Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Süvarİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyaz far derken xenon dan bahsediyorsan. zenon apachede pek randumanlı olmuyor bildiğim kadarıyla
    bendeki 2008 model h4 ampül kullanıyor.
    ben birkaç yere sordum beyaz ampül ( dışı mavi boyanmış olan ) 35w h4 olmaz dediler. 18w beyaz ışık veren varmış çok iyiymiş fln fln dediler. bir deneyim dedim. ışığı sarı ışıkdan güzel fakar yeterince şiddetli aydınlatmıyor.
    osram night breaker adlı 55 - 60w bir ampül var aküye veya statöre zarar verir dedikleri için bende takmadım. ama rahat duramıyorum gördüğüm yerde alıp takıcam :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:00 ----------

mehmet_gemli hocam tabiri yerindeyse kız gibi duruyor motor :D üstüne binmeye kıyamaz insan

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:02 ----------

birde herkese hayırlı bir sene dilerim.
    Kastettiğim Xenon değildi. Normal ampullerin çevresi mavi olanları neticede beyaz ışık veriyor. Onları kastediyorum. Sanırım 35W H4 olanlar sorunsuz kullanılabilir bu makinelerde.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kastettiğim Xenon değildi. Normal ampullerin çevresi mavi olanları neticede beyaz ışık veriyor. Onları kastediyorum. Sanırım 35W H4 olanlar sorunsuz kullanılabilir bu makinelerde.
    35w zenon bile bulup taksan sorun çıkmaz kardeşim. mesele watt ın yükselmesiyle başlıyor zaten...
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

Motosikleti
    TvS_ApAChE
    bende bu gün osram h4 cool blue 55/60w ampül aldım. ışığını görünce ağzım kulaklarıma vardı uzunu aratmıyor. deydiği yer gündüz gibi. fakat uzunu çalıştıramıyor. ancaki ampül kızarıyor :D

böyle sınırda çalıştırınca içim rahat etmedi.sanırım yine 35w osram bilux u takıcam.

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Bencede değiştir arkadaşım hem karşında ki sürücüyüde düşün herzaman için.

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Bence motorun xenon'a ihtiyacı yok, sırf beyaz ışık olması için de o uğraşıya lüzum görmüyorum. Göremiyorsan normal farları yetmiyorsa, uzunları açarsın uzun yolda zifiri karanlıkta rahat rahat gidersin. O da yetmedi acil durumda aç kapa sellektörle devam

Havalar da buz gibi oldu
    Tek derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş...Hz.Mevlana(r.a)

Motosikleti
    TvS_ApAChE
    Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bencede değiştir arkadaşım hem karşında ki sürücüyüde düşün herzaman için.
    karşımdaki başlatmadığı müddetce benim hiç bir kastım olmuyor kardeşim. zaten kısa farın ayarı karşıdakinin körüşüne girmeyecek şekilde aşağıya bakıyor. en nefret ettiğim şeylerden birisidir ayarsız ve rahatsız edici far. :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:28 ----------

Alıntı miginfly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence motorun xenon'a ihtiyacı yok, sırf beyaz ışık olması için de o uğraşıya lüzum görmüyorum. Göremiyorsan normal farları yetmiyorsa, uzunları açarsın uzun yolda zifiri karanlıkta rahat rahat gidersin. O da yetmedi acil durumda aç kapa sellektörle devam

Havalar da buz gibi oldu
    amacım beyaz ışık değil kardeş :D üzerindeki far dandik farlardanmış zamanla az ışık vermeye başladı bende onun yerine güzel ve iyi aydınlatan birşeyler deniyorum. zorunlu değil zevkime göre takılıyorum :D

Motosikleti
    cbr 250r
    Alıntı miginfly adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Havalar da buz gibi oldu
    bencee ıhtıyacı yok ama ben sıyah renge yakıstırdıgım ıcın ısık beyaz olsun dıe yaptım motorum sıyahtan farklı bır renk olsa takmazdım ama mesela kırmızı motorda sarı ısık beyazdan daha guzel duruyor benım gorusum ama sıyahta kotu duruyor bence

Motosikleti
    Hyosung GT 250R
    arkadaşlar motoru gayet usturuplu kullanıyor olmama rağmen çok nadiren yükleniorum oda araba sollarken vesaire motoru stop ettiğimde sanki böle bi yanık kokusu alıyorum her seferinde altını çiziyorum zorlamama rağmen motor henüz 200 km de. sizde de oluyor mu yada fikriniz nedir?

Cazador45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    Alıntı ozgurkayihan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motoru gayet usturuplu kullanıyor olmama rağmen çok nadiren yükleniorum oda araba sollarken vesaire motoru stop ettiğimde sanki böle bi yanık kokusu alıyorum her seferinde altını çiziyorum zorlamama rağmen motor henüz 200 km de. sizde de oluyor mu yada fikriniz nedir?
    Selam arkadaşım o koku silindir üst kapağındaki sıvı contanın kokusu dikkatli incelersen silindir kapağında gres yağına benzer sıvı conta var motor ısınınca o conta koku yapıyor endişelenicek bişey yok yani zamanla o koku kalmıyor

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    cazador haklı zamanla geçer yeni motor kokusu bak kıymetini bil bol bol içine çek

Bide sormak istediğim bişey var apache nin aynaları servisde satılıyormu çifti nin fiyatını bilen varmı?
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Motosikleti
    TvS_ApAChE
    Alıntı ixeywent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cazador haklı zamanla geçer yeni motor kokusu bak kıymetini bil bol bol içine çek

Bide sormak istediğim bişey var apache nin aynaları servisde satılıyormu çifti nin fiyatını bilen varmı?

iyiki 2. el almışım o zaman burnuma hiç yanık kokusu gelmiyor ne güzel :D

aynayı da Bora abi görürse mutlaka yazacaktır.

Motosikleti
    İnşallah Honda CBR 125R
    Uff yahu vallahi aşık oldum motora. Cbr alacaktım vazgeçtim birader tvs alacağım
    Önce güvenlik :cat:

Motosikleti
    TvS_ApAChE
    Alıntı Turbulence adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uff yahu vallahi aşık oldum motora. Cbr alacaktım vazgeçtim birader tvs alacağım

aklın yolu birdir kardeşim seni de aramıza bekleriz :D

Motosikleti
    İnşallah Honda CBR 125R
    aklın yolu birdir kardeşim seni de aramıza bekleriz :D
    İnşallah hocam, gerçekten bayağı da araştırdım şahane motora benziyor. İkinci el cbr alacağıma sıfır tvs apache 160 daha mantıklı olacak sanırım Umarım 165 boyum sorun teşkil etmez

Motosikleti
    TvS_ApAChE
    apache 160 mı 160 lık kasasında 150 lik diye biliyorum. boyun 165 sorun olmaz diye düşüniyorum. ayağın rahatca yere yetişiyorsa uzun boylulardan daha şık bile durur.

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    iyiki 2. el almışım o zaman burnuma hiç yanık kokusu gelmiyor ne güzel :D

aynayı da Bora abi görürse mutlaka yazacaktır.
    bende 1550 km de aldım sıfırda olsa ben kokuyu alacağımı hiç düşünmüyorum turbulence kardeş sıfır daima sıfırdır bu bir ikincisi boyun sorun teşkil etmez ve 160 lığı yok sadece 150 liliği var ama bazı bayilerde 150 yerine 160 stıckeri yapıştırmışlar.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Herkese Merhaba;

6 aydır Mondial 150 zc kullanıyorum,yaza doğru vitesliye geçmeyi düşünüyorum.Cbf,Ybryi araştırırken Apachenin özellikle 2011 modelini gördükten sonra fikrim değişti,bu topiği de baştan itibaren okumaya başladım. Pek olumsuz bi yorum denk gelmedi şimdiye dek. Hakkaten 150 cc kategorisinde albenisiyle, farklı,özellikle daha güçlü olması dikkatımı cekti. Şu an için alamayacak olsam da imkanlar elverir elvermez almayı kafama koydum kısmetse.. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim..

Motosikleti
    İnşallah Honda CBR 125R
    apache 160 mı 160 lık kasasında 150 lik diye biliyorum. boyun 165 sorun olmaz diye düşüniyorum. ayağın rahatca yere yetişiyorsa uzun boylulardan daha şık bile durur.

Vallahi sarı olanı hoşuma gitti.Sarı olan TVS Apache RTR 160 olarak geçmiyor mu http://www.tvsmotor.in/apache-160.asp burada öyle yazıyor, sahibinden fotoğraflarına bakınca ise rtr 150 yazıyor. anlamadım bu işi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Apachenin 150 cc 160 cc 180 cc lik modellerini gormustum,sizin bahsettiğiniz 160 cc lik olan. Ama ben sahibinden.com da falan 160 cc hiç görmedim Türkiye'de.. Belki de vardır..

Motosikleti
    İnşallah Honda CBR 125R
    Alıntı u.ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apachenin 150 cc 160 cc 180 cc lik modellerini gormustum,sizin bahsettiğiniz 160 cc lik olan. Ama ben sahibinden.com da falan 160 cc hiç görmedim Türkiye'de.. Belki de vardır..
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9352127/detay#

Bu da sahibinden linki, ama sanırım kasası benziyor sadece. Bu 150cc'lik. Mega boy yapınca yanındaki RTR 150 yazısı var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler