Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sertacr8888 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    Güzel durmuş aküden çok çekiyomu bide nasıl bağladınız ledleri nerden aldınız?
    Herbirinde 1 tane powerled var ve önlerinde mercek gibi birşey var büyütüyp etkini arttırıyor.
    Ledlerin her birini 2 tane metal kelepçe ile birbirine geçmiş bir vaziyette birini ön demirden geçirdim diğerindende ledin kendisini geçirdim ve aynı anda ikisinide sıktım.
    kelepçe bunlardan ufak olanlardan.

Alıntı hokka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada sanki önsinyaller grenajın arkasında kalmış gibi geldi . orjinali daha uzun saplı olduğundan kolay farkedilebilir.sizin için problem yaratmasın bi yakıp önden bakın net görünüyor mu diye .
    Öndeki damlaya benzeyenleri arkaya attım sarı renkde oldugu için camı. önede yeni aldım beyaz camlı. Ama işin kötü yanı ön ve arkaya aynı anda led takılmıyo. ben orjinal ön sinyallerinde ampülünü sökmedim ve onlardan çakma özelliğini kullanabilmek için ön kafanın içinde biyere sakladım ve içerde kendisi çakıyo biraz gözüküyo akşamları ama sorun değil. Normalde dahada çok içerde duruyodu ama bitane civata somun benzeri birşey ile dahada dışarda tuttum onları. Etki olarak orjinalleri büyük kasalı oldugundan daha belirgin gibi ama buda led sonuçta fakat işte bana sorarsan orjinalde bi kademe daha daha düşük etkili ama görüntüsü olduğu için bunu tavsiye ederim. Ve çakma hızıdda 2-3 kat hızlandı buda + artı birşey bence aslında.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok sağol uyarın için. Ircden vaz geçtim metzellerde takım olması lazım. Ona bakıcaz...
    İrc kalitesi orjinaline göre daha iyi diyorlar ama kayması yine varmış. Metzeller yumuşak hamurlusu tek geçermiş. ama ömrü kısaymış. Sonuçda lastiklerin zaten 3 -4 yıl gibi bir süresi var maksimum bence 3 yıl yeterde artar bile tabi pati ve arka kaydırma yapmassak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Karar veremedim ya bilmiyorum ki. Hangisi kayar hangisi kaymaz bilemem

Motosikleti
    Tracer900
    Karar veremedim ya bilmiyorum ki. Hangisi kayar hangisi kaymaz bilemem
    Taktıranlar, Marka model ve memnuniyet derecesini yazarsa süper olur. Bende değiştiricem çünkü kış geldi. Aramızdan kimseyi kaybetmeden birbirimizi bilinçlendirmeliyiz ;)

bu arada 110 80 18 uygunmudur yeni kasalar için ?

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    arkadaşlar kaymayan lastik yoktur kaydıran şöför vardır

kaangngr

sen çok takıldın bu takım lastiğe takım olsun diyede metzeler almana gerek yok boşuna kuruntu yapıyorsun
    al öne ırc arkayada michelin al kullan

Sertaç ledlerin linki varmı veya bulabileyecemiz bir yer.

Motosikleti
    Tracer900
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kaangngr

sen çok takıldın bu takım lastiğe takım olsun diyede metzeler almana gerek yok boşuna kuruntu yapıyorsun

Valla aksaraydan aldım ama birtane dükkanda satılıyor toplu halde ben biraz üsteledim içlerinden 2 tane almayı başardım 10 tl ye. Dükkanın ismini bilemicem bakmadım çünkü ama yandex haritadan o sokağa girip bulurum birazdan.

Motosikleti
    peki bir c.tesi günü aksaraya gelsek buluşsak beraber gitme imkanımız varmı yardımcı olurmusun

Motosikleti
    Tracer900
    peki bir c.tesi günü aksaraya gelsek buluşsak beraber gitme imkanımız varmı yardımcı olurmusun
    olabilir fakat ben sana adresi vereyim yinede haftaiçi ugrarsın belki. Dükkan hangisi tam seçemiyorum tam önünde çekmemişler fakat şu linki tıkla karşındaki ekranda sağdaki dükkanlardan birisi yanılmıyorsam. büyük bir dükkandı starmaxın sağındakilerden birisi. http://harita.yandex.com.tr/?ll=28.9...36522177979276

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS/ 2013 TVS APACHE RTR 150
    Alıntı quattromeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bana göre çok önemli olan birşeyi danışmak istiyorum sizlere... şu anda motorun üzerindeki lastikler en ufak bir ıslanmada inanılmaz dengesizleşiyor... dün gece refüj sulamasından sızan sular yüzünden kırmızı ışıkta durmak üzereyken vites küçülttüğümde kuyruğu salladı motor... maksimum 12 km di hızım zaten 2. vitesten 1. vitese düşmek üzereydim... yani ıslak yoldan dolayı zaten tedirgindim ama içimden bu kadarcık ıslaklıktan bişey olmaz derken biraz sert bıraksaymışım debriyajı düşecekmişim... daha önce de yokuş yukarı hızlanırken aynı olay oldu... şimdi bu lastikleri değiştirdiğim zaman da mı bu şekilde olacak.. eğer bu şekilde olacaksa daha da binmem :D ... yardım edin ne olur ...
    lastik olarak eskı mz motorumda irc kullandım sureklı sıkıntı yaratmadı şuan tvs motorumda metzeller kullanıyorum ve gerçektende kayma dıye bişeyyokk

Motosikleti
    CharlesFenOB

kaangngr

Haklısın arkaya michelin kullanırım önede irc bakarım artık.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Yatmassan kolay kolay kaymaz irc yeterki fazla yatirma orjinal bircok lastikten iyidir michelin den sasmayin

Motosikleti
    Alıntı sertacr8888 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olabilir fakat ben sana adresi vereyim yinede haftaiçi ugrarsın belki. Dükkan hangisi tam seçemiyorum tam önünde çekmemişler fakat şu linki tıkla karşındaki ekranda sağdaki dükkanlardan birisi yanılmıyorsam. büyük bir dükkandı starmaxın sağındakilerden birisi. http://harita.yandex.com.tr/?ll=28.9...36522177979276
    burası iski binasının arkara sokağı dimi yanlış hatırlamıyorsam

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başka hangi marka lastik var takım olarak bana 10-40 koy dediler yaz kış sorun olmaz dediler. marka olarakta castrol kullanıcam
    çok para harcamak istemem dersen irc alabilirsin kuruda partlak asvalt yani ziftli bölgeler hariç arkası kilitlemez kesinlikle yağmurda orjinallere göre çok iyi zaten seçenek çok yok metzeler var oda iç lastikli bu kilitleme olayını ani fren için konuşuyorum çünkü hangi lastiği takarsan tak abs olmadığı için abanınca kilitleme yapar yada ön freni kullanmadan yarım bassan da arka kilitlenir 50 numarada vites geçişleri daha yumuşuyor ondan dedim bende castrol kullanıyorum bulamazsam 10w40 koyarım o zaman kemikli vites geçişi ve şıkırtılı çalışma yapıyor

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok para harcamak istemem dersen irc alabilirsin kuruda partlak asvalt yani ziftli bölgeler hariç arkası kilitlemez kesinlikle yağmurda orjinallere göre çok iyi zaten seçenek çok yok metzeler var oda iç lastikli bu kilitleme olayını ani fren için konuşuyorum çünkü hangi lastiği takarsan tak abs olmadığı için abanınca kilitleme yapar yada ön freni kullanmadan yarım bassan da arka kilitlenir 50 numarada vites geçişleri daha yumuşuyor ondan dedim bende castrol kullanıyorum bulamazsam 10w40 koyarım o zaman kemikli vites geçişi ve şıkırtılı çalışma yapıyor
    Bilmiyorum hiç 10 40 al dediler banada

hokka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 FI 4V
    orjinal lastikler haricinde her lastiğe razıyım valla michelin için biraz daha araştırma yapacam.aklıma yattı bayağı. bir de 2013 kasaların lastikler tubeless ve ön 90*90*17 arka 110*80*17
    bu boyutlarda en fazla ne kadar değişiklik olabilir ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:50 ----------

mesela michelinde arka için denk ebatta var ama ön için 90x90x18 ve 90x90x16 var . veya yine arka lastiğin ebatlarında 110x80x17 var. hangisi daha uygun olur ön için ?

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Internette michelin arka 110/80/18 bulamadim. Nerden taktirabilirim istanbulda?

Bilmiyorum hiç 10 40 al dediler banada
    10w50 sıcakta daha iyi koruma yapar soğuk için korumaları ikisininde aynıdır yani bir sıkıntı olmaz

orjinal lastikler haricinde her lastiğe razıyım valla michelin için biraz daha araştırma yapacam.aklıma yattı bayağı. bir de 2013 kasaların lastikler tubeless ve ön 90*90*17 arka 110*80*17
    bu boyutlarda en fazla ne kadar değişiklik olabilir ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:50 ----------

mesela michelinde arka için denk ebatta var ama ön için 90x90x18 ve 90x90x16 var . veya yine arka lastiğin ebatlarında 110x80x17 var. hangisi daha uygun olur ön için ?
    ön ebat aynı kalır arka 130akadar çıkıyordu fakat michelinde o ebat yok sanırım bizimkilerde de sadece arka lastik bulunuyordu bulabilirseniz avon
    hokka bunu beğendi.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 FI 4V
    10w50 sıcakta daha iyi koruma yapar soğuk için korumaları ikisininde aynıdır yani bir sıkıntı olmaz

ön ebat aynı kalır arka 130akadar çıkıyordu fakat michelinde o ebat yok sanırım bizimkilerde de sadece arka lastik bulunuyordu bulabilirseniz avon
    o zaman ön için IRC NR-25 90x90x17 tubeless

arka için ise bulabilirsem Michelin Pilot Sporty 110x80x17 tubeless

avon bulabileceğimi zannetmiyorum buralarda.
    dürüst biri hata yaptığını farkederse ya hata yapmayı bırakır ya da dürüst olmayı..

o zaman ön için IRC NR-25 90x90x17 tubeless http://img543.imageshack.us/img543/174/shu9.jpg

arka için ise bulabilirsem Michelin Pilot Sporty 110x80x17 tubeless http://img607.imageshack.us/img607/9509/y2hq.jpg

avon bulabileceğimi zannetmiyorum buralarda.
    michelinde 90/90 18 arka pilot sporty var

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 FI 4V
    michelinde 90/90 18 arka pilot sporty var
    bi lastik alacaz bin dert yemin ediyorum
    fatih çelikk bunu beğendi.
    dürüst biri hata yaptığını farkederse ya hata yapmayı bırakır ya da dürüst olmayı..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler