Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Alıntı frosen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar apache de araba yağı ya da başka yağ kullanmayın.Benim servis de ilk bakımda yanlış yağ koymuştu 3500 km de motor yapıldı ve olmadı 5000 de bir daha motor yaptırdım sıfırdan.Şimdiki ustam iyi şükür bi sorunum yok 10000 km yi geçtim sürekli kullanıyorum.Gene de apache diyorum benimkisi sadece şanssızlıktı.Neyse
    performans ekzost kullananlar acaba memnun mu bende taktırmayı düşünüyorum. İxil yada shark kullanan var mı aranızda??
    performans egzoz takılacaksa performans filtre de takılmalıdır. Böylece hava girişi ile çıkışı arasında fark oluşturulmamış motorun dengesiz çalışması önlenmiş olur. Şahsen filtre kutusuna en uygun yerden içeriye temiz hava akışı sağlayacak ufak pervane taktım. amacım pistonun benzini kendine çekme sırasında daha az hava mukavemetiyle karşı karşıya kalmasını sağlamaktır. Ayrıca hava soğutmalı motorlar ayrıca hava filtresinden çekilen soğuk hava ile de az da olsa soğumaktadır. BMW motosikletlerde ta ön fardan başlayan hava kanalları yapılarak süratin de etkisiyle daha da soğuyan havanın filtrelere ulaşması sağlanmaktadır. Bundan kıskanmış olabilirim. Ayrıca size bir önerim var. hazır Performans egzoz olaylarına girmeyin bence. orijinal egzozun uzun boyutundan faydalanarak kendinize daha mükemmel bir performans egzoz yapabilirsiniz. Kendi emeğiniz olacağından ayrıca sesi size daha hoş gelecektir. Egzozun içindeki susturucuları oksijenle veya başka bir şekilde çıkartın. en son boruya girebilecek ebatta alüminyum boru bulun ve içeride kalan kısımlarında karışık delikler açın dış kapaktan içeriye doğru iki parmak hariç... bu borunun etrafını elyaf battaniye vs. ile doldurun. taktığımız borunun dışarı çıkmaması için bir mekanizma tasarlayın. dıştan üç parmak kalınlığında (ağız borusu) deliksiz olsun. Bunu yapın ve sesi görün. Satılan performans egzosları kısa olduklarından ve basınçlı hava hemen çıktığından pırpırlı bir ses ve rahatsız edici bir ses çıkarmaktadırlar hiç olmazsa bana göre... orijinal egzozun uzunluğundan faydalanarak baısnçlı havanın a da olsa yumuşamasını ve bu sesin azalmasını sağlarız ve buğulu bir ses (en mükemmeli) elde ederiz. işte bu kdar .... sabrınız için teşekkürler. ben yaptım memnunum. şimdiye kadar polis de jandarma da durdurdu problem tinne(yok). :D .....uygulamak isteyenlere daha ayrıntılı yardımcı olmaya çalışırım bir şekilde.......

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum keşke fotolu anlatım yapsaydın yapmak isteyenler ebet olur
    memduhb bunu beğendi.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Aslında bu şekilde yapmak daha mantıklı o zaman polis ceza yazamaz orjinal eksozu çünki.
    memduhb bunu beğendi.

memduhb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    gerçekten güzel olur ama tekrar eski halıne getırebılecekmıyız eksoz sesınden bıkarsak napıcaz yenı ekzoz setımı alıcaz?
    M.balibey bunu beğendi.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı memduhb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerçekten güzel olur ama tekrar eski halıne getırebılecekmıyız eksoz sesınden bıkarsak napıcaz yenı ekzoz setımı alıcaz?
    o sistemi yapan arkadaş vardı. dediğin gibi egzoz seinden bıktı. bendeki orj susturucuyu verdim kaynattı kullanıyor
    M.balibey ve memduhb bunu beğendiler.
    TRANSALP XL700

fatih çelikk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni breton 125 +tvs apache rtr 150
    Slmm arkadaşlar sabri abi selami abiyee selamlar bi soru soracaktim..

Ipone full power katana 10 50 4t esterli 100 sentetikk motor yaglari bizm motoraaa uyarmi bilgisi olan var mii dimdiden tskler

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Alıntı seyyid47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    performans egzoz takılacaksa performans filtre de takılmalıdır. Böylece hava girişi ile çıkışı arasında fark oluşturulmamış motorun dengesiz çalışması önlenmiş olur. Şahsen filtre kutusuna en uygun yerden içeriye temiz hava akışı sağlayacak ufak pervane taktım. amacım pistonun benzini kendine çekme sırasında daha az hava mukavemetiyle karşı karşıya kalmasını sağlamaktır. Ayrıca hava soğutmalı motorlar ayrıca hava filtresinden çekilen soğuk hava ile de az da olsa soğumaktadır. BMW motosikletlerde ta ön fardan başlayan hava kanalları yapılarak süratin de etkisiyle daha da soğuyan havanın filtrelere ulaşması sağlanmaktadır. Bundan kıskanmış olabilirim. Ayrıca size bir önerim var. hazır Performans egzoz olaylarına girmeyin bence. orijinal egzozun uzun boyutundan faydalanarak kendinize daha mükemmel bir performans egzoz yapabilirsiniz. Kendi emeğiniz olacağından ayrıca sesi size daha hoş gelecektir. Egzozun içindeki susturucuları oksijenle veya başka bir şekilde çıkartın. en son boruya girebilecek ebatta alüminyum boru bulun ve içeride kalan kısımlarında karışık delikler açın dış kapaktan içeriye doğru iki parmak hariç... bu borunun etrafını elyaf battaniye vs. ile doldurun. taktığımız borunun dışarı çıkmaması için bir mekanizma tasarlayın. dıştan üç parmak kalınlığında (ağız borusu) deliksiz olsun. Bunu yapın ve sesi görün. Satılan performans egzosları kısa olduklarından ve basınçlı hava hemen çıktığından pırpırlı bir ses ve rahatsız edici bir ses çıkarmaktadırlar hiç olmazsa bana göre... orijinal egzozun uzunluğundan faydalanarak baısnçlı havanın a da olsa yumuşamasını ve bu sesin azalmasını sağlarız ve buğulu bir ses (en mükemmeli) elde ederiz. işte bu kdar .... sabrınız için teşekkürler. ben yaptım memnunum. şimdiye kadar polis de jandarma da durdurdu problem tinne(yok). :D .....uygulamak isteyenlere daha ayrıntılı yardımcı olmaya çalışırım bir şekilde.......
    keşke fotolu anlatsaydın hatta şuan kullanıyorsan bi sesini duyursaydın bize eksozun!
    M.balibey bunu beğendi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı memduhb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bunu merak ediyorum fakat er türlü polis geçirir egsozun içine fenerle bakıp dümdüz boru olarak grüyorsa ceza yazıyor yok karşıda duvar varsa yırtıyorsun

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    arkadaşlar yağ tavsiyesi alabilirmiyim ? repsol kullandım. çok memnunum.ama motul ve ipone uda denemek istiyorum. motul ün bizim motorlar için en iyi serisi hangisi ? 4bin bakımında değişmesi gereken bir şey var mı yağ ve yağ filtresinden başka ?

Motosikleti
    Emree sana iponee tavsiye ederim10 40 kullandim 5 bin km ama degistirmek istiyorum daha ozelliklii

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    şimdi kitapçığa baktım 5000 bakım için yağ ve hava filtresi + yağ değişimi harici bi değişim yok. bunun harıcınde kontroller orasını sık burasına bak falan gibi şeyler yazıo .

Motosikleti
    Alıntı EmrE_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yağ tavsiyesi alabilirmiyim ? repsol kullandım. çok memnunum.ama motul ve ipone uda denemek istiyorum. motul ün bizim motorlar için en iyi serisi hangisi ? 4bin bakımında değişmesi gereken bir şey var mı yağ ve yağ filtresinden başka ?
    Tabi sabri abi selami abi daha ii bilir

Cekomastik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2013
    Arkadaşlar 2012 model apache bakıyorum izmir ve civarından 10bin kmyı geçmemiş olursa iyi olur satan duyan olursa mesaj atarsanız sevinirim

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı Cekomastik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2012 model apache bakıyorum izmir ve civarından 10bin kmyı geçmemiş olursa iyi olur satan duyan olursa mesaj atarsanız sevinirim
    2013 al =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:59 ----------

Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında bu şekilde yapmak daha mantıklı o zaman polis ceza yazamaz orjinal eksozu çünki.
    orjinal fazer egzozlu fazere ceza kestiler gözümün önünde,
    polis tav oldu mu sese her türlü keser cezayı,
    ben tigerla 10 kere durdu polis bi kere bile soran eden olmadı.
    350 lira para değil aslında neden almıyorsunuz ki?
    # motosikletle.blogspot

Cekomastik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2013
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2013 al =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:59 ----------

orjinal fazer egzozlu fazere ceza kestiler gözümün önünde,
    polis tav oldu mu sese her türlü keser cezayı,
    ben tigerla 10 kere durdu polis bi kere bile soran eden olmadı.
    350 lira para değil aslında neden almıyorsunuz ki?
    Hocam bütçemi aşıyor yeni kasası malesef

murat..can54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS rtr apache 2013
    arkadaşlar motorum 2013 model yeni kasa siyah kırmızı sıfırdan farksız 1.900 km de 4500 tl satılıktır

Motosikleti
    Tsubusaaa bana yardımcı olurmusun gorsunu almak isterimm[COLOR="Silver"]

[SIZE=1]---------- Mesajlar birleştirildi - 21:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 --------

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı enesbingl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah rodajda fazla zorlamamaya çalışıyorum
    Merhaba.Serviste rodaj icin bir aciklama yaptilar mi?
    Bana bu aksam ''rodaja gerek yok''dediler.
    Nasipse c.tesi teslim alacagim motoru.
    Ayrica rodaj icin arastirma yapiyorum.Bu konuda yeterli bilgisi
    Olan arkadaslardan tavsiye alabilirim.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun; motorunu teslim aldığında sana verilecek olan kitapçıkda -01- sayfada RODAJ DÖNEMİ BİLGİLERİ var. Sen o servistekilerin dediğini umursama bence Rodajının düzgün ve ilk bakımın zamanında yapılması motorunun ömrünü ve performansını artıracaktır. bu kitapçıkta yazan. Zaten biraz motor motor bilgisi olan biriside aynı şeyi söyler. Sakın işte ben yıllardır motor kullanıyorum bu motoru açmak lazım bas basabildiğin kadar 120 130 Allah ne verdiyse diyenlere inanma . belki 120 görürsün ama bidaha göremezsin.
    Eğer kask takmıyosanız koruyacak bişeyiniz yok demektir!!!

Motosikleti
    Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır li olsun allah kaza bela vermesin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 18 kullanıcı var. (0 üye ve 18 misafir)

Bu Konudaki Etiketler