Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    eywallah kardeşim bu arada kaç bindesin sen şuan _?,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    [QUOTE=Cazador45;2623892]
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar,az önce sevgili APACHE'mi satmış bulunuyorum.üzülmedim desem yalan olur,bir daha bu kadar az yakan-çok kaçan bu segmentte bir motorum olurmu,bilmem.

600 veya 800 derece olanını tercih edin arkadaşlar.
    Selam bora bey siz işten çıkarılınca maddi sıkıntılardan dolayı motorumu satıyorum dememişmiydiniz yanlış hatırlamıyorsam ilk ilan verdiğinizde forma üye bir arkadaşımızın sorusuna cvp vermiştiniz işten çıkarıldım maddi sıkıntılarımdan dolayı motorumu satıyorum demiştiniz ama apacheyi satmadan k&n gt 250 almıştınız bu ne çelişki kafam karıştı gerçekten sıkışık olduğunuz içinmi sattınız apacheyi yoksa sizi tatmin etmedide ondanmı sattınız anlamakta güçlük çekiyorum
    Bende karistirdim zannediyodum is buldu o ZAMAN

Cazador45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    Yok yok karıştırmamışsın arkadaşım geçmişi tekip edenler bilirler bende öyle hatırlıyorum forma yazmıştı işsiz kaldım maddi sıkıntılarımdan dolayı çok sevdiğim motorumu satmaya karar verdim demişti sahibinden com.da 3800 e görmüştüm motorunu zaten sıfırı şuan kuşadası bayii inde 3750 tl hatta inşallah satar bu fiyata demiştim kendi kendime sıkışık olduğundan dolayı yani neyse alan satan memnun bize laf düşmez

Motosikleti
    street triple rs
    arkadaşlar bugün motorumla 3. günüm iş dönüşüü 60 ile 70 km hızla seyrederken ufak bi su birikintisinin üzerinden gectim we yaklaşık 200 metre boyunca direksiyonun kontrolünü kaybettim motor öyle bir kayıyodukii kesin bi arabaya çarpıcam diye düşünürken.. zannediyorum güzel annemin dualarıyla motor tekrar dengede seyretmeye başladıı.. BEN EN KISA ZAMANDA TEKERLERİ DEĞİŞTİRMEYE KARAR WERDİM BU GECE BU OLAYI YAŞAMAM BANA DERS OLDUU.. BURDAN YENİ APACHE ALAN BÜTÜN ARKADAŞLAR UMARIM BU YAZDIKLARIMI OKURLAR WE DAHA İYİ YOL TUTUŞU OLAN LASTİKLER TAKTIRRLAR MOTORLARINA..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

arkadaşlar bugün motorumla 3. günüm iş dönüşüü 60 ile 70 km hızla seyrederken ufak bi su birikintisinin üzerinden gectim we yaklaşık 200 metre boyunca direksiyonun kontrolünü kaybettim motor öyle bir kayıyodukii kesin bi arabaya çarpıcam diye düşünürken.. zannediyorum güzel annemin dualarıyla motor tekrar dengede seyretmeye başladıı.. BEN EN KISA ZAMANDA TEKERLERİ DEĞİŞTİRMEYE KARAR WERDİM BU GECE BU OLAYI YAŞAMAM BANA DERS OLDUU.. BURDAN YENİ APACHE ALAN BÜTÜN ARKADAŞLAR UMARIM BU YAZDIKLARIMI OKURLAR WE DAHA İYİ YOL TUTUŞU OLAN LASTİKLER TAKTIRRLAR MOTORLARINA..
    Süvarİ bunu beğendi.

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    Alıntı jackonbir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üzücü haber;
    bu pazar ilk düşüşümü yaşadım
    sevindirici haber;
    motorda ve bende çizik bile yok
    pazar günü garaj grubundan bi kaç abiyi anadolu yakasında benzinlikte gördüm
    geziniz ne tarafa diye sorduğumda KARTEPEYE diye cevap verip beni de davet etme nezaketinde bulundular
    ben de uçarak kabul ettim
    gezi sonunda kartepeden dönerken keskin virajın birinde genişten alınca arabanın biri
    beni geçmeye çalışınca yolun dışına çıktım
    yokuş aşağı mıcırdayım ferene basmayayım
    burası çamur frene basmayayım
    aha şimdi çukura geldim frene basmayayım derken
    bi baktım sonumuz iyi değil
    yan tarafta karı görünce kara doğru kırıp motoru karın üstüne bıraktım
    Allah a çok şükür ben de ve motorda en ufak çizik oluşmadı
    yalnız bu gezimde şunu anladım
    cbf 150 den sonra apacheyle viraja girmek baya bi ustalık gerektiriyor...
    hepinize hayırlı günler tekeriniz düz bassın...

geçmiş olsun kardeş hasar olmaması iyi haber. "düşecek motorcular" grubundan çıkıp "düşmüş olan motorcular " grubuna gitmişsin.
    ustalık gerektirdiği konusunda sanırım hemfikiriz. apacheyi kullanırken tehlikede olduğunu farketmiyorsun. biraz fazla güven veriyor sanki

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:38 ----------

Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

kardeş aman deyim geçenlerde yeni motor alıp kaza yapınca satmak zorunda kalan bir arkadaş vardı üzülmüştüm. yine yaşamayalım aynı hisleri :D
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

Motosikleti
    street triple rs
    walla kardeşim şu kadarını söylebilirim o an çok kötü hisslere kapıldım hem motorun yeni olmasından :D hem ailemi razı etmişken motor kullanmama böyle bi kaza yaptığımı duyup üzülme ihtimallerinden. hemde gercekten o an düşseydim gercekten ufak tefek çiziklerle atlatabiliceğim bi hızla ilerlemiyodum.. neyseki allah korudu kardeşim... lastikleri değiştiricem bana hangi lastikleri tawsiye edersiniz??

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    arkadaşlar,az önce sevgili APACHE'mi satmış bulunuyorum.üzülmedim desem yalan olur,bir daha bu kadar az yakan-çok kaçan bu segmentte bir motorum olurmu,bilmem
    Hayırlı olsun abi Allah gönlüne gre versin ..

Alıntı beyazit60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2012 mc-xle tvssini takas etmek isteyen yok mu
    Hacı bende Tokatlıyım .. Bizim oraların adamları zeki oluyo biraz ama kimse takaslamaz :D

Geçmiş olsun kardeşim .. lastikler bana sımdıye kdr sorun yaşattı dıyemem ama açıkcası guven vermıyo .. bikez yeni kalkmışken yağın ustunde kaydım oda normaldi düşmeden yakaladım :D yalnız viraj alırken ve ani frenlerde gayet kolay kayıyo en kısa zamanda değiştirmek lazm tabi önce maddiyatı düzeltmek .. Süvarİ dediği gibi yeni motoruyla kaza yapan bi arkadaş vardı bende hem üzülmüş hemde başıma gelebilir die düşnmstum ..agresifliği kaldırmıyo dikkat istiyo bu üstündeki lastkler .. yakında ılk bakıma sokucam henuz 460 kmdeyim ..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    street triple rs
    saol kardeşim bu arada ilk depon bittimi ne durumda yakıt bi depoyla kaç km yapıldığını bilen warmı arkadaşlar

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Cazador45 ve ERROR88 kardeşlerim,doğru söylüyorsunuz,yanılmadınız.ancak bu arada bilmediğiniz ve benimde hiç beklemediğim acayip sürpriz birşey oldu.ben,yaptığım iyiliği kimseyle paylaşmayı sevmem.açıklayayım.öncelikle hala iş bulamadım.ben,yıllar önce ekonomik sıkıntıya düşmüş bir yakınıma,ara ara ciddi bir yardımda bulunmuştum.aradan yıllar geçti.şimdilerde o yakınım durumunu düzeltmiş ve epeydirde benim vermiş olduğum parayı biriktiriyormuş.geçenlerde aradı ve bana olan borcunu ödeyeceğini söyledi.ben parayı verdiğimi unutmadım ama pekde geri geleceğini sanmıyordum.yine o günlerde,bir arkadaşım,S&T kanunisini satıyordu ve bana satılması konusunda yardımcı olmamı istedi.bende''tamam aklımda olsun,sorana tavsiye ederim'' demiştim.beklemediğim bu para gelince,bende,apachenin üstüne biraz daha ekleyerek bu motora sahip olabilirim,ben alayım dedim.konu bundan ibaret.
    kartalizma07 bunu beğendi.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    TVS 150 2012 GRİ
    selam arkadaşlar iki hafta sonra dedim ama dün akşam apache mi aldım gri renkli umarım tekerlerimiz her daim düz basar yere
    küçük bi sorum olacak ilk 500 de 70 gecme dedi servis geçmek daha mantıklı deilmi sizce de eskiden derlerdi motoru zorla açılsın diye ama şimdi 70 gecme diyorlar ama bi sorun var az bi gazla 80 ni geciyo )
    kartalizma07 bunu beğendi.

ali taş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    dikkat APACHE uzmanları aranıyor

dün sonunda gri apache me kavuştum, hatta kavuşmak için konya ya gidip aldım

ama bi kaç sorunum var:(

birincisi garanti belgesi ve kullanma kılavuzunu adam kaybettiği için alamadım ama garantiyi işletmiş serviste acaba garantiden faydalanabilir miyim belgeler olmadan motor 2011 km de 2400

ikincisi ise bakım periyotlerı nedir? göstergedeki ışık kontağı açınca 3 defa yanıp sönüyor servise gitme zamanı sanırım?

üçüncüsü bugün sabah 8 9 marşta ancak çalıştı onda da yaklaşık bir iki km gaz yemedi düzenli olarak beni korkuttu gerçi hava -2 dereceydi ondan da olabilir sanıyorum

ve son olarak kafanın altından motor çalışır çalışmaz bi ses geliyor ve hiç kesilmiyor giderken dururken böyle eski buzdolaplarının çıkardığı bir ses acaba nedir?

şimdiden çok teşekkürler

Motosikleti
    ali taş kardeş,öncelikle hayırlı olsun.
    1-garanti belgesi konusunda,ilk sahibinin bakım yaptırdığı ve işlettiğini söylediği servisle irtibata geçin ve doğruluğunu teyid edin,sonrada konudan bahsedin,yardımcı olmalarını ve yeni garanti belgesini isteyin.eğer olumlu yanıt alısanız sorun yok.eğer yardım alamazsanız,TVS merkezi HALİL BEY'i arayın konudan bahsedin.
    2-bakım periyotları,ilk bakım 500 de,sonraki 2500-3000 de.sonrada her 2500-3000 km.de bir.göstergedeki bakım ışığı,3 kez degil,10 kez yanıp söner.lamba yanmaya başlayınca bakımını yaptırırsınız.
    3-motoru tam ısıtmadan yola çıkarsanız gaz yememe,apache motorunun karakteristik özelliğidir.bir arıza değildir.
    4-muhtemelen kafa grenajının bağlantı yerlerinde bir gevşeklik vardır.

ali taş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    ali taş kardeş,öncelikle hayırlı olsun.
    1-garanti belgesi konusunda,ilk sahibinin bakım yaptırdığı ve işlettiğini söylediği servisle irtibata geçin ve doğruluğunu teyid edin,sonrada konudan bahsedin,yardımcı olmalarını ve yeni garanti belgesini isteyin.eğer olumlu yanıt alısanız sorun yok.eğer yardım alamazsanız,TVS merkezi HALİL BEY'i arayın konudan bahsedin.
    2-bakım periyotları,ilk bakım 500 de,sonraki 2500-3000 de.sonrada her 2500-3000 km.de bir.göstergedeki bakım ışığı,3 kez degil,10 kez yanıp söner.lamba yanmaya başlayınca bakımını yaptırırsınız.
    3-motoru tam ısıtmadan yola çıkarsanız gaz yememe,apache motorunun karakteristik özelliğidir.bir arıza değildir.
    4-muhtemelen kafa grenajının bağlantı yerlerinde bir gevşeklik vardır.
    çok sağol abi her apache kullanıcasının yardımına yetiştiğin gibi benimkine de yetiştin sağolasın tekrar tekrar

Motosikleti
    canın sağolsun,önemli değil kardeş.
    ali taş bunu beğendi.

Motosikleti
    street triple rs
    BORA ABİ BANA LASTİKLER KONUSUNDA YARIMCI OLURMUSUN DEPĞİŞTİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUM DÜN GECE YAŞADIĞIM TATSIZ OLAYDAN SONRA NE TAWSİYE EDERSİN APACHEYE UYGUN .. EN EKONOMİK WE YOL TUTUŞU İYİ OLAN HANGİ LASTİĞİ ALMALIYIM ?? B
    RDE LASTİKLERİ TUBLESS YAPMAM DAHA MI İYİ OLURR.. WE NE KADAR FİYAT FARKI OLUIR ? YARDIMCI OLURSAN SEWİNİRİM SAOL ŞİMDİDEN

Öncelikle Herkese Merhaba Arkadaşlar,

Geçtiğimiz hafta pazartesi motoru almama rağmen motorun gri renginin gelmesi,montajı,evrakları hazırlanması,ötv yatırılması,plakası derken motorun elime geçmesi cuma gününü buldu.Tabi motoru almadan önceki 2 haftalık sürecimde karar vermemde,kafama takılanları çözme konusunda bu forum kadar etkili bişey olmadı.Baştan sona saatlerce hatta günlerce detaylı okuduğum için herkesin samimiyetini içtenliğini fazlasıyla görmüş oldum ve emin olabilirsiniz ki TVS için satış anlamında herkes büyük rol oynamış burda.Kesinlikle bir pay aktarmalı bu foruma

Baştan sona kadar okuduğum için pek fazla kafama takılan cevap bulamadığım bir soru yok ama dikat etmeme rağmen yazılmış ama net bir cevap göremedim yada var ise gözümden kaçmışsa kusura bakmayın.
    Cuma günü motoru almama rağmen iş nedeniyle ve sürekli gezmekten bir mesaj bile yazamadım.Cumadan beri 4 günde 350km yaptım (inmek istemiyor insan) ve ortalama hep 70-80 km hız ile kulandım fakat motorumla ilgilenen arkadaş 70 km yii 7000 deviri geçme demişti fakat ben 7000 deviri geçmesemde 70-90 km arası kullanmamın şuan bana ne zararı olur.Konuyla ilgili bilgilendirebilirmisiniz..
    EneS_Turker bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı soner01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    küçük bi sorum olacak ilk 500 de 70 gecme dedi servis geçmek daha mantıklı deilmi sizce de eskiden derlerdi motoru zorla açılsın diye ama şimdi 70 gecme diyorlar ama bi sorun var az bi gazla 80 ni geciyo )
    Alıntı Kcjoker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ortalama hep 70-80 km hız ile kulandım fakat motorumla ilgilenen arkadaş 70 km yii 7000 deviri geçme demişti fakat ben 7000 deviri geçmesemde 70-90 km arası kullanmamın şuan bana ne zararı olur.Konuyla ilgili bilgilendirebilirmisiniz..
    arkadaşlar,yeni bir motorun bütün parçaları da bildiğiniz gibi yenidir.ve bizlerin rodaj diye bildiğimiz dönem de,bu parçaların birbirlerine alışma dönemidir.apachenin motoru,3000 km.civarında tam anlamıyla oturur ama genellikle 1000 km.de rodajın tamamlandığı bilinir.işte bu km.lerde motoru zorlamamanın,parçaların birbiriyle uyumu açısından önemi vardır.sizler yeni aldığınız bir motoru,yeni doğmuş bir bebek gibi düşünün.o yüzden ilk 500 km.50-60-70 i geçme,ondan sonraki 500 km.de 90-100 e çıkabilirsiniz,1000 km.den sonra basabilirsiniz denilir.amaç budur.
    BORA ABİ BANA LASTİKLER KONUSUNDA YARIMCI OLURMUSUN DEPĞİŞTİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUM DÜN GECE YAŞADIĞIM TATSIZ OLAYDAN SONRA NE TAWSİYE EDERSİN APACHEYE UYGUN .. EN EKONOMİK WE YOL TUTUŞU İYİ OLAN HANGİ LASTİĞİ ALMALIYIM ?? B
    RDE LASTİKLERİ TUBLESS YAPMAM DAHA MI İYİ OLURR.. WE NE KADAR FİYAT FARKI OLUIR ? YARDIMCI OLURSAN SEWİNİRİM SAOL ŞİMDİDEN
    evet herkesin sıkıntısı lastikler.ben,benim motoruma aldığım anda UNİLLİ marka tubless lastikler taktırmıştım.UNİLLİ,apachenin lastiklerinden biraz daha iyi.ama bir METZELLER veya MICHELİN gibi olamaz.bulabilirseniz,bu 2 markanın lastiklerini kullanın derim.benim satın aldığım dönemde bu markalar olmadığı için UNİLLİ takmak zorunda kalmıştım.

Motosikleti
    TVS 150 2012 GRİ
    [QUOTE=adanalı;2624749]arkadaşlar,yeni bir motorun bütün parçaları da bildiğiniz gibi yenidir.ve bizlerin rodaj diye bildiğimiz dönem de,bu parçaların birbirlerine alışma dönemidir.apachenin motoru,3000 km.civarında tam anlamıyla oturur ama genellikle 1000 km.de rodajın tamamlandığı bilinir.işte bu km.lerde motoru zorlamamanın,parçaların birbiriyle uyumu açısından önemi vardır.sizler yeni aldığınız bir motoru,yeni doğmuş bir bebek gibi düşünün.o yüzden ilk 500 km.50-60-70 i geçme,ondan sonraki 500 km.de 90-100 e çıkabilirsiniz,1000 km.den sonra basabilirsiniz denilir.amaç budur.

evet herkesin sıkıntısı lastikler.ben,benim motoruma aldığım anda UNİLLİ marka tubless lastikler taktırmıştım.UNİLLİ,apachenin lastiklerinden biraz daha iyi.ama bir METZELLER veya MICHELİN gibi olamaz.bulabilirseniz,bu 2 markanın lastiklerini kullanın derim.benim satın aldığım dönemde bu markalar olmadığı için UNİLLİ takmak zorunda kalmıştım.[/QUOTE

bora abicim çok sağol bilgilerin ve paylaşımın için

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    jackonbir
    ucuz atlatmışsın geçmiş olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:23 ----------

Alıntı harun1077 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkdaşlar motoru Antalyadan alıp korkuteline getiricem. 60-70 km. Rodaj muhabeti felan var. Dip gaz mı gelinmeli ne yapmalı?
    bence sürerek götürme korkuteli yolları çok dik rampalı deneme bile bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:26 ----------

arkadaşlar,az önce sevgili APACHE'mi satmış bulunuyorum.üzülmedim desem yalan olur,bir daha bu kadar az yakan-çok kaçan bu segmentte bir motorum olurmu,bilmem.

600 veya 800 derece olanını tercih edin arkadaşlar.

geçmiş olsun kardeş.
    bu tarz ve özellikte bulunmaz ama hyo aratmaz bence abi, keşke bende alabilsem hyo başkasında gözüm yok, hayırlısı olsun seni hyo lu olarakta görmeyi isteriz aramızda, senin sayende sana danışarak aldım bu motoru hakkın ödenmez.
    ne duygusala bağladım ağlatacam seni
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    Alıntı soner01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bora abicim çok sağol bilgilerin ve paylaşımın için
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu tarz ve özellikte bulunmaz ama hyo aratmaz bence abi, keşke bende alabilsem hyo başkasında gözüm yok, hayırlısı olsun seni hyo lu olarakta görmeyi isteriz aramızda, senin sayende sana danışarak aldım bu motoru hakkın ödenmez.
    ne duygusala bağladım ağlatacam seni
    hiç önemli değil arkadaşlar,hepiniz seviyorum ve bu sayfadan ayrılmaya da hiç niyetim yok,sizlerleyim.
    kartalizma07, EneS_Turker ve ixeywent bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 18 kullanıcı var. (0 üye ve 18 misafir)

Bu Konudaki Etiketler