Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    2012 model eski kasa apaçimi yağmurlu havada kullandım. hayatımda böyle berbat lastik görmedim arkadaş.motorun tek beğenmediğim yanı bu. 20 yle giderken arka yanlar mı ulan inanamadım durdum acaba lastiğe yağ falan mı bulaştı dedim yok. bildiğiniz ıslak zeminde çok rahat drift yapabiliyor alet yavaş yavaş kalkışta bile yanladı yav.

neyse asıl konuma geleyim.arkadaşlar ön dişliyi 14 yaptırmayı düşünüyorum. ne dersiniz ? arkadaşım ilk 14 yaptırdı. motor alışınca 15 yaptı şimdide. uzun yolda çok rahatlıyor dedi. 14 yaptırsam genelde şehir içi biniyorum.yakıtı falan olumsuz etkiler mi ? ne dersiniz bu konuda

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:12 ----------

yeni motor alan arkadaşlarada hayırlı olsun demeyi unutmuşum pardon

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EmrE_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2012 model eski kasa apaçimi yağmurlu havada kullandım. hayatımda böyle berbat lastik görmedim arkadaş.motorun tek beğenmediğim yanı bu. 20 yle giderken arka yanlar mı ulan inanamadım durdum acaba lastiğe yağ falan mı bulaştı dedim yok. bildiğiniz ıslak zeminde çok rahat drift yapabiliyor alet yavaş yavaş kalkışta bile yanladı yav.

neyse asıl konuma geleyim.arkadaşlar ön dişliyi 14 yaptırmayı düşünüyorum. ne dersiniz ? arkadaşım ilk 14 yaptırdı. motor alışınca 15 yaptı şimdide. uzun yolda çok rahatlıyor dedi. 14 yaptırsam genelde şehir içi biniyorum.yakıtı falan olumsuz etkiler mi ? ne dersiniz bu konuda

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:12 ----------

daha neler yaşarsın o lastikle

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha neler yaşarsın o lastikle
    aman aman kış gelmeden değiştirmeyi düşünüyorum.yazı bi atlatayımda...bu lastikle kışın bize her yer buz pisti olur valla

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aman aman kış gelmeden değiştirmeyi düşünüyorum.yazı bi atlatayımda...bu lastikle kışın bize her yer buz pisti olur valla
    yazından belediyenin yeşil alan diye asvaltı suladığı alanlara dikkat geçen yağmur yağmuş gibi su birikmiş yolda mal herifler saat 14te çim suluyorlar her yer sapsarı

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N

Bende senin gibi ha bugün ha yarın değiştiririm dedim ve kışın lastik yüzünden sağlam bir kaza yaptım.Bence ilk fırsaatta değiştir

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    yazından belediyenin yeşil alan diye asvaltı suladığı alanlara dikkat geçen yağmur yağmuş gibi su birikmiş yolda mal herifler saat 14te çim suluyorlar her yer sapsarı
    aynen, dikkat ediyorum tabi

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:18 ----------

Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende senin gibi ha bugün ha yarın değiştiririm dedim ve kışın lastik yüzünden sağlam bir kaza yaptım.Bence ilk fırsaatta değiştir
    lise bitti üniversite işlerim belli olsun öyle değiştireceğim. motoru gittiğim şehre götürebilirsem...

Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    İstanbulda kelle koltukta sürüyorum motoru adamlar çimi değil yolları suluyorlar bazen öyle kör noktalara geliyor ki su 5 metre kala fark ediyorsun

cem16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gelmiyen motora zam gelmiş 5.190 olmuş bravo.bursada bekliyoruz gelicek diye bu saatten sonra zor alırım bu fiyattan verirseler...

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    4.800 lerden 5.200 ... 400 lira kaktırmışlar valla

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    tsubasa benim motor 13000kmde. toplam 13 kere yağ değiştirdim. 11 tane shell 10/40.... 1 tane castrol 20/40...... 1 tanede repsol 10/40... shell de vitesler kemikli geçiyordu. castrolde çok daha rahat geçiyor ama 20/40 oldugu için motor geç ısınıyordu. repsolu yeni koydum. shell ile castrol arası birşey gibi geldi motul ve ipone hiç kullanmadım. ama şu da bir gerçekki apacheler ısındıkça daha iyi gidiyor. 10/40 ince gelir 15/50 kullanayım demeyin yani..ben motorun canını alıyorum. yağ yakmış gibime geliyor. serviste ölçüyoruz yakmamış

Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Arkadaşlar motorum şu an 7300 km de 8000 de bakıma sokacam bakımda yağ,yağ filtresi fren balatalarını değiştirecem hava filtresini 5000 km de değiştirmişlerdi o da değişir mi ve debriyaj balatası kaç km de biter ben sert kullanmam motoru

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tsubasa benim motor 13000kmde. toplam 13 kere yağ değiştirdim. 11 tane shell 10/40.... 1 tane castrol 20/40...... 1 tanede repsol 10/40... shell de vitesler kemikli geçiyordu. castrolde çok daha rahat geçiyor ama 20/40 oldugu için motor geç ısınıyordu. repsolu yeni koydum. shell ile castrol arası birşey gibi geldi motul ve ipone hiç kullanmadım. ama şu da bir gerçekki apacheler ısındıkça daha iyi gidiyor. 10/40 ince gelir 15/50 kullanayım demeyin yani..ben motorun canını alıyorum. yağ yakmış gibime geliyor. serviste ölçüyoruz yakmamış
    hacı kalın inceliyor işte sıcagı yiyince. biraz diri durması lazım dün ben baktım motorun yagına ısındıktan sonra su gibi olmuş. içinde kesin 10 40 vardır =)
    su gibi olunca zorlayınca yakar o zaman.
    bana kalırsa 15 50 ilac gibi gelir bu motora.
    ben şimdi ilk bakımda yağ filtresi değişicek demi ?
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorum şu an 7300 km de 8000 de bakıma sokacam bakımda yağ,yağ filtresi fren balatalarını değiştirecem hava filtresini 5000 km de değiştirmişlerdi o da değişir mi ve debriyaj balatası kaç km de biter ben sert kullanmam motoru
    hava filtresini değiştirme. fren balatanda erken bitmiş. ben 10000e kadar kullanmıştım. debriyaj balatasının 20000e kadar yolu var. hatta daha fazlası var..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:17 ----------

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı kalın inceliyor işte sıcagı yiyince. biraz diri durması lazım dün ben baktım motorun yagına ısındıktan sonra su gibi olmuş. içinde kesin 10 40 vardır =)
    su gibi olunca zorlayınca yakar o zaman.
    bana kalırsa 15 50 ilac gibi gelir bu motora.
    ben şimdi ilk bakımda yağ filtresi değişicek demi ?
    ben nasıl kullandığımı biliyorum ve yağ yaktıramdaım. sen motora yağ yaktır. sana cbr250 alcam. yağ filtresini de mutlaka değiştir. zaten ilyas usta değiştirir merak etme
    TRANSALP XL700

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Lastikleri bende biraz zorlıyım dedim kuru zeminde problem yok ama ıslak zemine daha denk gelmedim.15 50 koyunca motorun sesi bile degişiyo sesizleşiyo kalın geliyo gibime geliyo benim sabri abininde okeylemesi sonucu castrol yarısentetik 10 40 koyucam.
    Serviste benim motorun orta ayak somununu takmamışlar :D bide depodaki granajların her iki tarafınında civatası yok Servise gittigimde takarlar şuanlık problemi yok.Bi rodaj bitsin komşumda cbr 125 var kapışıcaz :D

Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    [QUOTE=sbr;3062421]hava filtresini değiştirme. fren balatanda erken bitmiş. ben 10000e kadar kullanmıştım. debriyaj balatasının 20000e kadar yolu var. hatta daha fazlası var..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:17 ----------

Sağaloasın Sabri bayır aşağı boşa çok alıştım o yüzden bitirdim balataları

Motosikleti
    Demir At
    hava filtresini değiştirme. fren balatanda erken bitmiş. ben 10000e kadar kullanmıştım. debriyaj balatasının 20000e kadar yolu var. hatta daha fazlası var..

ben nasıl kullandığımı biliyorum ve yağ yaktıramdaım. sen motora yağ yaktır. sana cbr250 alcam. yağ filtresini de mutlaka değiştir. zaten ilyas usta değiştirir merak etme
    aga ben balıkesirdeyim =) istanbula dönmem garik =)
    zaten filtre 5 10 lira bişey
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastikleri bende biraz zorlıyım dedim kuru zeminde problem yok ama ıslak zemine daha denk gelmedim.15 50 koyunca motorun sesi bile degişiyo sesizleşiyo kalın geliyo gibime geliyo benim sabri abininde okeylemesi sonucu castrol yarısentetik 10 40 koyucam.
    Serviste benim motorun orta ayak somununu takmamışlar :D bide depodaki granajların her iki tarafınında civatası yok Servise gittigimde takarlar şuanlık problemi yok.Bi rodaj bitsin komşumda cbr 125 var kapışıcaz :D
    80-90a kadar yetişemez sana. o yüzden kısa mesafe kapışma teklif et. 10000de at vitesleri
    EneS_Turker bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Demir At
    80-90a kadar yetişemez sana. o yüzden kısa mesafe kapışma teklif et. 10000de at vitesleri
    şimdi bizim motorların emiciler kapalıdır demi?
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga ben balıkesirdeyim =) istanbula dönmem garik =)
    zaten filtre 5 10 lira bişey
    ne zaman geliyon istanbula
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Demir At
    ne zaman geliyon istanbula
    gece binicem. öglen sınava giricem. ögleden sonra geri dönücem.
    # motosikletle.blogspot

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler