Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    enesbingl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 2012 kasa
    motora 2 kişi binince ön yalpalanma yapıyor sanki sağ yatıyor böyle acaba arka havası 32 değil diye mi ben hep 29 basarım arkaya sürekli tek kullandığımdan sizcede arka lastik 32 olsa böyle bir ön yalpalanması ortadan kalkar mı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Alıntı enesbingl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motora 2 kişi binince ön yalpalanma yapıyor sanki sağ yatıyor böyle acaba arka havası 32 değil diye mi ben hep 29 basarım arkaya sürekli tek kullandığımdan sizcede arka lastik 32 olsa böyle bir ön yalpalanması ortadan kalkar mı
    bence kalkar: çünkü bendede oluyordu lastiği ilk duples yaptığımda her 3-4 günde hava vurmsam aynısı oluyordu sonra lastiğin içine bi sıvı var küçük delikleri kapatan onu koydum düzeldi

a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o vidayı tamamen sök ıcında pislik kalmış olabilir benimde başıma gelmişti yada o ring bozulmuştur eğer hala akıtıyorsa şamandıra takılıyordur
    Vidayı söküp takmayı denedim dediğiniz gibi açtığımda pislik yoktu ama contayı kontrol edip
    düzgünce tekrar taktım musluk açıkken bir süre bekledim benzin akıtmadı
    Şuan benzin musluğu kapalı konumda park halinde
    eğer tekrar benzin akıtma gibi bir sorun çıkartırsa karbüratör tahliye borusunu bir arkadaşın da yazdığı gibi
    ucunu bağlayıp direk tamirciye gideceğim ama bu şekilde sürmenin zararı olur mu bilmiyorum
    (Yetkili servisin 15-20 km uzakta olması ve havanın yağışlı olması gibi sorunlar olmasaydı en ufak bir problemde oraya gitmek daha mantıklı olurdu)

Bu arada hidrolik yağı için orta sehpadan motoru dik konuma getirip gidonu da düz tutup kontrol ettim akşam
    aynen dediğiniz gibi gidonun ve motorun konumundan dolayı hidrolik yağı eksik gösteriyormuş
    M.balibey bunu beğendi.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı enesbingl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ben tek başıma da binsem arka 33 ön 28 basarım. Diğer bir ayrıntı arka amortisör ayarını en sert ayara al, motor bu sefer ön tarafa daha fazla baskı yapıcak ve hem kolay kolay ön kalkmaz, hemde ön lastiği yere basması için baskı yaptığından dolayı yalpalama yapmaz.
    enesbingl ve zerzura bunu beğendiler.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ben tek başıma da binsem arka 33 ön 28 basarım. Diğer bir ayrıntı arka amortisör ayarını en sert ayara al, motor bu sefer ön tarafa daha fazla baskı yapıcak ve hem kolay kolay ön kalkmaz, hemde ön lastiği yere basması için baskı yaptığından dolayı yalpalama yapmaz.
    Muhtemelen önyükleme ayarı en yumuşakta. Orta ya da orta-sert olarak ayarlasan durum çözülecektir.

enesbingl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 2012 kasa
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onu deneyim bi zaten sertte aldın mı olur heralde
    İnsanlar motosiklet gibidir,her birinin farklı tarzı ve özelliği vardır.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı a.payza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vidayı söküp takmayı denedim dediğiniz gibi açtığımda pislik yoktu ama contayı kontrol edip
    düzgünce tekrar taktım musluk açıkken bir süre bekledim benzin akıtmadı
    Şuan benzin musluğu kapalı konumda park halinde
    eğer tekrar benzin akıtma gibi bir sorun çıkartırsa karbüratör tahliye borusunu bir arkadaşın da yazdığı gibi
    ucunu bağlayıp direk tamirciye gideceğim ama bu şekilde sürmenin zararı olur mu bilmiyorum
    (Yetkili servisin 15-20 km uzakta olması ve havanın yağışlı olması gibi sorunlar olmasaydı en ufak bir problemde oraya gitmek daha mantıklı olurdu)

Bu arada hidrolik yağı için orta sehpadan motoru dik konuma getirip gidonu da düz tutup kontrol ettim akşam
    aynen dediğiniz gibi gidonun ve motorun konumundan dolayı hidrolik yağı eksik gösteriyormuş
    giderken tahliye hortumu bağlanınca sıkıntı olmaz motor çalıştığından benzin çekmeye devam ediyor fakat stop ettiğinde musluk açık kalırsa hava filtresi kutusunun üstünde havalandırma hortumu var bu seferde oradan benzin atabilir yada direk silindirin içine dolabilir ama seyir halinde sıkıntı çıkarmaz eğer tornavida varsa tahliye hortumunun olduğu alt tablayı söküp şamandıranın tutukluk yapıp yapmadığına bakın şamandıra iğnesinin ucuda kauçuk vardır belki onda pislik varsa tam kapama yapamıyor olabilir ve vida kapalı olsa daha belirli seviyeden benzini atması için alt tablada uzun ince piriç boru vardır sökünce göreceksiniz zaten

EminBey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache 2013
    Beyler siparişi verdim p.tesi geliyor motorum yan sokağımda ki motomot özgül motor yerine 50km uzağa gidip karşıyakadan aldım.

arkadaşlar yukarıda sorular sormustum cevaplayanınız olursa sevınırım. öellikle fren hıdrolıgı ve zincir set-dişli.

Daha öncede burada yazdığım gibi antalyadaki tvs yetkili servisi CAN motordan şikayetciyim bu şikayetimi tvsturkiye.com sitesine edimmi acaba, yoksa hakkını yemekte istemem belki hata yapmıştır belki yanlış anlaşılmıştır, belkide gerçekten zincir setini değiştirmek için zinciri gevşetti..

Pashapache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Tvs Apache, 2014 Pulsar 200NS
    !!!ÖNEMLİ!!!

Öncelikle herkese merhaba;
    Motosikletim 2013 model olup en son çıkan kasasıdır. Bu motordaki titreşim sorununa cidden kafayı takmış durumdayım ve bu durumu en aza indirmek için elimden gelen gayreti gösteriyorum,
    Bu gün motor'u şasiye bağlıyan bütün vidaları havalı sıkacak ile sıktırmak için gittiğimde karşılaştığım şey karşısında şok oldum!!!
    Motorun üst kısmını, üst şasiye bağlıyan bağlantı demirinin sağ taraftakinin olmadığını farkettim resimlerden anlıyacaksınız.
    Bu soldaki bağlantı demiri

bu da şasinin sağ tarafı. görüldüğü gibi sağ tarafı şasiye bağlayan bağlantı demiri yok...

yeni kasalardan bir önceki modellerde kontrol ettim hepsinde var. o sinirle bastım motoru satın aldığım bayiye gittim, durumu anlattım fotoğrafları gösterdim; ne dese beğenirsiniz. Yeni gelen kasalarda o parça gelmedi adamlar gerek duymamış heralde biz bütün yeni kasalara tek bağlantı demiri takıyoruz. Taktırsanda bi faydası olmaz titreme devam eder. Dedi.
    Kontrol ettim bayideki bütün yeni kasalar aynı şekilde. Dedim o parçadan istiyorum varmı elinizde, dediler yok.
    Ben de kendim depoyu söktüm elime bi karton parçası alıp boşta olan vidalara gelecek şekilde üçgen biçiminde bir çizim yaptım, gittim tornacıya, 10tl ye kendim bağlantı demiri yaptırdım. kendi ellerimle taktım, bi faydası olmaz diyen ustaya da en içten sevgilerimi iletiyorum....
    Heyecanla son halinin resmini çekmeyi unuttum uygun olduğum bi zaman resmi ekleyeceğim.

Arkadaşlar sizden ricam bu durumu kontrol edin sizin motorlarınızda da durum aynı şekilde mi. ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.

fatih35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE RTR150
    Alıntı EminBey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler siparişi verdim p.tesi geliyor motorum yan sokağımda ki motomot özgül motor yerine 50km uzağa gidip karşıyakadan aldım.
    Çok doğru yapmışsın özgül motor berbat. Yağhanelerden karşıyaka 50km değil en fazla 10km

Alıntı Pashapache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    !!!ÖNEMLİ!!!
    merhaba hocam sen en azından anlıyorsun sanırım biraz motordan biz hiç anlamıyoruz o şey olmadan tehlikeli mi acaba hem o resimler neresi onu bile anlamadım önemli birşeyse bakalım bizde benimki 2011 model hyper edge

Motosikleti
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba hocam sen en azından anlıyorsun sanırım biraz motordan biz hiç anlamıyoruz o şey olmadan tehlikeli mi acaba hem o resimler neresi onu bile anlamadım önemli birşeyse bakalım bizde benimki 2011 model hyper edge
    Bahsettiğim kısım deponun altında, motor bloğunun üst kısmını şasiye bağlandığı bölüm. Motor ve şasi arasındaki bağlantı vidaları gevşek olursa motordaki titreşim artar, bu nedenle bir çoğu bu vidaların kontrol edilmesini ve sıkılmasını tavsiye eder.

Bi tehlikesi yok, ama sen yine de kontrol ettir. Ben sabitledim ve faydasınıda gördüm. Halen şu motordan adam akıllı anlıyan yok..

EminBey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache 2013
    Bahsettiğim kısım deponun altında, motor bloğunun üst kısmını şasiye bağlandığı bölüm. Motor ve şasi arasındaki bağlantı vidaları gevşek olursa motordaki titreşim artar, bu nedenle bir çoğu bu vidaların kontrol edilmesini ve sıkılmasını tavsiye eder.

Bi tehlikesi yok, ama sen yine de kontrol ettir. Ben sabitledim ve faydasınıda gördüm. Halen şu motordan adam akıllı anlıyan yok..
    Ne derecede fayadsı oldu hocam önerirmisiniz.

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler motorunuzu sık sık yikayin. Ben butun kis yikamadim. Simdilerde her yerde paslanmalar basladi. On amortisorun kromunda bile ufak pas noktalari var. Neden mi?
    Yoldan gelen yag ve camur, motorda kalirsa o bolgeyi surekli nemli tutuyor. İslak pamuk gibi...
    Yarin oy vereyim hava guzel olursa yikatip fotogreflayacagim.

motor bağlantı vidaları eğer iyi sıkıldıysa bir daha gevşememesi gerekir çünkü kilitli somun kullanmışlar

Motosikleti
    Alıntı EminBey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne derecede fayadsı oldu hocam önerirmisiniz.
    Motorumla ilgili biriyim, motordaki en ufak değişimi bile hemen hissederim, hissedilir şekilde titreşimde azalma var. Motor bloğunu şasiye bağlayan her vidanın önemli olduğu kanaatindeyim, eksik olan bir parçanın fayda sağlamayacağı düşüncesi benim kafama yatmadı ve ben de kendimce hallettim işimi. Artık takdir size kalmış.

Ha bu arada aynı gün ön dişli 14T, arka dişli 40T olarak değiştirdim, bu uygulamanın da titreşime olumlu yönde etkisi oldu. Önceleri motoru sehpaya alıp rolantide ısınmasını beklerken motorun türlü türlü yerinden gelen sesler şu anda en aza inmiş durumda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:42 ----------

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor bağlantı vidaları eğer iyi sıkıldıysa bir daha gevşememesi gerekir çünkü kilitli somun kullanmışlar
    Motoru ilk teslim aldığımda silindir kısmında bile eksik vida vardı hocam, sonradan diğer motorla karşılaştırarak kendim taktıdrım!!!

Kilitli somun derken biraz açıklarmısınız ? Bana somunlar gayet normal geldi...

turkmen38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs apache rt150 (2012)
    Arkadaşlar bizim 100/80/18 arka lastiğe 90/90/18 michelin plot sporty lastik taksak bi sıkıntı olurmu. Sadece arka lastiği değiştirmeyi düşünüyorum.

Motorumla ilgili biriyim, motordaki en ufak değişimi bile hemen hissederim, hissedilir şekilde titreşimde azalma var. Motor bloğunu şasiye bağlayan her vidanın önemli olduğu kanaatindeyim, eksik olan bir parçanın fayda sağlamayacağı düşüncesi benim kafama yatmadı ve ben de kendimce hallettim işimi. Artık takdir size kalmış.

Ha bu arada aynı gün ön dişli 14T, arka dişli 40T olarak değiştirdim, bu uygulamanın da titreşime olumlu yönde etkisi oldu. Önceleri motoru sehpaya alıp rolantide ısınmasını beklerken motorun türlü türlü yerinden gelen sesler şu anda en aza inmiş durumda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:42 ----------

Motoru ilk teslim aldığımda silindir kısmında bile eksik vida vardı hocam, sonradan diğer motorla karşılaştırarak kendim taktıdrım!!!

Kilitli somun derken biraz açıklarmısınız ? Bana somunlar gayet normal geldi...
    aslında snayide titrelim önleyici elemanlar satılıyor onlardan denemek gerek çok değişik şeyler var

kilitlemeli somunlar normal somun gibi gözükür fakat dışta kalan dişli farklı diye biliyorum somunu söktüğünüzde normalle karşılaştırırsanız farkı anlarsınız bütün hayati yerlerde kilitlemeli kullanılmış tekerleklerde dahil

http://turkish.alibaba.com/product-g...562880338.html

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 36 kullanıcı var. (0 üye ve 36 misafir)

Bu Konudaki Etiketler