Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    nasılsınız hafta başınız hayırlı olsun...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Günaydın herkese motorda 7000km yaptım uzun yola çıkıcam 1000kmlik ortalama . Bakım a götürdüğümde motor u bakım ücreti alınıyor fakat kitapcıkda ise ücretsiz peryodik bakım yazmakda sizlerde motorları bakıma götürdğnüzde para verdinizmi arkadşlar antalyada sanırım 1 tane var o da can motor 5500 de götürdüm bakım yapıldı 40tlde ücret ödedim. Birde bujiyi 8000km de mi değiştirsem ?

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı gorkem0707 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın herkese motorda 7000km yaptım uzun yola çıkıcam 1000kmlik ortalama . Bakım a götürdüğümde motor u bakım ücreti alınıyor fakat kitapcıkda ise ücretsiz peryodik bakım yazmakda sizlerde motorları bakıma götürdğnüzde para verdinizmi arkadşlar antalyada sanırım 1 tane var o da can motor 5500 de götürdüm bakım yapıldı 40tlde ücret ödedim. Birde bujiyi 8000km de mi değiştirsem ?
    bütün bakımları ücretsiz olsaydı yollarda tvs den başka motor olmazdı sizde takdir edersiniz ki bu adamlar nereden para kazanacaklar ilk bakım İŞÇİLİĞİ ücretsizdir sadece. bence bujini değiştir
    TRANSALP XL700

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanılır performans yerlerde olur o zaman turbo yağlamasından motora motor yağı kaçıyor ondanda siyah duman yapar
    o vidyodaki hali performans yerlerde ise turbolu hali asfaltı yırtacak demekki
    sbr bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    Alıntı Progressive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha önce bazı sorular sormuştum, tam buna ikna oldum derken bir kaç kullanıcı yorumunda eksntirik milinde belli bir süre sonra sorundan dolayı ses geliyormuş ve sanırım fabrika hatasıymış?

bu durumun gerçekliği nedir? belli bir seride mi meydana gelmiştir? alırken bu durumu nasıl anlayabilriim? (gerçi başlangıçta yok sanırım bu olay)
    reis benim motorda olmuştu 3.000 km den sonra başladı ve 4. viteste çok anlaşılıyo du ama herhangi bi sorun olmadı 12.000 km ye kadar sonra sattım zaten.( çekişinde düşme felan vs. )
    Bende hakkın kaldıysa sevildiğin yıllara say...

Tşkürler . Bilgi için . Bujiyi sürat motordanmı teğmin edeyim ? Hani forumdan sizleri takip ediyorumda ngk buji deniyor iyi diye. ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

CR7HIX Iridyum buji ngk bunj alayım o zmn 32 tlye geliyor.Sagol bilgi için sbr tekrardan

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Tşkürler . Bilgi için . Bujiyi sürat motordanmı teğmin edeyim ? Hani forumdan sizleri takip ediyorumda ngk buji deniyor iyi diye. ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

CR7HIX Iridyum buji ngk bunj alayım o zmn 32 tlye geliyor.Sagol bilgi için sbr tekrardan
    iridıum buji takanlardan kimisi pek bir fark göremediğini söyledi, kimisi daha iyi falan dedi.. ama bence orjinal çift tırnak bosch bujisi yeterde artar bile.. iridıuma gerek yok
    TRANSALP XL700

frosen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    dostlar arka dişliyi bir diş ufaltsam 6000 devirde son hız kaç olur acaba galiba Bora abi yapmıştı daha önce yada iki diş mi yapsam bilemedim...

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı frosen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostlar arka dişliyi bir diş ufaltsam 6000 devirde son hız kaç olur acaba galiba Bora abi yapmıştı daha önce yada iki diş mi yapsam bilemedim...
    Abi kilo fazLaysa hiç uğraşma .. Şehir içi işkence olur .. uzun yolda işine yarar fakat ne kdr sıklıkta gıdebıleceksın sankı uzun yola .. Şehir içi 13 dişli ve arka 46 yeterli bence .. tabi yine sen bilirsin .. 64 kiloyum mesela .. 75 olsam ön dişliyi 14 yapmazdım ..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı schmarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen dediğinize katılıyorum. İş yerinde şikayet yoluyla Land Rover gelmişti. Turbo'nun biri ağrızalıymış. İşlem yapmadığı için diğer turbo'ya yağ basıyordu dediğiniz gibi.
    turbonun tam ortasındaki yerde turbo milinin yağlandığı bölüm vardır oradaki keçeler giderse hava basan pallere yağ karışır

bakım için 40 tl ödediyseniz yine iyi ben 75 tl veriyorum motoru değiştirmek istememin diğer bir sebebide budur ona bende dikkat ettim ama kitapçık basımı hatalı bence fakat ingilterede vauxhallların ücretsiz akımına şahit oldum ben burda 680 tl verdiğim bakıma adam ücret dahi ödemedi bize mi geçiriyorlar anlamıyorum

Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi kilo fazLaysa hiç uğraşma .. Şehir içi işkence olur .. uzun yolda işine yarar fakat ne kdr sıklıkta gıdebıleceksın sankı uzun yola .. Şehir içi 13 dişli ve arka 46 yeterli bence .. tabi yine sen bilirsin .. 64 kiloyum mesela .. 75 olsam ön dişliyi 14 yapmazdım ..
    Biraz önce 308. Sayfaya baktım orada yazmışlar 1 dİŞ ufaltırsan arka dişliyi 5 km fark ediyormuş fakat ön dişli daha farklı ön dişli bi diş ufalırsa arka üç dişli ufalmış gibi oluyor. Ben bir yada 2 diş ufaltayım diyorum arka dişliyi mesela 6000 devirde 80 yaparken 85 90 yapacak motorda aşırı zorlanmamış olacak. Bence bu tip motorlar uzun yolda en fazla 7000 devirde kullanılmalı 85 90 km de kabul edilebilir bir hız bence. Yorumu olan var mı? Ha bide bu iridyum buji hakkaten fark ediyor mu performansta.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Biraz önce 308. Sayfaya baktım orada yazmışlar 1 dİŞ ufaltırsan arka dişliyi 5 km fark ediyormuş fakat ön dişli daha farklı ön dişli bi diş ufalırsa arka üç dişli ufalmış gibi oluyor. Ben bir yada 2 diş ufaltayım diyorum arka dişliyi mesela 6000 devirde 80 yaparken 85 90 yapacak motorda aşırı zorlanmamış olacak. Bence bu tip motorlar uzun yolda en fazla 7000 devirde kullanılmalı 85 90 km de kabul edilebilir bir hız bence. Yorumu olan var mı? Ha bide bu iridyum buji hakkaten fark ediyor mu performansta.
    İşte ön dişliyi bile değiştirsen dahi 10 km farkediyor aşağı yukarı .. öyle hem bi fark olmıcak fazla hemde boşyere motor hantallaşacak diye düşünüyorum .. Ben izmir - istanbul arasını 9 bin devrin altına düşmeden kontak kapatmadan 4 saat geldim .. motor sağlam dayanıyor o devirlere .. 110 - 120 arası hızlarda seyrettım sureklı .. 14 dişlim olsa 120 -130 arası gıdecektım mesela .. aradım uzun yolda dişliyi ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:41 ----------

He eVet şu buji olayı .. Gerçekten farkediyormu .. ona göre Alcam 32 lira öğrenci için az para değil çöpe gitmesin .. aslında ustanın bana verdiği iridium bujimde var ngk modeli ney bilmiyorum ama 2 bin km kadar kullandım açıkcası pek bi fark görmedim .. sonrada kendi orjinal bujisini taktım tekrar .. ikiside aynı gibi geliyor bana .. tabi bu Apache için de olur yazdıkları modelleri nasıl acaba alanların yorumları önemli ..
    M.balibey bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    nasılsınız beyler....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet %100 kararımı verdim satıyorum ilanıda verdim vatana millete hayırlı olsun..
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1570021/detay/

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet %100 kararımı verdim satıyorum ilanıda verdim vatana millete hayırlı olsun..
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1570021/detay/
    Haydi hayirli olsun (: gönlüne göre olur inş ..

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasılsınız beyler....
    Eyw abi iyilik kampus hayati kutuphane okul iste sen nasilsin asil (:

Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    ben motoru bağırtmadan yada sınırlarına getirmeden biraz rahatlatmak istiyorum ön dişli değişimi benim için çok fazla çünkü ağarım ve genel olarak eşimle beraber kullanıyorum. Birde iridyum buji denemek istiyorum hanımla ben 170 kiloyuz metehanın kulakları çınlasın
    cennetkizi bunu beğendi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasılsınız beyler....
    fena ıslandım motomaxtan aldığım difi eldiven nitro mont pantolon ve botu giymesem ancak bu kadar ıslanırdım acayip su geçiriyorlar öyle aman amanda yağmur yok ortadat shirt eşofman altı içlik boxer telefon paralar kartlar ehliyet aklınıza ne gelirse botları bir çıkardım ters çevirdim içinden rahat 1 litre su çıktı bileğe kadar su doluydu çünkü en yakın zamanda adam gibi bişeyler alıcam üstüme bu olaydan sonra korumalarından da şüphe ettim

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yanlış yazmışsın, ön dişliyi 1 diş büyütmek arkayı 3 diş küçültmeye eşittir.
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış yazmışsın, ön dişliyi 1 diş büyütmek arkayı 3 diş küçültmeye eşittir.
    Ewet evet haklısın arka küçülecek 1 diş düşünüyorum şimdilik 3 dişin yolaçtığı kayıp benim için çok fazla olur en iyisi sadece 1 diş arka dişliyi ufaltmak galiba...

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öndişliyi 1 diş büyütürsen %7 hız artar %7 tork düşer
    arka dişliyi 1 diş oynarsan %7nin 3 te 1 i olur
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler