Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    kardeş,sözleşmenin devam edip etmediğini bilemem.benim için o kadarda önemli değil.varsay ki bitmiş,adamlar üretim tekniğini öğrenmiş,malzemesini öğrenmiş,birşey farketmez ki.sokakta herkes birşey söyler,bu da önemli değil bence.TVS'de,HYOSUNG'da vaktiyle SUZUKİ'ye parça üretmiş firmalar.ben böyle biliyorum.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Cazador45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar bu ilk 500 km evresinde afedersiniz ama tosba gibi gitmek mantıklı değil bence her motor açılmış geliyor her motorun sınırları zorlanmış oluyor bağzı testler sonucunda formda bunun açıklaması var mühendis tarafından cbf 150 formunda benim arkadaş bayiden çıkardığı gün 129 bastı ben basmadım ilk rodaj döneminde maximum 70 km hız yaptım oda farkında olmadan baktım 70 olmuşuz hemen gaz kestim ilk günden 129 basan arkadaşa şuan hiçbirimiz yetişemiyoruz adamın motor 145 yapıyo bağzılarıda rodaj döneminde motoru zorlarsan sıkıştırırsan motorun ömrü kısa olur diyorlar bazılarıysa zorlamazsan sıkıştırmazsan sağır açılır gitmez diyorlar ben sıkıştırmadım 137 felan görüyo arkadaş sıkıştırdı 145 görüyor benimki sağırmı açıldı yani şimdi
    sen bas arkadaşım adamlar salak olduğu için kitapçığa 1000km 50km hız yazmışlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:08 ----------

Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o 145 gören cbf 150 ci arkadaş bunu nasıl nerde görüyor ya ben 120 görüyorum redline giriyor o motorun afedersinizde anasını ağlatıyor yani :D
    cbf 145 mi görüyomuş benim apache 140 demedi eğer öyleyse denize atarım motoru
    hiç güleceğim yoktu
    alper sana katılıyorum 120 yi anca görüyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:10 ----------

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş,sözleşmenin devam edip etmediğini bilemem.benim için o kadarda önemli değil.varsay ki bitmiş,adamlar üretim tekniğini öğrenmiş,malzemesini öğrenmiş,birşey farketmez ki.sokakta herkes birşey söyler,bu da önemli değil bence.TVS'de,HYOSUNG'da vaktiyle SUZUKİ'ye parça üretmiş firmalar.ben böyle biliyorum.
    Bora bin nasılsın, bişey sorcam sana
    arka ayak pedleri basamaklar çok titriyo benim, sende durum nasıl veya ne yapabiliriz oraya, değiştirsemmi diyorum sabitlemek bile geçti aklımdan
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Mavi_Anahtar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i EVO
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence hiç zorlanmıyor yanlış düşünüyorsun
    2 kişi gayet iyi gaz yiyor, torklu güçlü motor
    2. viteste kalktım bilmeden ve hiç hissetmedim şaşırdım belli eder birazcık bari dedim kendi kendime, gazı yediği gibi kalktı gitti
    Kepez çıkışını bilirsin virajlı ve yokuş. Deviri yükseltip yokuşa girme gibi şansın yok artçım 90 kilo civarındaydı ve çıkarken devir düştükçe bende vites küçültmek zorunda kaldım 60-65 km de filan kaldı gazı köklememe rağmen hızı ancak sabit tutabildim o şekilde çıktım. Ama 2. bakımdan sonra biraz daha rahatlayacağını düşünüyorum.

Alıntı miginfly adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Lastiklerinden ıslak yolda gerçekten memnunmusun? Bende kışa doğru değiştirmeyi düşünüyorum IRC yi önerirmisin ya da bu konuda tecrübe ile sabitlenmiş bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa.. Senin km bayağı ilerledi sanırım, bi servise göster istersen.2 kişi rampada 115 ten 97 ye kadar düştü bence gayet normal.
    Lastiği değiştireli 1 hafta kadar oldu çok fazla deneme şansım olmadı ıslak yolda ama önceki motoruma da irc taktırmıştım yol tutuşu iyiydi. Bulabiliyorsan michelin al 10 kuruş fazla olsun su gördüğün zaman kaçacak yer arama ve benden sana şiddetle tavsiye kışı bekleme belediyeler sağolsun çimenlerden çok asfaltı suluyor aman dikkat.

arkadaşlar,IRC,UNİLLİ gibi markalar,uzakdoğu ürünleri,ee doğal olarak naylon oranı yüksek ve kauçuk oranı az.bu sebeptendir de ucuzdurlar.michelin gibi iyi markalardan şaşmayın derim.
    .
    Bora abi birşey düzeltmek istiyorum irc %100 türk malıdır unilli de dediğin gibi tawian malı . Motosikletin lastik ölçülerinde malesef michelin marka internette dahil hiçbir yerde bulamadım yoksa parasına bakmaksızın alacaktım.

hakan bahsi geçen yokuş gayet dik ve virajlı
    150 cc motor altındakide 90 100 hızla çıkmasını beklemiyosun umarım
    ben eski motorumla 70 80 çıkıyodum tek kişi, sen iki kişi 60-65 çıkmışsın gayet iyi
    yanlış hatırlamıyosam senin kilonda fazla herhalde artçında ağırmış motor napsın

Motosikleti
    Alıntı Mavi_Anahtar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bora abi birşey düzeltmek istiyorum irc %100 türk malıdır unilli de dediğin gibi tawian malı .
    doğrudur kardeş,yanlış yazmışım.teşekkürler.

Motosikleti
    RX3i EVO
    Bugün motorun 2500 bakımını yaptırdım. Masraf olarak 80 tl ye patladı. 17 tl buji , 17 tl yağ filtresi , 25 tl ipone yağ 20 tl de işçilik. Bakımdan sonra da aldım elime takım taklavatı motor üstündeki vidaları sıktım baya gevşek vidaya rastladım. Koltuğun altındaki vidalar da dahil olmak üzere sizde arada bir kontrol edin vidaları .Son olarak uzun bir düzlük var oaya çıktım hız denemesi yaptım 123 de kaldı o da devamlı kalmıyor zaten o hızda devamlı kalmıyor zaten hafif rüzgarda düşüyor. Bana sorarsanız bu motorda en son ve sağlıklı yapılacak hız 100 km fazlasına gerek de yok bence ben sasdece motoru açmak için yapıyorum o hızları.

Bugün motorun 2500 bakımını yaptırdım. Masraf olarak 80 tl ye patladı. 17 tl buji , 17 tl yağ filtresi , 25 tl ipone yağ 20 tl de işçilik. Bakımdan sonra da aldım elime takım taklavatı motor üstündeki vidaları sıktım baya gevşek vidaya rastladım. Koltuğun altındaki vidalar da dahil olmak üzere sizde arada bir kontrol edin vidaları .Son olarak uzun bir düzlük var oaya çıktım hız denemesi yaptım 123 de kaldı o da devamlı kalmıyor zaten o hızda devamlı kalmıyor zaten hafif rüzgarda düşüyor. Bana sorarsanız bu motorda en son ve sağlıklı yapılacak hız 100 km fazlasına gerek de yok bence ben sasdece motoru açmak için yapıyorum o hızları.
    senin bakımla benim bakım farklı olmuş
    iyide civataları sıkmadılarmı sıkmaları lazım
    benim buji değişmedi yağ filtreside ben istemedim
    bana buji 25, fitre 15, işçilik 30 dedi
    yağımı aldım gittim sadece 30 işçilik verdim. 40 ta 30 alıcam dedi
    biz seninle paslaşalım arada
    iyide arkadaş 2500 de bujimi değişir, ben üstelemesem tmm desem değiştirecekti
    otogar konyaaltı istikameti hız yap... bilader 134km gördü, ben 131

Motosikleti
    RX3i EVO
    Civataları sıktıda 2 3 tane göbekteki vidayı sıktı ben ince yerlere girdim. Mesela koltuğu çıkar orada 5 6 taneye yakın değişik yerlerde vida var onun dışında dikiz aynasının bağlantı yerinde sağında solunda altında gördüğüm her vidayı sıktım alyan bulup o alyanlı kısımlarıda sıkacağım.

Bujiyi de yağ filtresinide ben değiştirtim motorun aksamları tam alıştı yerine oturdu dedim değişsin tertemiz olsun . Yağ filtren hiç değişmediyse bence değiştir motorun rodaj süresince birsürü pislik biriktirmiştir dediğin gibi bujiye çok gerek yok.

Kepezde havaalanı yoluna çıktım rüzgarda vardı yol hafif eğimli olsa rahat görürdüm bende 130 civarı

Paslaşalım tabi

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:34 ----------

Bu arada servis ışığını söndürmesini bilen varmı ? Servis yanacak o devamlı diyor ama mutlaka söndürmenin yolu vardır

Motosikleti
    TVS APACHE RTR RED
    Civataları sıktıda 2 3 tane göbekteki vidayı sıktı ben ince yerlere girdim. Mesela koltuğu çıkar orada 5 6 taneye yakın değişik yerlerde vida var onun dışında dikiz aynasının bağlantı yerinde sağında solunda altında gördüğüm her vidayı sıktım alyan bulup o alyanlı kısımlarıda sıkacağım.

Bujiyi de yağ filtresinide ben değiştirtim motorun aksamları tam alıştı yerine oturdu dedim değişsin tertemiz olsun . Yağ filtren hiç değişmediyse bence değiştir motorun rodaj süresince birsürü pislik biriktirmiştir dediğin gibi bujiye çok gerek yok.

Kepezde havaalanı yoluna çıktım rüzgarda vardı yol hafif eğimli olsa rahat görürdüm bende 130 civarı

Paslaşalım tabi

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:34 ----------

Bu arada servis ışığını söndürmesini bilen varmı ? Servis yanacak o devamlı diyor ama mutlaka söndürmenin yolu vardır
    yanmaması lazım sanırım bora abi sönmesi gerektiğini söylüyordu. ve bildiğim kadarıylada servis zamanı geldiğinde yandığı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    o ışık servis zamanı geldiğinde yanar servise gidersin adam bakımını yapar ve o ışığı kapatır. 2 kere bakım gördüm ikisindede böyle yaptı yarın birgün 3. bakıma gideceğim. servis kapatıyor onu

Motosikleti
    RX3i EVO
    İşte sorun da bu zaten antalyada ki servis bilmiyor kapatmayı servise kapattıran varsa sevabına nasıl olduğunu soruversin

İşte sorun da bu zaten antalyada ki servis bilmiyor kapatmayı servise kapattıran varsa sevabına nasıl olduğunu soruversin
    evet aynen öyle hakan, banada o ışık yanacak dediler, aramızda kalsız bizim usta biraz acemi
    hava ayarı yaptı kaç kere hiç memnun kalmadım, ani gaz varince rolantide boğulyor sonradan gaz yiyor yani
    bende geçen gün rolantiyi 2000 e kadar çıkarttım hava vidasını kapattım ve dinleyerek ayarladım, saat gibi çalıştığı yerde bıraktım

Motosikleti
    arkadaşlar,ilk 500 bakımda mutlaka yağ ile birlikte yağ filtresininde değişmesi lazım.çünkü motorun ilk çalışma döneminde,motor içinde,parçaların birbirine alışma sürecinde,belli miktarda çapak/talaş denilen metal birikim olur.yağ tapasının iç kısmı zaten mıknatıslıdır ama buradan kaçanlar mutlaka filtreye takılır.2. yani 2500 bakımda değişmese de olur.yani 1 boş,1 dolu .ama buji,13000-15000 de değişir,boşuna masraf etmeyin.ayrıca bizde,orjinal yağ filtresi(TVS ambalajında)9 tl.yan sanayisi de 5 tl.size niye böyle fiyat veriyorlar anlamadım.
    o servis ışığının da usta tarafından söndürülmesi lazım ki,bir sonraki bakımda yine yansın ve size servis zamanının geldiğini hatırlatsın.ben onun nasıl söndürülmesi gerektiğini öğrenir size yazarım.

Motosikleti
    tvs apache
    arkadaslar benım motorda tıtrıyordu benım kollarım uyusuyordu hanım arkada ayaklarını ayaklığa koyamıyordu neyse 500km bakımda değiştirmedım bujıyı para varken kalıtelısınden olsun ırıdyum ngk nın orjınal çakmalarıda var solemeden geçemıcem taktım motorda tıtreme gıttı acaba pıskolojık olarakmı dedım hanıma haber vermedım gezmeye goturdum tıtreme varmı dedım yok dedı yanı benden sıze tasıyem ırıdyum japan olanından ngk bujı almanızı bırde 13 olan on dışli 14 takmanızı tavsıye ederım ben sonuç aldım sızde almanızı umarım deneyecek bırsey yok aslında gereken bujıyı 20 ye alıyorsan 30 alacaksın 5000km de değiştireceğini iridyumda 15000km de değiştereceksın herkezede kazasız surusler

---------- Post added at 11:23 ---------- Previous post was at 11:18 ----------

lastik olarak metlezer ve mırclende ebatlar var dunlopta da var ama dediğiniz gibi internette ne kadar ararsanız arayın bulamazsınız uzerındekı lastıkler ara latıkler olunca bulması bıraz zorgıbı duruyor ama daha once bu lastık ebatları vardı ama rabet gormeyınce stokta da yokmuş gıbı gozukuyor bırde alacagınız yanı bu lastıklerden olunca yarış makınaların lastık uyumlu bılgınız olsun metlezerde bızım makınalara uygunu var bılgınız olsun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    önümüzdeki 3-5 gün içerisinde motoru 5000 bakımına sokacağım sorar öğrenir size yazarım

Motosikleti
    tvs apache
    benım kararım tabi sizin tercıhınız motorun çekişi bile fark etti birde titremeden canın sıkkınsa unutmadan soleyım uzun paso zaten ırıdyumlar tek tırnaklı olur almanı ve motoruna doyumsuz tat alacaksın

Motosikleti
    TVS APACHE 150 RTR 2011 MODEL
    motosikletimle ilk kazamı 1 saat önce yapmış bulunuyorum.. eğer bu üzerinde gelen lastiklerle yola devam edersem daha çok kaza yaparım gibi geliyor bana.. yada benim hatamdan kaynaklanan bi kaza yaptım. motoru cok dikkatli kullanmama rağmen, ara sokağa girerken yine motosikleti görmeyen bir gerizekalı bi minibüscü sokağın girişine arabayı yanlamasına park etti bende tam sinyal verdim sokağa giriyordum adam bide geri geri gelmesin mi bende motoru biraz daha fazla yatırdım demeye kalmadı motor altımdan kayıp arabanın altına doğru girdi.. Allahtan sol tarafa doğru yattım ki koruma demirleri motoru tam korudu,sadece ayak pegi yamuldu düzeltemiyorum :( yarısıda kırıldı gibi... nerde hata yaptım bilmiyorum ama ilk işim lastikleri değiştirmek olacak... herkese kazasız sürüşler ...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    daha önce gerek ben gerek bikaç kişi bu konuda forumda uyarılarda bulunmuştu keşke dinleseydiniz herneyse bununla geçmiş olsun

Motosikleti
    TVS APACHE 150 RTR 2011 MODEL
    illaki denemek lazıımış hangi marka olsa iyi olurki mişlen heryerde bulunmuyor.. anlaşın lastikleri iyimiki acaba?

arkadaşlar,ilk 500 bakımda mutlaka yağ ile birlikte yağ filtresininde değişmesi lazım.çünkü motorun ilk çalışma döneminde,motor içinde,parçaların birbirine alışma sürecinde,belli miktarda çapak/talaş denilen metal birikim olur.yağ tapasının iç kısmı zaten mıknatıslıdır ama buradan kaçanlar mutlaka filtreye takılır.2. yani 2500 bakımda değişmese de olur.yani 1 boş,1 dolu .ama buji,13000-15000 de değişir,boşuna masraf etmeyin.ayrıca bizde,orjinal yağ filtresi(TVS ambalajında)9 tl.yan sanayisi de 5 tl.size niye böyle fiyat veriyorlar anlamadım.
    o servis ışığının da usta tarafından söndürülmesi lazım ki,bir sonraki bakımda yine yansın ve size servis zamanının geldiğini hatırlatsın.ben onun nasıl söndürülmesi gerektiğini öğrenir size yazarım.
    doğru diyosun abi ysğ filtresi değişmeliydi ama eleman baktı iyi dedi benimde işime geldi
    bizim servis pahalı biraz yedek parçada yok gibi zaten
    servis ışığını öğreniver sana zahmet abi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:52 ----------

Alıntı myword1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar benım motorda tıtrıyordu benım kollarım uyusuyordu hanım arkada ayaklarını ayaklığa koyamıyordu neyse 500km bakımda değiştirmedım bujıyı para varken kalıtelısınden olsun ırıdyum ngk nın orjınal çakmalarıda var solemeden geçemıcem taktım motorda tıtreme gıttı acaba pıskolojık olarakmı dedım hanıma haber vermedım gezmeye goturdum tıtreme varmı dedım yok dedı yanı benden sıze tasıyem ırıdyum japan olanından ngk bujı almanızı bırde 13 olan on dışli 14 takmanızı tavsıye ederım ben sonuç aldım sızde almanızı umarım deneyecek bırsey yok aslında gereken bujıyı 20 ye alıyorsan 30 alacaksın 5000km de değiştireceğini iridyumda 15000km de değiştereceksın herkezede kazasız surusler

---------- Post added at 11:23 ---------- Previous post was at 11:18 ----------

lastik olarak metlezer ve mırclende ebatlar var dunlopta da var ama dediğiniz gibi internette ne kadar ararsanız arayın bulamazsınız uzerındekı lastıkler ara latıkler olunca bulması bıraz zorgıbı duruyor ama daha once bu lastık ebatları vardı ama rabet gormeyınce stokta da yokmuş gıbı gozukuyor bırde alacagınız yanı bu lastıklerden olunca yarış makınaların lastık uyumlu bılgınız olsun metlezerde bızım makınalara uygunu var bılgınız olsun
    ben bujinin böyle etkisi olacağını sanmıyorum, kullanılan buji bosch marka ve çift tırnak bence daha iyi
    dişli değişimi etki etmişte olabilir
    iridyum buji takınca ne gibi etkisi oldu?
    ön dişli değişince ne gibi artısı oldu? serilik düştümü?
    lastik olarak mağdur gibiyiz ebat konusunda, apache çoğaldıkça bize uygun lastikte piyasada çoğalır tahminim
    michelin de metzeler de yok internette

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:57 ----------

Alıntı APACHE_SAİD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletimle ilk kazamı 1 saat önce yapmış bulunuyorum.. eğer bu üzerinde gelen lastiklerle yola devam edersem daha çok kaza yaparım gibi geliyor bana.. yada benim hatamdan kaynaklanan bi kaza yaptım. motoru cok dikkatli kullanmama rağmen, ara sokağa girerken yine motosikleti görmeyen bir gerizekalı bi minibüscü sokağın girişine arabayı yanlamasına park etti bende tam sinyal verdim sokağa giriyordum adam bide geri geri gelmesin mi bende motoru biraz daha fazla yatırdım demeye kalmadı motor altımdan kayıp arabanın altına doğru girdi.. Allahtan sol tarafa doğru yattım ki koruma demirleri motoru tam korudu,sadece ayak pegi yamuldu düzeltemiyorum :( yarısıda kırıldı gibi... nerde hata yaptım bilmiyorum ama ilk işim lastikleri değiştirmek olacak... herkese kazasız sürüşler ...
    geçmiş olsun bilader

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 29 kullanıcı var. (0 üye ve 29 misafir)

Bu Konudaki Etiketler