Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler bugün çelik fren hortumu için rakorcuya götürdüm aldığım hortumu salı günü alıyorum bursada olmadığım için eğer isteyen olursa elimde hortum fazlalığı var 70 tlye herşey dahil oluyor elimde ölçü olduğundan yaptırıp gönderebilirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    Apache'ye egzos takan varmı?

Motosikleti
    Tvs Apache rtr150
    Onumuzdeki aybasi 2012apache alacagim bayiden sifir. Onerilerinize ihtiyacm var

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler bugün çelik fren hortumu için rakorcuya götürdüm aldığım hortumu salı günü alıyorum bursada olmadığım için eğer isteyen olursa elimde hortum fazlalığı var 70 tlye herşey dahil oluyor elimde ölçü olduğundan yaptırıp gönderebilirim
    Bizim motorlar için pek gerek varmı bilemedim
    Bir yere gitmek için arabaya binilir,Motora binmek için her yere gidilir

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Çelik hortum takman ile Barkın Bayoğlu arasında bir ilişki var mı? :D

------------------------

Diğer sayfalarda arkadaş bir şeyler yazmış ama tam anlayamadım.

Şimdi bu motora alabileceğim en iyi lastik hangisidir?
    Yazda, kışta, uzun yolda, toprakta, heryerde en iyi tutuşu sağlayan lastik hangisidir?
    Hızı azaltması veya pahalı olması önemli değil (en azından 200-300 TL geçmesin), en iyi yol tutuşu olan lastık hangisidir ve sanırım arkaya iki farklı ölçüde lastik takılabiliyor, hangi ölçülerde önerirsiniz?

Ayrıca, ben Motul yağ kullanmak istiyorum ama bu Adana sıcağında 10-40 yerine 15-50 mi kullanayım, 20-50 mi yoksa başka birşey mi?

Teşekkürler...

Motosikleti
    Mt 09
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi çakar stop modülden sana bahsediyordum 20 lira. Oraya montaj dahil 50 lira yazmış ama abartmış
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...6701284/detay/

Tabi abi, sen teksin. Motorunun da tek olması lazım
    Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster

------------------------

Diğer sayfalarda arkadaş bir şeyler yazmış ama tam anlayamadım.

Şimdi bu motora alabileceğim en iyi lastik hangisidir?
    Yazda, kışta, uzun yolda, toprakta, heryerde en iyi tutuşu sağlayan lastik hangisidir?
    Hızı azaltması veya pahalı olması önemli değil (en azından 200-300 TL geçmesin), en iyi yol tutuşu olan lastık hangisidir ve sanırım arkaya iki farklı ölçüde lastik takılabiliyor, hangi ölçülerde önerirsiniz?

Ayrıca, ben Motul yağ kullanmak istiyorum ama bu Adana sıcağında 10-40 yerine 15-50 mi kullanayım, 20-50 mi yoksa başka birşey mi?

Teşekkürler...
    En iyi lastik markası Michelin dir bunu bil fakat metzellerde çok kalitelidir fakat Michelin kendini kanıtlamıştır en iyisi o fiyat yüksek olur büyük ihtimalle ama yol tutuş performans vede güvenlik de en üst düzeylerde olur

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    çelik fren hortumu derken neyi kast ediyorsunuz ben anlamadım

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Alıntı hamsi61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onumuzdeki aybasi 2012apache alacagim bayiden sifir. Onerilerinize ihtiyacm var
    Şöyle bi öneri yapabilirim 2012 sıfır alıcağına ben sana 2014 trafiğe çıkışlı 2013 model yeşil satıyım henuz 2000 km de
    Eğer kask takmıyosanız koruyacak bişeyiniz yok demektir!!!

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı TurkishPower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben taktım tiger ve shark sonuç gene orjinali iyi diğerleri kuru gürültü.
    ercan41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache rtr150
    Satma sebebin ne?

Motosikleti
    Arkadaşlar araçlar için satılan açık hava filitresini bizim motora uyarlasam toz çekip zamanla randımandan düşer mi ? Filitre değişim zamanı geldi sayılır 8500 lere geldim ama filitre daha tertemiz

örnek söyle bişey http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...61326341/detay

Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim motorlar için pek gerek varmı bilemedim
    fren hortumu önceşişer sonra blataya güç uygular daha iyi fren istiyorsan takılır tabikide

Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çelik fren hortumu derken neyi kast ediyorsunuz ben anlamadım

abi hani muslukların ara hortumları olur ya çelik telle örgülü onun gibi içi teflon orta katman paslanmaz çelik görgü üst katman koruyucu pvc hortum genleşme yapmıyor

Arkadaşlar araçlar için satılan açık hava filitresini bizim motora uyarlasam toz çekip zamanla randımandan düşer mi ? Filitre değişim zamanı geldi sayılır 8500 lere geldim ama filitre daha tertemiz

örnek söyle bişey http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...61326341/detay
    motorda 3 bin km araçtada 40 bin kmdedir k&n filtre var az bişey toz alıyor ama randıman düşmesi falan yaşamıyorsun
    ercan41 bunu beğendi.

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Rekorcuya, basit bir malzemeden yaptırılacak çelik fren hortumunun pek de sağlıklı olacağını düşünmüyorum. Frene çekildiğinde tesisat içerisinde çok yüksek bir hidrolik basıncı oluşur ki sizin de dediğiniz gibi o sert lastik fren hortumları bile esneyebilir.
    Bu iş için özel üretilmeyen malzemelerin güvenlik açısından sıkıntı oluşturabileceğini düşünüyorum. Naçizane fikrim.

Kaçak yapar, nem alır başınıza iş açarsınız.

Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır kendi arabamda da hell performansın çelik fren hortumu var otobanın kapalı bölümünde 100 kmde 2 metre daha erken durdu meret(ben max. 30 40 cm beklerken) ondan sonra motosikletime hortum aldım yurtdışından anca geldi bursaya dönemedim daha o yüzden salı günü alıyorum hortumu

Alıntı zerzura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rekorcuya, basit bir malzemeden yaptırılacak çelik fren hortumunun pek de sağlıklı olacağını düşünmüyorum. Frene çekildiğinde tesisat içerisinde çok yüksek bir hidrolik basıncı oluşur ki sizin de dediğiniz gibi o sert lastik fren hortumları bile esneyebilir.
    Bu iş için özel üretilmeyen malzemelerin güvenlik açısından sıkıntı oluşturabileceğini düşünüyorum. Naçizane fikrim.

Kaçak yapar, nem alır başınıza iş açarsınız.
    hocam eski sanayicilik bitti kaçıracak bir yanı yok bmwciler hep yaptırıyor adamlar cnc makine ile sıkıyor rakoru eski elle presle değil tabi yaptıralacak yerede bağlı hala eski sistem iş yapan ustalar dolu fakat onlarda bile hidrolik pompası için yaptırlan(3000 psi) kaçırma yapmıyor gerçi frende ne kadar güç çıkar ortaya bilmem fakat manivela ile uygulana 50 60 kglik sıkma gücünün 3000 psi geçeceği zannetmem ayrıca sistem er şekilde(orijial hortumda dahi) nem alır onun kaçarı yok

Motosikleti
    hayır kendi arabamda da hell performansın çelik fren hortumu var otobanın kapalı bölümünde 100 kmde 2 metre daha erken durdu meret(ben max. 30 40 cm beklerken) ondan sonra motosikletime hortum aldım yurtdışından anca geldi bursaya dönemedim daha o yüzden salı günü alıyorum hortumu

hocam eski sanayicilik bitti kaçıracak bir yanı yok bmwciler hep yaptırıyor adamlar cnc makine ile sıkıyor rakoru eski elle presle değil tabi yaptıralacak yerede bağlı hala eski sistem iş yapan ustalar dolu fakat onlarda bile hidrolik pompası için yaptırlan(3000 psi) kaçırma yapmıyor gerçi frende ne kadar güç çıkar ortaya bilmem fakat manivela ile uygulana 50 60 kglik sıkma gücünün 3000 psi geçeceği zannetmem ayrıca sistem er şekilde(orijial hortumda dahi) nem alır onun kaçarı yok

Frenlerden yana şikayetim yok şuanlık
    Ama biraz daha nefesi olsa iyi olacak sen şu jet işini ne yaptın açıklıga kavuştumu ?
    Bir yere gitmek için arabaya binilir,Motora binmek için her yere gidilir

Motosikleti
    Alıntı TurkishPower adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben katalizörü iptal ettim bide egzuzu boyadım yüksek devirde azda olsa performans farkı oldu ayrıntılı fotolar çektim nezandır paylaşıcam bir türlü vaktim olmadı şimdi bile cepten yazıyorum bunları

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:49 ----------

abi hani muslukların ara hortumları olur ya çelik telle örgülü onun gibi içi teflon orta katman paslanmaz çelik görgü üst katman koruyucu pvc hortum genleşme yapmıyor

motorda 3 bin km araçtada 40 bin kmdedir k&n filtre var az bişey toz alıyor ama randıman düşmesi falan yaşamıyorsun[/QUOTE]

dalbay444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Tvs yle ilk izlenimlerim . motor atik özellikle kalkışta cok seri . Manevraları süper. en büyük hayal kırıklığım ise titreşim oldu. önceki kullandığım mondial 150 mr de bile bu kadar yoktu. Ayrica çekiş olarakta mr nin eline su dökemez. Ve kesinlikle uzun yol motoru değil.

Frenlerden yana şikayetim yok şuanlık
    Ama biraz daha nefesi olsa iyi olacak sen şu jet işini ne yaptın açıklıga kavuştumu ?
    daha önce yazdığım gibi ana jet 120 pilot jet 17.5 hava jeti 0.6 şu anda o şekilde kullanıyorum sorun yaşamıyorum 135 km düzde sabit gidiyor fakat bir ara koso performans karbüratör getiricem ve ön dişliyi 14 t yapıcam onun için bu fren hortumu işine de girdim erken durmanın zararı olmaz ayrıca k&n hava filtresi doğru sübab ayarı ve katalitik konvertör iptali var yalnız 28inde benim muayene var açık hava filtresi var diye geçirirler mi acaba

Motosikleti
    Tvs Apache rtr150
    Alıntı dalbay444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tvs yle ilk izlenimlerim . motor atik özellikle kalkışta cok seri . Manevraları süper. en büyük hayal kırıklığım ise titreşim oldu. önceki kullandığım mondial 150 mr de bile bu kadar yoktu. Ayrica çekiş olarakta mr nin eline su dökemez. Ve kesinlikle uzun yol motoru değil.
    ne ettin ya bende bundan alacaktım bu ay başı, uzun yoldan kasıt 200kmlik yola çıkılır be o kadarda değildir?

Motosikleti
    Alıntı dalbay444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Titreşim hakkında hakli olabilirsin
    Ama uzun yol konusunda bence yanılıyorsun bu sınıf motorlarda
    En iyi uzun yol motoru apache bence
    Daha önceki sayfalara bak
    Cbf 150 cbr125 ybr ve apacheyi
    denemişler hiç biri apacheye ayak uyduramamış hem gidiş hemde yakıt
    Konsunda ayrıca titresim ben uzun
    Yolda çok kullandım sadece ellerimde
    biraz karıncalanma oldu oda bi parmağı kesik eldiven ile çözüldü
    centil40 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler