Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla öye garantdeyken hiç sorunu çıkmadı garanti bitti alt redüktör km okuyucu bozuldu onuda parayla aldım garanti bittiği için 50 tlye şimdi yağını kendim değiştiriyorum castrol power 1 10w50 yağ+yağ 22 tl
    He bak hep onu sorcm unutuyom o zımbırdı benimde bozuk 75 tl olmuş henuz almadım , niye almadım dersen çok kısa sürede bozuldu alırsam hemen yın eb ozulur dıye cesaret edemedim . km atıyo ama hız saçmalıyo farklı gösteriyo. o aldığın hala sağlammı bozulmadımı
    Eğer kask takmıyosanız koruyacak bişeyiniz yok demektir!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motoru 120 den sonra kafa sallayan varmı ya? 110lardada yapıyor bazen. nedendir acaba? amartisör ayarı aynı lastik aynı arkada çanta vs hiç birşey yok.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    He bak hep onu sorcm unutuyom o zımbırdı benimde bozuk 75 tl olmuş henuz almadım , niye almadım dersen çok kısa sürede bozuldu alırsam hemen yın eb ozulur dıye cesaret edemedim . km atıyo ama hız saçmalıyo farklı gösteriyo. o aldığın hala sağlammı bozulmadımı
    yok bozulmadı ilki iki yıl dayandı işte benimde başlarda 1 viteste hızı 160 gösterdi sonra metre başına odo metrede 1 km yazdı en sonda hiç çalışmadı

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çanta demirim paslanmıştı sökeyim boyayım dedim. arka amortisör civatalarımdan biri yalama olmuş. somun dönüyor ama çıkmıyor. hevesim kaçtı. fırçayla boyadım. afedersiniz. b.k gibi oldu. ama paslı halinden iyidir. nereye elimi atsam elimde kalıyor. bir daha dostla alışverişte bile, alacağım motoru Tübitak'a inceleteceğim
    şimdi o somunu söktürsem, civata şaseye sabit. kaynaklı. şasede işlem yapıp civatayı değiştirsem. günün birinde satarken ağır kazalı muhabbeti dönecek.

Alıntı rumelian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çanta demirim paslanmıştı sökeyim boyayım dedim. arka amortisör civatalarımdan biri yalama olmuş. somun dönüyor ama çıkmıyor. hevesim kaçtı. fırçayla boyadım. afedersiniz. b.k gibi oldu. ama paslı halinden iyidir. nereye elimi atsam elimde kalıyor. bir daha dostla alışverişte bile, alacağım motoru Tübitak'a inceleteceğim
    şimdi o somunu söktürsem, civata şaseye sabit. kaynaklı. şasede işlem yapıp civatayı değiştirsem. günün birinde satarken ağır kazalı muhabbeti dönecek.
    cıvataya düz tornavida ile kanırtarak sökersin sonra canavarla kesip çıvatanın olduğuu yere delik açıp kılavuz çekilir ve tornada yenicıvatanın birkısmı kılavuza göre küçültüldükten sonra sökülemez cıvata yapıştırıcı ile sıkılır dışarıdan fark edilmez bile bizimapazhelerin malzeme kalitesi biraz boynu büküktür o yüzden elinde kalması normal cıvatayda alırken paslanmaz al

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Forum canlansın biraz eskilerden kimse kalmadı herkes sattı apachelerini ama ben satmayacam evet arkadaşlar Apachemi Eylül 2012'de aldım 2 yıl oldu ve km 23000 Allaha şükürler olsun ki bir kez yol da kalmadım bir kere sorun çıkarmadı.Sadece 20 günde 3000 km yol yaptım.Size tavsiyem yağını yağ filtresini sık değiştirin uzun km'ler kullanın.
    suatt, Apices, M.balibey ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kanuni bs 100
    Arkadaşlar motorun aküsünü söküp bi kontrol edeyim gerekiyosa biraz su ekleyim diyorum fakat dijital gösterge acaba sorun çıkarır mı km sayacı falan sıfırlanır mı ? varmı motorun aküsünü söken.

Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı suatt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorun aküsünü söküp bi kontrol edeyim
    gerekiyosa biraz su ekleyim diyorum fakat dijital gösterge acaba sorun çıkarır mı km sayacı falan sıfırlanır mı ? varmı motorun aküsünü söken.
    Sadece saatin ayarı bozuluyor o kadar.
    suatt bunu beğendi.

Motosikleti
    Kanuni bs 100
    Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece saatin ayarı bozuluyor o kadar.
    Sağolasın mesele yok o zaman rahatlıkla sökebilirim.

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Benim saat 5-10 dk. ileri gösteriyor, Haziran başında ayarlamıştım. Sizde de ileri gidiyor mu?
    Hesaplarıma göre yaklaşık günde 10 saniye öne gidiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:01 ----------

Ekleme:

Rezerveye bu sefer 430. km.'de geçtim. (13,5 lt.) 100 km.'de yaklaşık 3 litre yakıyor. Motosiklet 3500 km. civarında. Yolun çoğu Adana-Mersin eski yolda geçiyor ve genellikle tapa gaz gidiyorum ve tüm trafik ışıklarında kırmızıya denk geliyorum. 1,5 saatlik yolun yarım saati ışıklarda bekleyerek geçiyor.
    Hazır yeri gelmişken şu sorunumu da yazayım; motorun rölantisi düzensiz. Mesela bir ışıkta bekliyorum, devir 2000'de, diğer ışıkta stop edecek gibi oluyor, biraz beklersem yükseliyor, düşüyor, değişip duruyor. Hatta nadiren stop ediyor.
    Bunun nedeni nedir?
    Bakımdan yeni çıktı, subap ayarı filan yapıldı, motor devrini kırmızı bölgeye (9000 üstüne) çıkarmıyorum.

Forum canlansın biraz eskilerden kimse kalmadı herkes sattı apachelerini ama ben satmayacam evet arkadaşlar Apachemi Eylül 2012'de aldım 2 yıl oldu ve km 23000 Allaha şükürler olsun ki bir kez yol da kalmadım bir kere sorun çıkarmadı.Sadece 20 günde 3000 km yol yaptım.Size tavsiyem yağını yağ filtresini sık değiştirin uzun km'ler kullanın.
    en eski ben varım galiba 2011 kasım ayı çıkışlı

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:05 ----------

Alıntı suatt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolasın mesele yok o zaman rahatlıkla sökebilirim.
    sökmüşken arka maşanın şasete birtleşiği yerede wd40 sık oralar paslanmıştır akü suyundan
    designserhat ve suatt bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha XJ6 N

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:05 ----------

sökmüşken arka maşanın şasete birtleşiği yerede wd40 sık oralar paslanmıştır akü suyundan
    Sen ve ben o zaman
    M.balibey bunu beğendi.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT

rahat olun SBR burda
    M.balibey bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rahat olun SBR burda
    pis Pulsarcı kendi topiğine git
    sbr bunu beğendi.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    pis Pulsarcı kendi topiğine git
    gelde tokatlayım seni 140ı geçemeyion deemi.. aaa 5 vitesdi dimi senin motorun. ne enjeksiyon yok mu?? vah vaahh tırt o makine
    designserhat bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    gelde tokatlayım seni 140ı geçemeyion deemi.. aaa 5 vitesdi dimi senin motorun. ne enjeksiyon yok mu?? vah vaahh tırt o makine
    Rekorum bayır aşağı 138 km :D bu arada Çanakkale dönüşü Engin arkamda hafif rampa aşağı 157 yaptım pulsarla ilk kez kesiciye soktum.Engin o gün bugündür yaklaştırmıyor motorunun yanına :D

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Selam Apache kardeşliği..

İşe gidip geleyim ekonomi yapayım diye aldığım 2012 model Apache'nin benzini bitmek bilmiyor.

72TL'lik benzin ile ( 14.4 Litre ) Depoyu Full doldurdum. 540 km oldu ve hala yarım depo gösteriyor gösterge

Çok merak ediyorum benzin ne zaman bitecek :D

alamet07 bunu beğendi.

rahat olun SBR burda
    beyler pıçak yokmu lastiklerini keselim pulsarların

Emin ol yanlış gösteriyor ) Motoro ayaklığa bırakırsan hep çok gösterir

_SAKALLI_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    facebook.com/S4K4LL1

göstergeceki 0-60 km hızlanmayı ölçen sayıcı nasıl çalışıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 28 kullanıcı var. (0 üye ve 28 misafir)

Bu Konudaki Etiketler