Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sertacr8888 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irc orjinalden iyidir ben orjinalle tükürük kadar sda kaydığını bilirim ama ircle yağmur çamur hatta karda bile kullandım
    orjinalden elbette iyidir ama metzeller kadar olamaz herhalde. 18 inch olaymış çok güzel fiyatlara metzeller me22 var ama bu inch öldürdü beni ya. eski kasaların arka teker 18 tabi mis gibi hepsi oluyor :/

egzozuda bu ay bi maaşı alıp düzlüğe çıkalım sonra tiger satan yerlere ziyarete gidicem mutlaka.

Peki bu arada Çağatay İRC den nasıl memnun kaldınmı ki sen, gerçekten kar yağmurda performansı nasıl ? ön tekerden çok korkuyorum ben. virajlarda arkaya ivme vermessen sabit tutarsan sorun olmaz ama önde hep bi yıkılma oluyr ister istemez. tam ıslak yağmurlu bir günde irc hiç üzdümü ve süpprizler yaptımı ??

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:53 ----------

geçen hafta sinyalleri değişirken ön kafayı indirmiştim ve ön çamurlugun üstünde durdugunda motor bildigin z750 gibi duruyor bir an hiç takasım gelmedi ama mecbur )
    emre.cinar bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sertacr8888 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjinalden elbette iyidir ama metzeller kadar olamaz herhalde. 18 inch olaymış çok güzel fiyatlara metzeller me22 var ama bu inch öldürdü beni ya. eski kasaların arka teker 18 tabi mis gibi hepsi oluyor :/

egzozuda bu ay bi maaşı alıp düzlüğe çıkalım sonra tiger satan yerlere ziyarete gidicem mutlaka.

Peki bu arada Çağatay İRC den nasıl memnun kaldınmı ki sen, gerçekten kar yağmurda performansı nasıl ? ön tekerden çok korkuyorum ben. virajlarda arkaya ivme vermessen sabit tutarsan sorun olmaz ama önde hep bi yıkılma oluyr ister istemez. tam ıslak yağmurlu bir günde irc hiç üzdümü ve süpprizler yaptımı ??

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:53 ----------

geçen hafta sinyalleri değişirken ön kafayı indirmiştim ve ön çamurlugun üstünde durdugunda motor bildigin z750 gibi duruyor bir an hiç takasım gelmedi ama mecbur )
    http://o1308.hizliresim.com/1d/s/rvrpk.jpg
    yağmurda zaten biraz daha sakin kullanmak gerek metzelerde kullansak böylearkayı kuru gibi sıkınca kilitliyor ama denge problemi yapmıyor tabi virajda fren yapmadığım için sorun yaşamadım kardaysa arabaların normal lastiği gibi ben zevkine çıkmıştım zeytinliğe girdim ama düşmedim neyse ki onun için kar lastiği şartmetzeler me22 bende alacaktım fakat iç lastikli meret o yüzden almadım bir ara ingiltereye yada almanyaya gitmeyi düşünüyorum oradan avon yada pirelli sport demon alıcam

Motosikleti
    Tracer900
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağmurda zaten biraz daha sakin kullanmak gerek metzelerde kullansak böylearkayı kuru gibi sıkınca kilitliyor ama denge problemi yapmıyor tabi virajda fren yapmadığım için sorun yaşamadım kardaysa arabaların normal lastiği gibi ben zevkine çıkmıştım zeytinliğe girdim ama düşmedim neyse ki onun için kar lastiği şartmetzeler me22 bende alacaktım fakat iç lastikli meret o yüzden almadım bir ara ingiltereye yada almanyaya gitmeyi düşünüyorum oradan avon yada pirelli sport demon alıcam

me22 nin içlastikli oldugunu ilk defa duydum. direk vazgeçerim ya. tubelesse çevirirdik bi şekilde ama zaten ebat yok ya çok saçma çok .

Hceylann93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 TVS APACHE 150 RTR
    Değerli cevaplarınız için özellikle teşekkür ederim. Benim motorum 2011 model ve üzerinde orjinal lastikleri duruyor (motosiklet 24binde) daha bir haftalık tecrübem olduğu için lastikler ne durumda bişey diyemiyorum ama bi haftadır vızır vızır geziyorum lastik açısından bi sıkıntı yaşamadım ama kafam rahat olsun diye değiştirmeyi düşünüyorum bilindiği üzere arkalar 18". Şöylede bir durum var ben zaten kar yağdığı zaman motora binmeyeceğim kuru havalarda sadece malumunuz öğrenci halimle bi lastik almayı planlıyorum eğer irc kuru zeminde iyiyse beni 1-2 sezon götürecekse düşünebilirim acaba fiyat verebilcek kimse varmı irc 2011 model için ön arka takıma?

egsoz konusuna gelecek olursak bu kadar iyi geldiğini bilmiyordum motora sırf görüntüsü için bile alabilirim sesten ziyade lastik konusunu hallettikten sonra trioval gerçekten çok hoşuma gitti seste bahsedildiği gibiyse kesinlikle almayı isterim acaba egsozun fiyatı ne kadar sahibinden.com da 385 tl diye gördüm hatırlıyordum?

Şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Tracer900
    Alıntı Hceylann93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli cevaplarınız için özellikle teşekkür ederim. Benim motorum 2011 model ve üzerinde orjinal lastikleri duruyor (motosiklet 24binde) daha bir haftalık tecrübem olduğu için lastikler ne durumda bişey diyemiyorum ama bi haftadır vızır vızır geziyorum lastik açısından bi sıkıntı yaşamadım ama kafam rahat olsun diye değiştirmeyi düşünüyorum bilindiği üzere arkalar 18". Şöylede bir durum var ben zaten kar yağdığı zaman motora binmeyeceğim kuru havalarda sadece malumunuz öğrenci halimle bi lastik almayı planlıyorum eğer irc kuru zeminde iyiyse beni 1-2 sezon götürecekse düşünebilirim acaba fiyat verebilcek kimse varmı irc 2011 model için ön arka takıma?

egsoz konusuna gelecek olursak bu kadar iyi geldiğini bilmiyordum motora sırf görüntüsü için bile alabilirim sesten ziyade lastik konusunu hallettikten sonra trioval gerçekten çok hoşuma gitti seste bahsedildiği gibiyse kesinlikle almayı isterim acaba egsozun fiyatı ne kadar sahibinden.com da 385 tl diye gördüm hatırlıyordum?

Şimdiden teşekkürler
    İrc ler genel olarak ön ve arka takım fiyatı max 140 tl - 120 tl ve civarı. şirinevler ve sirkecide bakkalda bile satılıyor nerdeyse

Egzoz konusuda forumdan birisi peşin almak istersen 300 yapıyorlar diye okumuştum yanılmıyorsam. zaten 300 yapmassa almayı asla düşünmem bu motor için. aslında 170 tl ye freedom mudur nedir bi egzoz güzele benziyo ama bakmak lazım oda sahibindende var ;)

hokka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 FI 4V
    Şimdi denk geldim de araştırırken.Sava marka lastiğe rastladım.goodyear'ın yan ürünüymüş.irc'ye göre çok daha iyi olduğunu yazmışlar.belki aramızda da kullanananlar vardır.2013 kasa için arka 110/80 17 mevcut. 129 tl

Alıntı hokka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi denk geldim de araştırırken.Sava marka lastiğe rastladım.goodyear'ın yan ürünüymüş.irc'ye göre çok daha iyi olduğunu yazmışlar.belki aramızda da kullanananlar vardır.2013 kasa için arka 110/80 17 mevcut. 129 tl
    sava çin malıydı bir zamanlar goodyear getiriyordu

Motosikleti
    Tracer900
    Alıntı hokka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tanıdığım bi tamirci ilk önce onu önermişti. suda benim bildigim dahada iyi demişti ama duyulmamış bi marka işte bugun ilk defa duymuştum fazla üstelemedim. Biraz araştırmaya başlıyalım bakalım onuda şimdi internetten . İyi hatırlattın üstadım ;)
    hokka bunu beğendi.

me22 nin içlastikli oldugunu ilk defa duydum. direk vazgeçerim ya. tubelesse çevirirdik bi şekilde ama zaten ebat yok ya çok saçma çok .
    tube type yazıyordu üzerinde tubeless yazınca iç lastksiz oluyor şu halk arasında ki dubleks
    hokka ve sbr bunu beğendiler.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 FI 4V
    beyler ben motor yağını yeni değiştirdim 500 bakımında ama çok dandik bir yağ koydular.internette ismi bile çıkmıyor neredeyse :D "lubrimax markalı yarı sentetik 10 40".ben bunu acilen değişmek istiyroum sizler ne önerirsiniz ?

Hceylann93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 TVS APACHE 150 RTR
    peki irc ler tubeless mi iç lastik mi? yada hangisini önerirsiniz? sava daha iyiyse oda olabilir aslında motora uygun olsun performansıda yeterli olsun kriterlerim bu. Egsozu lastikten sonra düşünüyorum zaten öğrenciyim nakit alacağım lastikler sıkıntı yaşatmadı ama kafam rahat olsun istiyorum beni 1-2 sezon götürcek aldığıma pişman etmeyecek bi lastik arayışlarındayım

Motosikleti
    Tracer900
    Alıntı Hceylann93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki irc ler tubeless mi iç lastik mi? yada hangisini önerirsiniz? sava daha iyiyse oda olabilir aslında motora uygun olsun performansıda yeterli olsun kriterlerim bu. Egsozu lastikten sonra düşünüyorum zaten öğrenciyim nakit alacağım lastikler sıkıntı yaşatmadı ama kafam rahat olsun istiyorum beni 1-2 sezon götürcek aldığıma pişman etmeyecek bi lastik arayışlarındayım
    Aynen bende egzoz sonraki iş. ondan sonrada arka dişliyi küçültcem sanırım vites araları açılması için birazcık. yanlış sölemiş olabilirim unuttum. öndeki dişli küçülüyodu sanırım. hmmm başkada bişi kalmadı sanırım )

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 FI 4V
    irc tubeless.savayı araştır derim.ikisi arasında bütçene uygun olanı seçebilirsin.ikisini de kullanmadım.ama benim michelin arka pilot sporty 100/80 17 yi öne taktırıp arka tekerle eşdeğer ebat olan sava almayı düşünüyorum bugün itibariyle çünkü benim arka teker ön lastik için dizayn edilmiş.içim rahat etsin istiyorum
    dürüst biri hata yaptığını farkederse ya hata yapmayı bırakır ya da dürüst olmayı..

Motosikleti
    Tracer900
    Aşşağıda sava lastiklerin resimleri ve bize uygun olabilecek ölçüleri var. Pazartesi günüde fiyat alıcam birkaçından. Sizce hangisi daha iyi dir su yollarına falan bakarsak ?

90/80-17
    110/80-17

80/90-17
    100/80-17

100/80-17

100/80-17

110/80-17

100/80-17
    110/80-17

Bazıları arka teker için 1 cm daha küçük ve buda performansı olumlu yönde etkiler diye düşünüyorum ama yol tutuşu konusunda ne olur bilemiyorum.

bordo990 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    Alıntı memduhb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimki 10000 km yi gectı hava fıltresı yağ filtresi buji değiştirmedim yağını değiştirip devam edıyorum ama buji yi değiştirmeyi düşünüyorum aslında
    Şimdi ne yapsam acaba servise gittim üç aşşağı beş yukarı ne kadar tutar diye sordum 130-150 arası dediler çok geldi bana kararsız kaldım...

Motosikleti
    Tracer900
    Fiyatlarınıda buldum aşşagı yukarı böyleymiş

mc18
    90/80-17----- 86 TL
    110/80-17 --- 97 TL

mc25
    80/90-17 -----75 TL
    100/80-17 ------- 77 TL

MC32
    100/80-17

MC32 KIŞ
    100/80-17
    --------100 TL

MC50 RACER
    100/80-17
    110/80-17
    -------100 TL
    hokka bunu beğendi.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 FI 4V
    fiyatları nerden buldunuz. bu arada bizim ön tekerin orjinal ölçüsü 90/90 17.ben 100/80 17 yi öne taktırsam takılma gibi sorun yaşatırmı çamurluğa falan?
    dürüst biri hata yaptığını farkederse ya hata yapmayı bırakır ya da dürüst olmayı..

Motosikleti
    Tracer900
    üstad çok güzel yerler buldum ya şirinevler ve sirkeci yalanmış yaa. özelden atayım sana mesaj bak incele siteleri. bizimkilere göre güzel şeyler var şimdide hangisi diye kararsız kaldım olaya bak
    gerçi İzmir de ikamet ediyosun ama kargo diye birşeyde var gerçi neyse bakalım

kesin birşey söylemiyim daha bilgili olan varsa cevaplar ama bence de büyük ihtimal takılır yani 1 cm bu az değilki

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    üstad çok güzel yerler buldum ya şirinevler ve sirkeci yalanmış yaa. özelden atayım sana mesaj bak incele siteleri. bizimkilere göre güzel şeyler var şimdide hangisi diye kararsız kaldım olaya bak
    gerçi İzmir de ikamet ediyosun ama kargo diye birşeyde var gerçi neyse bakalım
    özelden bana da atarmısın siteleri ...
    sertacr8888 bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Tracer900
    attım üstad.

forum kuralları gereği ban falan yerim diye paylaşmak istemiyorum burada :/
    Tsubasa bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler