Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hokka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi lastik alacaz bin dert yemin ediyorum
    ben 1.5 yıl uğraştım bunu yapan mühendiste mi iş yok yoksa bizim ülkedeki adamlarda mı anlamadım yurt dışında var gözüküyor bir ton lastik ama bizde yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Arkaya 110/80/17 taksak olurmuki arka 18 inc ?

mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    Arkadaşlar ben 22.000 km orjinal lastik kullandım geçen hafta Metzeler Me22 sipariş verdim ön arka takım burda taktırdım gayet te memnunum tavsiye ederim ön 3.00 17 arka 3.50 18 diye geçiyor arka orjinalden kalın 110 gibi zannedersem tutuşu iyi en azından ön arka takım

Motosikleti
    tvs rtr 150
    bende 21000 km ye kadar orjinali kullandım.sonra spor olsun diye michelin arka 120 80 18 90 90 17 aldım arka baya bi kalın geldi motoru yormaya basladı hız düştü yakıt arttı orjinali geri taktım. su an bayide yokmus ama 110 80 17 michelin pilot sporty taktıracam arkaya.lastik secimi tam bi muamma her kezin ayrı bişi düşüncesi var fiyat kalite kulanılabilirlik ama en mantıklısı benim istediğim lastik gelezse metzeller 22 takım alacam. lastik işi tam bir çile :D

fatih çelikk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni breton 125 +tvs apache rtr 150
    herkese slm arkadaşlar yaa bütün tekerler iyidir ama bizim yollarda sorun var kireç gi bi yol var

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Alıntı tumasu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 21000 km ye kadar orjinali kullandım.sonra spor olsun diye michelin arka 120 80 18 90 90 17 aldım arka baya bi kalın geldi motoru yormaya basladı hız düştü yakıt arttı orjinali geri taktım. su an bayide yokmus ama 110 80 17 michelin pilot sporty taktıracam arkaya.lastik secimi tam bi muamma her kezin ayrı bişi düşüncesi var fiyat kalite kulanılabilirlik ama en mantıklısı benim istediğim lastik gelezse metzeller 22 takım alacam. lastik işi tam bir çile :D
    hakikaten tam çileymiş... yemin ediyorum iki gündür motora binesim gelmiyor...
    fatih çelikk bunu beğendi.

Motosikleti
    michelin lastikleri var ama oda 500 lira
    irc ii dir bence
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    bu lastik meselesi neden bu kadar büyütülüyor hayret, alın metzeler me22 bakın keyfinize ön arka takım hemde

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

Alıntı mehmet_gemli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben 22.000 km orjinal lastik kullandım geçen hafta Metzeler Me22 sipariş verdim ön arka takım burda taktırdım gayet te memnunum tavsiye ederim ön 3.00 17 arka 3.50 18 diye geçiyor arka orjinalden kalın 110 gibi zannedersem tutuşu iyi en azından ön arka takım
    mehmet kardeşim hayırlı olsun yalnız takarken lastikler ön veya arka ya takılırken farklı yönde olacak ona dikkat et yani lastiğin yan tarafını oku orada lastik öne takılacaksa şu yönde arkaya takılacaksa şu yönde diye uyarı var doğru takılınca ön ve arka lastik desenlerinin yönü farklı oluyor.

Motosikleti
    metzeleri kullanna ne demiş size bilgiler
    metzeler m3 alanlarda hem cebınde hem lastıklerı delık 500km oldu alalı ve kopma olustu ve dısburutor lapas kullanıcı hatası dedı anı fren yapılmıs falan fılan 260 euro cope gıttı bence 5 para etmez bı kalıte hızmett
    ,
    M22 değilse de bu markanın Tourance modelini iki kez sıfırdan alıp kullandım, bu konuda söyleyeceklerim şunlardır: İlk aldığımda servis yetkilisi ilk 250-300 km kullanımı konusunda uyardı, malum motosiklet lastiğinde 'rodaj süresi' denilen bir durum var ve bu süre içinde mutlaka çok dikkatli kullanım gerektiriyor. Bu modeli sıfırdan kullanmaya başladığım her iki seferde soğuk terler döküyordum, özellikle yağışlı hava ve ıslak zeminde kelimenin tam anlamı ile "şaşırıyor" hatta sert frenlemede ciddi kayma şeklinde durumlara yol açıyordu. Bence Metzeller'in ilk 300 km. değil ilk 1000 km kullanımına çok dikkat etmek gerekiyor, belki bu sadece bu marka için değil tüm markalar için geçerli bir durum.

endede m22 var kullanıyroum adete asfalta yapışıyor. orjinal lastikleriyle herhangi bi viraja hızlı girdigin zaman yavaş yavaş çekim kuvvetine dogru kaydıgını hissediyordum fakat metzeler bambaşkaymış yaw. sınırlarını zorluyorum yinede tık yok. alırken zaten annen babandan ayrılır metzeler asfalttan ayrılmaz demişlerdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:08 ----------

sıfır michelin pilot sporty takım lastik ön2.75-18 arka90-90-18 245 TL 6 taksit

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Arkadaşlar motorum 496 km oldu yarın servise ilk bakıma gidicem. Castrol yag alıcam nerde satılıyor 1lt yeterli olurmu ? Bide ön lastik irc arka pirelli taktırayımmı ?

mstgcl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 GS
    Motor yağı MOBİL 15/50 sentetik.

Arka lastik : Pirelli 90/90/18 MT 65 deseni.

Ön lastik :Continental 80/90/17 Conti-Go serisi.

bunları kullan

apaçin ölümsüz olsun.

Motosikleti
    tvs rtr 150
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorum 496 km oldu yarın servise ilk bakıma gidicem. Castrol yag alıcam nerde satılıyor 1lt yeterli olurmu ? Bide ön lastik irc arka pirelli taktırayımmı ?
    zaten 1 lt yazar yag tapasının orda :D ve yağ seciminde ipone 15 50 yada motul 15 50 kat derim. ben hep bunları kullandım lakin bu yaz basında ipne 10 40 ince geldi biraz 300 km kullandım 15 50 aldım kattım baya fark ettirdi sıcaklarda. vites geçişleri hissedilir drece rahatladı.

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Castrol 10-40 4t aldım motosiklet için olandan 33tl yuh dedim. Neyse bi castrol deneyelim olmadı bidaki bakımlarda ıpone veya motul denerim. Lastikleride ya takım olarak irc yada ön irc arka pirelli taktırcam yarın...

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Castrol 10-40 4t aldım motosiklet için olandan 33tl yuh dedim. Neyse bi castrol deneyelim olmadı bidaki bakımlarda ıpone veya motul denerim. Lastikleride ya takım olarak irc yada ön irc arka pirelli taktırcam yarın...
    pirelli iyidir.
    irc pek fark ettirmez. swallow marka vardı ben kuryelik yaparken cbfe takıyorduk
    o pek kaymıyor aslında ucuzda.
    irc takacagına takma daha iyi.
    yag işinde yazın 15 40 15 50 full sentetik koy.
    # motosikletle.blogspot

sertacr8888 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    Alıntı fatih çelikk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metzeleri kullanna ne demiş size bilgiler
    metzeler m3 alanlarda hem cebınde hem lastıklerı delık 500km oldu alalı ve kopma olustu ve dısburutor lapas kullanıcı hatası dedı anı fren yapılmıs falan fılan 260 euro cope gıttı bence 5 para etmez bı kalıte hızmett
    ,
    M22 değilse de bu markanın Tourance modelini iki kez sıfırdan alıp kullandım, bu konuda söyleyeceklerim şunlardır: İlk aldığımda servis yetkilisi ilk 250-300 km kullanımı konusunda uyardı, malum motosiklet lastiğinde 'rodaj süresi' denilen bir durum var ve bu süre içinde mutlaka çok dikkatli kullanım gerektiriyor. Bu modeli sıfırdan kullanmaya başladığım her iki seferde soğuk terler döküyordum, özellikle yağışlı hava ve ıslak zeminde kelimenin tam anlamı ile "şaşırıyor" hatta sert frenlemede ciddi kayma şeklinde durumlara yol açıyordu. Bence Metzeller'in ilk 300 km. değil ilk 1000 km kullanımına çok dikkat etmek gerekiyor, belki bu sadece bu marka için değil tüm markalar için geçerli bir durum.

endede m22 var kullanıyroum adete asfalta yapışıyor. orjinal lastikleriyle herhangi bi viraja hızlı girdigin zaman yavaş yavaş çekim kuvvetine dogru kaydıgını hissediyordum fakat metzeler bambaşkaymış yaw. sınırlarını zorluyorum yinede tık yok. alırken zaten annen babandan ayrılır metzeler asfalttan ayrılmaz demişlerdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:08 ----------

sıfır michelin pilot sporty takım lastik ön2.75-18 arka90-90-18 245 TL 6 taksit

Kendi tecrübelerimizi yazarsak daha iyi olur ve güvenilir olur ;)

Metzeller mi?
    İrc mi ?

Önce bu soruyu çözelim sonra modele kalalım derim. Yoksa kapanmaz bu lastik sorunu

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    metzeller pist lastiğidir. gidip istanbul parka cıkıp istediğiniz tüm manyaklıkları yaparsınız o lastikle.
    ama 3 hamur olmasından dolayı ülkemizin yolları cacık ve köstebek yuvası oldugu için
    metzeller kötü lastik oldu.
    yere temas eden kısım farklı hamur. orta kısım
    kenarlarında kalan kısımlar farklı hamur
    en dış cemberi ise viraj için ayarlanmış farklı hamurdan yapılan bir lastik
    ama bunu arkadaşın dediği gibi anlatamazsın.
    bizde böyle şeylere gerek kalmaz. 2 tarladan geçersin ne hamur kalır ne teker
    başlarsın kaymaya.
    bu yüzden michelin pilot sporty pirelli diablo serisi gibi lastikler biraz daha ona göre ülkemizin lastikleridir
    sertacr8888 bunu beğendi.

hokka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 FI 4V
    Alıntı sertacr8888 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi tecrübelerimizi yazarsak daha iyi olur ve güvenilir olur ;)

Metzeller mi?
    İrc mi ?

Önce bu soruyu çözelim sonra modele kalalım derim. Yoksa kapanmaz bu lastik sorunu
    Michelin
    dürüst biri hata yaptığını farkederse ya hata yapmayı bırakır ya da dürüst olmayı..

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu lastik konusundan kan çıkar
    sbr ve 52Ensar52KK bunu beğendiler.

sertacr8888 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metzeller pist lastiğidir. gidip istanbul parka cıkıp istediğiniz tüm manyaklıkları yaparsınız o lastikle.
    ama 3 hamur olmasından dolayı ülkemizin yolları cacık ve köstebek yuvası oldugu için
    metzeller kötü lastik oldu.
    yere temas eden kısım farklı hamur. orta kısım
    kenarlarında kalan kısımlar farklı hamur
    en dış cemberi ise viraj için ayarlanmış farklı hamurdan yapılan bir lastik
    ama bunu arkadaşın dediği gibi anlatamazsın.
    bizde böyle şeylere gerek kalmaz. 2 tarladan geçersin ne hamur kalır ne teker
    başlarsın kaymaya.
    bu yüzden michelin pilot sporty pirelli diablo serisi gibi lastikler biraz daha ona göre ülkemizin lastikleridir
    Arkadaş süper anlatmış aslında fakat en sonda tarla marla derken metzellerin yine yıldızı söndü birazcıkda fiyat ve performans olarak değerlendirerek sıralasak sence nedir 1. 2. 3. ?

Bizim motorlarımızda benzerlerinden çok çok daha iyi fiyat performans kıyaslamasında .

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Bugün sürate gidip bakım yaptırcam yağını aldım. Lastikleride arkaya pirelli öne irc koycam anlaşırsam.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler