Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    splex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    valla alü tam gösterdim ustaya o da anlamadı on arka sinyaller yanıyo arka stop yavas yavaş kendine geliyo calıstıkca normalde duruken bile frene basınca yanması lazım ama cok sonuk yanıyooo anamadım garanti değişirmi stopu bilmem

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:35 ----------

valla alü tam gösterdim ustaya o da anlamadı on arka sinyaller yanıyo arka stop yavas yavaş kendine geliyo calıstıkca normalde duruken bile frene basınca yanması lazım ama cok sonuk yanıyooo anamadım garanti değişirmi stopu bilmem

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2 hafta süreyle okuluma motorumla gidicem yolumun üstünde arkadaşımda var onuda alıp gidiyorum o biraz yapılı 93 kg bende 67 kiloyum .yolumuz toplam gitgel 55 km ama yol asfal hiç çukurdu tümselti bişey yok dik rampa bile yok bu kadar yükle motora zarar verirmiyiz zincir gerginliği iki kişiye göre ayarlı başka nelere dikkat etmeliyim yolda 70-100 arası dalganarak gidiyorum önerileriniz ve yorumlarınızı bekliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:17 ----------

aklıma gelmişken amortisörler en sert ayarında ...
    Lastik havalarınızı 2 kişiye göre yükseltmeniz gerektiğini hatırlatmaya gerek yoktur sanırım.
    ercan41 bunu beğendi.
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

EminBey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache 2013
    Arkadaşlar 700 km oldu motor zinciri henüz yağlamadım bi sıkıntı olur mu?

arkadaşlar ben orta kasa 2012 model gri apache aldım sıfır bugün yıkadım motoru sonra kurulardım 1.vitese taktım hala boş ışığı yanıyo konta kapatıp açıyom ama fark yok aynı kısa devremi oldu

Motosikleti
    Tvs Apache rtr150
    arkaya 130'luk lastik takanınız var mı? Youtube'da videoda gördüm normal lastiğe göre çok çok daha iyi duruyor?

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı Fevzi can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben orta kasa 2012 model gri apache aldım sıfır bugün yıkadım motoru sonra kurulardım 1.vitese taktım hala boş ışığı yanıyo konta kapatıp açıyom ama fark yok aynı kısa devremi oldu
    Göstergeye tayzikli su sıktıysanız olabilir fazla tutmayın oraya. Hortumla yıkayın boyanızı çabuk yıpratmaz. İlerleyen zamanlarda düzelir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:21 ----------

Alıntı EminBey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 700 km oldu motor zinciri henüz yağlamadım bi sıkıntı olur mu?
    Zinciri yağlamalısın hafta iki kere yağla hergün biniyosan. 10 binde zincir biter ama kopup yolda kalmassan şansına. Bende hiç yağlamadım sonuç 11 binde değiştirdim zincirin fiyatı 60 tl orjinal.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:24 ----------

Alıntı hamsi61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkaya 130'luk lastik takanınız var mı? Youtube'da videoda gördüm normal lastiğe göre çok çok daha iyi duruyor?
    Orjinalden başka boyutta takmayın bence. Lastiği büyütmek yakıt sarfiyatı çekişte düşüklüğe yol açabilir. Ancak virajlarda performans gösterir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:26 ----------

Arkadaşlar 2 hafta süreyle okuluma motorumla gidicem yolumun üstünde arkadaşımda var onuda alıp gidiyorum o biraz yapılı 93 kg bende 67 kiloyum .yolumuz toplam gitgel 55 km ama yol asfal hiç çukurdu tümselti bişey yok dik rampa bile yok bu kadar yükle motora zarar verirmiyiz zincir gerginliği iki kişiye göre ayarlı başka nelere dikkat etmeliyim yolda 70-100 arası dalganarak gidiyorum önerileriniz ve yorumlarınızı bekliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:17 ----------

55 km yol iki kişiyle çerez gibi gelir bu motora. 8 bin devri geçmediğin zaman yavaş git sorun yaşamassın amortisör felanda patlamaz sıkıntı yapma. Sürekli en sert ayarda kullan. Çıkmadan zinciri yağla arka lastik 34 ön 30 bas havaları devam yolun açık olsun .
    ercan41 bunu beğendi.

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

55 km yol iki kişiyle çerez gibi gelir bu motora. 8 bin devri geçmediğin zaman yavaş git sorun yaşamassın amortisör felanda patlamaz sıkıntı yapma. Sürekli en sert ayarda kullan. Çıkmadan zinciri yağla arka lastik 34 ön 30 bas havaları devam yolun açık olsun .
    Eyv Kaan içimi rahatlattın Tek kişi kullanırken bile en sert ayarında kullanıyorum zaten.Sıkıntım amortisörlerdendi oda çözüldü
    Bir yere gitmek için arabaya binilir,Motora binmek için her yere gidilir

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Eyv Kaan içimi rahatlattın Tek kişi kullanırken bile en sert ayarında kullanıyorum zaten.Sıkıntım amortisörlerdendi oda çözüldü
    Motorum daha 1800 lerdeyken iki kişi arkadaki 90 kg yaklaşık şileye gittik. Gidiş geliş 200 km yi buldu nerdeyse çok dolaştık. Yollar hep virajlı ve dik ara ara hız yaptık. Rodajdan çıkmamış motorla gittim yani düşün. Motor şuan 11500 de şuana kadar sadece zincir değiştirdim. Onuda hiç yağlamadan kullandım artık kat kat oldu zincir. Kopmasından korktuğum için değiştirdim. Bunun dışında sadece buji hava filtresi yağ ve yağ filtresi masrafları oldu. Onun dışında şuana kadar arıza çıkmadı.
    ercan41 bunu beğendi.

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)

biz 3 yıl boyunca 3 kişi apache ile işe gittik geldik gidiş geliş 6 km. ama yollar çok dik rampalar aynı şekilde inişler var ayrıca çukurlu yollardan geçiyoruz bazen hiiç banamısın demedi üstelik birimiz 80 kg. birimiz 75 kg. birimiz 70 kg.

Alıntı Fevzi can adlı üyeden alıntı Mesajı göster

benimde başıma geldi, aynen söylediğiniz gibi biryerden şase yapıyor motosiklet kuruyunca geçiyor.

Motosikleti
    Mt 09
    Merhaba foruma yeni katıldım ve 2013 kasa apache alicam allah nasip ederse fakat bir kaç sorum var birincisi motoru köyde binecegim malum yaş 15 ben kiloluyum yaklaşık 90 kilo ve çoğunlukla artçılı surecegim diğer kisi ise 45 50 civari ilk sorum su bu motor köy yollarinda beni var artciyi 50 60 km boyunca rahat tasirmi ve 110 130 km arasi yaparmi ikinci sorum şu motorda koruma demiri var ve ben 9 yasinda mobilet ile motor kullanmaya basladigim için tecrübeliyim su anda hyosung gt 250 r var fakat babm saticak yeni motor al dedi ve bn apacheyi sectim fakat koruma demiri var bu demir çıkarılabilirmi ve son sorum farlari iyi aydinlatiyormu? Cevaplarsan cok makbule gecer simdiden teşekkür ederim iyi forumlar dilerim.

Motosikleti
    Tracer700
    Alıntı apache sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba foruma yeni katıldım ve 2013 kasa apache alicam allah nasip ederse fakat bir kaç sorum var birincisi motoru köyde binecegim malum yaş 15 ben kiloluyum yaklaşık 90 kilo ve çoğunlukla artçılı surecegim diğer kisi ise 45 50 civari ilk sorum su bu motor köy yollarinda beni var artciyi 50 60 km boyunca rahat tasirmi ve 110 130 km arasi yaparmi ikinci sorum şu motorda koruma demiri var ve ben 9 yasinda mobilet ile motor kullanmaya basladigim için tecrübeliyim su anda hyosung gt 250 r var fakat babm saticak yeni motor al dedi ve bn apacheyi sectim fakat koruma demiri var bu demir çıkarılabilirmi ve son sorum farlari iyi aydinlatiyormu? Cevaplarsan cok makbule gecer simdiden teşekkür ederim iyi forumlar dilerim.
    Farları aydınlatması çok iyi taşımadada sıkıntı cıkmez fakat atrçın rahat olmaz sen pek bir rahatsızlık duymassın ama artçın motosiklette rahat olmaz son hızı 120 kitpta yazanda zaten 118 120 130 yapanlar var ama o hızlzrda seyredermisin bilmiyorum titremeden başkada sıkıntısı yok

Motosikleti
    tvs rtr 150
    cümleten selamün aleyküm. motorum 2011 26 bine geldi.hiç bir bakımını aksatmadım.her 1500 de ipone 10 40 yag katarak yağını.her 3 binde yağ filtresini değiştirdim.20 binde zincir ön arka dişlileri ve debraj balatasını yeniledim. lakin şimdi performans biraz düştü yakıt arttı. özellikle kıl olduğum moralimi bozan sey şimdiye kadar hiç olmamıs son 2 bin km dir. özellikle artçım varken belli mesafe gidince ısıklarda falaln durduğumda vites düşüremüyorum atmıyo vires 1 2 santim boşluk oluyo vites ne yükseltebiliyorum ne düşürebiliyorum debriaj bas cek ileri geri yaparak değişiyo vites. genelde arttçı olduğu zaman bu sıkıntı var. bir son yağ değişimiini 1200 km önce yaptım. motor 2 saat ve fazlası kullanılmadan durunca ve ilk çalıstırdığımda vitesi 1 e takınca irkilme oluyor ileri doğru. servise götürdüm yağ çöküyordur dedi. ısparta yasıyorum normal dedim 1 ay öncesine kadar soğuktu havalar ama halen aynı şey oluyor. debraj biraz daha yukardan kavramaya başladı. balataları gittiğim o servis değiştirmişti. son bakımını ve yağ değişiminide aynı yer yaptı. yağı kontrol ediyorum normal. 20 bin üstü motoru olanların basına böyle bi durum geldimi ? ve 8 km önce tiger tri 780 egsoz almıstım hiç zannetmiyorum ama egsozla bi alakası varmıdır. 2 kişi rahatlıkla 100 110 yaptığım motorum baya geriledi. tavsiyesi olan basına gelen varsa bilgilendirebilirmi. Çok severek istereyek şimd,ye kadar keyifle bindiğim motordan soğudum son 2 aydır :(

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-tvs-tvs-apache-rtr-150-7.200-km-2012-model-ustanida-al-gel-167481347/detay/

saol düzeldi

Hceylann93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 TVS APACHE 150 RTR
    Alıntı tumasu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cümleten selamün aleyküm. motorum 2011 26 bine geldi.hiç bir bakımını aksatmadım.her 1500 de ipone 10 40 yag katarak yağını.her 3 binde yağ filtresini değiştirdim.20 binde zincir ön arka dişlileri ve debraj balatasını yeniledim. lakin şimdi performans biraz düştü yakıt arttı. özellikle kıl olduğum moralimi bozan sey şimdiye kadar hiç olmamıs son 2 bin km dir. özellikle artçım varken belli mesafe gidince ısıklarda falaln durduğumda vites düşüremüyorum atmıyo vires 1 2 santim boşluk oluyo vites ne yükseltebiliyorum ne düşürebiliyorum debriaj bas cek ileri geri yaparak değişiyo vites. genelde arttçı olduğu zaman bu sıkıntı var. bir son yağ değişimiini 1200 km önce yaptım. motor 2 saat ve fazlası kullanılmadan durunca ve ilk çalıstırdığımda vitesi 1 e takınca irkilme oluyor ileri doğru. servise götürdüm yağ çöküyordur dedi. ısparta yasıyorum normal dedim 1 ay öncesine kadar soğuktu havalar ama halen aynı şey oluyor. debraj biraz daha yukardan kavramaya başladı. balataları gittiğim o servis değiştirmişti. son bakımını ve yağ değişiminide aynı yer yaptı. yağı kontrol ediyorum normal. 20 bin üstü motoru olanların basına böyle bi durum geldimi ? ve 8 km önce tiger tri 780 egsoz almıstım hiç zannetmiyorum ama egsozla bi alakası varmıdır. 2 kişi rahatlıkla 100 110 yaptığım motorum baya geriledi. tavsiyesi olan basına gelen varsa bilgilendirebilirmi. Çok severek istereyek şimd,ye kadar keyifle bindiğim motordan soğudum son 2 aydır :(

irkilme olması doğal. sen yağını bi kontrol ettir eksik mi çıkıyor tam mı? ben castrol power1 kullanıyorum motorum 28bin vites geçişleri tıkır tıkır cok rahat. vites küçültmeyi yavaşladıkça giderken yaparsan böyle sorun olacağını sanmıyorum. performans sorununa gelecek olursak diyaframı değiştirip karbürator temizletip hava rolanti ayarını yap zincirinide ayarlat sonra gör farkı. benim motorda yürümüyordu karbüratore usta baktı bakımı yaptı şuan çok iyi performansı var.

Lastik konusuna gelecek olursak bu konuda çok büyük bi kitle cevap bekliyor sanırım. 26bin km ye kadar orjinal lastikleriyle kullandım. lastik sertleşmişti. kayma atma sıkıntısı yaşamadım fakat bana güven vermiyordu. gittim 300 küsür liraya ön arka metzeler me22 3.50-18 önede 3.00-17 lastik aldım. performansı çok güzel hem kuruda özelliklede yağmurda fren konusuna hakimseniz hiç sıkıntı yaşamassınız sağnak yağmurlu havada normal tempoda rahatlıkta sürebiliyorum. tabi ani hareket ve fren yok. ama bütçeyi zorlamamak istiyosarsanız 90 90 18 michelin pirelli takabilirsiniz sıkıntı cıkarmayacağını düşünüyorum.

edit: motoru aldığımda amörtisörler en yumuşak ayardaydı uzun bi süre hiç dikkat etmemiştim arkama birisini aldığımda kasis veya çukurda motor akordiyon gibi bi gün dedim sertleştireyim şimdi daha rahat. benim sorunumsa ben arkama kimi alsam rahat edemiyorum (60 kiloyum) sanki arkama değilde sırtıma biniyolar hiç rahat edemiyorum arkama birisini aldğım zaman ama en sert en ideali arkadaki pek rahat edemiyor ama. tvs apache tek kişilik bi motor bence.

Motosikleti
    tvs rtr 150
    performansı için dediklerini başka bir ustaya yaptıracam çünkü gittiğim servis hepsii yaptığını söylemişti. zincir gergisi normal onu özellikle gözümün önünde yaptı. ve vites geçişlerinde kullandığım yğla alakası olacağını sanmıyorum ipone 10 40 kullandım hep ama dediğim gibi tek kullanırken o sıkıntı olmnuyor. artcıyla beraber vştes düşüremiyorum.ama yavaslayarak vites düşürme yapmıyorum durduktan sonra düşürmeye çalısıyorum ondan kaynaklı olabilirmi..? şimdikeye kadar olmamıstı böyle bir şey. nneyse cok sağol verdiğin bilgiler için ustayı değiştireyim en güzeli dediklerini onada yaptırayım. Lastik konusuna gelince 4 takım lastik kullandım orjinali saymazsak ( 2k m ) 3 takım ilki michelin ön 90 90 17 arka 120 70 18 hızı biraz düşürüyor ama vşrajlara rahat girebiliyorsun.12 km kullandım. sava 90 80 17 110 80 18 kullandım 10 km michelin kadar iyi değildi yol tutuşu ve cok aşındı michel,n arka lastik 320 liraya almıstım ön arka 150 yi bulacak metzeler aldım şu an ön 30 * 17 arka 3*50 17 1 km oldu kulannalı ama gayet memunum yol tutuşu güzel virajlarda rahat ıslak zeminde hız yapmadım her zaman temkinliyim ne marka lastik olursa olsun ama fena değil. me 22 tvs ler için en ideal lastiktir.

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz 3 yıl boyunca 3 kişi apache ile işe gittik geldik gidiş geliş 6 km. ama yollar çok dik rampalar aynı şekilde inişler var ayrıca çukurlu yollardan geçiyoruz bazen hiiç banamısın demedi üstelik birimiz 80 kg. birimiz 75 kg. birimiz 70 kg.
    seninkinin yanında bizim kilomuz hiç bişeymiş :D İçim rahatladı arkadaşlar Yinede dikkat ediyorum fazlada kastirmamaya ugraşıyorum ...
    Bir yere gitmek için arabaya binilir,Motora binmek için her yere gidilir

EminBey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache 2013
    Arkadaşlar amortisör ayarını nasıl yapıcaz?

Merhaba arkadaslar 2012 model yeni kasa ile araniza katildim benim sikintim 9600 km de aldigim motorum ilk 40 km de bisey yokken somdi cok asiri direksiyonu sallamasi acayip yalpa yapiyor lastik havasi da tam ayarli acaba neden yapiyor fikri bilgisi olan varsa sevinirim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler