Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yaklaşık bi ay önce GİVİ nin bi kaskını almıştım, şimdi ben bu kaska siyah vizör aradım ama bulamadım, aldığım yerdeki adam bu kaskın yeni model olduğunu ve henüz siyah vizör olmadığını söyledi ama film çekersen olabilir dedi. Şimdi soruyorum size, vizöre araçlarda kullanılan bu siyah filmlerden yapsak olurmu ?
    kenarlarından atama yapacaktır özelliklede soğuk sıcak farkından birde yağmurda suyu kaydırır mıbilmem onun dışında sakıncası olmaz ebaye baktın mı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oz.07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy S gitti
    Alıntı oz.07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıda yazdıklarım hala güncel, pek dikkat çekmedi sanırım ama sorularıma bi soru daha eklemek istiyorum belki cevap verebilecek biri olur.

Bundan önce 4 yıl 2008 kanuni windy s kullanmıştım, 125lik olan modelden. Özellikle artçıda olmak üzere gidonda, peglerde oldukça çok titreşim vardı. Merak ettiğim konu, belki aranızda ikisini birden kullanan da vardır, tvs'in titreşimi bu kanuniden fazla mıdır az mıdır? Deneme şansım olmadı apache'yi, o yüzden karşılaştıramıyorum.. Yardımcı olursanız sevinirim
    Sonradan gelenleri pek aranıza kabul etmiyosunuz sanırım.. Ya da ben görünmez miyim acaba diye de düşünmedim değil.
    Topic müdavimlerine ince bir sitemimdir, saygılar
    SolidRider bunu beğendi.
    "Güzel günler göreceğiz çocuklar, motorları maviliklere süreceğiz.."

Sonradan gelenleri pek aranıza kabul etmiyosunuz sanırım.. Ya da ben görünmez miyim acaba diye de düşünmedim değil.
    hocam estafurullah burası bizim değil ki gelenleri kabul etmem gibi bir lüksümüz olsun ben dahil diğer arkadaşlar windy s kullanmadığından cevap yazmamışlardır nesen yalan olacak çünkü bu arada sabri abi yada selami abi girerlerse belki onların bir bilgisi vardır
    Apices bunu beğendi.

centil40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (Pulsar 200-Discover 150--EN500)
    Arkadaşım kanuni ile karşılaştırma istediğin için cevap alamamış olabilirsin.
    Forumda titreşim konusunda oldukça fazla yazı var.
    Kısaca tekrarlayayım.
    Özellikle 2013 ve 2014 modellerde (yeni kasa tabir edilen) gidonda, selede, artçı selesinde vs. titreşim yok. Sadece 7 - 8 bin devirlerde ayak peglerinde titreşim hissediliyor ki bu arada hızın 90 ı geçmiş oluyor zaten. Bu titreşimde öyle bazılarının karalamak için yazdığı gibi ayaklarda karıncalanma vs. yapacak kadar değil. Ben eşimle birlikte 3 günde 2000 km. yol yaptım, titreşimden hiç rahatsız olmadım.

Motosikleti
    kuba garfield
    geçen bayide baktım güzel sesi harika
    ancak çok titriyordu ayakça üzerindeydi.
    ve çok pahalı bayi bundan satmak için yırtınıyordu.
    hoş adamdı ama onun hatırınada o fiyat verilmez.

EminBey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache 2013
    Hocam kanuni sürmediğim için ikisi arasında ki farkı bilemiyicem ama yuki sürdüm titreşimi ondan az ama beni uzun yola giderken aşırı rahatsız ediyor sürekli mola verme ihtiyacı hissediyorum. Elde ayakta falan uyuşma olmuyor ama toto diye tabir ettiğimiz kısmı hissetmiyorum gerçi pek bi uzun yolda yapmadım 60 km gittim bir sefer benim alışkın olmama ihtimalimde olabilir.

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Alıntı EminBey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kanuni sürmediğim için ikisi arasında ki farkı bilemiyicem ama yuki sürdüm titreşimi ondan az ama beni uzun yola giderken aşırı rahatsız ediyor sürekli mola verme ihtiyacı hissediyorum. Elde ayakta falan uyuşma olmuyor ama toto diye tabir ettiğimiz kısmı hissetmiyorum gerçi pek bi uzun yolda yapmadım 60 km gittim bir sefer benim alışkın olmama ihtimalimde olabilir.
    daha motorun 60 kmde kaç devirde gidiyosunda toto uyuşuyo ben uzun yolda sürekli 8-10bin arası gidiyorum indiğimde uyuşma karıncalanma hiç bir şey olmuyor arkadaşlar abartmayın.Sen birde rodajdasın en fazla 5-6 bin arası kullanmışındır oralarda zaten titreşim yok tereyağ gibi akıp gidiyor...
    centil40, M.balibey ve tumasu bunu beğendiler.
    Bir yere gitmek için arabaya binilir,Motora binmek için her yere gidilir

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    ARKADASLAR YENİ MOTOR ALACAK ARKADAŞLAR APACHE ALMAYIN HERYERI OYNAYAN ÇİN MALI MOTOR ALIN TİTREŞİM NEYMİŞ GÖRÜN.APACHEDEN MEMNUN OLMAYAN GOREMEDIM BEN AMA ÇİN MALI ALIPTA MOTORDAN INDIKTEN SONRA BELDEN ASAGISINI HISSETMEYEN GÖRDÜM.TİTRESİM ABARTILI YOK COK AZ SURUCUYU KESINLIKLE RAHATSIZ ETMIYOR.
    gargoyle ve SerkanApache bunu beğendiler.

4300 kmlere geldim.. Motorda titreşim var. Rolantide bile hissediyorsunuz ama sıkıntı verecek şekilde değil. Hatta motora bir cok artcı aldım. 90ın üstüne cıkınca hele 100den sonra yeni kasa için konusuyorum sizin de dahil olmak üzere baya baya titremeye başlıyor. Ama onun haricinde 7-8bin devre kadar fena degil. Sehir ici anlamıyosunuz. Ama gidip motorunuzdan inip cbr 125r a bınerseniz tıtredıgınızı anlarsınız yada cbf 150 , ybr 125 e. Yeni kasa da olsa elciklerde de mevcut titreşim var. Ama 2 kişi cok rahat 95-110 km arası gidebiliyor. Ben 2 kişi eğimli yolda 133km gördüm. Tek daha önce 141 km görmüstüm o şekilde yani..

beyler aranızda hiç diesel araç kullanan olmadı mı 4 silindir ve balansör olduğu halde devrinde gidnce dikiz aynasında hafif titreşim olur direksiyondada eğer telli debriyaj varsa debriyajda titrrer yani hareket eden parça olduğu sürece ne alırsanız alın titrer cbfde kullandım ondada çok hafif titreşim mevcut hatta bisiklet kullansanız bile yol şartlarından titreyecektir
    centil40 bunu beğendi.

SerkanApache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR150
    Şimdi... Türkiye de, bu fiyata, bu kalite de ve bu güzellikte başka bir motor varsa herkes göstersin. titreme denilen şey şu aslında. 150CC bir motora 14 bg koyarsan isterer istemez motor devri sondayken titrer. Suzuki Bandit de 11 bin devirde deli gibi titriyor.

dostum düşünmeden bu motoru al derim. Hiç bekleme. Öyle bir motor ki bu. Binen bir daha üstünden inmiyor. Vibrasyon da o kadar abartıldığı kadar değil. ;)

Alıntı ademx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen bayide baktım güzel sesi harika
    ancak çok titriyordu ayakça üzerindeydi.
    ve çok pahalı bayi bundan satmak için yırtınıyordu.
    hoş adamdı ama onun hatırınada o fiyat verilmez.
    .

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:04 ----------

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam estafurullah burası bizim değil ki gelenleri kabul etmem gibi bir lüksümüz olsun ben dahil diğer arkadaşlar windy s kullanmadığından cevap yazmamışlardır nesen yalan olacak çünkü bu arada sabri abi yada selami abi girerlerse belki onların bir bilgisi vardır
    Vay arkadaş... Çete gibi olmuş bunlar. Yakında kira da istersiniz bizden
    M.balibey bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache 2013
    Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha motorun 60 kmde kaç devirde gidiyosunda toto uyuşuyo ben uzun yolda sürekli 8-10bin arası gidiyorum indiğimde uyuşma karıncalanma hiç bir şey olmuyor arkadaşlar abartmayın.Sen birde rodajdasın en fazla 5-6 bin arası kullanmışındır oralarda zaten titreşim yok tereyağ gibi akıp gidiyor...
    Bugün 50 km yol yaptım hocam kendimden geçtim benim oturma pozisyonummu yanlış acaba kendimden geçiyorum çok rahatsız ediyor 5 bin deviri geçmiyorum.

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Alıntı EminBey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün 50 km yol yaptım hocam kendimden geçtim benim oturma pozisyonummu yanlış acaba kendimden geçiyorum çok rahatsız ediyor 5 bin deviri geçmiyorum.
    senden önce biride söylemişti belim ağrıyor rahatsız oturusu bu motorun diye ona oturuşun yanlış demiştim ama sen titriyor ondan böyle oluyor diyosun altın elbiseli adamı izle zaten her yayınında 1 kez değiniyor motorsiklette nasıl oturulacagına birde öyle dene ozaman
    M.balibey bunu beğendi.
    Bir yere gitmek için arabaya binilir,Motora binmek için her yere gidilir

Alıntı SerkanApache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi... Türkiye de, bu fiyata, bu kalite de ve bu güzellikte başka bir motor varsa herkes göstersin. titreme denilen şey şu aslında. 150CC bir motora 14 bg koyarsan isterer istemez motor devri sondayken titrer. Suzuki Bandit de 11 bin devirde deli gibi titriyor.

dostum düşünmeden bu motoru al derim. Hiç bekleme. Öyle bir motor ki bu. Binen bir daha üstünden inmiyor. Vibrasyon da o kadar abartıldığı kadar değil. ;)

.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:04 ----------

Vay arkadaş... Çete gibi olmuş bunlar. Yakında kira da istersiniz bizden
    yok sana beleş okonuda sıkıntı yok

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Yav bu titreşim muhabbetini bikaç gün önce yine ben hortlattım sanırım ama benim motorun titreşiminden sürüş konforu olarak bi rahatsızlığım yok bunu da belitmiştim. Ben geçen hafta cbr 125r a bindim o da titrio yani demek istediğim beni rahatsız eden tamamen psikolojik takıntı haline geldi.Ben tek seferde en fazla 120 km yol yaptım hiç de öyle bazı arkadaşların dediği gibi oram buram uyuşmadı karıncalanmadı. zaten selede titreşim var totom uyuştu diyen adam ya ilk defa motora binmiştir yada uyuşuk bedenine mazeret arıyodur. Motor titriyomu evet titriyo ama öyle elleri kolları uyuşturacak yada herhangi bi rahatsızlık vericek bi titreme konusu söz konusu değil. Sadece açıklama yapma gereği duydum sevgiler saygılar.
    ercan41 ve M.balibey bunu beğendiler.

Hidrolik frenimin içinde kabarcıklar, buhar yapmış gibi damlalar var. Bu nedendir acaba? Ne yapmak gerekir?

centil40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (Pulsar 200-Discover 150--EN500)
    Yav bu titreşim muhabbetini bikaç gün önce yine ben hortlattım sanırım ama benim motorun titreşiminden sürüş konforu olarak bi rahatsızlığım yok bunu da belitmiştim. Ben geçen hafta cbr 125r a bindim o da titrio yani demek istediğim beni rahatsız eden tamamen psikolojik takıntı haline geldi.Ben tek seferde en fazla 120 km yol yaptım hiç de öyle bazı arkadaşların dediği gibi oram buram uyuşmadı karıncalanmadı. zaten selede titreşim var totom uyuştu diyen adam ya ilk defa motora binmiştir yada uyuşuk bedenine mazeret arıyodur. Motor titriyomu evet titriyo ama öyle elleri kolları uyuşturacak yada herhangi bi rahatsızlık vericek bi titreme konusu söz konusu değil. Sadece açıklama yapma gereği duydum sevgiler saygılar.
    Aynen katılıyorum.

Alıntı Uykusuzcorap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hidrolik frenimin içinde kabarcıklar, buhar yapmış gibi damlalar var. Bu nedendir acaba? Ne yapmak gerekir?
    içideki nemden dolayı buharlaşma olmuştur hemen boşaltıp dot4 fren hidroliği doldurun yoksa uzunca bir yokuşta kimsecikleri bulamayabilirsiniz

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    içideki nemden dolayı buharlaşma olmuştur hemen boşaltıp dot4 fren hidroliği doldurun yoksa uzunca bir yokuşta kimsecikleri bulamayabilirsiniz
    Neden olmuş olabilir bu olay daha 4300 kmde motor? Ayrıca dot 4 fren hidroliği önerebileceğiniz güzel bir marka var mıdır? ön fren garç garç yapmaya baslamıştı zaten.

Motosikleti
    Tvs Apache 2013
    Hocam üslubunuzu anlayamadım bedenimin uyuşuk olduğunu zannetmiyorum zira aktif kickboks yapıyorum ve dan sahibiyim ilk motorumda değil 3 yıldır motor kullanıyorum lakin ilk apachem yapıcı olup bilinmeyen birşey varsa öğretmek yermekten iyidir zannımca sevgiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 26 kullanıcı var. (0 üye ve 26 misafir)

Bu Konudaki Etiketler