Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha
    S.a arkadaşlar. Hepinizin ramazan şerifleri mübarek olsun. Allah sabır selamet versin.

İzninizle birşey sorucam. Bakabilirseniz sevinirim. Sizce bu plakalık apache'ye uyar mı? Apache'nin kendi plakalığı plastin benim hoşuma gitmiyor. Bu hem demir hemde katlanabilir olduğundan daha kullanışlı geldi bana. İstediğiniz zaman katlarsınız motorunuz daha sportif bir görünüme sahip olmuş olur. Amma velakin bu plakalık apache'ye uyarmı? Bir bakabilirseniz sevinirim. Bana bağlantı yeri geniş gibi geldi. Uyar uymaz kararsız kaldım.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3077419/detay/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bizim bursadaki servise taktırıcam bakalım ellerinde varsa oradan alırım yoksa istanbulda vardı sipariş vericem h4 35 watt 6000k motosiklet için olanlardan alıcam

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:16 ----------

kaç km oldu değiştireli
    1600 1700 falan oldu değiştireli
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam kardeşim boşver, Allah razı olsun senden uğraştın okadar. Motul aldım buğün demekki hayırlısı buymuş tekrar sağol

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:43 ----------

sağol kardeşim buğün 2500 bakımını yaptırmak için yağı almış bulundum. Motul 15.50 aldım koydurdum bakalım nasıl olacak bu yağ için piyasanın en iyisi diyorlar sadece motor için yağ üretiyormuş fransız üretimiymiş. izlenimlerimi paylaşırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

selamun aleyküm arkadaşlar herkezin ramazan'ı şerifi mübarek olsun...

Buğün 2500 bakımı için servise gittim. Daha 2300 deydi ama yağın ince geldiğini düşündüğüm lçin erken götürdüm. Servise gittim tabi herzamanki ilgisizlik ve alakasızlık...
    Bırak motoru akşam al dedi. Hiç ben servise güvenip motormu bırakırım boşversene... Tamam birader kolay gelsin dedim çıktım. Doğru yamaha servisine. Arkadaş var çalışan yamahada. çocukla herşeyi güzelce yaptım. Hava ayarını bile makine ile yaptı çok güzel kafama yattı valla.
    Motul 15.50 marka yağ aldım 32.50 tl
    yağ filtresi orjinal 10 tl
    bujiyi zaten yeni değiştirdim ngk iridium 25 tl
    14 numara cg dişlisinide taktırdım.
    Veeeee YER UçAğI KALKIŞA HAZIIIIIRRRR

peki şimdi garanti dışı kalmadımı motor?? birde şu dişli değişimi garanti dışı bırakıyormu acaba servisinde değiştirsek bile

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1600 1700 falan oldu değiştireli
    extrem havalarda yağlar özellikleri çabuk kaybederler bizim burası her gün 40 derece motor çalıştığı gibi el değmez hale geliyor aynı şekilde aşırı soğuklarda da durum aynıdır benim anlamadığım bizim motorlar 2 bin kmde yağın anasını ağlatıp simyah yapıyorlar en kalitelilerini bile ama örneğin bmwde 2 bin km önce yağ değiştirmiş bir tanıdığın kine baktık tertemizdi hatta zorla bpşalltırdım aynı yağ aynı kmde ama biri ilk günkü gibi bizimki leş

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:32 ----------

tamam kardeşim boşver, Allah razı olsun senden uğraştın okadar. Motul aldım buğün demekki hayırlısı buymuş tekrar sağol

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:43 ----------

sağol kardeşim buğün 2500 bakımını yaptırmak için yağı almış bulundum. Motul 15.50 aldım koydurdum bakalım nasıl olacak bu yağ için piyasanın en iyisi diyorlar sadece motor için yağ üretiyormuş fransız üretimiymiş. izlenimlerimi paylaşırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

Buğün 2500 bakımı için servise gittim. Daha 2300 deydi ama yağın ince geldiğini düşündüğüm lçin erken götürdüm. Servise gittim tabi herzamanki ilgisizlik ve alakasızlık...
    Bırak motoru akşam al dedi. Hiç ben servise güvenip motormu bırakırım boşversene... Tamam birader kolay gelsin dedim çıktım. Doğru yamaha servisine. Arkadaş var çalışan yamahada. çocukla herşeyi güzelce yaptım. Hava ayarını bile makine ile yaptı çok güzel kafama yattı valla.
    motulun arabalar içinde yağı var kim demişse yanlış söylemiş bir zamanlar subarum varken servislerinde motul yağ kullanılırdı

extrem havalarda yağlar özellikleri çabuk kaybederler bizim burası her gün 40 derece motor çalıştığı gibi el değmez hale geliyor aynı şekilde aşırı soğuklarda da durum aynıdır benim anlamadığım bizim motorlar 2 bin kmde yağın anasını ağlatıp simyah yapıyorlar en kalitelilerini bile ama örneğin bmwde 2 bin km önce yağ değiştirmiş bir tanıdığın kine baktık tertemizdi hatta zorla bpşalltırdım aynı yağ aynı kmde ama biri ilk günkü gibi bizimki leş
    aşırı kararma yok boşaltınca koyu renkli gözüküyodur sana, yağ çubuğundan bakınca çok koyu değil 3000 kmye kadar uzattığım oldu benim

Alıntı schmarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a arkadaşlar. Hepinizin ramazan şerifleri mübarek olsun. Allah sabır selamet versin.

İzninizle birşey sorucam. Bakabilirseniz sevinirim. Sizce bu plakalık apache'ye uyar mı? Apache'nin kendi plakalığı plastin benim hoşuma gitmiyor. Bu hem demir hemde katlanabilir olduğundan daha kullanışlı geldi bana. İstediğiniz zaman katlarsınız motorunuz daha sportif bir görünüme sahip olmuş olur. Amma velakin bu plakalık apache'ye uyarmı? Bir bakabilirseniz sevinirim. Bana bağlantı yeri geniş gibi geldi. Uyar uymaz kararsız kaldım.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3077419/detay/
    en iyisi adamla konuş getle al uymazsa geri gönder paranda garantide durur

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:36 ----------

aşırı kararma yok boşaltınca koyu renkli gözüküyodur sana, yağ çubuğundan bakınca çok koyu değil 3000 kmye kadar uzattığım oldu benim
    bende siyah çıkıyor diesel motorun yağı gibi oluyor çapaklarda çıkıyor kmsi az diye

en iyisi adamla konuş getle al uymazsa geri gönder paranda garantide durur

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:36 ----------

bende siyah çıkıyor diesel motorun yağı gibi oluyor çapaklarda çıkıyor kmsi az diye
    o siyahlık normaldir herhalde her araçta aynı şekilde oluyor, çapaklanma bendede vardı ilk defa dikkat ettim yağ tapasının ucu mıknatıslıymış baktım grimsi bir tabaka var silince anladım

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    sağolun arkadaşlar alacak olan arkadaş temiz bi makina aldı sorunsuzdu km si düşüktü. şimdi motor alamıyorum kpss denilen illetle uğraşıyorum inşallah atanırsam kasımda işe girdikten sonra bi cbr250 düşünüyorum fakat hyoda olabilir ikisi arasındayım. 1 yıl ara veriyorum motor işine.
    marşı basmayan arkadaşa sesleniyorum marş rölesinde olabilir sorun bazı tvs lerde olabiliyor. benimkide haftada bi basmaz bazen :d bide şöyle dene marş basmadığında viteş boşta ise bide vites boştada olsa debriyaja basarak marşa bas
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Motosikleti
    TVS Apache (Gri)
    Herkese Selamlar,

Dün İzmir Özgül Motor'da 500 km. bakımını yaptırdım.
    Yağ ve yağ filtresi değiştirildi.
    Zincir yağlandı.
    Kitapçıkta 500 km. bakımında şanzıman yağınında değişmesi gerektiği yazılmış, sonradan farkına vardım.
    Hiç şanzıman yağı değişimi yapan var mı?

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT

hava ayarını nasıl bir makine ile yapıyorlar acaba? egzoz emisyon değeri ölçen bir makine gibi bişeymi?

İ2MİRLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    Alıntı cetinkoylu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Selamlar,

Dün İzmir Özgül Motor'da 500 km. bakımını yaptırdım.
    Yağ ve yağ filtresi değiştirildi.
    Zincir yağlandı.
    Kitapçıkta 500 km. bakımında şanzıman yağınında değişmesi gerektiği yazılmış, sonradan farkına vardım.
    Hiç şanzıman yağı değişimi yapan var mı?
    Bildiğim kadarıyla normal koydugun yağ zaten şanzumana gidiyor ayrıca şanzuman yağı diye bişey yok benim bildiğim ...
    HAYAT İKİ TEKER ÜSTÜNDE 7000 DEVİRDEN SONRA BAŞLAR EN UFAK HATANDA BİTER YANİ HAYAT BİZE GÜZEL

yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    şanzıman yağı dediği motora konulan yağ kardeşim... ayrı bi yere yağ konulmuyo
    Bende hakkın kaldıysa sevildiğin yıllara say...

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache

14 numara cg dişlisi taktırmıssın orjinal dişliye göre farkı ne
    birde ngk iridium bujiyi apacheler pek sevmiyomuş orjinal bujiden başkasını kabul etmiyomuş diye söylediler yetkili ustalar varmı sende sorun

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava ayarını nasıl bir makine ile yapıyorlar acaba? egzoz emisyon değeri ölçen bir makine gibi bişeymi?
    böyle hesap makinesine benzer bir alet. Ucundan bir kablo çıkıyor kablonun ıcunda mandal var.
    Mandalı buji kepinin kablosuna bağlıyor. Motoru çalıştırıyor karbüratörden ayarı yaptıkça o makinede değerler çıkıyor. 1400 devir olması gerekiyormuş bizim motorlarda en iyi değer oymuş. Kitapçığa göre güzelce ayarladı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:36 ----------

Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde ngk iridium bujiyi apacheler pek sevmiyomuş orjinal bujiden başkasını kabul etmiyomuş diye söylediler yetkili ustalar varmı sende sorun

orjinal dişlide motorun torku yüksek olduğu için sürekli redline da gidiyordum. Motor çok ısınıyordu yani devir kırmızı bölgeye çok çabuk geliyordu. şimdi vites araları uzadı. Artık hemen kırmızı bölgeye dayanmıyor. Düz yolda 120 geçmiyordu şuan 130 a çok çabuk ulaşıyor.

Ngk iridium bujiyi bana tavsiye eden 20 yıllık yamaha servisi ustası. Kendi motoruda apache.
    Ben tavsiye ederim bujiyi dişliyi ve motul 15.50 motorsiklet yağını. Abartmıyorum %100 farkı göreceksiniz motor şuan çok iyi kaçıyor ve gürültülü çalışmasından eser kalmadı

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:41 ----------

Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki şimdi garanti dışı kalmadımı motor?? birde şu dişli değişimi garanti dışı bırakıyormu acaba servisinde değiştirsek bile
    ben bakım zamanı gelmeden yaptırdım bu dediklerimi yani bir sorun olsa götürürüm yine. Ben takmıyorum artık servisi bıktım iyice. Motor benimle yaş yaşayacak değilya keyfime göre yaptırıyorum valla. Servise yaptırsam uyku bile uyuyamam ben içim rahat etmiyor bikere...

Bilmiyorum şimdi garanti dışı kalmaz desem yalan olur bir bilgim yok. Eger servisle aran iyiysi bi sor. Ama dişli değişimini tavsiye ederim beklentimin çok üstünde çıktı değiştirdikten sonra

Motosikleti
    böyle hesap makinesine benzer bir alet. Ucundan bir kablo çıkıyor kablonun ıcunda mandal var.
    Mandalı buji kepinin kablosuna bağlıyor. Motoru çalıştırıyor karbüratörden ayarı yaptıkça o makinede değerler çıkıyor. 1400 devir olması gerekiyormuş bizim motorlarda en iyi değer oymuş. Kitapçığa göre güzelce ayarladı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:36 ----------

orjinal dişlide motorun torku yüksek olduğu için sürekli redline da gidiyordum. Motor çok ısınıyordu yani devir kırmızı bölgeye çok çabuk geliyordu. şimdi vites araları uzadı. Artık hemen kırmızı bölgeye dayanmıyor. Düz yolda 120 geçmiyordu şuan 130 a çok çabuk ulaşıyor.

Ngk iridium bujiyi bana tavsiye eden 20 yıllık yamaha servisi ustası. Kendi motoruda apache.
    Ben tavsiye ederim bujiyi dişliyi ve motul 15.50 motorsiklet yağını. Abartmıyorum %100 farkı göreceksiniz motor şuan çok iyi kaçıyor ve gürültülü çalışmasından eser kalmadı

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:41 ----------

ben bakım zamanı gelmeden yaptırdım bu dediklerimi yani bir sorun olsa götürürüm yine. Ben takmıyorum artık servisi bıktım iyice. Motor benimle yaş yaşayacak değilya keyfime göre yaptırıyorum valla. Servise yaptırsam uyku bile uyuyamam ben içim rahat etmiyor bikere...

Bilmiyorum şimdi garanti dışı kalmaz desem yalan olur bir bilgim yok. Eger servisle aran iyiysi bi sor. Ama dişli değişimini tavsiye ederim beklentimin çok üstünde çıktı değiştirdikten sonra
    peki ne kadara mal oluyor dişli buji yağ falan

Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    peki ne kadara mal oluyor dişli buji yağ falan
    motul 15.50 yağ 32.50 tl
    ngk iridium 25 tl
    yağ filtresi 10 tl orjinal
    cg dişlisine para vermedim eniştenin cg den çıkartmıştı.
    Dişlinin üzerine takılan ybr pulu 5 tl.

işcilik verdim bide yamaha servisine 20 tl. Ama bütün vidaları tek tek kontrol ettirdim ve tüm ayarları yapıldı

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2012 esd :)
    Nerde bu servis hangi şehir

Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı serkanunal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerde bu servis hangi şehir
    antalyanın alanya ilçesinde yamaha nın kendi servisi

o siyahlık normaldir herhalde her araçta aynı şekilde oluyor, çapaklanma bendede vardı ilk defa dikkat ettim yağ tapasının ucu mıknatıslıymış baktım grimsi bir tabaka var silince anladım
    her araçta olması normal çünkü kurumları da temizlemek yağın görevi ama 1800 2bin kmde yağı değişn benzinli bir aracın bu adar kararmasını anlamıyorum bir dahakine foto çeker koyarım acaba bizim araçların hava soğutmalı olması mı yağın çabuk bazulmasına neden oluyor aynı yağı bmwde 10 bin kullanıyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:35 ----------

aynı tür buji alırsanaız fark etmez markası ama iridyumun espirisi ateşlemeyide güçlendirirseniz performans artışı sağlamak yoksa tek bujiyi değiştirip performans artışı bekleyemezsiniz
    kartalizma07 bunu beğendi.

Motosikleti
    her araçta olması normal çünkü kurumları da temizlemek yağın görevi ama 1800 2bin kmde yağı değişn benzinli bir aracın bu adar kararmasını anlamıyorum bir dahakine foto çeker koyarım acaba bizim araçların hava soğutmalı olması mı yağın çabuk bazulmasına neden oluyor aynı yağı bmwde 10 bin kullanıyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:35 ----------

aynı tür buji alırsanaız fark etmez markası ama iridyumun espirisi ateşlemeyide güçlendirirseniz performans artışı sağlamak yoksa tek bujiyi değiştirip performans artışı bekleyemezsiniz
    valla ben yetkilli ustanın yalancısıyım dediği iridium buji taktık olmadı beğenmedi hatta en iyisini taktık olmadı illaki fabrikanın taktığı orjinal bujiyi istiyor diye söyledi yani tavsiye etmiyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler