Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bazı yollarda çekmiyor hatta yokuş aşağı giderken boşa attığımda yavaşlayıp duruyor ve geri yokuş yukarı çıkıyor manyetik alanlar var buralara denk geldimi apachede dahil araçlar gitmiyor.benim güzergahımda böyle bişey yok sabah akşam fırt diye 130a çıkıyor ve sabit gidiyor düşme yok. orj haliyle ençok 138 gördüm düzde. 130 135i her sabah ve akşam görüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Servis isigini belki 20. Kez yaziyorum ama .. Kontagi ac check yapinca kapat .. Sonra tekrar ac check yapar yapmaz A ve B tuslarina basili tut .. Servis isigi surekli yanip sonene kadar .. Sonra hemen kapat kontagi .. Actiginda sonmus olur ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:49 ----------

Düzde orjinal haliyle 138 i gorduysen seninki cift silindir fln heralde haci .. Yada 250lik motorun ruhuna sahip xD Bayir asagidir o hiz .. 125 130 arasi 10km boyunca gitsin o motor bnmkinin anahtari teslim edecem , fakat orjinal olacak herseyiyle .. (: bi kac apache denedm sallama konusmuyorm .. Kilom var desem o da yok ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:52 ----------

125ten sonra meyilli bile olsa hafif ruzgar yediginde parcalaniyor makine devir 10bine dayadiginda .. İzmirden istanbula 9bin devir altina dusmeden 4 saat kontak kapatmadan geldim .. bazen korksamda makine dayandi .. Hiz 110-125 arasi .. Bayir asagi 135e kdr cikiyor tabi ama kisa sureli .. Dakikalarca o hizlarda giderim diyene tek sozum hadi len ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:56 ----------

Fetihpasa korusuna gidip biraz kafa dinliyim .. Yakin olan varsa gelsin bi kola ismarlarim xD
    sbr bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis isigini belki 20. Kez yaziyorum ama .. Kontagi ac check yapinca kapat .. Sonra tekrar ac check yapar yapmaz A ve B tuslarina basili tut .. Servis isigi surekli yanip sonene kadar .. Sonra hemen kapat kontagi .. Actiginda sonmus olur ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:49 ----------

Düzde orjinal haliyle 138 i gorduysen seninki cift silindir fln heralde haci .. Yada 250lik motorun ruhuna sahip xD Bayir asagidir o hiz .. 125 130 arasi 10km boyunca gitsin o motor bnmkinin anahtari teslim edecem , fakat orjinal olacak herseyiyle .. (: bi kac apache denedm sallama konusmuyorm .. Kilom var desem o da yok ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:52 ----------

125ten sonra meyilli bile olsa hafif ruzgar yediginde parcalaniyor makine devir 10bine dayadiginda .. İzmirden istanbula 9bin devir altina dusmeden 4 saat kontak kapatmadan geldim .. bazen korksamda makine dayandi .. Hiz 110-125 arasi .. Bayir asagi 135e kdr cikiyor tabi ama kisa sureli .. Dakikalarca o hizlarda giderim diyene tek sozum hadi len ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:56 ----------

Fetihpasa korusuna gidip biraz kafa dinliyim .. Yakin olan varsa gelsin bi kola ismarlarim xD
    Gez bakalım Enes hayat sana güzel

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    çok uzaklardayım...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Sen ne taraftasin haci bugun boşum ugrarim yani :D gezi tekliflerine acigim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:56 ----------

Ahada numara .. 0541 823 60 94 .. gezmiceksem nie geldm istanbula (:
    schmarık bunu beğendi.

Motosikleti

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:56 ----------

enes 40 gün sonra gelirsin benim meklana...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

daha iki hafta oldu düzceden dönerken atilla abiyle yaklaşık elli km hiç 120altına düşmeden geldik canlı şahitler var.bizde yalan dolan olmaz. hem istanbulda frene dokunmadan 10km gidilcek yol varda benmi bilmiyorum bidahaki gezilere sende katıl artık istanbuldasın nası olsa.ozaman bakarsın nasıl gittiğine.motorunuda almam.gitmeyen motoru alıp napıcam
    schmarık bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha

Hacı ben Okmeydanı tarafındayım ya uzak kalıyorum sana Mecidiye köy'e, Taksim, Eminönü'ne felan gelirsen haber et Bir yolunu bulursak oturup birşeyler yaparız

atillapasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS apache...
    .............. valla ben şahidim çelikatlının motor 130 rahat görüyor. daha öncede yazdım. yine yazayım. hızlı gitmek isteyen arkadaşlar. apahhe beşinci viteste 8000 devirde motor maximum gücü üretmiş ve yanlızca devir artışı oluyor. güç sabit kalıyor. daha fazla hızlanmak için başka etkenlere ihtiyaç oluyor.
    .............bu etkenler neler: 1 sürücünün ağırlığı. 90 kg ağırsanız 120 yi zor görürsünüz. 2 kılık kıyafet rüzgar almayan bedene uygun kıyafet maksimum hızı 10 km kadar etkiler.3 bence çok önemli lastik. ince yanaklı kaliteli ince arka lastik. motorun torkunu arttırıyor. en az 15 km maximum hızı etliliyor. son olarak uzun boy topcase uygun hava şartları. işte işin sırrı bunlar.

110 kilo 190cm boy kardan adam gibi kışlık paltoyla motora bineseniz. 100 km hızı ancak gürürsünüz. işim elektrik mekanik makina imalatı yapıyorum.
    çelikatlı bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha iki hafta oldu düzceden dönerken atilla abiyle yaklaşık elli km hiç 120altına düşmeden geldik canlı şahitler var.bizde yalan dolan olmaz. hem istanbulda frene dokunmadan 10km gidilcek yol varda benmi bilmiyorum bidahaki gezilere sende katıl artık istanbuldasın nası olsa.ozaman bakarsın nasıl gittiğine.motorunuda almam.gitmeyen motoru alıp napıcam

Tamam haci olur katilirim , sabirsizlikla bekliyorum zaten .. Senin dişlin 13 mu .. duzce istanbul arasi bende 115 120 araligi geldim ama 125 130 surekli gitmez motor .. Hem dikkat etde gitmyen apachenin tozunu yutma :D

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Son hizi denemedm henuz .. 13le 138 yapmistim .. O yolu bulsam bu disliyle nolr blmiorm .. Evt rahatlama var motorda redlineye geç girdigi icin haliyle titresim az .. Daha guclu ve hizli bi cbf gibi :D sevdim bu halini .. Bide bakimsz garibim (: bi ara bakima sokmak lazim .. Garanti disi birakmistim ztn bildiginiz saglam servs varsa istanbulda , honda yamahada olur .. Önerilerinizi bkliyorum ..
    bende 126yı geçemedim otobanda yokuş yukarıda yine otobanda kaptırıp gelsem bile 110 kadar düşüyor

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı atillapasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .............. valla ben şahidim çelikatlının motor 130 rahat görüyor. daha öncede yazdım. yine yazayım. hızlı gitmek isteyen arkadaşlar. apahhe beşinci viteste 8000 devirde motor maximum gücü üretmiş ve yanlızca devir artışı oluyor. güç sabit kalıyor. daha fazla hızlanmak için başka etkenlere ihtiyaç oluyor.
    .............bu etkenler neler: 1 sürücünün ağırlığı. 90 kg ağırsanız 120 yi zor görürsünüz. 2 kılık kıyafet rüzgar almayan bedene uygun kıyafet maksimum hızı 10 km kadar etkiler.3 bence çok önemli lastik. ince yanaklı kaliteli ince arka lastik. motorun torkunu arttırıyor. en az 15 km maximum hızı etliliyor. son olarak uzun boy topcase uygun hava şartları. işte işin sırrı bunlar.

110 kilo 190cm boy kardan adam gibi kışlık paltoyla motora bineseniz. 100 km hızı ancak gürürsünüz. işim elektrik mekanik makina imalatı yapıyorum.
    Senin saydiklarindan tek eksigim lastik abi .. Orjinalleri var ustunde .. Öğrenci adamin degistirmesi biraz zor oluyor (:
    sbr bunu beğendi.

yukarı bak atilla abin ne diyor

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Orjinalden ne farklari var motorun onu söylesene yav ..

atilla abide motorunun gitmediğinden şikayetçi ama aslında motoru gidiyor yani yanyana baya gittik 120altına düşmeden. atilla abi kilosundan kaybediyor pehlivan gibi adama bu motor bi numara ufak kalıyor. naaptın atilla abiverdinmi ilanı satıyomuyuz? ben bugün verdim ilanı şuan onay sürecinde satarsam alıyorum 250cc.yi

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:12 ----------

far ampülünü beyaz olanla değiştirdim. lastik michelin. birde topcase var başka bişeyle oynamadım. haa birde rtr160 yazıyor stickerinde

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Disli buji fln orjinal diyosun .. Duzde kapanmadan 125 veya ustu hizlarla gidebiliyormu yani motorun ..

yav ne yatması neresine yatacan bu motorun. evet hiçbir yeriyle oynamadım düz yolda şıp diye 125 130a çıkıyor ve 120 altına düşmeden devamda ediyor. yolda herhangi bi manyetik güç yoksa bunu herzaman her yerde yapıyor.bi buluşma falan olursa veririm denersin şimdiyekadar verdiğim apache sahiplerinin hepsi sanki farklı bi motora bindim diye söylendiler. zorla aldırtıcan bana anahtarını hee

Motosikleti
    BENİM ÇİŞİM SİZİNKİNDEN daha uzağa gider...
    çelikatlı ve M.balibey bunu beğendiler.

muhahhaa

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav ne yatması neresine yatacan bu motorun. evet hiçbir yeriyle oynamadım düz yolda şıp diye 125 130a çıkıyor ve 120 altına düşmeden devamda ediyor. yolda herhangi bi manyetik güç yoksa bunu herzaman her yerde yapıyor.bi buluşma falan olursa veririm denersin şimdiyekadar verdiğim apache sahiplerinin hepsi sanki farklı bi motora bindim diye söylendiler. zorla aldırtıcan bana anahtarını hee
    Gorelim bakalim ..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler