Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KAWASAKİ-BAJAJ PULSAR 200NS 24HP
    motoru malatyadan aldım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:22 ----------

en çok merak ettiğim sizin motorlarda da böyle bişi varmı yani bu apachenin kronik bi sorunu mu bi kontrol etseniz elleri bırakınca sallanıyor gidon tutarken sıkıntı yok sallantı hissedilmiyor tutunca

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı bayar123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru malatyadan aldım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:22 ----------

en çok merak ettiğim sizin motorlarda da böyle bişi varmı yani bu apachenin kronik bi sorunu mu bi kontrol etseniz elleri bırakınca sallanıyor gidon tutarken sıkıntı yok sallantı hissedilmiyor tutunca
    o dediğin hiçbir motorun kronik sorunu olamaz..tehlike arzedici bi durumdur. motorda çanta varmı? yuksek sürattemi sallantı oluyor?
    TRANSALP XL700

yasinay9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    motoru malatyadan aldım

motorsikleti sehpaya alın ön teker havadayken yukarı aşağı oynatın gidonu boşluk varsa sıkıntı.o şekildede binmemeye çalışın allah korusun

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:50 ----------

Alıntı xaerofarb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese hayırlı ramazanlar dilerim.

Bir süredir TVS'yi araştırıyorum. YBR mi TVS mi CBF'mi derken kendimi forumlarda yazılan yorumların içinde kaybolmuş buldum. Bir süredir de bu kaybolmuşluk içinde kararsızlıktan dolayı motoruma kavuşamıyorum. Kocaeli/Karamürsel'de ikamet etmekteyim. Yeni evim şehir merkezine biraz uzak olmasından ötürü ve şehir içinde kısa mesafelerde araba kullanmayı sevmediğimden motor almayı düşünüyorum. Daha önce motor tecrübem olmadı fakat arada scooter tarzı motorları kullanmışlığım var. Yaşım 30 , 185 cm 95 kg'yum bu nedenle scooter tarzı motorları ufak olmasından dolayı pek kendime yakıştıramıyorum. Bu nedenle Commuter tarzı motor düşünüyorum. Dediğim gibi üç modelden birini almayı düşünüyorum. Hem heybeti hemde farklı olmasından dolayı TVS benim için bir adım önde.

Sizden ricam başlangıç motoru olarak TVS almam mantıklı mı? Nereden almamı tavsiye edersiniz. Aldıktan sonra yaptırılması gereken şeyler nelerdir? (Lastik değişimi v.s) Bu konularda bana yardımcı olursanız gerçekten sevinirim. Saygılarımla tekrar herkese iyi ramazanlar.
    bende bu konuyu çok araştırıp ince eleyip sık dokuyarak tvs kararı aldım.tvsinin artılarını kullanınca kendin farkediceksin.heleki zaman zaman vazgeçtiğin iki diğer modelle yan yana geldiğinde iyiki diyeceksin eksilerine gelince tek eksik yanı titreşim oda kullanıcıyı etkilemiyor artçıyı etkiliyor.lastik konusuna gelince hangi motoru alırsan al zaten orjinal lastiği kötü olucak o yüzden bunuda değiştirmek lazım.bence eğer imkanın varsa üçünüde bi tur kullan.bende yani aldım motorsikletimi ve insanlar bana hastamısın sen diyolar o boyutlarda memnunum tvs den : )

Progressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o dediğin hiçbir motorun kronik sorunu olamaz..tehlike arzedici bi durumdur. motorda çanta varmı? yuksek sürattemi sallantı oluyor?
    ben de düşük hızlarda da var o, sürat motordaki ustaya sorduğumda çantadandır dedi ama şu an içime kurt düştü

diğer arkadaşım dediğini bir deneyeyim

valla yeni kaza yaptım deneyemeyeceğim ellerimi bırakıp sallanıyor mu diye kardeş :D

Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    bu arada benimki yeni aldıktan bi 500 km sonra falan farkettim elleri bırakayım derken

ön lastik balansına da baktı usta, ufak ağırlıklar yapıştırdı janta ama geçmedi :/ ben de heralde çantalı olanların hepsi böyle diyip geçiştirdim

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Selam millet benim tvs 2012 model daha 3 gün önce ikinci el aldım motor görünüş olarak çok temiz fakat 30-40-50-60-70 km hızla giderken gidonu bıraktığımda gidon sallanıyor kafa sallıyor sebebi ne olabilir acaba böyle olması normal mi
    Arkada çanta varsa normal apachelerin hepsinde var o sorun

Motosikleti
    çantayı çıkarıp bi deneyecem bakalım bi. ayrıca diğer arkadaşlar bi deneyebilirmi apachelerin genelinde mi var bu çünkü bu kafama çok takıldı fark ettikten sonra motordan soğudum neredeyse eğer normalse satarken problem olmaması için alıcıya özellikle belirtmeliyim normal olduğunu ki alan kişinin aldıktan sonra arkamdan küfür etmesin çünkü şu an o durumdayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:26 ----------

[QUOTE=yasinay9;3103764]motorsikleti sehpaya alın ön teker havadayken yukarı aşağı oynatın gidonu boşluk varsa sıkıntı.o şekildede binmemeye çalışın allah korusun[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:50 ----------

gidonda boşluk yok direksiyon da gayet düzgün çantayı çıkarıp deneyecem

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    @bayar123
    1 motor kazalı olabilir,
    2 ön amortisör kecelerinin biri patlamış olabilir dengeyi bozar.
    3 gidonda boşluk olabilir.
    4 bi ihtimal tekerlerin havası inik olabiliir.
    ben cantasızda el bırakınca ne sallama yapıyor nede bi tarafa cekiyor.
    canta varkende cok bişey farketmiyor yine aynı

Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    çanta kaç litrelik ? onun bir etkisi olabilir mi ?

Motosikleti
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @bayar123
    1 motor kazalı olabilir,
    2 ön amortisör kecelerinin biri patlamış olabilir dengeyi bozar.
    3 gidonda boşluk olabilir.
    4 bi ihtimal tekerlerin havası inik olabiliir.
    ben cantasızda el bırakınca ne sallama yapıyor nede bi tarafa cekiyor.
    canta varkende cok bişey farketmiyor yine aynı
    çanta 50litrelik çantayı çıkarıp teker havalarını kitapçıktaki gibi yapıp arka lastiği tam ayarlayıp tekrar deneyecem bende ilk yazdığınız ihtimalden korkuyorum eğer öyleyse çok iyi bi kazık yemişim demektir rot ayarı bozuksa bayağı masraf çıkaracak inşallah ayarları yapınca düzelir gidonda boşluk yok keçeler sağlam görünüyor görünüş olarak

Motosikleti
    Demir At
    arwic 48 litrelik canta kullanıyorum. bazende agzına kadar dolduruyorum. elleri bıraktıgımda aşırı bir denge kaybı olmuyor.
    boş cantayla da denge kaybı olmuyor.
    sana tavsiyem motoru orta ayaklıga alıp tam karşısına geçip güzelce motoru incelemen olur.
    lastiklerde balans sorunu varsa haledelir.
    ama bana kalırsa amortisörden kaynaklı bişidir bu. amortisörü söndür aşagıya kaldır. amortisör maşasında yag varsa yag kalıntısı varsa keçe patlamıştr geçmiş olsun .. keçe ve yagı değiştirerek sorun gider. hatta kalın yag koydun mu daha da iyi olur

selamlar alper, öncelikle motoru ne için kullanacagını belirttiğin için teşekkür ederim. çünkü herkes hangi motoru almalıyım deyip,motordan beklentilerini söylemiyor. bizde ona göre cevap veremiyoruz. apache ler başlangıç için gayet idealdir. heybeti ve farklı olmasından ziyade motorunun sağlam ve kaliteli olmasını da yabana atmamalısın. motor performansı ve yakıt olarak diğer karşılaştırdığın motorlardan üstün olduğunu da araştırmalarından öğrenmişsindir..eski kasalar ile yeni kasalar arasında arka lastik/jant ebatı ve görsellik dışında bi fark yok. hangisi hoşuna giderse onu alırsın ama yeni kasalar çok daha dikkat çekici bence
    ben motorumu istanbulda sürat motordan aldım ve bakımlarını devamlı orda yaptırıyorum..bir kaç arkadaşımda ordan aldı..kocaeliye de kargo ile gönderirler istersen..
    apache ile gelen orjınal lastıkler gercekten çok kötü. imkanın varsa değiştirmeni tavsiye ederim. eğerki kendine çok güvenmiyorsan, ben illaki bi kaç kere düşerim diyorsan, koruma demirini daha sağlamıyla değiştir.. başka hiçbir problem çıkarmaz kafana takılanları sorabilirsin yanıtlarız..uzun kmlerce apache kullanmış insanlar var bu forumda..

Alıntı yasinay9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bu konuyu çok araştırıp ince eleyip sık dokuyarak tvs kararı aldım.tvsinin artılarını kullanınca kendin farkediceksin.heleki zaman zaman vazgeçtiğin iki diğer modelle yan yana geldiğinde iyiki diyeceksin eksilerine gelince tek eksik yanı titreşim oda kullanıcıyı etkilemiyor artçıyı etkiliyor.lastik konusuna gelince hangi motoru alırsan al zaten orjinal lastiği kötü olucak o yüzden bunuda değiştirmek lazım.bence eğer imkanın varsa üçünüde bi tur kullan.bende yani aldım motorsikletimi ve insanlar bana hastamısın sen diyolar o boyutlarda memnunum tvs den : )

Yorumlarınız çok teşekkür ederim. Dediğim gibi benimde gönlüm TVS'den yana. Eski bir cocukluk arkadasımla görüştüm oda istanbulda uzun yıllardır motokuryelik yapıyor. Kendisininde TVS kullandığını ve çok memnun olduğunu YBR'yi de uzun yıllar kullandığını hangisinin servisi iyi ve dış görünüşü hoşuma gidiyorsa onu almamı tavsiye etti. CBF'den kesinlikle uzak durmamı söyledi Bu beni şaşırttı doğrusu. Bakalım hayırlısı Karamürsel'de kullanan başka kimse olmadığından dolayı TVS'yi deneme şansım olmadı. İstanbul'a almaya geldiğimizde göreceğiz sanırım.

İstanbulda bayiden alırken üstündeki lastikleri sökmelerini ve üstüne fark verip marka lastik takmalarını istesem bu işlemi yaparlar mı?

Motosikleti
    Demir At
    Yorumlarınız çok teşekkür ederim. Dediğim gibi benimde gönlüm TVS'den yana. Eski bir cocukluk arkadasımla görüştüm oda istanbulda uzun yıllardır motokuryelik yapıyor. Kendisininde TVS kullandığını ve çok memnun olduğunu YBR'yi de uzun yıllar kullandığını hangisinin servisi iyi ve dış görünüşü hoşuma gidiyorsa onu almamı tavsiye etti. CBF'den kesinlikle uzak durmamı söyledi Bu beni şaşırttı doğrusu. Bakalım hayırlısı Karamürsel'de kullanan başka kimse olmadığından dolayı TVS'yi deneme şansım olmadı. İstanbul'a almaya geldiğimizde göreceğiz sanırım.

İstanbulda bayiden alırken üstündeki lastikleri sökmelerini ve üstüne fark verip marka lastik takmalarını istesem bu işlemi yaparlar mı?
    13 model alacaksan lastikler yagmur haricinde iyidir.
    yani ben viraja giriyorum cıkıyorum sorun olmuyor =)
    tvs 250 cc tadında bir motosiklet tasarlamış,
    servis ve bayi yoksa pek bulaşmanı önermem, benim gibi 10 kişiyle muhattap olmak zorunda kalırsın...
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT

tabiiki yaparlar
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Demir At
    tabiiki yaparlar
    sabri noldu la egzoz işi
    bayram dönüşü seninle istanbula geri dönebilirim yüzde 10 ihtimal..
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    sabri noldu la egzoz işi
    bayram dönüşü seninle istanbula geri dönebilirim yüzde 10 ihtimal..
    yüzde 10 nedir ya egzoz için bişey yapmadım. yapmamı istediğin bişey varsa yapayım.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Demir At
    yüzde 10 nedir ya egzoz için bişey yapmadım. yapmamı istediğin bişey varsa yapayım.
    desene ali sen git tiger al :D
    hacı benim diplomayı almaya gitmem lazım istanbula.
    yol parası olmuş 75 lira + bayramdan sonraki haftaya kadar yer yok..
    sonuçta 400 km filan istanbul oraya yakacagı max 60 lira 60 da dönüş 120 lira
    yer yok otobüste yoksa otobusle gidecegim..
    sen gelmeden bi kaç gün önce haber ver sabri bana =)
    # motosikletle.blogspot

13 model alacaksan lastikler yagmur haricinde iyidir.
    yani ben viraja giriyorum cıkıyorum sorun olmuyor =)
    tvs 250 cc tadında bir motosiklet tasarlamış,
    servis ve bayi yoksa pek bulaşmanı önermem, benim gibi 10 kişiyle muhattap olmak zorunda kalırsın...
    Kocaeli servisi biraz sıkıntılı gibi sanki bi kaç kere arayıp ellerinde varmı diye sordum pek bi alakalı değillerdi. Birde sadece sipariş üzerine getirdiklerini söylediler. Görmek istesek bile ellerinde sıfır tvs yokmus. Pek alakalı ilgili değiller sanırım.

Motosikleti
    Demir At
    Kocaeli servisi biraz sıkıntılı gibi sanki bi kaç kere arayıp ellerinde varmı diye sordum pek bi alakalı değillerdi. Birde sadece sipariş üzerine getirdiklerini söylediler. Görmek istesek bile ellerinde sıfır tvs yokmus. Pek alakalı ilgili değiller sanırım.
    kocaelinde alınır, istanbul 100 km sonuç olarak.
    ama başka illerde bayisi servisi olmayan tvs alınmaz derim.
    başıma geldi tecrübedir bu, bi yag filtresi için 10 kişiyle muhattap oluyorsun geldi gelmedi vardı yoktu.
    # motosikletle.blogspot

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 18 kullanıcı var. (0 üye ve 18 misafir)

Bu Konudaki Etiketler