım ben bundan. 25.000km zorla yaptım işte.
    Şimdi ben 5 tane rialli zinciri yerine 1 tane adam gibi oringli zincir alsam(ki aynı paralar ikiside 25.000km gider mi dersin ?
    Ahahaha ayni ozeni gosterirsen daha fazla bile gidebilir.
    tahsins bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler