Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    frosen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    Arkadaşlar öncelikle merhaba.Uzun süredir foruma girmiyordum daha doğrusu benim macit 6500 km de dağılıncaya kadar... Neyse şu hep tartışılan ama bir sonuca varılamayan konudayım bende cbf ile tvs arasında gidip geliyorum.Bu yüzden yorumlarınız bence çok önemli.Kilo var 110kg hanım 60kg çanta falan ne olur bilmiyorum.2008 cbf kullandım arkadaşımın , farından başka bişey beni gıcık etmedi.Ama bu son serideki sorunlar açıkcası beni korkutuyor.Sizce tvs nin en kötü yönleri neler neleri eksik görüyorsunuz motorunuzda... Bu arada Çanakkaleliyim hafta sonu 18 mart dolayısıyla Gelibolu yarımadasında çok tvs li arkadaş vardı belki aranızdada vardır gelenler yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    ThE LaSt SaMuRaİ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Gün boyu cbf ile dolaştım kendimce testler yaptım. Ve işte sonuç.

önce cbf nin artıları
    1. Motorda titreşim sıfır.
    2. parça kalitesi ve işçilik olarak kesinlikle tvs den üstün.
    3. gidon çok rahat. oturuş pozisyonu rahatsız etmiyor.
    4. Motorla gelen lastikler tvs ye göre daha iyi yol tutuyor.
    5. daha ağır. yola daha iyi oturuyor.
    6. 2012 de ses çok eğlenceli. uçak motoru gibi vızz diye ses çıkarıyor.
    7. tvs deki gibi sürüş esnasında sadece ön tarafa odaklanmaktansa etrafa bakmana olanak sağlıyor.
    8. artçı çok rahat oluyor tvs deki gibi üzerine çullanmıyor
    9. gerek sabah gerekse normalde çalışması daha rahat ve kolay.
    10. bu ne? bunun modeli ne? tvs çin malı mı gibi sorulara maruz kalmıyorsunuz. gören ooo honda mı aldın diyor
    11. uzun yola çıkacak güveni motor fazlasıyla veriyor.
    12. motor bloğunda ve diğer metal aksamda boya yok. tvs de motor bloğundan hatırı sayılır miktarda bir parça boya atmıştı. satarken adam görmesin diye keçeli kalemle boyadım.
    13. viraj hissi çok güzel. kafanın gidondan bağımsız hareket etmesinden kaynaklanıyor.

tvs nin artıları
    1. tork çok yüksek. kendi sınıfındaki hiçbir motor kendisiyle performans olarak boy ölçüşemez.
    2. dijital gösterge çok kullanışlı.
    3. kendine has görünüşü var ve çok dikkat topluyor.
    4. süraatin ve torkun yüksek olması insana güven veriyor diğer araçların arasında.
    5. sesi diğer modellere göre daha tok.
    6. sürücüyü üzerine yakıştırıyor. cbf deki gibi pizzacı motoru havası hissettirmiyor.
    7. vites geçişleri çok rahat ve yumuşak. seri kullananlar için çok önemli birşey.

Cbf nin eksileri
    1. 1. vites ile 2 vites arasındaki boşluk çok fazla. vites geçerken tak! ediyor.
    2. motor gücü çok yüksek fakat tork yerlerde sürünüyor. Motor çok yavaş hızlanıyor yani
    3. farlar berbat.
    4. grenajlar tvs ye göre daha ince. zamanla ses yapar mı acaba diye düşündürmüyor değil.
    5. balansör motorun gücünü zayıflatıyor. tvs gaz yiyemediği durumda küt diye atılır sönerdi fakat bu tekliyor. ve bu bazı yerlerde sinir bozuyor.
    6. 100 km nin üzerine zorlanarak çıkıyor ve tvs kadar rahat değil o hızlarda(performans olarak)
    7. depo tvs ye göre daha az alıyor.

tvs nin eksileri
    1. titriyor (cbf ye göre)
    bu titreşim problemini uzun şekilde yazıcam. öncelikle bu titreşim çin mallarındaki titreşimden değil kesinlikle. motorun gücünden kaynaklı bir titreşim. bi tarafınız uyuşmuyor. hanımınızın çocuğu düşmüyor. çok rahatsız etmiyor. ama titriyor işte.
    artçı titreşimi daha çok hissediyor. genelde 125-135 gibi hızlarda belirgin şekilde oluyor. ama cbf o hızlara zaten pek çıkmıyor. elceklere sünger takılırsa bir miktar kesiliyor. ama kesinlikle tekrar söylüyorum kafaya takılacak şekilde bir titreşim değil.
    2. motor bloğundaki ve jantlardaki boyalar çok hassas biraz zorlanırsa hemen atıyor. arka amortisörün ayarlanması esnasında bile boyalar tıkır tıkır atıyor. yıkatırken dahi boya atar mı acaba diye korkuyordum şahsen ben.
    3. işçilik çok kaliteli değil. döküm parçaların çapakları hala üzerinde duruyor geldiğinde.
    4. motor cbf ye göre sorun çıkartmaya daha yatkın. ben debriyaj balatasını değiştirdim sıfır motorun mesela. arkadaşım çukura düştü jantı kırdı. bi başka arkadaşımın motorundan ses geliyor(sıfır motoru) diğer bir arkadaşımın gösrtergesi bozuldu.
    5. ikinci el piyasası ürkütüyor insanı. 3800 istiyordum 3100 e verdim :(
    6. sürekli insanlara motorun çin malı olmadığını anlatmakla uğraşıyorsunuz.
    7. oturuş pozisyonunda öne doğru çok yüklenmekten dolayı belini ve ellerini acıtıyor.
    8. lastikler kalitesiz cbf ye göre.

sonuç olarak iki motorda gayet iyi. fakat tvs daha çok motorum var abi benim diyenler için, cbf ise rahat oluyum ben yavaş yavaş sağdan giderim ama yolculuğun tadını çıkartayım diyenler için daha uygun.

tekrar elime 4500tl verseler ve git kendine bi motor al deseler kesinlikle gönlüm tvs den yana olur ama mantığım bana cbf yi aldırır.
    oldukça tarafsız yazmaya çalıştım. tabiki bunlar benim görüşlerimdir yeni alacaklar için yardımcı olabilmişimdir umarım.
    Süvarİ, adanalı, crayzboyone ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    ikinci el piyasası ürkütüyor insanı. 3800 istiyordum 3100 e verdim :(

pıyasa sı o dur zaten ben 3200 km dekı motoru xenon la beraber 3200 e aldım 1,5 aylık motordu

yorumlarına katılıyorum kesınlıkle dogru yanlız debrıaj degısmesı bıraz sansızlık olmus jantı da sız kırmıssınız kardsım yanii
    soner01 bunu beğendi.
    www.erkakurye.com

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    okumak zevkti gani_gani kardeş yeni motorun hayırlı olsun. ALLAH kaza bela vermesin inş
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

Alıntı Süvarİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okumak zevkti gani_gani kardeş yeni motorun hayırlı olsun. ALLAH kaza bela vermesin inş
    teşekkürler süvari. bi de apache nin artılarına şunu ekleyelim.

apachenin forumdaki başlıgı daha eğlenceli. cbf topicine giriyorum cenaze evi gibi
    Süvarİ bunu beğendi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gani_gani adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler süvari. bi de apache nin artılarına şunu ekleyelim.

apachenin forumdaki başlıgı daha eğlenceli. cbf topicine giriyorum cenaze evi gibi
    Motorun hayirli olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

Arkadaslar sinyal ampulum patladi arabalarin dipsiz ampullerinden mi oluyor yani parklardaki gibi mi alayim birde nasil sokucez baktim arkasinda bir tane vida var baskada vida yok sadece onu soksek yeter mi

On farda cok asagiyi aydinlatiyor gerci bakima gidicem bi kac gune ama kendim ayar yapayim dedim

Motosikleti
    Tvs apache 2011 kırmızı
    küfür edersek ban yeriz demi?
    EneS_Turker ve kartalizma07 bunu beğendiler.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    gani_gani Motorun hayırlı olsun kardeş .. (: Yalnızzz ..

İnadına TVS Alayına TVS ..! :D

Bugün Servise Çıkmıştım öğleden sonra .. Işıklarda Cbfli Kurye abinin biri durdu yanıma .. Baktı baktı 'Adamlar Güzel makine yapmış Helal olsun demek lazım . ' diye bi cümle kurdu .. (:
    tigrina ve kartalizma07 bunu beğendiler.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

hayırlı olsun. güle güle kazasız belasız kullan. ayrıca fiyatını öyrenebilirmiyim plaka ruhsat dahil kaça geldi bende almayı düşünüyorum nasipse önümüzdeki ay nasip olursa ama modeller arasında halen karasızım.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gani_gani Motorun hayırlı olsun kardeş .. (: Yalnızzz ..

İnadına TVS Alayına TVS ..! :D

http://d1203.hizliresim.com/v/p/3q6h4.jpg

http://d1203.hizliresim.com/v/p/3q6ll.jpg

http://d1203.hizliresim.com/v/p/3q6kg.jpg

http://d1203.hizliresim.com/v/p/3q6dx.jpg

Bugün Servise Çıkmıştım öğleden sonra .. Işıklarda Cbfli Kurye abinin biri durdu yanıma .. Baktı baktı 'Adamlar Güzel makine yapmış Helal olsun demek lazım . ' diye bi cümle kurdu .. (:
    Kask scorpion exo 1000 mi

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:27 ----------

Alıntı tigrina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    küfür edersek ban yeriz demi?
    Ayni seyi bende dusundum

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı gani_gani adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gün boyu cbf ile dolaştım kendimce testler yaptım. Ve işte sonuç.

önce cbf nin artıları
    1. Motorda titreşim sıfır.
    2. parça kalitesi ve işçilik olarak kesinlikle tvs den üstün.
    3. gidon çok rahat. oturuş pozisyonu rahatsız etmiyor.
    4. Motorla gelen lastikler tvs ye göre daha iyi yol tutuyor.
    5. daha ağır. yola daha iyi oturuyor.
    6. 2012 de ses çok eğlenceli. uçak motoru gibi vızz diye ses çıkarıyor.
    7. tvs deki gibi sürüş esnasında sadece ön tarafa odaklanmaktansa etrafa bakmana olanak sağlıyor.
    8. artçı çok rahat oluyor tvs deki gibi üzerine çullanmıyor
    9. gerek sabah gerekse normalde çalışması daha rahat ve kolay.
    10. bu ne? bunun modeli ne? tvs çin malı mı gibi sorulara maruz kalmıyorsunuz. gören ooo honda mı aldın diyor
    11. uzun yola çıkacak güveni motor fazlasıyla veriyor.
    12. motor bloğunda ve diğer metal aksamda boya yok. tvs de motor bloğundan hatırı sayılır miktarda bir parça boya atmıştı. satarken adam görmesin diye keçeli kalemle boyadım.
    13. viraj hissi çok güzel. kafanın gidondan bağımsız hareket etmesinden kaynaklanıyor.

tvs nin artıları
    1. tork çok yüksek. kendi sınıfındaki hiçbir motor kendisiyle performans olarak boy ölçüşemez.
    2. dijital gösterge çok kullanışlı.
    3. kendine has görünüşü var ve çok dikkat topluyor.
    4. süraatin ve torkun yüksek olması insana güven veriyor diğer araçların arasında.
    5. sesi diğer modellere göre daha tok.
    6. sürücüyü üzerine yakıştırıyor. cbf deki gibi pizzacı motoru havası hissettirmiyor.
    7. vites geçişleri çok rahat ve yumuşak. seri kullananlar için çok önemli birşey.

Cbf nin eksileri
    1. 1. vites ile 2 vites arasındaki boşluk çok fazla. vites geçerken tak! ediyor.
    2. motor gücü çok yüksek fakat tork yerlerde sürünüyor. Motor çok yavaş hızlanıyor yani
    3. farlar berbat.
    4. grenajlar tvs ye göre daha ince. zamanla ses yapar mı acaba diye düşündürmüyor değil.
    5. balansör motorun gücünü zayıflatıyor. tvs gaz yiyemediği durumda küt diye atılır sönerdi fakat bu tekliyor. ve bu bazı yerlerde sinir bozuyor.
    6. 100 km nin üzerine zorlanarak çıkıyor ve tvs kadar rahat değil o hızlarda(performans olarak)
    7. depo tvs ye göre daha az alıyor.

tvs nin eksileri
    1. titriyor (cbf ye göre)
    bu titreşim problemini uzun şekilde yazıcam. öncelikle bu titreşim çin mallarındaki titreşimden değil kesinlikle. motorun gücünden kaynaklı bir titreşim. bi tarafınız uyuşmuyor. hanımınızın çocuğu düşmüyor. çok rahatsız etmiyor. ama titriyor işte.
    artçı titreşimi daha çok hissediyor. genelde 125-135 gibi hızlarda belirgin şekilde oluyor. ama cbf o hızlara zaten pek çıkmıyor. elceklere sünger takılırsa bir miktar kesiliyor. ama kesinlikle tekrar söylüyorum kafaya takılacak şekilde bir titreşim değil.
    2. motor bloğundaki ve jantlardaki boyalar çok hassas biraz zorlanırsa hemen atıyor. arka amortisörün ayarlanması esnasında bile boyalar tıkır tıkır atıyor. yıkatırken dahi boya atar mı acaba diye korkuyordum şahsen ben.
    3. işçilik çok kaliteli değil. döküm parçaların çapakları hala üzerinde duruyor geldiğinde.
    4. motor cbf ye göre sorun çıkartmaya daha yatkın. ben debriyaj balatasını değiştirdim sıfır motorun mesela. arkadaşım çukura düştü jantı kırdı. bi başka arkadaşımın motorundan ses geliyor(sıfır motoru) diğer bir arkadaşımın gösrtergesi bozuldu.
    5. ikinci el piyasası ürkütüyor insanı. 3800 istiyordum 3100 e verdim :(
    6. sürekli insanlara motorun çin malı olmadığını anlatmakla uğraşıyorsunuz.
    7. oturuş pozisyonunda öne doğru çok yüklenmekten dolayı belini ve ellerini acıtıyor.
    8. lastikler kalitesiz cbf ye göre.

sonuç olarak iki motorda gayet iyi. fakat tvs daha çok motorum var abi benim diyenler için, cbf ise rahat oluyum ben yavaş yavaş sağdan giderim ama yolculuğun tadını çıkartayım diyenler için daha uygun.

tekrar elime 4500tl verseler ve git kendine bi motor al deseler kesinlikle gönlüm tvs den yana olur ama mantığım bana cbf yi aldırır.
    oldukça tarafsız yazmaya çalıştım. tabiki bunlar benim görüşlerimdir yeni alacaklar için yardımcı olabilmişimdir umarım.

budur

arkadaşlar,şu durmadan ilan veren arkadaş için,nickinin en altında,''bu mesajı şikayet et''diye bir buton var,oraya tıklayın.şikayetinizi mesaj olarak yazın.ben site yöneticisine yazdım.
    tigrina bunu beğendi.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

frosen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    Valla mondi den yediğim kazıktan sonra yoğurdu üfleyerek yemeye başladım kusuruma bakmayın.malum motor hakkında önyargılar çok fazla.
    ThE LaSt SaMuRaİ

Motosikleti
    HONDA NC 750S
    herkez nerde yahuu geziyormu bu millet
    www.erkakurye.com

Alıntı arifim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun. güle güle kazasız belasız kullan. ayrıca fiyatını öyrenebilirmiyim plaka ruhsat dahil kaça geldi bende almayı düşünüyorum nasipse önümüzdeki ay nasip olursa ama modeller arasında halen karasızım.
    ben 30 km de bi ikinci el aldim. 3500 tl. ama sifiri 4350+200 dur bence. telden yaziuorum ondan turkcem bozuk cikiyor

yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkez nerde yahuu geziyormu bu millet
    geziyo tabi reis havanın güzelliğine baksana kim durur anca çalışanlar ben ewde olsam çalışmasam yani 110 110 geziyodumm
    Bende hakkın kaldıysa sevildiğin yıllara say...

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    istanbulda pazar günü buluşması yapacak bi gönüllü yok mu?
    harley is making love with davidson

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    arkadaşlar,dün itibarı ile,hiç hesapta yokken,tamamen tesadüfi olarak 2010 model,4240 km.de bir ST&KANUNİ GT 250 aldım.zaten 2007 yılında da,COMET 250'm vardı ama o karbüratörlüydü.çok sevdiğim APACHE mi satıyorum.bilginize.işte size yeni motorumun resimleri;

tigrina bunu beğendi.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    Hayırlısı olsun adanalı abim Allah tekerini düz bastırsın maşallah Kazasız belasız kullanmak nasib etsin.

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    bora abi hayırlı uğurlu olsun. ALLAH kaza vermesin. temiz ve güzel duruyor. bunun ikinci el piyasası nedir abi sorabilirmiyim
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

Motosikleti
    HONDA NC 750S
    TUZLA PENDIK KARTAL ARASINDA BIR YERDE BULUSURSAK Ben gelebilirim
    www.erkakurye.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)

Bu Konudaki Etiketler