Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 FI 4V
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar burda adam değiştirmiş komple elcikleri ?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-tvs-borcu-harci-yok-temiz-2014-muane-2011-model-13000-km-orjnal-135171553/detay
    bi ulaşmayı dene istersen.ya da en iyisi servise telefon edip sor yarın mümkün mü diye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:22 ----------

Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benide rahatsız etmiyor ama babam çok çeşit motorlar kullandığı için beğenmiyor doğal olarak. Adam bir ara bmw1200gs kullanyordu apache rahat gelmiyor doğal olarak
    Keşke ikna edipte aldıra bilsem.
    Tek umudum 2013 kasa apache
    polis miydi yoksa sizin peder bey ? motorlu polis ekipleri burda bu motordan kullanıyorlar da
    dürüst biri hata yaptığını farkederse ya hata yapmayı bırakır ya da dürüst olmayı..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Sorarım bi servise araştırmak lazım ama hemen değiştirmiycem ilerde değişebilirim belki evet tvs ile vitesli motorla ilk kazam yaklaşık 570 km oldu. daha önce 2 tane sukuter eskittim onlarda çok kaydım tecrübe edindim 1 kere ön fren yüzünden kaza yaptım aynı bu kaza gibiydi yerle hiç buluşmam olmadı şuana kadar.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı hokka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi ulaşmayı dene istersen.ya da en iyisi servise telefon edip sor yarın mümkün mü diye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:22 ----------

polis miydi yoksa sizin peder bey ? motorlu polis ekipleri burda bu motordan kullanıyorlar da

Yok normal vatandaş benimki
    hokka bunu beğendi.

hokka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 FI 4V
    Alıntı Cazador45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunda gidon denge topuzunu sökmeyi başardık öyle yağ damlatmakla bilmem ne yapmakla olacak iş değil zaten özel aparatı varmış ama hangi serviste o özel aparat mevcuttur bilemem gidonun içindeki uzun saplama civata boşa dönüyor yani tornavidayla sökülecek bişey değil uzun kısa anahtarın olduğu parçayı söktüm onun altında küçük bir delik var o delikten hava tuttum basınçtan atıverdi bizim topuz ama çözenekadar çıldırttı beni neysiki söktüm gidon eğikti değişmesi gerekiyordu yoksa hiç uğraşmazdım ama kurcalaya kurcalaya çözdük işi nihayet
    bak eski mesajlardan buldum. bir arkadaş halletmiş topuz sökme işini tarifte etmiş
    dürüst biri hata yaptığını farkederse ya hata yapmayı bırakır ya da dürüst olmayı..

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10 bar çıkarır mı ki onu

bordo990 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    mrb arkadaşlar.yakın zamanda 8500 bakımı yaptıran oldumu? yaptırdıysa neler değişti ve toplam olarak ne kadar ücret ödediniz ? 300 km sonra götürücem. merak ediyorum.teşekkürler...

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benide rahatsız etmiyor ama babam çok çeşit motorlar kullandığı için beğenmiyor doğal olarak. Adam bir ara bmw1200gs kullanyordu apache rahat gelmiyor doğal olarak
    Keşke ikna edipte aldıra bilsem.
    Tek umudum 2013 kasa apache
    eski kasadaki artcı titreşim sebebi ayak padleriydi
    ayak padleri egzozun yanından motor blogundan geliyordu.
    şimdi kuyruktan geliyor.
    bir de şu var orjinal egzoz motoru sıkıyor titretiyor.
    egzozu da değiştirdikten sonra son hız da değişti. ivmelenmesi de değişti. titreşimde değişti.
    yeni kasa al derim. emin ol pişman etmez.
    annemle beraber durmadan 150 km yaptık. evin önünde kontagı cevirdik. bastık gittik feribot iskelesinde durduk
    giderkende sabit 90 100 105 aralıgında gittim hiç düşürmedim hızımı
    ne ben rahatsız oldum nede annem.
    memduhb bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

Alıntı bordo990 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaşlar.yakın zamanda 8500 bakımı yaptıran oldumu? yaptırdıysa neler değişti ve toplam olarak ne kadar ücret ödediniz ? 300 km sonra götürücem. merak ediyorum.teşekkürler...
    yağ yağ ve hava filtresi buji
    memduhb bunu beğendi.

memduhb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ yağ ve hava filtresi buji
    benimki 10000 km yi gectı hava fıltresı yağ filtresi buji değiştirmedim yağını değiştirip devam edıyorum ama buji yi değiştirmeyi düşünüyorum aslında
    özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir.

apache01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS rtr 150
    arkadaşlar herkese selamlar. aranıza yeni katıldım. daha doğrusu katılma arifesindeyim. Büyük araştırmalar sonucu ve forumumuz sayesinde ( direkt sahiplendim) Tvs apahce rtr 150 yeni kasa almaya karar verdim. ama ne yazık ki Adana da bulamadım. toplam üç bayi var adanada tek tek aradım elimizde yok dediler. kapora verirseniz getirtiriz dediler üç güne. fiyat 5100 tl. ellerinde yeni kasa olmadığından 4250 tl ye eski kasa satmaya çalıştılar. ama ben almışken 850 tl verip yeni kasasını almak istiyorum. motosikletimi aldıktan sonra aksesuar için yardımlarınızı ve görüşlerini isteyeceğim. lakin ilk karar vermem konu rengi. lansman rengi olan yeşil siyah hoşuma gitti. ama ben gri yada siyah arasında kaldım. hoş burada ki satıcılar bile grisinin olup olmadığını bilmiyor ama bakacağız artık. son bir soru ile bitiriyorum uzun selam yazımı. rodaj sorunu yaşar mıyım. uzun zamandır kullanmasam bile motosiklet geçmişim var. ama rtr 150 hiç kullanmadım... fikirlerinizi bekliyorum...

Alıntı memduhb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimki 10000 km yi gectı hava fıltresı yağ filtresi buji değiştirmedim yağını değiştirip devam edıyorum ama buji yi değiştirmeyi düşünüyorum aslında
    abiben bujiyi ngk taktım sıkıntı olmadı yağ filtresini de bakımda bir değiştirmek lazım hava filtresini bende değiştirmedimaslında bir sübab ayarı yaptırmam lazım hala götüremedim motoru

Hceylann93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 TVS APACHE 150 RTR
    arkadaşlar 110 yanak lastik takan ve irc marka lastik takan arkadaşlardan fiyat ve bilgi alabilirmiyim?
    110 takmanın negatif bi etkisi oldumu motora? İrc veya başka marka lastik takıp fiyat verebilcek kimse varmı?

sertacr8888 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    Bugun bütün günümü lastik almak için geçirdim ve kötü haberim şu ki yeni kasa apachelerin ölçülerinde irc den başka birşey yok. birde pilot serisi var ama 450 500 tl civarı. Ama şu varki 3. bir seçenek yok maalesef. 90-90-18 ölçülerinde var hep buda yeni kasalara olmuyor işte. 17 inch lastik yok aga.. Sinir oldum bütün gün
    M.balibey bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 TVS APACHE 150 RTR
    Alıntı apache01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese selamlar. aranıza yeni katıldım. daha doğrusu katılma arifesindeyim. Büyük araştırmalar sonucu ve forumumuz sayesinde ( direkt sahiplendim) Tvs apahce rtr 150 yeni kasa almaya karar verdim. ama ne yazık ki Adana da bulamadım. toplam üç bayi var adanada tek tek aradım elimizde yok dediler. kapora verirseniz getirtiriz dediler üç güne. fiyat 5100 tl. ellerinde yeni kasa olmadığından 4250 tl ye eski kasa satmaya çalıştılar. ama ben almışken 850 tl verip yeni kasasını almak istiyorum. motosikletimi aldıktan sonra aksesuar için yardımlarınızı ve görüşlerini isteyeceğim. lakin ilk karar vermem konu rengi. lansman rengi olan yeşil siyah hoşuma gitti. ama ben gri yada siyah arasında kaldım. hoş burada ki satıcılar bile grisinin olup olmadığını bilmiyor ama bakacağız artık. son bir soru ile bitiriyorum uzun selam yazımı. rodaj sorunu yaşar mıyım. uzun zamandır kullanmasam bile motosiklet geçmişim var. ama rtr 150 hiç kullanmadım... fikirlerinizi bekliyorum...
    benim ilk motorum olmasına rağmen ben bile çok rahatlıkla sürdüm. Yeşil siyah gerçekten hoş duruyoru tavsiye ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:50 ----------

Alıntı sertacr8888 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun bütün günümü lastik almak için geçirdim ve kötü haberim şu ki yeni kasa apachelerin ölçülerinde irc den başka birşey yok. birde pilot serisi var ama 450 500 tl civarı. Ama şu varki 3. bir seçenek yok maalesef. 90-90-18 ölçülerinde var hep buda yeni kasalara olmuyor işte. 17 inch lastik yok aga.. Sinir oldum bütün gün
    hocam benim motor 2011 model 100/90-18 ve 90/90-17 arıyorum önceki sayfalarda 2011 kasa bi üyemiz paylaşım yapmış arkaya 110 yanak takmıs kenda marka sanırım acaba nasıldır bilgisi olan varmı ve 110un zararı olur mu?

Motosikleti
    Tracer900
    Alıntı Hceylann93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim ilk motorum olmasına rağmen ben bile çok rahatlıkla sürdüm. Yeşil siyah gerçekten hoş duruyoru tavsiye ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:50 ----------

hocam benim motor 2011 model 100/90-18 ve 90/90-17 arıyorum önceki sayfalarda 2011 kasa bi üyemiz paylaşım yapmış arkaya 110 yanak takmıs kenda marka sanırım acaba nasıldır bilgisi olan varmı ve 110un zararı olur mu?
    kesinlikle takma. kim ne derse desin 100 genişliğe 110 takma. çok zararı var detaylarını araştırırsn buabilirsin.

Motosikleti
    2011 TVS APACHE 150 RTR
    Hocam onceki mesajlarinizda gordum masallah motorunuz cok sik gozukuyr. Egsoz hkknda bilgi alablirmiyim
    sertacr8888 bunu beğendi.

bu konuda isotların işe el atıp lastik tedarik etmesi gerekir bence

Motosikleti
    Tracer900
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konuda isotların işe el atıp lastik tedarik etmesi gerekir bence
    biryere sordum o ölçülerdede lastik yokmuş türkiyede hiç irc haricinde. ne kadar doğru yalan bilinmez ama gözümle gördüm bugün bütün gün ya. Almıcam İRC son lastikde kalsa dünyada

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

Alıntı Hceylann93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam onceki mesajlarinizda gordum masallah motorunuz cok sik gozukuyr. Egsoz hkknda bilgi alablirmiyim
    Tsubusa almış takmış ve dediklerininde doğru oldugu kesin denemeden bilemem ama teknik olarak doğru. orjinal egzozu vasat ve sorunlu titremenin ve gereksiz zırıltı sesinin büyük kızmı ondan geliyo diye sanıyorum. Altındaki tahliye deliğinden kaçırdıgı hava gücü mutlaka etkiler bence de

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    biryere sordum o ölçülerdede lastik yokmuş türkiyede hiç irc haricinde. ne kadar doğru yalan bilinmez ama gözümle gördüm bugün bütün gün ya. Almıcam İRC son lastikde kalsa dünyada

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

Tsubusa almış takmış ve dediklerininde doğru oldugu kesin denemeden bilemem ama teknik olarak doğru. orjinal egzozu vasat ve sorunlu titremenin ve gereksiz zırıltı sesinin büyük kızmı ondan geliyo diye sanıyorum. Altındaki tahliye deliğinden kaçırdıgı hava gücü mutlaka etkiler bence de
    motosikleti aldıgım ilk günden beri aynı şeyi diyordum
    bu egzoz yaramaz. yaramadı da. 100 km gittik durduk motorun soguması 2 saat sürdü. cıldırttı, son 10 km de şişme yaptı sıcaktan dolayı.
    ivmelenmesini etkiliyor dedim, önceki sayfalarda yazdım hep.
    zorunlu olarak gidip egzoz aldım.
    benim için egzozdan öncesi ve sonrası var.
    egzoz aldıktan sonra son hız değişti. motorun gidişatı değişti daha da serileşti. titreşim olayı ise motorun sıkılmasından dolayı bir zırıltı ve titreşim yaratıyor bu egzoz.
    yakıtta cok az farketti 2.6 litre civarında uzun yolda yaktım. (hertürlü işkenceye ragmen)
    ses olayına gelince de, 6-7 bin devirden sonra ben geliyorum diyor.
    ses tok ve dikkat cekici. bakan bir daha bakıyor. kimisi kawasaki sanıyor. kimisi de 600lük naked geliyor diyor.
    lastik olayına gelince, ufak bir pazar araştırmam soruşturmam benimde oldu. yeni kasadaki lastik ebatları 17 teker lastik malesef irc ve michelinden başka bişi yok.
    irc aşırı dandik. michelin ise aşırı derecede pahalı.
    sonuç olarak egzozla 2 kişi yan cantalar + 20 kg yük ile kontagı cevirip 150 km durmadan gittim. hızımda 90 100 civarından hiç aşagıya düşmedim.
    motosiklette eskisi gibi bayılma şişme hızda düşme görmedim..
    bu beni cok mutlu etti.
    araştırma olayına gelince de avcrom egzoz yapan halil abiyle de durumu paylaşmıştım. aynı şekilde orjinal egzozun sıkıntılı oldugunu ve motoru sıktıgını titrettiğini söylemişti.
    bu arada egzoz satmak için yapılan bir yorum olduguna asla inanmıyorum. halil abi öyle bir insan değil.
    para onun için arka planda kalan birşey.
    sonuç olarak yeni kasa alan arkadaşlara hayırlı olsun. egzoz değiştirmelerini yararlı buluyorum
    tiger tri oval 700 780 800 modellerinin ses olarak hepsi aynı sadece görünüşleri farklı..
    sertacr8888 ve fatih çelikk bunu beğendiler.
    # motosikletle.blogspot

irc orjinalden iyidir ben orjinalle tükürük kadar sda kaydığını bilirim ama ircle yağmur çamur hatta karda bile kullandım
    sertacr8888 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler