Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bursaya gelirsen periyodik bakım için servisi tavsiye ederim erdal abiler çok iyi dükkanlarıda babadan oğla geçme köklü bir firma yani birde tavsiyem olucak koruma demirini orjinal alma istanbuldan yan sanayi al koruma demiri kırlıyor kendiliğinden
    Bahsettiğin sorun bende de var galiba bugün arkadaşla tesadüfen kırıldığını farkettim. Ben de motoru yeni aldığım için acaba aldığım kişi kaza mı yaptı falan diye düşünüyodum. Bu koruma demiri dediğimiz şeye küçük düşmelerde ayakları, yan yatmalarda grenajları teslim ediyoruz. Kırılcak bi şeyi takmasalar daha iyiymiş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    frosen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    Alıntı tvsbozuyuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğin sorun bende de var galiba bugün arkadaşla tesadüfen kırıldığını farkettim. Ben de motoru yeni aldığım için acaba aldığım kişi kaza mı yaptı falan diye düşünüyodum. Bu koruma demiri dediğimiz şeye küçük düşmelerde ayakları, yan yatmalarda grenajları teslim ediyoruz. Kırılcak bi şeyi takmasalar daha iyiymiş.
    Sanırım ben yenisini alsamda spralle kesip içine boru çakıp argonla veya oksijenle tekrar kaynatıcam birde ısıya dayanıklı mat siyah boyayla boyayıcam.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı frosen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum çok saol inan bursaya geldiğimde ilk sana ulaşırız nasıl olsa yakınız da kayınpederler akpınar kültür merkezinin karşısında oturuyor. Sanırım sen de oralardaydın.
    abi jandarmanın orda oturuyordum 20 gün önce taşındık oradan kentsel dönüşüm oldu şubatta yıkıyorlar oraları şimdi mudanyadayım ama yardımcı olurum tabi

Alıntı tvsbozuyuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde kırıldı az bir yeti tutuyordu kaynattım ama bu seferde yerleri denk gelmedi yeni aldım istanbuldaki servisten

Sanırım ben yenisini alsamda spralle kesip içine boru çakıp argonla veya oksijenle tekrar kaynatıcam birde ısıya dayanıklı mat siyah boyayla boyayıcam.
    abi kaynak olunca sprey boya tutmuyor

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    dostlar nedir bu yağ yakma muhabetti yaa nasıl kullanıyorsunuz makinaları?
    kartalizma07 bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    4200 'e 0 km apache var.. plaka masraflarını kendim yapsam + ne kadar daha harcama yapmam geekiyor?
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Progressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    Ben 2500bakimini yaptirdigimda herhangi bir yağ eksiltme durumu yoktu

@htmetin
    4200 çok en fazla 4100 ver, hatta daha dusuge de alabilirsin. Alım işlemini kendin yaparsan 300tl civarı tutuyor

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostlar nedir bu yağ yakma muhabetti yaa nasıl kullanıyorsunuz makinaları?
    7500 km oldu benim apache ve sadece ipone kullandım şu ana kadar daha gram yağ eksiltesi yok..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:51 ----------

Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4200 'e 0 km apache var.. plaka masraflarını kendim yapsam + ne kadar daha harcama yapmam geekiyor?
    temiz apache düşünüyorsan ben 250 cc için satılığa çıkarttım ve nispeten de uygun vericem bizden bir arkadaşa giderse..ilanıma bakabilirsin..gönül rahatlığı ile 0 km tadında temizdir..

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster

benimde kırıldı az bir yeti tutuyordu kaynattım ama bu seferde yerleri denk gelmedi yeni aldım istanbuldaki servisten
    ben de kaynattırmayı düşünüyorum. Yerleri tutmuyor derken? ve istanbula gitme imkanım yok sağlam bi domuzluk nerden alabilirim?

cennetkizi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZC, TVS Apache 150 RTR, LF100-C PONY
    Kepçe kazası olayında bahsi geçen şanssız yengeniz benim ;) küçücük Ç.Kale'de peşinden koşsam yakalardım o kepçetörü de o şokla aklıma gelmedi işte. Adam yolu kapatmasın diye kenara çekiyor sandım, kenardan kenardan ufak ufak firar etti ......Herkes şimdi bana "aman dikkatli ol" diyor. Ben dikkatliyim zaten de arkamdaki kaz üstelik reflektörlü kıyafetimle beni görmüyosa ben daha ne yapayım? Bu da motorsikletlileri trafikte nasıl görmezden geldiklerinin bir kanıtı işte. Tekrar ediyorum, KAPORTAMIZ BEDENİMİZ. OTO SÜRÜCÜLERİ VE İŞ MAKİNELERİ DE DAHİL. DAHA DUYARLI VE DİKKATLİ OLSUNLAR LÜTFEN !!! SAĞLICAKLA KALIN ARKADAŞLAR ...Sevgili eşim,Frosen seni seviyorum ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:19 ----------

çok güzel maşallah, dün akşam eşim gösterdi bayıldım, tekeriniz düz bassın
    " MoToRsİkLeT TuTkU YaRaTıR " "KAPORTAMIZ BEDENİMİZ, OTO SÜRÜCÜLERİNİ BİZE KARŞI TRAFİKTE DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM..."

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Alıntı eby78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7500 km oldu benim apache ve sadece ipone kullandım şu ana kadar daha gram yağ eksiltesi yok..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:51 ----------

temiz apache düşünüyorsan ben 250 cc için satılığa çıkarttım ve nispeten de uygun vericem bizden bir arkadaşa giderse..ilanıma bakabilirsin..gönül rahatlığı ile 0 km tadında temizdir..
    Hayırlı satışlar kardeşm. Maşallah çok güzel motorun ve iyi bakmışsın.. İnşallah en kısa sürede hayırlı bir müşteri çıkar. Benim bugün baktıklarımda motor koruma demiri de vardı hepsinde. Sizinkilerde niye yok.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    Dostum çok saolun yanlız karakolda öyle birşey yapmadılar bakalım yarın gideyim bi emniyete tekrar öğreneyim işin aslını uğraşcaz artık tanıdık bir trafik polisi bulayım da hallolacak artık napalım ...
    Az önce işyerimdeki komisere durumu ayrıntıları ile anlattım da o biraz içimi ferahlattı. Ne olursa olsun diyor,arkadan çarpan daima suçludur. Üstelik de ben bu operatörü "bi yere ayrılma,polis çağıracağım"diye uyarmama rağmen adam kepçeden bile inmeden kaçıp gitti. Alkol muayenesi de yapılamadı, ya herif alkollüyse? Anlıyacağınız, bildiğin ( kelimenin gerçek anlamıyla) durup dururken başımıza iş açıldı. Neyse,bakalım Komiser abimiz araştıracakmış, verdim plakayı. gelişmelerden haberdar ederim. Tekeriniz düz bassın cümleten.
    " MoToRsİkLeT TuTkU YaRaTıR " "KAPORTAMIZ BEDENİMİZ, OTO SÜRÜCÜLERİNİ BİZE KARŞI TRAFİKTE DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM..."

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Doğru söylüyorsun dostum. Parça fiyatlarına baktım netten 1100 tl kuyruk krenajları ve koruma demiri dahil değil.

Aynı zamanla son yağ ve filitre değişiminden sonra motorun yağ yaktığını da fark ettim bilmiyorum biliyormusunuz geçen bakımda servis 10 40 castrol dizel yağ koymuştu filitreyi de benzinle yıkayıp yerine takmıştı. Mecburen servis lapseki ilçesinde olduğu için çanakkaleye kadar o yağ ile gelmiştim. Burada 10 40 mobil 1 semi sentetik yağ ile değiştik tekrar. Bir sonraki değişimde 2500 km gene semi sentetik mobil 1 yağ alıp cumartesi çalıştığımdan arkadaşla gönderdim motoru 400 500 gram yağ çıkmış. Tabi filitre gene yok. Çanakkalede hyo filitresiyle değiştirdik bu gün de baktım 700 km de aşağı yukarı 200 gr kadar eksik.

Bu motora çok inanmıştım. Motor alacak çok arkadaşıma tavsiye ettim. Hatta bir arkadaşım aldı onunkine de bindim benimki çekişten düşük arkadaş pirelli ile değişmişti lastikleri ona yormuştum ama üzerine bu kaza da eklenince iyice canım sıkıldı.
    İyice içimi döktüm tek tesellim motoru eşim kullanıyordu iyi ki ona birşey olmadı.

Bu gün servis arkadaş kardeş bize daha servislik için dönüş olmadı istersen sen bu motoru lapseki de açtırma dedi yakınlarda nerde servis var diye baktım bursa ile balıkesir var sanırım bursaya götürücem şu parçalar değişsin bursadaki servisi önerebilen var mı aranızda?
    öncelikle geçmiş olsun.Bende yaklaşık 20 gün önce Apachenin o olmaz olası beş para etmez lastiği yüzünden kaza geçirdim.Motorsikletde sol arka sinyal vites kolu kırıldı ve yan ayaklığın açıldığı bölgedeki boru yamuldu herşeyi halloldu bir çift lastik de aldım çok şükür ki bana da fazla birşey olmadı Ama mal canın yongası insan üzülüyor o gün motorsikletten çok soğudum eskisi gibi olmayacak gibime geldi ki akşamı hemen sahibinden.com a koydum motoru birkaç kişi aradı bakmaya geleceklerdi sonra vazgeçtim satmaktan kıyamadım Yani demem o ki zamanla insan bağlanıyor motoruna öyle düşünmeyin derim.Bu arada yağ yakmasının seebi belli ki dizel yağ koymalarını ben kimseden duymadım daha yağ yaktığını zatn onu servis yaptıysa hiç canınızı sıkmayın değiştirisinler komple motoru onların sorunu o
    cennetkizi bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun.Bende yaklaşık 20 gün önce Apachenin o olmaz olası beş para etmez lastiği yüzünden kaza geçirdim.Motorsikletde sol arka sinyal vites kolu kırıldı ve yan ayaklığın açıldığı bölgedeki boru yamuldu herşeyi halloldu bir çift lastik de aldım çok şükür ki bana da fazla birşey olmadı Ama mal canın yongası insan üzülüyor o gün motorsikletten çok soğudum eskisi gibi olmayacak gibime geldi ki akşamı hemen sahibinden.com a koydum motoru birkaç kişi aradı bakmaya geleceklerdi sonra vazgeçtim satmaktan kıyamadım Yani demem o ki zamanla insan bağlanıyor motoruna öyle düşünmeyin derim.Bu arada yağ yakmasının seebi belli ki dizel yağ koymalarını ben kimseden duymadım daha yağ yaktığını zatn onu servis yaptıysa hiç canınızı sıkmayın değiştirisinler komple motoru onların sorunu o
    Size de geçmiş olsun kardeşim, valla biz motorumuzdan çok memunduk da önemli olan bakalım bundan sonraki performansı nasıl olacak? ben de kıyamam sarı kızımı satmaya açıkçası. Motor çok gösterşli, gayet az yakıyor herşeyi 10 numara da Apache tercih edenler aldıkları gibi ilk iş olarak lastiklerini kalite bir lastikle değiştirmeli derim. İyi sürüşler...

Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı cennetkizi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size de geçmiş olsun kardeşim, valla biz motorumuzdan çok memunduk da önemli olan bakalım bundan sonraki performansı nasıl olacak? ben de kıyamam sarı kızımı satmaya açıkçası. Motor çok gösterşli, gayet az yakıyor herşeyi 10 numara da Apache tercih edenler aldıkları gibi ilk iş olarak lastiklerini kalite bir lastikle değiştirmeli derim. İyi sürüşler...
    Evet haklısınız lastiklerin güvenilir olmadığı biliyordum.Benimde suçum var aklımda olduğu halde erteledim hep lastik almayı.Ama İsotlar grubundan da çok suçu var Sonuçta o lastiklerle gelebilir zaten lastik berbat ve birde iç lastiği var bu zaman da iç lastik mi kaldı Ben bu konu ile ilgili defalarca isotar gruba mail attım benim canım yandı başkalarının ki yanmasın diye ama tek bir dönüş yapmadılar.Fiyatı biraz daha yükseltim lastikleri değiştirebilirler.Ama neymiş orjinal lastikmiş
    yemişim öyle orjinalliği lastik ya bu basit birşey mi

Motosikleti
    Amaç belli maliyeti düşürmek için orjinali kötü lastik. Güzelim Apache'yi karalıyorlar aslında. Malesef aynen dediğiniz gibi kalite lastik takıp fiyat yükselse de yine müşterisi bulunur Apache'nin...Aynen biz de bile bile hala ertelemedeyiz lastikleri ama kazanın lastikle alakası yoktu bereket, ama arka teker çok fena kayıyor valla tırsıyorum...

Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Evet ama yanlış strateji.Motorunuz onarıldıktan sonra ilk işiniz lastiklerinizi değiştirmek olsun.Bu arada tekrardan geçmiş olsun

blade17xxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS ApachE RTR 150
    cümleten selamın aleyküm.
    arkadaslar benim gösterge paneli bugun durduk yere arızalandı :S devir saati hareket etmiyor ekranda hic yazı yok ama arka plan ısıgı var.gösterge panelinde sadece uzun kısa ve sinyal göstergeleri calısıyor.bos ısıgı dahi calısmıyor. sebebini bilen varmı çaresiz kaldım :(

2011 apache karsılık 2011 ybr esd takas etmek istiyen bır arkadasım var sız ne dersınız bunu ıcın

ysf_joseph - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache 2012
    Gemiş olsun abi. Eşinize de size de. Bende Çanakkale'de oturuyorum. Apache kırmızı 35 plakalı. Görürseniz durdurun ya da korna basın

Dostum çok saolun yanlız karakolda öyle birşey yapmadılar bakalım yarın gideyim bi emniyete tekrar öğreneyim işin aslını uğraşcaz artık tanıdık bir trafik polisi bulayım da hallolacak artık napalım ...

Motosikleti
    Alıntı ysf_joseph adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gemiş olsun abi. Eşinize de size de. Bende Çanakkale'de oturuyorum. Apache kırmızı 35 plakalı. Görürseniz durdurun ya da korna basın
    sağ olun, bizim sarı kız trafiğe çıkacak hale gelsin de kardeşlerine bol bol korna yaparız, teşekkürler. Kazasız sürüşler... Hayatım(=frosen), sen yoğunsun heralde...
    ysf_joseph bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 28 kullanıcı var. (0 üye ve 28 misafir)

Bu Konudaki Etiketler