Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    Çok gecmis olsun kardes, Allahtan korumalarin varmis

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Alıntı tumasu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a arkadaslar lastiklerimi değiştirecem 2 takım lastik arasında ikilemde kaldım yazdığım modelleri kullanan memnun kalan varsa yada tavsiyesi olan

2.75 18 90 90 18

90 90 17 110 90 18

suan motorumun üzerindeki ön 90 90 17 arka 100 90 18

genelde arka kalın lastik seviyorum 130 90 18 taktırdım motorda baya performans düştü yakıt arttı ve yordu 10 gün kullanmadan cıkardım. görüntü olarak mükemmeldi ama performans olarak düşüş oldu ve bu gün sahibini bilmedimğim otoparkta bi apachee de arka miichelin 90 90 18 gödüm gayet göze hoç geldi ince olmasına ragmen. kullananlar tavsiye olanlar bilgilendire bilirmi.şimdiden tşk ler.
    Aleykum Selam

Arkaya 110 - 80 -18 taktırtabilirsin çünkü orjinal lastik ebatı bu zaten Tvs Apache RTR 150 için en güzel lastikler pilot serisinde daha doğrusu çoğu commuter için geçerli bu.

Geçmiş olsun mehmet_gemli, korumalar her zaman önemlidir.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Ben metzeler me22 tavsiye ederim, çok güzel lastik öne 2.75-17, arkaya 3.00-18 takabilirsin ben öne 2.50-17 taktım biraz ince oldu.

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Lastik arayan varsa elimde hiç kullanılmamış bir adet Bridgestone Battlax BT 45 110 /80 18 var. Faturası vs duruyor. Fatura fiyatının altına vereceğim.

Olay da şu, yaza girmeden aldım takmak için. Sonra vazgeçtim, kışın kullanmak için bekletmeye karar verdim. Malum, üzerindeki IRC'ler kışın eziyet. Ama şimdi de motoru değiştirmem sözkonusu. Motora takıp verirsem bedavaya gidecek.

Metzeller Lasertec, Continental ContiGo, Pirelli Sport Demon'u falan donunda sallayan bir lastik.

BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    Alıntı mehmet_gemli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar dün ufak bi kaza geçirmiş bulunmaktayım sabah işe giderken bi logar kapağının yanından bi refleks yapayım derken aniden istemsiz bir ön frenin kurbanı oldum ön teker kaydı yan bir şekilde ve beni sağa doğru direk omzum üstüne yapıştırdı sonra kafam yere çarptı ama korumalar vardı üzerimde. sağolsun arkadaş denk geldi sabah sabah getir götür yaptı daha sonra da motora baktım ön kafa grenajında bi 10 cm çizik çatlak var arka sinyal kırık ön sinyal çizik sağ taraf bunlar egsozda çizik vs fazla bir masraf yok. Siz siz olun şehir içi dışı demeyin korumalarınızı kullanın. Düştüğüm O an omzum çıkmış tahminim 4 saat kolumu kıpırdatamadım hastanede acilde de hiç bir şey yok kırık çıkık film çekip gönderdiler ondna sonra çat dedi oturdu hissettim ama 4 saat çektim acısını şimdi sadece ağrı var.
    çok geçmiş olsun Mehmet son kazan olur inşallah sağlığın yerindeyse gerisini çok çok önemseme motordan düşeni motordan düşen iyi anlar demişler arızalar giderilir ama sağlık yerine gelmeyebiliyor bazen en kötü kazan böyle olsun...
    mehmet_gemli bunu beğendi.
    ne imzası beaaa

mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    Alıntı BROICER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun Mehmet son kazan olur inşallah sağlığın yerindeyse gerisini çok çok önemseme motordan düşeni motordan düşen iyi anlar demişler arızalar giderilir ama sağlık yerine gelmeyebiliyor bazen en kötü kazan böyle olsun...
    teşekkürler arkadaşlar şu lastik konusuna bi açıklık getirelim ya bende değiştireyim artık yeter bu kazadan sonra 22 000 km oldu orjinal lastik arka lastiği idare ediyordum da ön lastik beni böyle yapınca tamam tak etti artık düşüncem arkaya 110 öne de 90 genişlikte takım olarak varmı önerileriniz ama takım olması önemli bence. ???

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Mehmet geçmiş olsun

mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mehmet geçmiş olsun
    Teşekkürler sağolasın

Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben metzeler me22 tavsiye ederim, çok güzel lastik öne 2.75-17, arkaya 3.00-18 takabilirsin ben öne 2.50-17 taktım biraz ince oldu.
    Abi senin lastikler 3.00 e 3.50 değilmiydi ?

Bunlar ? birde metzelere çabuk bitiyor diyorlar
    Ön

Arka

memduhb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    Merhaba arkadaşlar dün ufak bi kaza geçirmiş bulunmaktayım sabah işe giderken bi logar kapağının yanından bi refleks yapayım derken aniden istemsiz bir ön frenin kurbanı oldum ön teker kaydı yan bir şekilde ve beni sağa doğru direk omzum üstüne yapıştırdı sonra kafam yere çarptı ama korumalar vardı üzerimde. sağolsun arkadaş denk geldi sabah sabah getir götür yaptı daha sonra da motora baktım ön kafa grenajında bi 10 cm çizik çatlak var arka sinyal kırık ön sinyal çizik sağ taraf bunlar egsozda çizik vs fazla bir masraf yok. Siz siz olun şehir içi dışı demeyin korumalarınızı kullanın. Düştüğüm O an omzum çıkmış tahminim 4 saat kolumu kıpırdatamadım hastanede acilde de hiç bir şey yok kırık çıkık film çekip gönderdiler ondna sonra çat dedi oturdu hissettim ama 4 saat çektim acısını şimdi sadece ağrı var.
    büyük geçmiş olsun kardeş ucuz atlatmısın :(
    özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Teşekkürler sağolasın

Abi senin lastikler 3.00 e 3.50 değilmiydi ?

Bunlar ? birde metzelere çabuk bitiyor diyorlar
    Ön

Arka
    mehmet geçmiş olsun. lastikte takım istiyorsan metzeler me22 derim.. felis leo nun lastiklerini bende 3 e 3.50 sanıyodum
    TRANSALP XL700

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    teşekkürler arkadaşlar şu lastik konusuna bi açıklık getirelim ya bende değiştireyim artık yeter bu kazadan sonra 22 000 km oldu orjinal lastik arka lastiği idare ediyordum da ön lastik beni böyle yapınca tamam tak etti artık düşüncem arkaya 110 öne de 90 genişlikte takım olarak varmı önerileriniz ama takım olması önemli bence. ???
    geçmiş olsun arkadaşım, benim lastiklerden al görmüştün zaten yalnız ön 2.75-17 arka 3.00-18 al , motosikletteki en önemli şey bence lastik ayrıca ben iç lastikleri çıkarttım tubeless oldu , çelik sibop taktırdım yalnız dikkat et canttaki sibop deliğini sakın genişlettirme hiç gerek yok ona göre sibop var benimki öyle zaten ve hiç hava kaçırmıyor çok memnunum tavsiye ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:06 ----------

Kusura bakmayın yine yanlış yazdım,mehmet kardeşim merhaba geçmiş olsun öncelikle evet benim lastikler metzeler me 22 ön 3.00-17 arka 3.50 -18 di. Yalnız 3.00 öne birazcık ince geldi orjinal lastiklerine göre bu yüzden öne alırsan 3.25-17 takarsan daha iyi olur arkayada 3.75-18 tak diyecem ama arka çatala sürter benimkilerde lastikle çatal arasına parmak girmiyor yarım santim kadar boşluk var.

Alıntı bayar123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    118km hızı 2kişi ile yaptım arkada büyük çanta da vardı ama içi boştu 140kilo civarıydı toplam ağırlıklarımız şimdi kıyas yapıyorum da benim motor da sorun yok gayet normalmiş ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:03 ----------

apacheyi alalı 5 gün oldu 5 günde 900km yol yapmışım bi kaç aya 50bini filan bulurum sanırım kurye değilim motor çok iyi
    daha ne istion kardeşim :D çok iyi bile öp basına koy :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:20 ----------

çok geçmiş olsun kardeşim...4 gün öncede ben yaptım kaza acısı yeni geçio valla :D baktım belediye asfaltı pis bırakmış şöyle 3 4 metre temizleyeyim dedim.

a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Çok geçmiş olsun, bugünlerde çok fazla kaza haberleri geliyor aman dikkat arkadaşlar

Haftasonu bende alibeyköy barajının oralardaydım bu lastikler hakikaten de çok zorladı kumlu yollarda çok fazla kayıyor
    özelliklede kumlu yollarda yokuş çıkmak iyice sakat bir durum

Michelin pilot sporty lastikleri kullananlar çok memnun ileride bende onlardan almayı düşünüyorum ama biraz pahalı geliyor şuan maddi durum müsait değil ona

Tekeriniz düz bassın

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Lastiklerden herkez şikayetçi şuanlık ben memnun sayılırım tabi kayıp düşene kadar bu durum sürecek Islakta evet baya artislik hareketler oluyor ama kuru zeminde memnunum inş memnunlugum uzun sürer malum kışın okula motorla gidip gelicem karamürsele 2. ögretim akşam oldugu için motorun farını h4 beyaz %30 fazla ışık veren ampulle degiştiricem ışık için başka tavsiyeniz varmıydı ?

Mehmet kardeş geçmiş olsun Allah başka kaza yaşatmasın

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Ben bu lastik ebatlarından anlamam. Bana michelin lastiklerinden önerin kaça kaç alıncak ? Birde h4 ampulun içine philips ampul taksak daha iyi aydınlatırmı ? Bi kaç gün sonra 120 km tekirdağ yolculuğu yapıcam. Otobana çıkıcam daha motor 70 kmde. Nasıl yapıyım uzun yolda kaçla gidiyim ? Benim arka frenden ses geliyo bide basınca hafif bi ses fıyk fıyk diye yada debriyajdan geliyo tam çözemedim sorun çıkarmı ?

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastiklerden herkez şikayetçi şuanlık ben memnun sayılırım tabi kayıp düşene kadar bu durum sürecek Islakta evet baya artislik hareketler oluyor ama kuru zeminde memnunum inş memnunlugum uzun sürer malum kışın okula motorla gidip gelicem karamürsele 2. ögretim akşam oldugu için motorun farını h4 beyaz %30 fazla ışık veren ampulle degiştiricem ışık için başka tavsiyeniz varmıydı ?

Mehmet kardeş geçmiş olsun Allah başka kaza yaşatmasın
    ercan apachenın aydınlatmasıda yetmıyorsa artık gidipte 55watt h4 ampul alma problem olur 35 watt alcaksın, onda da çok alternatif yok diye biliyorum yoksa osram nightbreaker muhteşem bir ampul.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:57 ----------

Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu lastik ebatlarından anlamam. Bana michelin lastiklerinden önerin kaça kaç alıncak ? Birde h4 ampulun içine philips ampul taksak daha iyi aydınlatırmı ? Bi kaç gün sonra 120 km tekirdağ yolculuğu yapıcam. Otobana çıkıcam daha motor 70 kmde. Nasıl yapıyım uzun yolda kaçla gidiyim ? Benim arka frenden ses geliyo bide basınca hafif bi ses fıyk fıyk diye yada debriyajdan geliyo tam çözemedim sorun çıkarmı ?
    35 watt ampul takcaksın..55watt olanlar çok akım çekiyo,far anahtarında ve far tasında problem çıkartır.konjektör yetiştiremez falan sıkıntı olur..
    yolda sürekli devirlerle viteslerle oyna, hızlan yavaşla geze geze git işte ses debriyajdan gelmez arka balatadan geliyordur. somununu biraz gevşet kesilir ses..
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    sabri abi 55 watt düşünmüyorum tası eritir diye şu linkteki olan ampulun 35w lıgı olucaktı geçenlerde hepsi burada da gördüm ama bulamıyorum şimdi
    http://www.philips.co.uk/c/car-lamps...12342xvb1/prd/ osramıda inceliyim bakalım.Bizim motorların içindekininde markası osram ama gariban seri galiba nightbreaker ın yanında

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabri abi 55 watt düşünmüyorum tası eritir diye şu linkteki olan ampulun 35w lıgı olucaktı geçenlerde hepsi burada da gördüm ama bulamıyorum şimdi
    http://www.philips.co.uk/c/car-lamps...12342xvb1/prd/
    verdiğin linkte bile bulamadım 35 watt hepsiburada nerden tedarik ediyormuş
    TRANSALP XL700

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ercan apachenın aydınlatmasıda yetmıyorsa artık gidipte 55watt h4 ampul alma problem olur 35 watt alcaksın, onda da çok alternatif yok diye biliyorum yoksa osram nightbreaker muhteşem bir ampul.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:57 ----------

35 watt ampul takcaksın..55watt olanlar çok akım çekiyo,far anahtarında ve far tasında problem çıkartır.konjektör yetiştiremez falan sıkıntı olur..
    yolda sürekli devirlerle viteslerle oyna, hızlan yavaşla geze geze git işte ses debriyajdan gelmez arka balatadan geliyordur. somununu biraz gevşet kesilir ses..

Ilk aldigimda cok gevsekti baya basiyodum arkaya. Biraz sıktım sonra basarken ses geliyodu. Bugün gevşettim gene geliyo akşama bidaha bakarım plakayı almaya gitçem.

Motosikleti
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    verdiğin linkte bile bulamadım 35 watt hepsiburada nerden tedarik ediyormuş
    yaw bilemedim sabri abi ya arıyom arıyom yok şimdi başka sitelerdede yok rüyamda ben mi üretim ithal ediyordum ne bilim
    Bir yere gitmek için arabaya binilir,Motora binmek için her yere gidilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler